Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyibe kerül körülbelül egy WC kialakítása? fórum

Mennyibe kerül körülbelül egy WC kialakítása? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 20. 07:42

Az első, hogy jól megépített-e a ház? Miért nincs WC? Van-e szennyvízcsatorna? Elbírja-e a födém, aljzat a 110-es csövet? Gyanítom nem lesz bidé...


A WC ne legyen túl bonyolult, értem ez alatt, hogy rejtett, mert az csak nehezíti a hibajavítást. Egyszerű monoblokkost vegyetek, ha lehet alsó kifolyáassal...hogy mély, vagy lapos az ízlés kérdése..a laposnál látod a végtarméket lehúzás előtt, a mélynél eltűnik, de csobban, és az nem igazán előnyös..ezért kell a bidé..


Fürdőszbába nem is engedném a WC-t, külön sokkal jobb...persze bidével...az pedig együtt min 3 m2.

ha a fürdőben alakítod ki, és van csatorna csatlakozási lehetőség, egy háromezer forintos szerelő pár nap alatt végez...tehát: 3x8-10, modjuk 30 óra, az 90 ezer, plusz anyag..ami alsó hangon...aszongya: monoblokkos klotyó 25e,csövek szelepek, segédanyagok újabb ötven... hááát...kétszáz, de az is nagyon szerényen..ha minden klappol..plusz áfa ugye, az 27%.


ez van.


Ha valaki többet mond, az sem téved.

9. bc257fd221 (válaszként erre: 8. - FLOVEr)
2013. aug. 19. 11:10
Ebben nem nagyon lehet segíteni,függ a bontástól,hol mennek a csövek?Járólapot mindenképpen bontani,cserélni kell.Kérj árajánlatot egy kőművestől,vagy vizestől!:)
2013. aug. 19. 10:17
A meglévő fürdőszobában kéne kialakítani a wc-t. Semmi extrára nem gondoltunk, csak arra, hogy lehessen normálisan használni.
7. bc257fd221 (válaszként erre: 5. - Simple)
2013. aug. 19. 07:14
Én is így gondolom.Tavaly egy kisebb zuhanyzót alakítottunk ki,mosdóval,közel hatszázezerbe került.Ja és nem a legextrább.
2013. aug. 18. 22:23
Itt Pesten 20-30 is lehet csak maga a gépészeti kiépítés díja. Csak a jóég tudja, hogy a víz- és csatornarendszeredet mennyire kell átalakítani, ehhez még az anyagok, a fajansz, ha burkolni kell annak a munkadíja, anyaga... sokba van
2013. aug. 18. 22:13
Több lesz az, szerintem inkább 2-300 ezer, bár nyilván attól függ, mit szeretnél bele, mert van csempe 2000 forintért, meg van 20 ezerért is....
4. kisj
2013. aug. 18. 22:12

Külön helyiséget szeretnétek, vagy fürdőszobán belül?

Ez csak 1 kérdés volt, a sok-sok kérdésből amit még fel kellene tenni.

Látatlanban, ilyen kevés információval nem lehet szerintem semmi érdemlegest mondani.

2013. aug. 18. 21:49
Sztem ossz-vissz 100ezer
2013. aug. 18. 21:45

Vidéken kinéztünk egy házat, amit megvásárolnákn, viszont nincsen benne WC, csak fürdőszoba.

Mennyibe kerülne a WC kialakítása? (Elsődlegesen a szaki díjára gondolok, nem a kellékekre, bár az is fontos).

2013. aug. 18. 21:44
Mennyibe kerül körülbelül egy WC kialakítása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook