Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi ideig szoktak gyászolni? (Fekete ruhát viselni) Vagy meddig illik? fórum

Mennyi ideig szoktak gyászolni? (Fekete ruhát viselni) Vagy meddig illik? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2010. szept. 10. 16:17
1 év-a gyász időszaka. De azt gondolom, nem lehet konkrét idővel meghatározni.
2010. szept. 10. 16:16
amíg túl nem vagy rajta, addig tart
60. 29a7734e19 (válaszként erre: 49. - D4464aaf8a)
2009. nov. 22. 15:36
Nekem anyukám halt meg és szintén ezt akartam kifejezni a fekete ruhával hogy nem vágyom társaságra,beszélgetésre.
59. a14deb9047 (válaszként erre: 52. - 9933e6cc1b)
2009. nov. 22. 14:10
Akkor nem sok fátylat adnának el... sok esetben már a baba is útban van, mi több, vannak kismama-menyasszonyi ruhák is :-(
2009. nov. 22. 14:08
Attól függ, kid halt meg és mennyire akarod kifelé mutatni... Nincs borzalmasabb látvány, amikor tetőtől talpig feketében megy az utcán valaki, és szinte ordít róla az "emberek rám figyeljetek, mert meghalt valakim", sajnálkozzatok velem. Adjuk meg a tiszteletet, az emlékezést, de nem biztos, hogy 40 fokos melegben is tiszta feketében kell járni. Sokan a ruhájukra egy kis fekete szalagot tűznek ki gyászuk jeléül. Nem véletlenül szabály, hogy pl. hivatalokban, kereskedelemben stb. tilos az egyéni gyászt megjeleníteni. Szülőt, házastársat, gyermeket régen 1 évig gyászoltak. Én maradok a sötét kosztüm+fehér blúz, testszínű harisnya megoldásnál, nem is tehetném meg és nem is borulnék semmiképpen tiszta feketébe.
2009. jún. 28. 11:45
Szerintem ez egyéni döntés/érzés kérdése. És ebben igazán nem kell foglalkozni a kívülállók véleményével, mert ez tényleg a legbensőbb érzés. Anyósom egyébként hófehérben gyászolt pár hónapig. Aztán fokozatosan kezdett el szokásosabb ruhákat hordani.
2009. jún. 28. 11:08
Egy évig illik gyászolni,De ismerek olyat is akinek még el sem temették a férjét,és már 2 férfivel volt kapcsolata,fekete ruhát nem láttam rajta sose,körülbelül 3 éve halt meg a férje,a nő még mindig abból él,amit a férje külföldön keresett,+ az utána járó biztosítási pénzből.A nő 50 éven felüli.Tehát sajnos ilyen is van.
2009. jún. 11. 07:39

Szerintem ezt mindenki maga döntse el a szívében.

Én pl. nem vettem fel soha a feketeruhát, szerintem a gyász csak rám tartozik.

A férjemet 17 éve temettem el, azóta férjhez mentem, de a szívemben még mindig él.

2009. jún. 11. 06:01

Döntsd el a szívedben!! Én anyukámat fél évig gyászoltam,de sűrűn meglátogatom most is a sírját,a nővérem 1 évig gyászolt ,de csak halottak napján jön a sírhoz.

Én is falun lakom,megszólják sokszor az embereket,de mielőtt szólna az illető,nézzen saját magába.

2009. jún. 11. 02:32
En a ferjemet 1 evig gyaszoltam. Falun laktunk, es a halala 1 eves evfordulojan reggel meg feketebe mentem ki, a temetobe. A nap folyaman lecsereltem, a feketet szinesre. Sajnos milyenek, a falusi emberek , megszoltak. Te mar nem gyaszolod, a ferjed? Mondtam 1 evig gyaszoltam, feketebe jartam.Ja. mar elmult 1 ev, hogy meghalt?Ez volt a kerdes.
2009. jún. 11. 00:34
Én azt gondolom,a fekete ruha nem csak a gyászunkat fejezi ki,hanem egyfajta tisztelet a halottunk felé.Lehet,hogy ezek már régi szokások,általam mégis elfogadott és alkalmazott dolgok.Ahogy például az is,hogy egy menyasszony csak akkor viseljen fátylat,ha valóban ártatlan.
2009. jún. 10. 23:50
Vidéken egy év szokott lenni a gyászidő,de ez életkor és rokoni viszonylatban változik. Én egyetértek azokkal, akik szerint nem a ruhaszinben gyászolsz,hanem a szívedben..
2009. jún. 10. 23:33

EGyébként azóta sem vettem fel fekete ruhát, mert határozottan rosszul érzem magam benne...


Mellesleg meg hiperhidrózisos vagyok, az a túlzott mértékű izzadás, a heves vertejtékezés, még akkor is, amikor kint kb. 10 fok van, és más didereg, rólam akkor is szakad a "víz"...

Én még télen a leghidegebb időben sem fázom, a téli kabát alatt is nyári, rövidujjú ruhában vagyok, annál melegebbet nem bírok elviselni, és pont ezért nekem nincsenek is meleg ruháim, az csak pénzkidobás lenne...

Amikor nagy hóban, és mínusz fokban másnak vastag zokniban lefagy a lába, én akkor is csak egy vékony nylon(nejlon) zokniban vagyok, és abban is izzad a lában, és a talpbetéteket is hetente kell cserélnem...

2009. jún. 10. 23:26

Ki ahogy érzi...

Úgyis a szívükben kell elgyászolni Mindenkit...


Az én Kisfiam Apukája 2001-ben halt meg, és utánna csak egy hónapig voltam feketében...

Igaz, hogy rohadt meleg volt azon a nyáron, de akkor elgondolkodtam azon, hogy mi a fekete ruha psychológiai oldala...


Amikor feketében voltam, akkor nem volt kedvem ahhoz sem,hoy mások kérdéseire válaszoljak...


Akkor a MÁV-nál dolgoztam, a Balaton-parton, a pénztárakban, és a fekete ruhás időszakban, az első hónapban mindig elvonultam a vonaton a fülkés kocsikba, és még a függönyt is behúztam, nem akartam, hogy zavarjanak, magamban akartam lenni, és nem akartam Senki kérdésére válaszolni...


Ezt jelenti a fekete ruha: -Most ne közelítse3tek meg, nincs kedvem beszélgetni Senkivel, szeretném magamban elgyászolni, és túl lenni rajta, majd, ha levetem a fekete ruhát, mert úgvy érzem, már képes vagyok rá, akkor tudni fogok beszélgetni...


ÉS az első hónap után levettem, és akkor úgy is éreztem, hogy most már tudok róla beszélni bárkivel...

Akkor már nem zavart a sok kérdés...

48. Anka71
2009. jún. 10. 19:47

Apukám temetésén voltam csak feketében, utána már nem hordtam feketét. Úgy voltam vele, hogy Apu sem kívánná ezt.

Végülis ezt mindenki maga tudja. Nekem tetejébe nagyon rosszul áll arcközelben a fekete szín, apu sem szeretne sápatagnak és nyúzottnak látni.

2009. jún. 10. 19:06

Embere válogatja. Van, aki 1 évig hordja a fekete ruhát, merthogy mit szólnak az emberek. Más évekig feketében jár, és van, aki csak a temetésen vesz fel feketét.

Mindre láttam már példát, de azt nagyon bírtam, mikor az, aki azért hordja a feketét, hogy ne szólják meg az emberek, megjegyzést tesz arra, aki csak a temetésen viselte a fekete ruhát.

2009. ápr. 9. 21:03
Ki hogy érzi. Az ember nem kifelé mutatja a gyászát, a lényeg, hogy mit érez. Sok unokás nagymama vagyok, -nem vagyok már fiatal- de feketébe csak a temetésre öltözök. Úgy gondolom, a gyászom csak rám tartozik.
2009. ápr. 9. 20:31
Ez egyénenként változó. van aki l teljes évig jár feketében, van aki csak fél évig, van aki csak egy-két nap.
44. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 43. - 6eead9eb79)
2009. márc. 26. 10:04
örülök mert kezdtem belülről úgy érezni hogy el fogtok ezért ítélni,,de ez a fórum az őszinteségről szól,,,,
2009. márc. 26. 09:58
Az én apukám most januárban halt meg, én sem szeretek tiszta feketében járni,de a gyászszalag mindig kinn van a kabátomon,de szerintem sem a ruha amivel gyászolunk.
2009. márc. 26. 09:52
ÜDV! a gyászt nem a ruha teszi,,hiába van valaki feketében ha nem érez semmit,,,,
41. klenca
2009. márc. 26. 08:33

Szülőt, közeli hozzátartozót általában 1 évig szoktak gyászolni, de ha nem teheted meg, hogy a ruhatáradat lecseréld, mindenki megérti kb 2 hónap múlva is. Persze jó is van a gyászolásban, mert amíg látják rajtad a feketét, addig általában békén hagynak.


Gyászolni a szívben kell elsősorban.

2009. febr. 13. 06:52
KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A HOZZÁSZÓLÁST.
2009. febr. 13. 05:07
Én egy évet tudok, bár amikor édesapám meghalt, csak egy fekete gyászszalagot hordtam. Igazából a szívembe gyászoltam. Semmi kedvem sem volt se az együttérzést, se a részvétet másoktól elviselni. Nem a fekete ruha viselésén múlik. Édesapám 23 éve halt meg, de a mai napig nagyon hiányzik.
2009. febr. 13. 00:32
Az attól függ,hogy ki a hozzátartozó,aki meghalt.Az anyát 1 évig,az apát fél évig illik. én igy hallotam.
2009. febr. 13. 00:28

Őszíntén sajnálom, nagyon nehéz lehet most Neked!

Én, amikor a szeretett édesapám elment, azt mondtam, hogy nem fogok sokáig feketében járni.


...Szinte egy évig nem tudtam más ruhát levenni a polcról,csak feketét.

Nem azért, mert illik vagy nem illik, egyszerűen rosszul voltam a színestől.

2009. febr. 12. 23:17

Sziasztok!

Én négy hónapja vesztettem el a férjemet, belül egyre rosszabb, de a fekete ruhát nagyon nehezen viselem. Ahogy jön a jó idő, lassan el fogom hagyni, úgysem a külsőségeken múlik.

2009. febr. 12. 17:28

Ameddig úgy érzed, se semmiképp sem hónapokig , évekig.

Én a teljes feketét nem bírom, pl.

Ismerősöm 4-5- éve feketében gyászolja a fiát.

Nagymamám, mikor meghalt néhány napig jártam feketébe, mert rosszul voltam tőle.

2009. febr. 12. 17:18

Amikor nagyapám meghalt még csak 12 éves voltam,őt csak külsőleg fekete szallaggal gyászoltam.

Amikor dédnagymamám halt meg a temetésen kívül nem vettem fel fekete ruhát,mert akkor voltam terhes a kislányommal.

De a szívemben azóta is gyászolom őket.

33. era06 (válaszként erre: 32. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 12. 15:20

Részvétem.

Az igazi gyász a szívünkben van.

Vigyázzál magadra, könnyen depis lesz az ember ettől a szintől, van aki kiütést kap tölle. Sokáig nem jó hordani. Lehet kombinálni fehérrel is. Egy fekete-fehér mintás blúz is megfelelő.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook