Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogfájás arcüreg/fül fájdalom. Ez mennyire súlyos, mivel jár? fórum

Fogfájás arcüreg/fül fájdalom. Ez mennyire súlyos, mivel jár? (beszélgetős fórum)


10. Dorinnaa95 (válaszként erre: 9. - Liliom10)
2021. febr. 19. 10:11

Igen! Ezt tanácsolják.

Hétfőn panoráma, utána húzás :)

9. liliom10 (válaszként erre: 8. - Dorinnaa95)
2021. febr. 16. 16:35

Sokszor kisugárzik a fájdalom, akár az egész oldalra.

Mi lesz a bölcsességfogad sorsa ? Kihúzzák ?

2021. febr. 16. 14:19

Köszi, hogy írtatok!



Panoráma röntgen után bebizonyosodik amit az orvos lát: rossz bölcsesség fog.


Az érzékeny fogam ami miatt itt panaszkodtam pedig egészséges, nem lyukas, nem cisztás nem tályogos. A bölcsességfogam hatással lehet az idegeire ezért érzékenyebb most.

7. asgardi (válaszként erre: 5. - Dorinnaa95)
2021. febr. 12. 12:28

Lehet, hogy először kapsz egy kis antibiotikumot, aztán helyre is lehet tenni a fogad.

Legyél bátor! Időpont van! Ha addig rosszabbodna, akkor esetleg ügyeleti telószámot keress ki. Bár a panaszaid nem olyan erősek, szerintem semmi okod aggodalomra, de ha mész dokihoz, mindenképp mondd, hogy arcüreg fájdalmad, meg x tüneted van. Lehet a fogtól független is egyébként.

Cataflam nem árt, ha fáj, csökkenti a gyulladást is.


Jobbulást!

6. liliom10 (válaszként erre: 5. - Dorinnaa95)
2021. febr. 12. 12:25

Erős a gyanúm, hogy csak arcüreggyulladásod van, és az sugárzik ki a fogadra.

Ha érzékeny fogad a hidegre, akkor az él ! Ne hagyd gyökérkezelni, pláne ne engedd kihúzni !!!

Ha a helyedben lennék, nem is panaszkodnék hétfőn a fogamra, csak annyira, hogy egyik nap kicsit érzékeny volt a hidegre, és úgy látod, lyukas. Mondd a többi panaszodat ! Lehet, hogy antibiotikum kell, de azt a hoxán nem tudja senki megállapítani. :)

2021. febr. 12. 11:47

A nem fog megvizsgálni azt a hoxás válaszolókra értettem... :D


Nem a vizsgálattól félek hanem attól, hogy egyrészt mivan ha gennyes az arcüregem és kikell húzni miatta a fogam vagy esetleg gyökérkezelni kell, ezért van a hiszti és hétfőig nem tudok várni... :D (de muszáj, nem kaptam korábbra a dokimnál időpontot.)



Reagál, de annyira hogy érzem, hogy hideg, de nem kaparom a falat tőle.

4. liliom10 (válaszként erre: 3. - Dorinnaa95)
2021. febr. 12. 11:31

Muszáj megvizsgálnia a fogadat, és az arcfájdalomról is fog kérdezni. Panaszkodj, ahogy itt ! :)

A fogadat betömi, de ha nagyon lyukasnak tűnik, akkor lehet, hogy RTG is kell. Hidegre, hideg vízre reagál a fogad ?

2021. febr. 12. 11:25

Tudom, hogy nem fog megvizsgálni, csak saját tapasztalatokra/ tanácsra lenne szükségem.

Nyilván 3 nap múlva úgyis megtudom, hogy mivel szembesülök. De a fogfájásommal kezdődött az egész és tegnap óta fájdogál az arc üregem. A fogamon meg látszik a nyakánál a szuvasodás.. ami szerda óta nem fáj.

köszi, hogy írtál! :)

2. liliom10 (válaszként erre: 1. - Dorinnaa95)
2021. febr. 12. 11:21

Fogszuvasodás nem terjed el 2 nap alatt. :)

A hoxán nem tud senki megvizsgálni, sem RTG-t készíteni.

Előfordulhat, hogy nem is a fogad okozza a panaszodat, hanem enyhébb arcüreggyulladásod lett.

2021. febr. 12. 11:11

Sziasztok!


Kedden-szerdám éreztem a balodali kisőrlőmnél, hogy érzékeny, minimálisan fáj... kis tükörrel megtaláltam egy gyönyörű barna foltot vagyis a szuvasodást. Jövőhét hétfőre kaptam időpontot fogdokihoz. Mára a fogam érzékenysége, "fájdalma" elmúlt. Gondolon kedden szerdán terjed el benne a szuvasodás.

Tegnap észrevettem, hogy a bal oldali arcüregemben tompa enyhe fájdalmat érzek ami néha a bal szemem fele sugárzott. Mivel a felső fogamról van szó gondolom az arcüregbe sugározta az ideg fájdalmat. Mára a fülem is pattog...a bal orrlyukam bevan dugulva... és rettegek, hogy hétfőn mitcsinálnak a fogammal.


Most lenne másodjára tömve. Jelenleg nem fáj most, néha néha van egy kis "fájadalom" érzés de kibirható. Nem piros az inyem, kopogtatásra, harapásra nem fáj.


Kétségbe vagyok esve, és félek, hogy gyökérkezelni vagy húzni kell az arcüreg "fájdalom" miatt.


Várhatóan mit fognak velem tenni hétfőn? Valakinek tapasztalat? :(


Köszönöm!


Dorina

25

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook