Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi ideig szeretnéd a babódat szoptatni? fórum

Mennyi ideig szeretnéd a babódat szoptatni? (beszélgetős fórum)


1 2
14. Erás (válaszként erre: 11. - Tiop)
2007. márc. 31. 15:39

Szia Kriszti!


Engem is egyre többen le akarnak róla beszélni, de nem hagyom magam...:)) Főleg, hogy nagyon sovány vagyok már (178 cm, 59-60 kg), de hiába eszem, nem fog rajtam semmi. Igazából néha már nyűg egy kicsit -napjában még 5-6x szopizik- legfőképp akkor, ha a végén már csak szórakozni akar a cicivel, de határozottan megmondom, hogy elég, ennyi, anyának már nem jó. Szerencsére a legtöbbször megérti és elenged.

De szoptatni akkor is nagyon jó dolog, ráadásul ebben a csodában már nem lesz többet részem. 3 manónál megálltunk.:) És annak nagyon örülök, hogy a kisfiam ennyi ideje szopizik, mert annak idején az ikreknek pótlást kellett adnom, így az egyik kislányom csak 4, a másik pedig nyolc hónapos koráig szopizott.


Szió!


Erika

13. 854d84b78c (válaszként erre: 8. - Tiop)
2007. márc. 31. 13:37

Tiop,


te is nagyon jól teszed h még mindig szoptatod a babádat, szoptasd csak ameddig csak lehet! Úgyis olyan hamar elrepülnek ezek a csodás évek!

12. 854d84b78c (válaszként erre: 7. - Erás)
2007. márc. 31. 13:34

:) Már megjegyezték páran, de nem foglalkozom az ilyenfajta véleményekkel. Én tudom hogy az én gyerekemnek mi a jó, és ha ez neki így jó, akkor miért ne szoptatnám?? Egyébként is, ez erősíti a kettőnk közti köteléket- legalábbis én így érzem..És akárki akármit mond, az ő igénye a fontos számomra.

Sok ismerősöm eszeveszetten diétázik miután megszült, és csodálkoznak h elapad a tejük..

Szerintem ha vki gyereket vállal, akkor a gyerek legyen az első, és nem a hiúság. Én most 60 kg vagyok, vagyis rajtam is van 5-6 kg plusz, de nem adnám fel cserébe a szoptatást csak azért h 3cm-rel karcsúbb legyen a derekam..

11. tiop (válaszként erre: 7. - Erás)
2007. márc. 31. 11:30

Szia Erás!

Nem tudom ólvastad-e de én a középső lányomat 2 és fél évig szoptattam!Nekem a töbség mindég azt mondta,hogy ez már nem normális dolog!De szerintem az a nem normális aki ilyet ki mer elyteni a szályán!Ha neked is és a babának is jó akkor miért szólnak bele?????!!!Én csak azért vettem ell tölle a cicit mert beteg lettem!Bocsi,hogy beleszóltam a máshoz feltett kérdésedbe!Szia Üdv Kriszti!

10. tiop (válaszként erre: 6. - Csacsa)
2007. márc. 31. 11:26
Valószinű,mert a gyerekek megérzik ám,hogy az anya mire készűl!
9. tiop (válaszként erre: 5. - Manhattan22)
2007. márc. 31. 11:24

Szia Manhattan22!

Igen igazad van!!!!De egy 9-10 éves gyerkőc már nem is tudja hogyan kell szopizni,mert a szopi késség egy idő után eltünik!Szerintem sem kell már annyi idős korban szoptatni,az már nem normális!!!!!!

Üdv Kriszti!Kössz,hogy írtál!

8. tiop (válaszként erre: 4. - 854d84b78c)
2007. márc. 31. 11:21

Szia Szila25!

Nagyon jól gondolkozól!Ez a helyes ahogy te teszed!!!!

Köszi,hogy írtál!Szia!Sok-sok tejcsit kívánok!

Kriszti

7. Erás (válaszként erre: 4. - 854d84b78c)
2007. márc. 31. 02:24
De jó!:) Az én kisfiam május közepén lesz kétéves, majdnem egyidősek! Ő is szopizik még! Neked nem szokták mondani, hogy le kellene szoktatnod már a szopiról?
6. csacsa (válaszként erre: 3. - Tiop)
2007. márc. 30. 14:04
hat igen nem sok dolgom volt :o)) mintha erezte volna hogy mit szeretnek, egy test egy lelek :o))
2007. márc. 30. 12:49
Szerintem, addig szoptasson az ember, míg teje van, s a gyereke igényli. De, azért nem kell, szerintem,a 9-10 éves gyereket is szoptatni!!
2007. márc. 30. 12:46
Nekem 21 hónapos a lányom, nyáron lesz 2 éves, és még mindig szopik..:) Én nem bánom, mert érzem h milyen örömforrás ez neki, és megnyugtatja a cici..Addig hagyom szopizni, amíg jólesik neki..
3. tiop (válaszként erre: 2. - Csacsa)
2007. márc. 30. 12:27
Akkor nem vólt sok dolgod!!!!De ez így tök jó vólt!!!Üdv Kriszti
2007. márc. 30. 12:07
Nekem csak egy lanyom van es egy eves korara akartam leszoktatni, es nagyon ra is keszultem, de valoszinu ezt megereszte rajtam mert egy hettel a szulinapja elott azt mondta "hogy koszi anyu de nem kerek tobbet" :o))))
1. tiop
2007. márc. 30. 12:06

Nekem van három gyerkőcöm egy fiú és kettő lány!A fiú magától 8 hónapos korában leszokott a ciciről!(egyik napról a másikra)Anett lányom aki most lessz 5 éves,ő 2 és fél éves koráig cicizet!Csak azért vettem ell tőlle mert beteg lettem!Zsani most 9 hónapos,még szopik!Remélem még sokái is teszi ezt a jó szokását!

Üdv:Kriszti!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook