Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyit kell keresnie vkinek, ha fenn akar tartani egy 60 m2-es lakást ? fórum

Mennyit kell keresnie vkinek, ha fenn akar tartani egy 60 m2-es lakást ? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2018. szept. 17. 14:41

Attól függ melyik országban él.

Magyaroszágon legalább 250.000-ft minimum,és akkor nincs benne részlet törlesztés.

45. fincsi5 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2018. szept. 17. 13:41
Még szerencse, hogy J.nek is tetszik.:)
44. plavalaguna (válaszként erre: 42. - Gabbbicica)
2018. szept. 16. 21:15
Szerintem sehogy.
43. PöttyösPanka (válaszként erre: 42. - Gabbbicica)
2018. szept. 16. 21:08
Szerintem sem lehet.
42. gabbbicica (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2018. szept. 16. 20:44
El nem tudom kepzelni, hogy lehet Budapesten egyedul lakast berelve kijonni a minimalberbol. Szerintem sehogy... 🤨
41. gabbbicica (válaszként erre: 36. - Forrest2010)
2018. szept. 16. 20:42

De ha egyedul akar lakni es nincs lakasa, Budapesten 100 000 plusz rezsi egy 60 m2-es lakas vagy kerulettol fuggoen több. Akkor rezsivel ott tartunk, hogy 150 000 de inkabb 180 000. Es akkor meg nem evett, kozlekedett, ruhazkodott, szorakozasrol nem beszelve.



A kerdes az volt, hogy mennyi egy 60 m2-es lakas fenntaetasa egyedul.

40. plavalaguna (válaszként erre: 36. - Forrest2010)
2018. szept. 16. 20:24
ebből már kényelmesen meg lehet élni. Jut azért egy mozira is pl, ilyesmire, rendes netre, stb. Kevesebből is kijön, csak mindenen trükközni kell. a rezsit nem lehet megspórolni viszont akárhogy trükközünk.
39. fincsi5 (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2018. szept. 16. 19:17

Na persze nem tudjuk, hogy albérletet vagy hitelt kell-e fizetnie.

Azok nélkül 150 körül van (szerintünk) a megélhetés, és a lakás fenntartása.:)

38. Channa* (válaszként erre: 35. - Fincsi5)
2018. szept. 16. 19:13

Na, pont ezért gondolkodok rajta, hogy kell e:DDDD


Nekem se tetszik a mintás huzat:DDD

De ha neked igen, akkor csináltasd meg:DDDDD

37. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Forrest2010)
2018. szept. 16. 19:07
Nekem is soknak tűnik. Főleg a minimálbérhez képest.
36. forrest2010 (válaszként erre: 31. - Plavalaguna)
2018. szept. 16. 18:25
bakker !!!! 250-ből ?!!!!!! 1 személy ?!!!!!!!! ez az emberek többségének csak álom :( :( :(
35. fincsi5 (válaszként erre: 34. - Channa*)
2018. szept. 16. 17:54

NEkünk szárítós volt a régi, 2x használtam.

Télen én is bent szárítok itt, nekem soha többé nem kell olyan. De másnak meg az a huzat nem tetszik, amit én szeretnék. D


Ja, férjemnek (én!) szeretnék egy másik matracot, mert ez olyan süppedős, de ő szereti.

Csak szerintem nem jó a derekának, de hallani sem akar róla.



Egyik barátnőm vett olyat, amit mondasz, a KIKAban. NEm volt olcsó, de a matrac is minőségi, ha össze van csukva, akkor is nagyon kényelmes, mutatós.


Nálatok meg még ott az IKEA is.:)

34. Channa* (válaszként erre: 33. - Fincsi5)
2018. szept. 16. 17:43

Én gondolkodok, mert nem tudtam még eldönteni, hogy le kell e azért cserélnem a gépem, hogy szárítson is:)


Na, ezt ne is említsd!

Az ágyunkat is cserélni kellene, mert én meg olyat szeretnék, ami összecsukható. Most, hogy nincs külön hálónk zavar, hogy nem lehet összecsukni, de ez még vár egy kicsit, mert áruljuk a lakást és ha eladjuk, akkor több szobásat akarok, hogy legyen megint külön hálószoba, így "csak" matracot kell újat venni:)


Igaz, ha új lakás lesz, akkor biztos kell majd vennünk konyhaszekrénytől kezdve, fürdőszoba bútort, valószínű, hogy némi felújítást is kell majd csinálni, stb...

Most épp ezért csak olyat veszünk, ami vihető, a lakással semmit nem csinálunk, majd az ujjal:)

33. fincsi5 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2018. szept. 16. 17:31

NEm volt időnk gondolkozni, mert tudod, füstölt a régi.:(

Szerelő kijön, megmondja 8 ezerért, hogy javíthatatlan. Vagy javítja 30-ért, de én hozzá nem mernék érni ezután.


Még a nappali garnitúrát szeretnénk áthúzatni olyan nagy virágmintás, "szoknyásra". Ami a régebbi amerikai filmekben van.

Lehet, várunk 1 évet, most kb, 160 e. lenne.

Mást ne akarunk, 3 éve lett szinte minden cserélve, csak ha elromlik.

32. Channa* (válaszként erre: 30. - Globus)
2018. szept. 16. 17:26

Mi is igyekszünk kártyázni, de piacon sok helyen nem lehet (zöldség, gyümölcs, termelőtől szalonna, kolbász, stb.).

A számlákat is neten fizetek, azaz nincs csekk. 2 csekkünk van a kötelező biztosítás, mert az így szeretjük fizetni, de az 3 havonta van csak.

Meg ugye hét közben útközbe megveszünk valamit egy pékségnél pl., azt sem tudjuk kártyával fizetni.

31. plavalaguna (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2018. szept. 16. 17:19

Erősen függ attól ki mit eszik... szerintem 50e/fő az tök normál kategória egy hónapra kajára.


A rezsi az fix egy ekkora lakásnál, mi 55 nmen éltünk, közösköltség volt 6ezer, víz 8ezer, villany 11 ezer fűtés 19 ezer szemét havi 2ezer szóval az alaprezsi az 46 ezer,,, erre jön a tv, a net, telefon... ízlés szerint ki milyet fizet, ez kb gondolom havi 5 ezertől havi 50 ig, kategóriától függően. Számoljuk a keveset, akkor mondjuk havi 55 az alaprezsi. ehhez jön plusz 50 kaja meg wcpapír stb ha szűken vesszük. Minden más ezen felül. Egy személy szerintem 250 ből jön ki ha talál egy olcsó albérletet ekkorát vagy hitelt fizet. Nyilván két keresőként, a rezsi, hitel/bérleti díj feleződik.

30. globus (válaszként erre: 27. - Channa*)
2018. szept. 16. 17:14
Én tulajdonképpen könnyen lekérdezhetném, mert jóformán csak kártyával vásárolok. Elkülöníthető egyéb rezsitől a kártyás ügy. Igen ritka, ha pénzzel fizetek, az valami utcai alkalmi árus lehet :)
29. Channa* (válaszként erre: 26. - Fincsi5)
2018. szept. 16. 17:12

Bizonyos dolgokat én is külön jegyzek, de pl. a vásárlás blokkonként van.

Ja, a gyógyszerek....nekünk is 8 ezer havonta.


Elvileg neked is kb. annyira jön ki, mint nekünk:)


Mosógépet is vennem kellene, de még gondolkodok rajta. Szárítógépet akartam, de nem tudom hova tenni, így mosó-szárítógépet fogok venni.


Viszem a kaját a munkahelyemre. Felvágott, zöldség, zsömle. Én vacsira eszek főtt ételt.

28. fincsi5 (válaszként erre: 25. - Globus)
2018. szept. 16. 17:11

Ilyen kellene az én férjemnek! alig tudtam kihúzni belőle, hogy mire mennyi megy.

Mivel ő vásárol, ő csekkezik, nem sok gőzöm volt erről. Mára kicsit tisztább a kép.

27. Channa* (válaszként erre: 25. - Globus)
2018. szept. 16. 17:07

De még milyen nehéz!

Én csak annyit írok fel, hogy vásárlás és az összeg, azaz lehet bármi, amit veszünk:)


Minden hónapra van egy kb. kalkulációm (excelben), azaz terv kiadás összegben, a mellette lévő oszlopba azt írom, amit ténylegesen költöttünk, aztán hó végén kiderül, hogy jól kalkuláltam e....

26. fincsi5 (válaszként erre: 24. - Channa*)
2018. szept. 16. 17:07

Ja, én mindent külön veszek: rezsi( tv, telefon, net, víz, gáz, villany, biztosítás)

cigi 30, alkohol, üdítő 30,

gyógyszereim 8

mosó-tiszt.szereket nem tudom, mert akciókban vesszük.

Kaja, 50

De mi ketten vagyunk ezekre.:))


Mosógépet most cseréltünk.

Háát, élni kell. :)

Te viszel bentre, vagy rendeltek?

25. globus (válaszként erre: 24. - Channa*)
2018. szept. 16. 16:57

Elég nehéz kiszámolni kizárólagosan csak a kaját, mert áruházakban sok más dolgot is beszerzünk.

Valamelyik évben részt vettem KSH fogyasztási felmérésében, egy hónapon át írni kellett mindent, amit vettem, beleértve egy darab citromot is. Húúú, de unalmas volt :)

Másik rovatában azt feljegyezni, hogy mit kaptam ajándékba, úgymint tojás, dió, krumpli stb., valamint mennyit költöttem másoknak ajándékra.

24. Channa* (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2018. szept. 16. 16:52

Igazad van!

Nem úgy kellett volna írnom, hogy kajára, hanem háztartásra és minden másra.


Szerintem én 20 ezret nem eszek meg, de a fiúk...

Ha csak a kaját számolom, akkor 75-90 ezer.


Persze ebben benne vannak a mosó-és tisztítószerek is, kávé, italok (szörp, üdítő, sör:)), cigi, kozmetikumok, ha kell, mozi, színház, strand vagy uszoda, tankolás, bérletek, tornabérlet, fodrász, stb.

Lehet, hogy csak 140 vagy 150 lesz hó végére, mert ugye nem kell mindig minden, de kb. ennyi az átlag.


És vannak az extra kiadások: ebben a hónapban hűtőt vettünk (elromlott) és jön a bojler jövő héten (ez is elromlott)...

Meg persze most volt a gázszerelő, aki ellenőrizte a gázkészülékeket...

Utazás is az extrába tartozik.


Mindig van valami, ami miatt kijön ennyire...


A fórumindítónak tudnia kell, hogy egy lakás fenntartás nem csak abból áll, hogy kifizeti a közösköltséget, vizet, villanyt és a gázt és vesz időnként kenyeret és tejet, hanem a sok apróság is ide tartozik....

23. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2018. szept. 16. 16:13

A rezsi mindennel nekünk 60 000.-

De a kaja nekünk 1 HÓNAPRA kb. 50.000


Nem írtad el?:))

2018. szept. 16. 15:40

Nekünk 65 nm-es lakásunk van és hárman élünk itt.

Közösköltség: 18.000

Gáz átalány: 15.000

Víz: 7.000

Villany: 10.000


Aztán a mellékesek:

Telefon: ezt nem írom le, mert nekünk rengeteg

TV: 4.300

Internet: 4750

Gondolom a víz neked egyedül a harmada lenne, a többi azon múlik, hogy milyen szokásaid vannak.


És ugye a kaja: nekünk ez hetente kb. 40.000Ft, azaz havonta 160.000 Ft.


Azaz 1 személyre a leírt rezsit fixnek tekintem, az oszthatókat harmadolom:

Rezsi kb. 65 ezer

Kaja kb:50 eFt

Összesen: 115-120 ezer Ft/hó


Amihez hozzájön a lakás bérleti díja/hitel törlesztése,szórakozás, ruházkodás, stb.

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Globus)
2018. szept. 16. 14:12
Ja, hogy főfal... az más. :D
20. globus (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2018. szept. 16. 14:05

Panelben nem engednek főfalat átvágni, körbejártuk.

Nem lényeges, ezt a pár évet már kukoricán térdelve is kibírjuk, ami hátravan :D

19. Guruljka (válaszként erre: 13. - Globus)
2018. szept. 16. 14:00

Lehetne esetleg tálalóablakot nyitni, akkor egy kényelmes étkező... :D

Mi anno megcsináltuk, ott volt egy tálalópult. Egy kis hűtő az étkezőhöz került, tehát a konyha átalakult főzőfülkévé.

Viszont a tálalóablakon át megvolt a kapcsolat a tévéző családdal, aki főzött, nem volt kizárva semmiből. (Még a tévét is látta.)

18. globus (válaszként erre: 16. - Bless the child)
2018. szept. 16. 13:58
Ez már egy lépés előre, hogy belátja, jobb elköltöznie. Kívánom, hogy találjon munkát és valósítsa meg!
17. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Globus)
2018. szept. 16. 13:56
Csak álmodozik. Álmodni meg bármekkorát lehet.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook