Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire értetek egyet Dr. Csernus Imre felfogásaival? fórum

Mennyire értetek egyet Dr. Csernus Imre felfogásaival? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
57. c19f5f79fa (válaszként erre: 55. - 236fe2f68e)
2009. júl. 19. 13:22
Igen ez tényleg hárítás.És evvel mit lehet kezdeni?Amikor mindig azt nyomatják,hogy tisztázni kell és megbeszélni mindent,de ahhoz is két ember kell.Nem igaz?:)Csernus fejtegeti a Férfi c.könyvében hogy milyen kérdéseket kell feltenni a párunknak....,de ha hárít nem válaszol nem őszinte a másik..
56. 236fe2f68e (válaszként erre: 54. - 37403e3af4)
2009. júl. 19. 13:20

Szerintem azt nem ugy érti, h a nők hibásak mindenért, csak adott problémába te vagy a ludas, s a férfi szemszögéből meg a férfi. Mindneki a maga hibájáért. Ha a férfi lusta dög azért ő a ludas, de ha egy nő ezt hagyja akkor azért ő a ludas!

Igy érti nem? te másképp értetted?

55. 236fe2f68e (válaszként erre: 53. - C19f5f79fa)
2009. júl. 19. 13:16

igen megesik, h fáradt vagyok s nincs türelmem, no de nem minden egyes alkalomkor mikor nem mondom, hogy "igen igazad van" ... ha valamibe nem ért egyet, ő lelépik :))


Szóban meg...hát, kértem gyere találkozunk s mond el mi az ami ennyire zavar, erre ő azt mondta "esik az esső, ilyen időbe mennyjek, vagy talán nálatok nem esik?" (annak ellenére, hogy közel lakunk egymáshoz, megkérdi, hogy esike nálunk) ...ezt nevezem!!! háritás csufondárosság körettel :))

2009. júl. 19. 13:14

Helló!

Én a nő c. könyvét olvastam, és nekem az jött le belőle tömören, hogy minden szar helyzetért ami kialakul az életedben, akkor te (a nő )vagy a hibás, ha pl elromlik a házasságod, akkor te vagy a hibás, miért hagytad? ha meg hagytad, akkor miért nem léptél ki belőle? szóval szerintem mindig kettőn áll a vásár... viszont a szókimondása tetszik, mert van akinek csak az segít rádöbbenni dolgokra ha az arcába vágják az igazságot.

53. c19f5f79fa (válaszként erre: 52. - 236fe2f68e)
2009. júl. 19. 13:10

Igen ez elég éretlen reakciónak tűnik.Szóban tudsz vele ezekről beszélgetni? Ott nem tud kilépni a helyzetből hacsak nem hátat fordít:)

Ez a fáradt vagyok hárítás elég tipikus....

Mondjuk néha amikor rossz kedvem van én is szoktam mondani mikor megkérdik hogy mi a bajom,aztán tudom hogy nem fáradtság,hanem valami más csak én sem tudom mi...

52. 236fe2f68e (válaszként erre: 48. - C19f5f79fa)
2009. júl. 19. 13:05
Az ugy volt, hogy van egy fiu ismerősöm akinek az a szokása, hogy ha valamivel nem ért egyet fogja magát s lelépik, pl az msn-röl rögtön kilépik...ma mondom neki, hogy ez számomra kellemetlen. Erre ő a fejemhez vágta, hogy köszöni az együttérzést, ő dolgozik és ő fáradt ("szegény ÉN")majd trovábbá megkérdezte tőlem, hogy "miért vagy velem ilyen, ezt érdemlem ÉN tőled" büntudatkeltés, leki zsarolás(sza*ul érzem magam, érzed magad te is ugy) ezután azzal folyatta, hogy majd beszélünik mikor ÉN nem leszek ilyen hisztis. Csak nem tudom melyik pillanatban voltam hisztis, talán mikor megmondtam, hogy állandoan hárít ha szoba jönnek a hibái? vicces...
51. 40163fd81d (válaszként erre: 45. - C19f5f79fa)
2009. júl. 19. 13:02

Pont erről beszél Ő is.

Nem azt mondja mit kellene tenned,hanem azt ,hogyan változtass a gondolkodás módodon.

Ha így teszel és időt is hagysz önmagadnak ,akkor minden rendben lesz.

50. c19f5f79fa (válaszként erre: 49. - 40163fd81d)
2009. júl. 19. 13:02
Most már nincs műsora úgy tudom...pedig én is elnézegetném:)
49. 40163fd81d (válaszként erre: 46. - 236fe2f68e)
2009. júl. 19. 12:57

Nem tudom?:))

Én még anno láttam vele pár képkockát,és nagyon tetszett.

48. c19f5f79fa (válaszként erre: 47. - 236fe2f68e)
2009. júl. 19. 12:55

Amit az eszünkkel tudunk,hogy ezt és ezt kell tenni az egy anyagi dolog egy ki okoskodás egy termék...,a lelkünk meg ehhez nem biztos hogy időben fel tud zárkózni.Ha mindkettő összhangba kerül jöhet a változás:D De ehhez idő kell:)


Mesélsz mi történt? Vagy nem publikus?

47. 236fe2f68e (válaszként erre: 45. - C19f5f79fa)
2009. júl. 19. 12:49
igen ez igaz, s forditva is figyelembe kell venni, nem lehet valakinek papolni amig ő nem kész rá, mert akkor csak hisztisnek fog nézni... épp ma tapasztaltam meg...érdekes sztori de a hajam tépem ki, hogy hagytam magam felidegesiteni ... de ÉN vagyok a HUNYÓ! én hagytam, h felidegesitsen...
46. 236fe2f68e (válaszként erre: 43. - 40163fd81d)
2009. júl. 19. 12:47
melyik adókon szokott menni, van valami adás vele? én nem tudok róla, soha nem nézek tv-t... de őt megnzéném :D
45. c19f5f79fa (válaszként erre: 40. - 37ff3fb0e3)
2009. júl. 19. 12:47

"Tartsd tiszteletben a saját érési idődet!"


Nos én azt gondolom,hogy pont ez a lényeg meg kell ahhoz érni,eljutni addig,hogy szembe tudj nézni a problémával!! Mert addig hiába mondja más világosan mit kellene tenned, nem vagy rá képes változtatni,amíg nem jutottál Te magad odáig el.A léleknek idő kell...nem lehet megerőszakolni.És ez az idő időnként tűnhet struccpolitikának,én nem annak gondolom,hanem pont ez a lényeg eljutni odáig,hogy már képes vagyok rá!!

44. 236fe2f68e (válaszként erre: 42. - 37ff3fb0e3)
2009. júl. 19. 12:47
Nagyon imádom ahogy gondolkodik, peddig nem tom te h vagy vele, mikor legelöször megláttam egy mesterkurzuson,(youtube) akkor teljesen unszipmatikusnak tünt, s gondoltam az egy beképzelt hééé, majd elkezdtem nézni több videot rola s rájöttem, h apám de fére ismertem!
43. 40163fd81d (válaszként erre: 42. - 37ff3fb0e3)
2009. júl. 19. 12:46
Én még nem olvastam egyik könyvét sem,csak a tévéből ismerem,de azt hiszem sok a közös a gondolkozás módunkban.Minden ponttal egyetértek:))
2009. júl. 19. 12:40

Annyira igaz!


Csernus 10-es aranyszabálya


1. Aki tudja, hogy mit kellene tennie, de valamiért mégsem teszi, az tudatosan köpi szembe magát. Ennél jobban pedig nem alázhatja meg magát senki. Önmaga előtt.


2. Tanuld meg elengedni a múlt szerelmeit, szeretteit! És tanuld meg tiszteletben tartani az ő döntésüket! Mert ami nincs, az fájhat, de attól még nem lesz...


3. Tartsd tiszteletben a saját érési idődet! A türelmetlen ember önmagát erőszakolja meg, amikor sietteti sorsát. Ezzel magában hordozza az örök elégedetlenséget.


4. A gondjaidért soha nem más, mindig te magad vagy felelős. Tanuld meg vállalni a következményeket a tetteid után, és nem másban keresni hibáid okát!


5. Az önző ember először környezetét, majd önmagát teszi tönkre. Ide vezet az önzőség. Miért teszed mással azt, amit magadnak nem kívánsz?


6. Vesztesekre márpedig szükség van. Hogy tudd, hová jutsz, ha az ő útjukat járod. Ők a viszonyítási pont. A nullák így töltik be végül küldetésüket.


7. Másra támaszkodni mindig veszélyes. Igaz, sokszor ez a könnyebbnek látszó út. De a támaszték eldőlhet. Tudod mit? Támaszkodj magadra!


8. Merj szembenézni a saját tükörképeddel! Ez az első lépés a talpra álláshoz. Harc, amit meg kell vívnod a menekülések helyett. Egy napon pedig nemcsak sajátodéba, de mások szemébe is büszkén nézel majd.


9. A világban épp elég dologtól függsz akaratlanul. Ne válassz magadnak újabbat! A kiszolgáltatottság helyett a szabadságért küzdj, hogy lehess büszke is magadra!


10. A gyengeség valójában gyávaság. A gyáva embert pedig fölemészti az állandó megfelelni vágyás. Így hogyan valósíthatod meg önmagad?

2009. júl. 19. 12:34
számomra nagon hasznos Csernus gondolkodásmondja, pl a A nő cimű könyvét olvasva sok mindenre rájöttem és másképp látok... a köny segitségével most már fel ismerem mikor valaki jön az önsajnálattal, amibe valahol irigység lappang, "szegény ÉN, BEZZEG TE" ..meg ha valaki büntudatot akar kelteni "most miért teszed ezt velem, szegény ÉN-nel"
40. 37ff3fb0e3 (válaszként erre: 39. - 43d4d69400)
2009. júl. 19. 12:16
Nem véletlenül mondja Csernus is, hogy az első lépés a változtatáshoz: szembenézni élesben a problémával, az emberek többségének marad inkább a kényelmesebb struccpolitika.
2009. júl. 19. 10:59
Amúgy érdekes a súlyprobléma a nőknél. Én hónapokig hazudtam magamnak h maximum 65 kiló vagyok. Aztán mikor megismertem a párom (akivel most épp külön vagyunk) ugye elmondta h személyi edző stb. Elpanaszoltam neki h hiába fogyózok, két nap után feladom. Rákérdezett hogy elfogadom -e a segítségét. Persze ujjongtam , hogy igen. Nos először jött a centizés. Aztán a mérlegelés. Nos... amikor a mérlegre ráálltam, összeomlottam. 78 kiló...... úristen.... Ő csak mosolygott, nem szólt semmit, összeállította az étrendet, és az edzést... nos hazafelé azon gondolkodtam, hogy tudtam ennyit hazudni magamnak..... aztán mikor vissza köszönt a Csernus könyvben ez a rész, elmosolyodtam, és rádöbbentem , h nem vagyok egyedül:)
2009. júl. 19. 10:55
Én olvastam Csernustól a Férfi című könyvet.... nos... az is sok igzságot ír.... én meleg szívvel ajánlom mindenkinek!
37. c19f5f79fa (válaszként erre: 34. - 37ff3fb0e3)
2009. júl. 19. 10:14
Ezzel nem értek egyet.Nagyon sok esetben vitázok magammal...sőt még talán jobban mint másokkal;-)
36. c19f5f79fa (válaszként erre: 32. - 40163fd81d)
2009. júl. 19. 10:12
Igen én is erre gondoltam,és ezért írtam hogy nem feltétlenül szükséges annak aki jól megtalálja azokat az embereket,történéseket amiről tudja,hogy segíthet.
35. mancs97 (válaszként erre: 34. - 37ff3fb0e3)
2009. júl. 19. 08:48
Hajjaj! Ha valaki néha hallaná, hogy mennyit vagyok képes magammal vitatkozni! Vagy már ekkora a hatása Csernusnak? :)
34. 37ff3fb0e3 (válaszként erre: 31. - 43d4d69400)
2009. júl. 19. 07:57
Egyetértek! Nem véletlenül mondják azt, hogy az ember legtovább önmagának képes hazudni, mert ott nincs, aki vitatkozzon vele.
33. Gligi
2009. júl. 19. 06:18
Annyira értek egyet Dr. Csernus Imre felfogásával, hogy saját véleményem szerint a Ki nevel a végén? című könyvét a világon mindenkinek el kéne olvasnia, hogy jobban megismerje önmagát és a környezetében élőket!
32. 40163fd81d (válaszként erre: 25. - C19f5f79fa)
2009. júl. 18. 22:12

Én úgy gondolom,hogy bárki kapcsolatba kerül olyan emberekkel,akik már túl vannak egy-s máson,csak azoktól lehet erőt,és segítséget kapni.

Még ha első reakció a tagadás,a harag ,valamikor majd újra visszacsengenek a szavak és segíteni fognak.

2009. júl. 18. 21:46
Csernus nem durva, hanem őszinte. Hihetetlen volt számomra, mikor a nő című könyvét a kezembe vettem, mennyi igazságot ír. NOs... bevallom párszor a falhoz csaptam a könyvet... "h te hüllllye hát pont ilyen vagy".... Sokszor az ember nem mer önmagának bevallani valamit, ilyenkor szülő és barát segítségét kéri. Ők meg annyira szeretik, hogy babusgatják.... Sajnos a drasztikus módszerek segítenek .... ha pl sírok, és valaki megölel, mégjobban sírok. ha rám parancsol, h szedd össze magad ez meg ez meg ez van és ez és ez és ez lesz, megmakacsolom magam. van egy példa az nagyon tetszik. Mikor mondja a nőnek, hogy hány kiló? 85 -Oké itt a mérleg álljon rá. -nem. -miért nem? -jó ráállok. 95 kilót mutat. És a nő saját maga mondja h ezért nem akart ráállni. Saját maga bújt bele egy hitbe, és ha nem szembesítik keményen, úgy hogy picit be is égjen nem döbben rá....
2009. júl. 18. 20:50

Van, akinek csak ő a hatásos, pl. egy heroinosnak nem hiszem, hogy segít csak a "halk stílus".

Amúgy szerintem is a top lélekbúvár a Popper.

29. a1baa7edcc (válaszként erre: 28. - Makrai.lilla)
2009. júl. 18. 20:47
"Ö is már mindenben csak a pénzt látja. régen kb 10éve még nemilyen volt. ." <- ezt.
28. makrai.lilla (válaszként erre: 19. - A1baa7edcc)
2009. júl. 18. 18:23
mit?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook