Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Merj szeretni! Ki ikezdené el velem? fórum

Merj szeretni! Ki ikezdené el velem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
108. Shally (válaszként erre: 100. - °°°Bibie°°°)
2012. dec. 20. 23:38
Ez jó ötlet lenne, nekem ugyanis nincs meg a könyv vagy a program ami szerint haladni kell!
2012. dec. 20. 23:31
hű..mit csináltok ti itt?.)
106. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 104. - D0f360ed26)
2012. dec. 20. 23:29

..én is hasonlóképpen látom.. igazad van késö van és az én agyam, nyelvam is jól összegubancolodott..


jó éjszakát! holnap folytatjuk....


:)

2012. dec. 20. 23:28
Nekem tetszik ez a fórum! Jó ötlet! Talán csatlakoznak még hozzá! :))
104. d0f360ed26 (válaszként erre: 103. - °°°Bibie°°°)
2012. dec. 20. 23:25

Fáradt vagyok.. De valahogy úgy látom, nem szeretetből kell tenni... hanem tenni kell. S ha nem öncélú, hanem magasabb érdeeket képvisel, nevezhetjük szeretetnek.

Szóval nem társfüggő. Én az elején azon voltam, hogy ez a főrum ne szorítkozzon a társra. Így nincsenek kizárva az úgymond társtalanok, másrészt a szeretet nem társfüggő szerintem..

Ha Ladát elvezetsz, a wartburgot, vagy gplfot is elvezeted.. Szeretet az hozzáállás kérfódése. Bárki is az alanya...

103. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 101. - D0f360ed26)
2012. dec. 20. 23:03

:) a szeretet nem társfüggö szerintem.. és sokan lehetnek egyedülállok vagy olyanok akik egyedül maradtak.. sztem nekik is harmonikusabbá válhat az élete ha ezt tudatositják önmagukban.. meg személyiség fejlesztö és önbizalom erösitö is egyben.. bár ezeket mégcsak gondolom, a könyvet nem olvastam.. ha szeretetböl, szeretetért teszünk valamit abból hosszútávú jó dolgok lesznek..


vagy Te hogy látod..?

2012. dec. 20. 22:52
"csak" tapasztalata?
2012. dec. 20. 22:51
Nem nekem szólt, de jó az ötlet. de mi van, ha valakinek nincs társa??
100. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 94. - Szivárványlepke)
2012. dec. 20. 22:43

szia.! egy javaslatom lenne..;)


..arra gondoltam, ha ezt a 40 napos utazást a könyv alapján, ugy lehetne a résztvevökkel egyeztetned.. hogy mindenki, aki részt vesz benne, nyit erre a célra egy naplot amiben elvégzi a feladatokat, amit persze te és a résztveök is majd elolvashatnak másoktól..

..itt a forumban pedig tapasztalatokat cserélnétek ki egymással.. igy mindenki nyugotan kiirhatja magából amit szeretne, és igy talán a szégyenlösebbek is szivesebben csatlakoznak..


..ez csak egy ötlet lenne.. mi már csináltunk itt hasonlot, más témában és nagyon jól müködött, gondoltam megosztom veled..:)

2012. dec. 20. 22:06
Ugye, hogy lehet tanulni a szeretetet?? :)) Akár egymástól is.... :))
2012. dec. 20. 21:56
..nagyon szép és szivmelengetö történeket olvastam töletek.. köszönöm az intimpillanatokat..:)
97. arany52 (válaszként erre: 96. - Szivárványlepke)
2012. dec. 20. 21:44
Igen, csodás 30 év volt minden nehézsége ellenére, mert volt az is. Az én betegségem , a szülők betegsége , eltemetése, gyereknevelés. Nem mindig és nem mindenben értettünk egyet és voltak súrlódások is, de vigyáztunk, hogy egymást meg ne bántsuk. A szekeret közösen húztuk egy felé és most maradtak a szép emlékek.
96. Szivárványlepke (válaszként erre: 95. - Arany52)
2012. dec. 20. 21:36
Ez nagyon szép volt, amit leírtál. szép életetek lehetett együtt. Sajnálom, hogy a párod már nincs velünk.
95. arany52 (válaszként erre: 93. - Szivárványlepke)
2012. dec. 20. 20:49

Néhány példa ami így hirtelenjében eszembe jutott.Szeretem este nézni a Barátok köztet és olyan jó ezt társaságban tenni. Férjem mindig mellém ült még betegen is és nézte, csak hogy ne legyek magamban, pedig ő nem volt annyira oda érte. Szeretek olvasni, egy időben kiadták Fekete István teljes életművét kötetenként. Járta férjem a várost, hogy mindegyik kötetet meg tudja nekem szerezni.

Mi is lányommal igyekeztünk kedvébe járni. Mikor beteg lett én kiköltöztem a halba, hogy egyedül övé legyen a kertre néző , jó levegőjű szoba, mert ez neki fontos volt, tüdődaganatos volt. Ágya mellé lányommal kis könyvszekrényt tettünk kedvenc könyveivel. Összeszerkesztettem a kötetét, pedig akkor ez érdekelt a legkevésbé és kiadattuk. Még sikerült kezébe venni, örülni neki. Nem is volt maradása a kórházban, mindig kikérte magát és a profnak büszkén mondta, hogy nem marad bent tovább, mert neki otthon külön szobája van saját tévével és asszony már hajnalban tálalja a villás reggelit az ágyba.

Ezek kis dolgok, de lényeges dolgok, mert a nagyokon segíteni nem lehet, amit az égiek eldöntöttek, azon változtatni nem tudtunk, de szebbé tenni figyelmességgel a megmaradt időt, ezt megtehettük.

Ezért mondom én is , merni kell szeretni, merni kimutatni a szeretetünket bármily apróságban is.

2012. dec. 20. 19:34
Ez igaz!
93. Szivárványlepke (válaszként erre: 88. - Arany52)
2012. dec. 20. 19:32
Köszönöm! megkönnyeztett...nyugodtan írj még példákat én szívesen tanulok tőled. vagy itt vagy levélben.
2012. dec. 20. 14:32
Ha már ennyit hozzászóltam, csak még annyit: ezt a kreatív kedvességet, nem is gondoltam magamról, de nem könnyű gyakorolnom..
91. d0f360ed26 (válaszként erre: 88. - Arany52)
2012. dec. 20. 14:26
:))
90. d0f360ed26 (válaszként erre: 87. - 116199a424)
2012. dec. 20. 14:24
Talán lehet mondani..: Kis lépés a barátnődnek, de nagy lépés a szeretet útján.. :))
89. d0f360ed26 (válaszként erre: 86. - °°°Bibie°°°)
2012. dec. 20. 14:20
Így igaz, szerintem. Az alázat a másik ember iránt. Ez a türelem, de a másik ember iránti tisztelet alapja..
88. arany52 (válaszként erre: 85. - Szivárványlepke)
2012. dec. 20. 12:31

Igen Szivárványlepke, rengeteg ilyen apró emlékem van, amiket elfelejteni nem lehet.

Pl. Mi együtt laktunk drága Szüleimmel. A konyhánk északi fekvésű, hideg. Édesapám korán kelő volt és ha már felkelt, akkor bekacsolta a konyhai gázkonvektort, odatette forralni a tejet és a már bekészített kávéfőzőt is bekapcsolta. Én tejillatra, gőzölgő kávéra és melegre ébredtem. Mikor meghalt, egyszer megemlítettem férjemnek, hogy milyen rossz az üres, hideg konyhára kelni és Apuka figyelmessége, hogy hiányzik. Férjem egy szót se szólt, de másnaptól meleg konyhára, kifőtt kávéra ébredtem és ez így volt, amíg meg nem betegedett. Erre annyira jó visszagondolni.


Most ezt próbálom továbbadni. Lányom éjjel 3-kor kel dolgozni menni. Én fordulhatnák a másik oldalamra és alhatnák, hiszen felnőtt nő, ellátja magát. Mégis kelek és beviszem neki a kávét, elkészítem a tízóraiját. Meg tudná ő is tenni, de tudom, hogy jól esik a hideg sötét éjszakában forró kávéra ébredni.


Sok-sok ilyen apróság van és mikor elválnak útjaink szerettünktől, - mert előbb utóbb elválnak ezért, vagy azért - akkor ezek a gesztusok, a szeretet ilyen jelei melegítenek minket tovább.

87. 116199a424 (válaszként erre: 85. - Szivárványlepke)
2012. dec. 20. 11:23
Az egyik baratnom most munkanelkulin van (koltozes miatt) de a ferje dolgozik. Es ez a kis draga amikor csak teheti, a ferje ele megy amikor vege a munkaidonek. Ez komolyan mondom, nagyon-nagyon meghato a szamomra, latszik is tenyleg, hogy nagyon egymasra talaltak <3 <3 <3
2012. dec. 20. 11:11

sziasztok :)

szóbakerült a türelem.. ami ugye nemis olyan egyszerü feladat.. a türelemhez a szeretet mellé egy jó nagy adag alázatra is szükség van.. akiben van alázat abban a tülelem kikristályosodik..:)


további szép napot.!:)

85. Szivárványlepke (válaszként erre: 84. - Arany52)
2012. dec. 20. 07:52
ebben igazad van. példákat is tudsz írni? köszönöm a hozzászólásod.
2012. dec. 19. 22:35

Sziasztok!

Kis gesztusok, amikkel boldogságot, szeretet lehet adni. Egy mosoly, egy tányér meleg étel, ami tudjuk, hogy a másik kedvence és neki, érte főztük. Egy kis odafigyelés, meghallgatás,, , még akkor is, ha éppen fáradtak vagyunk, vagy nem is mond az illető olyan érdekeseket, sőt esetleg már tizedszer meséli el ugyanazt.

Adni az életünkből időt, melegséget, kedvességet. Ezt folyamatosan gyakorolni, nem is könnyű feladat, kell hozzá merészség, türelem , állhatatosság - de megéri.

2012. dec. 19. 05:07

Nos a Kedvességet négy "feladatra " bontja a könyv: Gyengédség, Segítőkészség, Készségesség, és Kezdeményezés. Mivel én nem kizárólag párkapcsolatra értem Szivárványlepke ezt a "játékot", hanem az Életre, mindezt 28 éve kell(ene)gyakoroljam foglalkozásomból adódóan.

A Feladat végülis az, hogy kifejezetten Meglepetés gesztust ír a könyv. A munkahelymen már kitaláltam mit teszek, akikkel kapcsolatban vagyok, ma viszek ajándékokat, bár ezt minden évben szoktam, akikkel meg csak úgy kapcsolatba kerülök, ott a helyzet adja a meglepetést. Itthon Pedig már egy barátnőmmel meg van beszélve, hogy főz, és az asztalra teszem, este a kész kaját meglepetésként, egy kis ajándékkal a férjemnek, lányomnak, mely rólam szól.. Ugyanis későn érek haza, legalább mosolyogva rámgondolnak, míg vacsoráznak.

Majd beszámolok, de lehet ma már nem lesz időm..

Remélem ezzel a nappal is sikerül szebbé tennünk a világot! Kíváncsi vagyok, Te mit tapasztalsz..

Persze a türelmemet továbbra is próbálom megőrizni.. :))

Legyen vidám, szép Napod! :)

82. d0f360ed26 (válaszként erre: 80. - Szivárványlepke)
2012. dec. 18. 23:07
Van.
2012. dec. 18. 23:07
Te is aludj jól! szép álmokat! :))
2012. dec. 18. 23:06
Tali itt ha van kedved.
2012. dec. 18. 23:06
A bocsánatkérés is nagyon fontos szerintem.. Nem tudom, ez feladat-e? Ha igen, még külön gyakoroljuk azt is!! :))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook