Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire 'tűrhetetlen' a szülési fájdalom? fórum

Mennyire 'tűrhetetlen' a szülési fájdalom? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. eb62d25e47 (válaszként erre: 31. - SzánI.)
2012. jan. 1. 15:58

Szerintem ebben az esetben nem önmagunkból,vagy a saját tapasztalatainkból kellene kiindulni.

Én elhiszem,hogy néhány nőnek olyan volt,mint egy kis gyomorrontás,azt is láttam,hogy valaki az első fájástól kb fél óra telt el,és alig ért be a kórházba gyalog,amikor ki is pottyant a gyerek.

Én nem voltam ilyen szerencsés.

31. SzánI. (válaszként erre: 29. - Eb62d25e47)
2012. jan. 1. 15:44
Önkívületi állapot??? Áhh ilyen nem volt. Legfejjebb ha beadnak valami a szülő nőnek. :D
30. SzánI. (válaszként erre: 28. - B94b39b09f)
2012. jan. 1. 15:42

A szülési fájdalmat én egy erős hasmenéses görcsös fájdalomhoz tudom hasonlítani. Amikor tényleg egy jó alapos hasmenésed van, és valamennyi percenként erős görcsöd, és összegörnyednél.


Csak mondjuk a szülésnek egy kicsit szebb az eredménye. :D


Egyébként a szülés után pár hónappal akkor kapott el egy ilyen hasmarsi, és akkor még a friss szülési élményhez nagyon hozzá tudtam kötni. És akkor meg is jegyeztem, hogy ez teljesen olyan volt.

29. eb62d25e47 (válaszként erre: 6. - 274c9996b8)
2012. jan. 1. 15:37

Badarság.

Nem ezen múlik.

Minden szülés más,és még ugyanaz az anya is máshogy éli meg ,ha többször szül.

Az elsőt nem lehet holmi "etikett" szerint végig élni,mert fogalma sincs egy nőnek,mire számíthat.

A szülés fájdalmas,és szinte önkívületi állapotba kerül minden nő közben, valószínűleg azért,hogy könnyebb legyen,vagy ne emlékezzen később minden részletre.

...és a fájdalmak a szüléssel sem érnek véget...

És nem megfélemlíteni szeretnék bárkit is,csak ez a realitás.

Fájdalmas,katartikus,és cseppet sem rózsaszín!:)))

2012. jan. 1. 15:32

Sziasztok Kismamák, köszönöm a többieknek is! :)

Ami a betűkön nem jön át, az a hangsúly - szóval nem ijedten és félve érdeklődtem, hanem inkább beszélgetnék erről könnyedén, vidáman és elismeréssel felétek. Nem ijesztenek el a nehezebb tapasztalatok, egyáltalán, mert biztos vagyok benne, hogy nagyon fáj, így is állok hozzá. De azt is gondolom, hogy az egyik legszebb fájdalom az életben, úgyhogy mosolyogva olvastam a beszámolókat. :)

Amine, még nem várok babát, de hamarosan elkezdjük a próbálkozást, úgyhogy egy éven belül tervezem a szülést. :)

2012. jan. 1. 15:11
Nem tűrhetetlen.Kibírtam fájdalomcsillapító nélkül a 12 órás vajúdást és a szülést.Ha még szűlnék,akkor is mindenféle könnyítés nélkül szülnék.Pedig alacsony a fájdalom küszöböm amúgy :)
2012. jan. 1. 15:01
Nem összehasonlítható semmivel.Tényleg sokat számít,kinek mekkora a fájadalomtűrő képessége,és milyen az egyénisége.Egy tuti,hogy fáj,kinek így,kinek úgy.
2012. jan. 1. 11:49
Èn nem fèltem a szülèstöl, az egèsz terhessèg alatt beszèltem a fiammal, hogy majd ügyesek leszünk ès minden simàn fog menni. Îgy is lett, szinte fàjdalom nèlkül hàrom òra alatt megszületett, fàjdalomcsillapìtòt nem kaptam. Egyèbkènt meg nehezen bìrok minden fàjdalmat. Mikor fogsz szülni?
2012. jan. 1. 11:33
ja hát persze én is így gondolom hogy fájdalomcsillapíto nélkül ki lehet.
2012. jan. 1. 11:28
bocs, rosszalkodik a netem:)
22. pmjudit (válaszként erre: 1. - B94b39b09f)
2012. jan. 1. 11:28
Nagyon fáj, de ki lehet bírni - 2x is kibírtam fájdalomcsillapító nélkül.
2012. jan. 1. 11:27
és senki nem tudja előre, hogy meddig fog tartani, mennyire fog fájni.
2012. jan. 1. 11:27
senki nem tudja előre, hogy meddig fog tartani, mennyire fog fájni.
2012. jan. 1. 11:25

Szia! Ki lehet bírni fájdalomcsillapító nélkül:) és szerintem egyáltalán nem lehet a menstruációs fájdalommal összehasonlítani. Egész más fájdalom.

Mindenkinél másképp zajlik, senki nem tudja előre, hogy med

2012. jan. 1. 11:24

Szia! Ki lehet bírni fájdalomcsillapító nélkül:) és szerintem egyáltalán nem lehet a menstruációs fájdalommal összehasonlítani. Egész más fájdalom.

Mindenkinél másképp zajlik, senki nem tudja előre, ho

2012. jan. 1. 11:02
Nagyon-nagyon fáj közben, és a tolófájások a legkeményebbek. De abban a pillanatban, ahogy a kezedbe fogod a babádat, megszűnik minden szenvedés. Én konkrétan már felidézni sem tudom a fájdalmat, pedig kis gyerekeim vannak. Az a fájdalom csak akkor és ott létezik, aztán elfelejted.
2012. jan. 1. 09:05
nem tűrhetetlen...néha még egy foghúzás is "rosszabb"....
15. d550c57e19 (válaszként erre: 13. - Éva1951)
2012. jan. 1. 08:56
ő ezt kérdezte mennyire fáj és mindenki a saját példáját tudja mondani... Engem nem ijesztett meg más példája valószínűleg őt sem .
14. 274c9996b8 (válaszként erre: 7. - B94b39b09f)
2012. jan. 1. 08:21

Mindjart gondoltam , nekem is volt egy ilyen munkatarsam/baratom ,minden honapban amikor mensije volt ,megakart halni -:(

Az ember azt hitte hogy , neki van csak egyedul "borzalmas!"? fajdalma ..... ezek az emberek sokszor neutronikussak es ratelepszenek embertarsaikra mindenfele velt es valo gondjaikkal ! Amit nem szabad engedni , ha rendreutasitja öket az ember abba hadjak a martir szerepenek a jatszasat ! ( legalabbis egy idöre.)

13. éva1951 (válaszként erre: 12. - D550c57e19)
2012. jan. 1. 08:21

Én azt tudom, hogy nekem is sokan elmesélték, hogy milyen a szülés, de egyik variáció se jött be. Éppen ezért nem kell elhinni mindent. El lehet mesélni saját eseteinket, de ez csak arra jó, hogy félelmet keltsen. Úgyis annyi izgalom van a gyerek egészséges-e, stb. nem értem minek kell tetézni azzal, hogy féljünk.

Nem kell félni! A szülés a legszebb és legnagyobb élmény az életben. Nincs ehhez fogható!

2012. jan. 1. 07:47
szia tényleg mindenkinél más és ez nem csak a küszöb hanem a saját adottságaidon is múlik. Nálu nk mindenki nehezen tágult. Én 10órát vajúdtam és 2 óra tolófájás volt. A menstruációval össze sem hasonlítható. Vagyis nekem nem szokott az fájni és a fájdalomküszöböm és az önuralmam is magas de nekem nagyon rossz élmény volt az első szülés. A második könnyebb volt de kisebb volt a baba meg korábban is jött. Szóval még mindig érzem azt a fájdalmat ha belegondolok ahogy érzem a méhből kiindul először enyhe görcs s jön fel , mintha tágulna a fájdalom ahogy egy lufit felfújsz és mindegyik egyre nagyobb lufi és egyre inkább erősebben fáj .el sem hittem hogy nem szakad szét a medencém és a hátam. Én nem jártam felkészítőre meg a védőnő is más légzéstechnikat mondott mint a 2.szülésznőm de az bejött és a légzés tényleg eltereli a figyelmet. Szerintem nem szabad engedni hogy arra figyelj hogy fáj mert nagyon leszív.
2012. jan. 1. 07:41
Mi a fenét kell leírni a fájdalmaitokat. Mindenkinél más és más. Nem kell ijesztegetni senkit. Én két gyereket szültem, de a kettő össze se hasonlítható. Ha már jön a baba nincs idő ezen mélázni. Persze, hogy fáj, de ha megvágod az ujjad akkor nem féáj?
2012. jan. 1. 06:41
Ez attól is függ, mekkora a fájdalom küszöböd és attól, hogy a saját születésed milyen volt. Az én szülésem kb. 12 órásra sikeredett, ha nem kértem volna epidurális érzéstelenítést, nem bírtam volna ki a végéig erővel. Ha az erőt nézzük, amit az emberből kivesz, olyan, mintha a maratont kellene lefutnod különösebb előedzés nélkül egyfolytában. Nekem életem legboldogabb, de egyben legnehezebb napja volt a lányom születése. De ez emberfüggő, ki hogyan éli meg. Egy pszichoterapeutától hallottam, hogy az ember a szüléskor a saját születését is végigéli, az én születésem nagyon nehéz volt (volt szerencsém születéstréningen részt venni és újra élni a születésemet).
2012. jan. 1. 06:36
Húúúú, ez lassacskán engem is foglalkoztat. Kicsit kezdek beparázni, mert nekem mindig is erős menstruációs görcseim voltak, volt, hogy elájultam, vagy ájulás szélén vizes palackkal a hasamon 1 algoflex + 2 cataflam sem hatott 2-3 órán belül, nemhogy egy...
2012. jan. 1. 06:33

Nekem fájdalomcsillapítóval is nagyon erős fájdalmaim voltak..Mondtam, kitépem a hajam, mert már elviselhetetlen volt..

De...bár elviselhetetlen (össze nem hasonlítható a menstruációs fájdalommal, mert ez utóbbi azért simán bírható, mellette tudsz ténykedni, alig veszed észre), miután a baba megvan, már semmi nem érdekel majd, ami volt..;DDDD

7. b94b39b09f (válaszként erre: 6. - 274c9996b8)
2012. jan. 1. 05:02
Jól látod, ő egy picit szeret rátenni mindenre egy lapáttal. :) Egyébként zabálnivaló. De ő a mensivel is sokat szenvedett, napokig fel sem kelt.
2012. jan. 1. 04:56

Az a baratnöd aki majd belehalt ? ! Gondolom en , hogy kb mindenbe beleakar halni ?

Es igen , semmi nem mutat arra hogy ,nem leszel olyan szerencses hogy 1-2-ora alatt tul vagy a dolgon ? Es igen van olyan is, hogy NINCS fajdalom , ez azoknal az asszonyoknal fordul elö akik nem felnek es nagyon varjak a gyermeket :)

2012. jan. 1. 04:53

Ezek szerint az első babucinál nehezebb? Milyen lehet akkor egy ikerszülés... :)

De amikor kibújik, az rettentően fájhat.

Mindegy, jól bírom a fájdalmat. Meg akkor már alig fogom várni, hogy a karomba vegyem. :)

Azért a nők igazi hősök, valljuk be!

2012. jan. 1. 04:49

:D Szuper, köszi nektek!

Mostanában sokat foglalkozom a témával, és érdekel, ki hogy élte meg.

Igazából az arányokat nézem, hiszen minden kismamánál más, és a tűrőképesség is, a lefolyás is stb. - tudom, tudom. :)

Egyik barátnőm majd' belehalt, epidurálisért könyörgött, a másik csajszi nevetve áttáncolta magát rajta. Én mindeddig meg voltam győződve róla, hogy van akkora önuralmam, erőm, hogy nem kérek fájdalomcsillapítót, és a maga natur módján megy majd minden, de most meginogtam. :)

Félni egyáltalán nem félek, sőt, alig várom. De azért biztosan nem könnyű...

3. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - B94b39b09f)
2012. jan. 1. 04:34

Micsoda kerdes ? !

Anyad kibirta,nagyanyad kibirta es a legtöbb nö siman kibirja,mindenfele fajdalomcsillapito nelkul -:)

Egyebkent a vajudas/barmilyen hosszu is.../ semmi ahhoz kepest , amit erezni fogsz pont a baba szuletesekor -:D

De , kifogod birni !

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook