Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit szabad magunkról kiadni a világhálón? fórum

Mennyit szabad magunkról kiadni a világhálón? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
15. a14deb9047 (válaszként erre: 13. - Simple)
2012. aug. 3. 14:05
Állítólag Riselieau bíboros mondása volt anno.
14. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - Ae8f040a2b)
2012. aug. 3. 14:04

Nem szégyellem a soraimat...Vállalom. De a tudata zavar.

Gondold el, vannak pl. súlyos betegek...

aztán jön egy baromarcú felhasználja ellene.

13. simple (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2012. aug. 3. 14:03
Nem, nem ismertem.
12. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Simple)
2012. aug. 3. 14:01
Ismered az a mondást, miszerint egy mondatot kiemelve az eredeti szövegkörnyezetből, az ellenkezőjét be lehet bizonyítani és halálra lehet ítélni??
11. ae8f040a2b (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. aug. 3. 14:01

Zsóka ezt hogy gondoltad?

amit leírsz az minden rögzítve van..bárki bárhol utánad nézhet..ezzel tisztában kell lenni..


de végülis..itt is annyian olvassák,hogy ki miket mond..aki kiír nyílvános helyre valamit az vállalja magát..a véleményét.


nem hinném,hogy bármiért is szégyenkezned kellene..

10. virus2008 (válaszként erre: 1. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 3. 14:01

Hát ha valaki ennyire könnyelmű nem a te bajod.


Azt én is észrevetettem, hogy szándékosan próbálnak apróbb infókat is az emberből kihúzni,

pl egy szavazás vagy témával kapcsolatban.


Na hát a naplókról, meg egyebekről ne is beszéljük amikor ki van tapétázva fotókkal,meg privát infókkal :)


Habár már az nevetséges, hogy egyesek pénzt is adnak kölcsön, hihetetlen...

9. mkriszti81 (válaszként erre: 1. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 3. 14:00

ha jó veszem ebből ki, te "csak úgy" beleolvasgattál mindenki nyilvános naplójába, hozzászólásaiba, képeibe stb...

De miért is? Hogy igazold eme feltevésedet?

Én nem szoktam ok nélkül ilyesmit csinálni.

Így most te is azzá váltál, mint akiktől óvsz bennünket...

8. ae8f040a2b (válaszként erre: 1. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 3. 13:58

ki ,mit akar..ki ,miért van a neten...



hazugok csalók a hétköznapokban is vannak...hiszékenység is van mindenfele...


vannak olyanok ,akik a valóságban se titkolják az életük.szeretnek fecsegni és mások elé kitárni mindent...valaki ilyen..valaki meg olyan.


valakinek az a természetes,hogy nem titkolózunk..valakinek meg az,hogy védi a magánszféráját a neten és a való életben is.


nem vagyunk egyformák.. így kerek a világ.


mindenki megtalálja a saját közegébe valókat..mindenfelé.

2012. aug. 3. 13:58
Teljesen egyetértek,mert ezt Én is így gondolom!
6. Rozália (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. aug. 3. 13:57
Szerintem főleg a mi korosztályunk naív és éppen ezért sérülékenyebb. A fiatalok, akik már "bele születtek" az internetbe, szerintem sokkal óvatosabbak és fifikásabbak is.
5. simple (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. aug. 3. 13:57
És az miért gond, ha olvasható hogy eddig mit írtál itt?
2012. aug. 3. 13:56
szinte semmit! A valósággal megfelelő név, számlaszám, cím, tel. szám, stb pld szinte TILOS! Még a közösségi portálokon is oylan beállítást kell csinálni adatvédelemre, h ne férjenek hozzá az adataidhoz! Illetve iylen oldalakon, az alkalmazások is lopják az adataid! Csak óvatosan!!!!
2012. aug. 3. 13:55
Egy így van. És sokan sérelmezik, hogy ha valaki más nicknévvel van fenn egy portálon.
2012. aug. 3. 13:54

Sajnos igazad van. Én tegnap jöttem rá, hogyha beírják a fenti keresőbe a fórumnevemet, akkor minden olvasható, amit eddig írtam.

A tiéd is, és bárkié.

Gondolkodhatunk visszafelé.

Eddig naivul azt hittem, hogy a Hoxa egy zárt nagy család. Tévedtem. Nagyot. :(

2012. aug. 3. 13:50

Amennyit akar valaki, egyértelmű a válasz, de ott az a fránya de, biztos elgondolkodtunk a hátulütőin?

Ültem a gép előtt, mert éppen nem volt semmihez sem kedvem, és olvasgattam a fórumokat naplókat.

Számomra döbbenetes, hogy mennyien és mennyi mindent adunk ki magunkról. Már felmerült bennem máskor is ez, de egyik fórumon olvastam ,elkezdtek kutakodni valaki után, hol él szinte minden követ megmozgatva. Megborzongtam, hogy istenem,ezt bárki megteheti rossz szándékkal is.

Írom többes számban, de ez ugye nem mindenkire értendő. Kitesszük fotónkat,kiírjuk címünket, munkahelyünket,fotóztatjuk magunkat a rendszámot is láttatva ,kocsink mellett. Látszik a berendezésünk, pedig lehet csak éppen a kedvenc cicánkat fotóztuk az ékszeres doboz mellett.

Kiírjuk betegségeinket, szexuális szokásainkat ,napirendünket, mikor és hova megyünk, mit csinálunk, és tesszük ezt, úgy hogy bele sem gondolunk kik olvashatják. Potenciális áldozatokká téve magunkat.

Tesszük ezt a világhálón, nem tudván mikor talál rá a feleségünk,férjünk, családunk arra, ami akkor nekünk problémát okozott és kiírtuk bánatunkat, és nem biztos, hogy éppen a legátgondoltabban, lehet már régen nem is úgy látjuk a helyzetünket visszagondolva. Esetleg főnökünk csámcsog a szexi, vagy nem túl jól sikerült fotónkon. Főnöknőnk tud így fogást találni rajtunk. Egy sérült lelkű ember keres ránk, mert éppen nem tetszett a hozzászólásunk valamilyen témában. Sorolhatnám.

Másik ami szemet szúrt, mennyi ember használja ki a világhálót, hogy életviteli, orvosi, jogi, gyermeknevelési, és ki tudja még milyen tanácsokat adjon másoknak. Teszik ezt mindenféle végzettség nélkül, nem belegondolva mekkora károkat is okozhatnak, első olvasásra meggyőző is lehet akár, mert próbálnak idegen szavakat használva , néhányan választékosan beszélve, hitelt adni mondanivalójuknak, érveiknek. Aztán vettem a fáradtságot és bemásoltam a keresőbe néhány mondatot, és kiderült, bizony nem a saját kútfőjükből való a mondanivalójuk, csak ügyesen a saját mondatai közé olvasztották, mintha az övék lenne.

Feltűnt az is, hogy sokan mások hiszékenységét ,szociális érzékenységét kihasználva, egészen jól megélnek, úgy , hogy valós, félig valós problémáikat kiírják. Több nyilvános naplóban olvastam olyan hivatkozásokat, anyagi helyzetére, vagy betegségére hivatkozva, hogy kedvem lett volna leírni –Ember ez nem igaz!!- de tovább léptem , nem az én dolgom. Azért mindenki figyeljen , nem minden igaz amit itt leírnak, ne higgyük, hogy csupán minket tiszteltek meg egyesek a bizalmukkal amikor privát levélben keresnek meg esetleg. Legutóbbi példa erre Bared esete is a Hoxán. Legyünk résen!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook