Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Merjünk második babát vállalni? fórum

Merjünk második babát vállalni? (tudásbázis kérdés)


1 2
30. Monka09 (válaszként erre: 29. - Kis Cidri)
2011. nov. 20. 21:17
Igen. Már előre féltem mi lesz, hogy ennyire ragaszkodik hozzám. Már vittem fel párszor az oviba, tavaly tavasszal, egész jól elvolt, bár végig ott voltam vele.
29. Kis Cidri (válaszként erre: 28. - Monka09)
2011. nov. 20. 21:13
Ez jó ötlet, biztosan segít. Csak azt az egyet kell vele tudatni, hogy később te nem leszel ott vele mindig.
28. Monka09 (válaszként erre: 26. - Kis Cidri)
2011. nov. 20. 21:10
Igen, igazad lehet. De hátha nem is lesz gond a beszokatással. Lehet már tavasszal beviszem párszor,had ismerkedjen, aztán meglátjuk. :-)
27. EpresKrisz (válaszként erre: 24. - Mkriszti81)
2011. nov. 20. 21:09
Budapest 3. kerületben nem veszik be 3 évesen,ha van otthon kistesó és szeptemberig nem tölti be a 3 . évét.Nagyon gáz biztos kerülete és települése válogatja.
26. Kis Cidri (válaszként erre: 23. - Monka09)
2011. nov. 20. 21:06
Én nem hagynám otthon teljese, mert ennyi idősen már szükségük van a saját korúak társaságára. Én a fél napot ajánlom és a sok otthon maradást. Akik nem vitték három évesen oviba a gyereküket, azok azt mondják, hogy nehezebben szoktak be az oviba és sokkal kevesebbet tudnak, mint a társaik, hiába foglalkoztak velük sokat otthon.
25. Monka09 (válaszként erre: 22. - Mkriszti81)
2011. nov. 20. 21:05
Igen, nagyon aranyos volt. Maszek volt és nem akarta a sok szabit, ami a két év alatt felgyűlik kifizetni és kiadni sem. Vett is fel a helyemre mást.Könyvelő iroda volt, valahol érthető,ha kiesik valaki, pótolni kell. De akkor sem volt szép tőle, megvárhatta volna, h nyugodtan bevállaljuk a második gyereket. De hát ilyenek a maszekok. :-(
24. mkriszti81 (válaszként erre: 23. - Monka09)
2011. nov. 20. 21:03

kötelező 3 évestől oviba járatni igen


én mondjuk nem tartom annyira rossznak, kell, hogy ismerkedjen a közösséggel, abban élni, kicsit szabályokat tanulni - különben az otthon töltött szabadság után nagy váltás lenne neki az iskola, ahol hirtelen rákényszerül, hogy 45 percet egy helyben végigüljön, stb.

23. Monka09 (válaszként erre: 18. - Kis Cidri)
2011. nov. 20. 20:59
Ez nekem is eszembe jutott, hogy ha esetleg összejön a kistesó még azelőtt, hogy kezdődik az ovi,vagy ott körül, akkor a nagyobbat nem viszem. Ha nem lesz muszáj. Mit tudtok erről a törvényről, tényleg kötelező lesz 3. évesen vinni oviba a gyerekeket? Hátha ezt meg tudnánk úszni, legalább betegséget sem hozna haza és nem is kellene semmit fizetni (ebéd, eü dolgokat bevinni stb.). Hátha könnyebben is venné a kistesó érkezését ha ő is otthon lehet. Ti hogy gondoljátok?
22. mkriszti81 (válaszként erre: 16. - Monka09)
2011. nov. 20. 20:57

ok, mert gyed-et írtál

az enyém is május 6-án született (csak idén) :)


"kedves" húzás volt ez a munkáltatódtól :(

2011. nov. 20. 20:57

Nem anyagi szempontból nézve nagyon jó, ha van testvér. Másként fejlődnek -legalábbis az enyémeken úgy látom-, jól eljátszanak együtt. Egyke mellé mindig kellesz majd játszópajtásnak, de nem tudsz úgy játszani vele, mint egy másik gyermek. Az teljesen más.


Anyagi szempontból szerintem az első években nem annyira megterhelő a második gyerek, hisz az alap felszereltség megvan: ágy, babakocsi, stb.


Iskolánál már kicsit nagyobb a különbség az egy és a két gyerek között. Nagyobb korban már a ruhák is jobban elhasználódnak, több ideig hordják, nem biztos, hogy a kisebb tudja majd hordani a nagyobbét. Ráadásul lehet, hogy teljesen különböző testalkatúak lesznek, még ha a nemük azonos is.


Mindenképpen érdemes megfontolni, ha az anyagi vonal bizonytalan, mert bizonytalanságra, pénztelenségre gyereket vállalni...

20. Kis Cidri (válaszként erre: 19. - Monka09)
2011. nov. 20. 20:55
Minél kisebb annál jobb nekem az a tapasztalatom, mert akkor a gyerekek barátok is tudnak lenni. De az eleje kb az első három év biztosan húzós. Másoknál láttam ezt, mert nálunk nagy a korkülönbség és az biztosan nehezebb. Mindkettő mást szeretne, másra van szüksége, és nehezebb az új jövevénnyel is megbarátkoznia a nagyobbnak.
19. Monka09 (válaszként erre: 17. - Kis Cidri)
2011. nov. 20. 20:50
Diplomám már van. A nyelv tanulása az nem rossz dolog, azt szívesen tanulnék, ha munkaügyin keresztül lehetne, mert fizetős sulit nem igazán tudnék vállalni így. Sok helyen olvasom a 3 év az ideális. Valóban így van?
18. Kis Cidri (válaszként erre: 14. - EpresKrisz)
2011. nov. 20. 20:50
Mi sokszor megengedtük a nagyobbnak, hogy otthon maradjon velünk és csak fél napot volt az oviban, de még így sem volt könnyű. Egyszer a fejemhez vágta, hogy nekem az a kötelességem, hogy őt gondozzam, és ne hagyjam az oviban. De azért túl éltük...
17. Kis Cidri (válaszként erre: 11. - Monka09)
2011. nov. 20. 20:48

Nálunk 5,5 év a korkülönbség, pont a munkahely miatt, és nem a legideálisabb. Már kevés a közös téma a fiú között. Viszont abból a szempontból jó a nagy korkülönbség, hogy a terhességem alatt sokat tudott segíteni a nagy fiam.

Tanulj nyelvet, számítógépes ismereteidet is tudod bővíteni, vagy egy új szakma sem rossz, esetleg diploma ha még nincs.

16. Monka09 (válaszként erre: 13. - Mkriszti81)
2011. nov. 20. 20:46
Tgyás alatt szűnt meg. Határozott idejű szerződésem volt, ami május 31-én lejárt 2009-ben, kislányom május 6-án született. Egyszer csak kaptam a levelet a munkáltatómtól,hogy a szerződés lejárt, ő nem hosszabbítja meg. Így történt.
15. Monka09 (válaszként erre: 10. - Kis Cidri)
2011. nov. 20. 20:42
Tanfolyamra, sulira gondolsz? Mondjuk szokott indulni munkanélkülin keresztül gyesen lévőknek is tanfolyam. Ez már eszembe jutott amúgy. :-)))) Azért köszi.
2011. nov. 20. 20:41
Az oviról nem tudok mit mondani,mert az én fiam is akkor menne oviba mikor megszületne a tesója én is tartok tőle,hogy viseli majd ezt a dolgot.
13. mkriszti81 (válaszként erre: 6. - Monka09)
2011. nov. 20. 20:41

Gyed alatt nem szűnhet meg a munkaviszony, az én cégem is most ment csődbe, de gyeden, gyesen és táppénzen lévőknek nem lehet megszüntetni a munkaviszonyát...


a kislányom fél éves múlt, majd szeretnénk mindenképp másodikat, és úgy időzítünk (tervezzük) majd, hogy a gyes lejárta előtt jöjjön, hogy a munkaviszonyom akkor se szűnhessen meg (papíron)


ha anyagilag vállalni tudjátok, akkor hajrá :)


ja a mi babaruháink jó része fehér, vagy épp zöldes és drappos is van, szóval ha fiú lesz a második, neki is jók lesznek. Rózsaszíneket természetesen nem adom rá, de pirosat pl. már igen.

2011. nov. 20. 20:41
Az én fiam is most kezd anyás lenni,eddig tök jól elvolt bárkivel,most olyan kis bújós lett.Semmi gond a 3 év korkülönbséggel,a tesóm meg én köztem 5 év van az már egy kicsit sok,most már fel sem tűnik,de kicsinek sok volt.
11. Monka09 (válaszként erre: 3. - Kis Cidri)
2011. nov. 20. 20:41
Szia! Most láttam, hogy két pici fiad van. ( a leírásodból) :-) Mennyi a korkülönbség köztük? Jobb most bevállalni a másodikat, még munka előtt, gyesen vagyok, továbbra is azon lennék, mert a munkahelyem megszűnt, vagy visszamenni dolgozni, de akkor meg azon aggódok, mire munkát találok, dolgozok, már túl sok idő telik el és nagy korkülönbség úgy hallottam nem jó.
10. Kis Cidri (válaszként erre: 6. - Monka09)
2011. nov. 20. 20:39
Én vállalnám a tesót és közben képezném tovább magam. Gyorsan túl vagy rajta;)) és a gyerekek is könnyebben szót értenek egymással, ha kisebb a korkülönbség.
9. Monka09 (válaszként erre: 7. - EpresKrisz)
2011. nov. 20. 20:38
Az jó. Az én kislányom, ha most összejönne a babó, 3. éves elmúlna kb 3 hónappal. Ideális ez a 3 év korkülönbség? Meg még egy dolog aggaszt, ha megszületik a kistesó, a kislányom épp azután kezdené köv hónapban az ovit. Nem jelentene ez számára problámát szerintetek? Ezzel kapcsolatban van valakinek véleménye? Eléggé anyás a kislányom, nehezen van el nélkülem.
8. Monka09 (válaszként erre: 3. - Kis Cidri)
2011. nov. 20. 20:35
Meglátjuk hogy alakul. Csak sokan nem merik manapság bevállalni. Bár minket a hitel nem tart vissza. Anyukámék véleménye szerint, ők nem vállalnák már be a két gyereket, de az ő világuk más volt.
2011. nov. 20. 20:35
Lesz baba,most próbálkozunk.Most volt 2 éves a kisfiam októberben.
2011. nov. 20. 20:33

Szia!

Köszi hogy írtál.

Itthon vagyok gyesen. Gyed alatt megszűnt a munkaviszonyom, így is úgy is munkát kell néznem. De felmerült a kérdés,hogy inkább most vállaljuk-e be a második babát, ha bevállaljuk még mielőtt elmennék valahova dolgozni, manapság olyan nehéz elhelyezkedni is. Nem könnyű a döntés, ez tény!

És ti hogy döntetek? LEsz kistestvér? Mennyi idős az első babátok? Kisfiú vagy kislány?

5. EpresKrisz (válaszként erre: 4. - 4c30444687)
2011. nov. 20. 20:33
Nem a baba miatt gondoltam,tényleg nem fog rá emlékezni,de nem mindenki adná a kisfiára a cuki rózsaszín ruhákat!
4. 4c30444687 (válaszként erre: 2. - EpresKrisz)
2011. nov. 20. 20:32
Teljesen új ruhaösszeállítás, mert nem megfelelő a színe? Nem is fog rá emlékezni.
3. Kis Cidri (válaszként erre: 1. - Monka09)
2011. nov. 20. 20:31

Szia!

Bátran vállald a tesót. Szerintem mindenkinek jobb lesz. A harmadik sokkal elgondolkodtatóbb.

2011. nov. 20. 20:28

Most dolgozol,vagy még gyesen vagy otthon?

Hát igen nagyon nehéz eldönteni azt,hogy legye-e második baba vagy ne!

A kislányotoknak biztos jobb,ha van testvére!

Teljesen normális,ha tartasz a babavállalástól,a mai világban kétszer is át kell gondolni,hogy mi legyen.Nekünk nincsen hitelünk és mi is most tervezzük a második babát.Nehéz döntés,ha még egy kislány lesz jó mert az első időben csak úgymond a pelenkára kell költeni,hiszen a kislányod kinőtt ruháit ráadhatod a másik kislányra is,de ha fiatok lesz,akkor egy teljes ruha összeállítást kell finanszírozni.Később mikor már mindent fog enni,akkor igazából ahol van 3 embernek ott jut a 4.-nek is.Na meg ahogy nőnek mindenkinek új cipő,hiszen már minél nagyobb annál biztosabb,hogy eljárja a cipőket és hát az iskoláztatás sem kis költség a mai világban.

Az egyik ismerősöm azt mondta,hogy vagy 1 gyerek vagy 3,mert a 2 gyerek az nagyon drága,valahol igaza van!

2011. nov. 20. 20:19

Sziasztok!


Segítségeteket szeretném kérni azzal kapcsolatban, hogy bemerjük-e vállalni a második babát? Már van egy 2,5 éves kislányunk. Kicsit félek a jövőt illetően, lakáshitelünk van, még tudjuk fizetni, nincs ezzel gond, csak mégis. Lehet normális ez a félelem részemről, milyen lesz két gyerekkel itthon, hogy alakul majd az életünk. Aki tud, írja már meg milyen előnyei, hátrányai vannak annak, ha van kistestvér és ha nincs! Várom a hozzászólásokat! Köszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook