Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mézeskalács recept. fórum

Mézeskalács recept. (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 3. 13:55

Szia!

Már sok ilyen fórum van!Írd be itt a keresőbe a mézeskalácsot!

Rita

2009. dec. 3. 13:53
Van valakinek jó mézeskalács receptje?
2009. nov. 10. 16:27
jaj, de jó hogy van ilyen topik én is most keresek egy új, a réginél jobb mézeskalács receptet. :)
14. v.kler (válaszként erre: 13. - Pink29)
2009. nov. 10. 13:53

Nekem is új volt, hogy levár kell bele. De tuti siker lesz! :-)

Még annyit, hogy lehet több lisztet is felvesz a tészta, nyugodtan tehetsz még bele!

13. Pink29 (válaszként erre: 12. - V.kler)
2009. nov. 10. 13:27
Köszönöm.Ilyet még nem olvastam meg nem is hallottam hogy barack lekvár kell bele.De biztos hogy klassz.Ki próbálom.
12. v.kler (válaszként erre: 8. - Pink29)
2009. nov. 10. 12:56

Inkább bemásolom:


Hozzávalók: 1 kg liszt

1/4 kg porcukor

2 egész tojás

1 kávéskanál őrölt szegfűszeg

1 káváskanál őrölt fahéj

1/4 kg langyosított méz

2 dkg szalakáli

1 dkg szódabikarbóna

5 dkg margarin

2,5 dl tej

6 evőkanál baracklekvár

Elkészítés: A hozzávalókat tálva rakjuk, kivéve a szódabikarbónát, a szalakálit, és a tejet! A lisztből most még 80 dkg-ot kell felhasználni! A tejet fellangyosítjuk, és elfelezzük két edénybe. Az egyik felébe belkeverjük a szalakálit, a másikba a szódabikarbónát. Ha felfut, akkor ez is mehet bele a tálba a többi hozzávalóhoz! Jól elkeverjük a masszát, hogy ne maradjon bene csomó! A végén lisztet szórunk a tetejáére, és lefedve 1 napig, hűvös helyen állni hagyjuk! Másnap a masszát lisztezett seszkára borítjuk, és a maradék 20 dkg lisztel jól eldolgozzuk. Ezután sodrófával kb. 1 cm vastagságúra nyújtjuk, majd különböző figurákkal kiszaggatjuk. Zsirozott, lisztezett tapsibe rakjuk (egymástól távol, mert nagyon megnőnek), és tetejüket tojássárgávbal megkenjük. Előmelegített sütőben készre sütjük.

Tanácsok: Nagyon finom, és ami lényeg nagyon puha mézest kapunk! Elég sok lesz belőle, de sokáig eláll, ha jól zárható dobozban tartjuk!

Jó étvágyat!

11. Tündi7 (válaszként erre: 6. - E14ebbbf07)
2009. nov. 10. 12:33
Nagyon jonak hangzik az idén meg is sütöm hátha ez sikerül.:)Ez milyen fajta ennek még kell puhulni vagy már sütés után puha ,van amelyiket dobozba kel rakni hogy puhuljon ugye.
10. Pink29
2009. nov. 10. 12:20
Ti mikor fogjátok megsütni a mézeskalácsot?Karácsony előtt mennyi nappal?
9. Pink29 (válaszként erre: 6. - E14ebbbf07)
2009. nov. 10. 12:18
Köszönöm.Jó kis recept.Ki fogom próbálni.
8. Pink29 (válaszként erre: 2. - V.kler)
2009. nov. 10. 12:17
Hol találom a receptedet?
2009. nov. 10. 12:08

a cukor kimaradt. 14 dkg porcukor kell bele


És hogy finombann legyen én egy citrom reszelt héját is beleteszem. Isteni!

2009. nov. 10. 12:08

Finom Mézeskalács

25 dkg mézet és 5 dkg vajat langyosíts meg!

Egy másik edénybe tegyél 3 egész tojást, 10 dkg porcukrot, 1 evőkanál fahéjat, 1 kávéskanál szegfűszeget, 2 dkg szalalkálit. Turmix-géppel jól dolgozd össze, majd öntsd bele a langyos mézbe! Újból dolgozd össze, majd gyúrj bele kézzel 60 dkg sima lisztet!

Takard le és pihentesd szobahőmérsékleten egy napig.

Nyújtsd kb. 2-4 mm vékonyra, formázd, tedd alumínium-fóliával bélelt sütőlemezre!

Tetejét felvert egész tojással kend be, sütés előtt vagy sütés után, hogy fényes legyen!

Forró sütőben süsd mogyoróbarnára! (kb. 4 perc)

Díszítő cukormáz

1 tojás fehérjéhez annyi jól átszitált porcukrot rakjál, hogy összekavarva igen sűrű legyen! (Habverővel nem szabad verni!)

Kanállal rakd kicsi nylonzacskóba, pici lyukat vágj a sarkára és mint a ceruzával, rajzolhat vele.

Praktikus tanácsok

A tészta gyúrása:

Feldolgozás előtt 24 órával el kell készíteni, de lehet 1-2 héttel hamarabb is.

Nem szabad hűtőbe tenni sem a tésztát, sem a díszítő anyagot!

A tészta a liszt belegyúrása után is ragadós, ezért csak egy kézzel gyúrjuk, a másik kezünkkel életlen kés segítségével letakaríthatjuk az anyagot.

24 óra elkeltével lesz a tészta megfelelő keménységű.

Ha házikót, vagy más formához "építő elemeket" készítünk, érdemesebb egy kicsivel keményebb tésztát gyúrni.


Én évek óta ezt csinálom,a neten találtam.Tökéletes, puha, nagyon finom.

2009. nov. 10. 12:07

28 dkg liszt, 7 dkg darált dió, 1 tk mézeskalács fűszerkeverék(kihagyható de fahéj és szegfűszeg szinte kötelező bele :))

2 ek méz, 2 tojás, 1 tk szódabikarbóna

2009. nov. 10. 12:05

Hozzávalók: 0.5 kg liszt, 25 dkg méz, 12,5 dkg margarin, 1 tojás, 1 kávéskanál szódabikarbóna, 2.5 dkg kakaó, fűszerek: szegfűszeg, fahéj.

Díszítéshez: 1 tojásfehérje, 10 dkg cukor


A mézet a cukorral felforraljuk, beletesszük a margarint, megvárjuk, amíg kihűl. Ezután beletesszük a tojást, majd hozzáadjuk a lisztet, fűszereket, szódabikarbonát. Jól összedolgozzuk. 2 órára a hűtőbe tesszük alufóliába, hogy meg ne száradjon. Kivéve a hűtőből kinyújtjuk, formákat vágunk belőle szaggatóval. Megsütjük közepesen meleg sütőben, amikor kivettük akkor díszítjük a cukormázzal. Száradni hagyjuk, egy nap múlva megpuhul.

2009. nov. 10. 12:03
Szioka én ugyan igy jártam tavaly most én s e szertnék igy járni.nekem akkor azt mondták hogy tul sok mézet raktam bele.
2009. nov. 10. 12:03

Szia!


A receptjeim közt találsz egy nagyon jó bevált receptet! nagyon puha lesz, garantálom! :-))

2009. nov. 10. 12:01

Tavaly csináltam,de hiába tettem dobozba nem puhult meg.Recepteket és ötleteket várok!

Köszönöm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook