Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi az órabére vidéken egy bébiszitternek? fórum

Mennyi az órabére vidéken egy bébiszitternek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
80. 7a3a05277b (válaszként erre: 78. - Bowie)
2014. jan. 21. 14:00

Ez a második alkalom, ahol a lényeglátásodhoz kell gratulálnom!


"Nem normális", "nem tartom normálisnak, "nehogy már az legyen a normális", "csak tudnám, minek szül az ilyen".... mindezek itt hangoztak el.


A dolog fősodra pedig az, hogy a nők a nők legnagyobb ellenségei. ne éljen gyanúsan másképpen, ne dolgozzon vagy ha dolgozik, csak kényszerből dolgozzon, de saját választásából aztán végképp ne tegye, ha már áthaladt a Nagy Szent Vaginális Beavatáson, értsd, szülés. Miért vagytok ilyenek egymással? Mire jó ez?

79. M0ncsa (válaszként erre: 77. - Bowie)
2014. jan. 21. 13:55

Hat, nem tudom. A gyerek elott a kertre, termenyek feldolgozasara siman rament napi 7-8 oram. Kiveve telen, persze, de az 2 honap "piheno" max. Most meg nyilvan nem gyozom, olyanok is az allapotok odakint :(

El sem tudom kepzelni, hogy lesz kettovel, munka mellett meg vegkepp nem. Fogalmam sincs, te hogy csinalod.

78. bowie (válaszként erre: 75. - 7a3a05277b)
2014. jan. 21. 13:53
Én nem látok olyat, hogy bárki azt írta volna az anyára, hogy nem normális..
77. bowie (válaszként erre: 73. - M0ncsa)
2014. jan. 21. 13:51
ez teljesen más, mert ezeket munka mellett is meg kell csinálni, mint ahogyan majd neked is.
76. 7a3a05277b (válaszként erre: 75. - 7a3a05277b)
2014. jan. 21. 13:48

*lényének


Befejeztem az offolást.

75. 7a3a05277b (válaszként erre: 69. - Bowie)
2014. jan. 21. 13:47

Odafigyelek.


És minden olyan nőt ostobának tartok, akik a szánalmas kis lányének úgy óhajt sikereket vindikálni, hogy a másképpen elő nőket "nemnormálisozza" le vagy van képe kijelenteni, hogy "minekazilyennekgyerek". MOncsának pedig igaza van, ezért ment fel bennem a pumpa.

2014. jan. 21. 13:44

Azért ne offoljuk szét a topikot.


Szóval szerintem a reális ár 600-700 ft. / óra.

73. M0ncsa (válaszként erre: 71. - Bowie)
2014. jan. 21. 13:43

Otthon maradni is lehet sokfelekeppen. Lehet ugy, ahogy nemelyek, teve elott punnyadva naphosszat, varvan a sult galambot; vagy lehet ugy, mint te, hogy folyamatosan aktiv, kertezik, kreativkodik, szinte mindent megtermel otthon.


Azert a ketto kozt hatalmas kulonbsegek vannak.

72. tücsimücsi (válaszként erre: 68. - Éva82)
2014. jan. 21. 13:43
Igen, embere válogatja....nem minden főállású anya ilyen szerencsére.
71. bowie (válaszként erre: 44. - Éva82)
2014. jan. 21. 13:41
Szerintem nem tökéletes világ, ha az anyuka otthon marad...
70. M0ncsa (válaszként erre: 67. - Bowie)
2014. jan. 21. 13:40

Abszolut igy van (es tudom, hogy te tenyleg igy is gondolod :))

Amire Izaban felment a pumpa, az ugyanaz, amire nekem is fel szokott menni - amikor egyesek kijelentik, hogy minek szul az olyan, aki heti 6x 8-10 orara masra bizza a gyereket. Itelkezik anelkul, hogy ismerne a korulmenyeket.


Szerintem kettotok kozt csak felreertes tortent :)

69. bowie (válaszként erre: 63. - 7a3a05277b)
2014. jan. 21. 13:38
Jesszus, ki beszél itt a dolgozó nőkről? Legalább úgy írj már, hogy odafigyelsz arra, mit ír a másik. Én a végletekről beszéltem!
68. Éva82 (válaszként erre: 66. - Tücsimücsi)
2014. jan. 21. 13:38
erről beszélek. Ő otthon van, gyereket "nevel". De korántsem hiszem, hogy jobb anya lenne, mint én! SŐT!!!
67. bowie
2014. jan. 21. 13:37

Egy: nem nyilatkoztattam ki, hogy szar anya lenne aki dolgozik..miért mondanék ilyet, hisz azzal esetleg magamat is lesz.roznám. És nem is használtam ilyet, hogy sz.ranya, csak azt írtam, hogy ÉN nem hiszem. Ez a saját véleményem!

Te azt gondolod, hogy az megfelel, jó.


Teljesen más az, amikor valaki karriervágyból passzolja le a gyerekét 6 napra, reggeltől estig, és teljesen más, ha a szükség kényszeríti erre, ezt is ÉN gondolom így. És SZERINTEM a kettő nem említhető egy lapon.

66. tücsimücsi (válaszként erre: 61. - Éva82)
2014. jan. 21. 13:36

Ennél már csak tudod mi a durvább?

Amikor egy főállású anyukának a gyerekei (3 gyerek van!) a sulit az ügyeletbe kezdik, és ott is fejezik be! Kivéve a felsős lánya, de ő is napközis, 4-ig!!

De azért dumál, hogy ő főállású anya!!

65. M0ncsa
2014. jan. 21. 13:35

Jaj-jaj. Micsoda vita, pedig csak egy egyszeru oraberre volt valaki kivancsi :)

NEM az a jo anya, aki egesz nap a gyereke valagaban van, es nem is az, aki nem torodik vele egyaltalan. Bar, nem torodni ugy is lehet a gyerekkel, ha egesz nap a valagaban van (csak epp ra se nez).

Ezer oka lehet annak, hogy egy gyerek napi 8-10 orat nem a szuleivel van, nem kizarolag a karrierizmus es a hanyagsag. A gyomrom fordul fel a "minekazilyennekgyerek"-jellegu megnyilvanulasoktol.



Topik temajaval kapcsolatban: itt 1500 HUF/ora alatt szoba se allna veled senki. Viszont ha csak szuleskor, meg neha-neha kellene besegiteni kicsit, akar a szomszedra is rahagyhatom, mert vannak olyan aranyosak, hogy a rendkivuli korulmenyekre valo tekintettel besegitsenek.

64. 7a3a05277b (válaszként erre: 62. - Tücsimücsi)
2014. jan. 21. 13:35
Úgy jön ide, hogy te írtad ide. Én pedig reagáltam rá. Pont.
63. 7a3a05277b (válaszként erre: 59. - Bowie)
2014. jan. 21. 13:34

Tehát: milyen alapon döntitek ti el, hogy a dolgozó nők gyerekei "nem normális" közegben nevelkednek? Mindegy most, mennyire dolgoznak: pont annyira, mennyire azt az élet nekik hozza kedvből vagy kényszerből.


A folyamatos együttlét a társadalom bizonyos rétegeiben megvan s nem látható túl sok kiegyensúlyozott vagy előre jutó gyerek közöttük (sajnos). Szóval: milyen alapon nem normális ez?


Milyen alapon kell beszólogatni másoknak? Mire jó ez? Annyira tipikus jelenség és annyira nevetséges ez.

62. tücsimücsi (válaszként erre: 60. - 7a3a05277b)
2014. jan. 21. 13:34

Ezt mellékesen jegyeztem meg, nem rosszindulatból csak kevés az olyan hely ahol fizetnek netto 200-at pl.


Én nem is ezen vagyok kiakadva, hanem az előző témán. Hogy jön ez ide most? Mert Bowie se erről írt.

61. Éva82 (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2014. jan. 21. 13:33
Nem egyszer hallottam már, postán, boltban...stb..., hogy jaj már alig várom menjen oviba, folyton rajtam lóg, már úgy mennék emberek közé.....stb. Na, nekem ez a gusztustalan. Én ilyet sosem tudnék mondani, alig várom, h együtt lehessünk, ölelgessem, szeretgessem, játszunk, vagy csak nézzem, ahogy alszik. Az enyém pl.: nyáron sosem jár oviba, pedig mehetne, van melónk, óvónéni mondja is, de ha én itthon vagyok, minek menjen?????? Imádok vele lenni!
60. 7a3a05277b (válaszként erre: 56. - Bowie)
2014. jan. 21. 13:31

Ok, kezdjük az alapoknál: az illető a 13. hsz-ben megjegyezte, hogy "nem tudom, mennyit kereshet az, aki ki tud fizetni 80 ezret".


ERRE írtam, hogy ezek szerint a pénz a véres posztó. (Amihez mellesleg senkinek semmi köze).


Szóval, ezen kívül meg tudod valamivel védeni az éveidet, vagy megpróbálsz még mást is belém beszélni, ami nincs?

59. bowie (válaszként erre: 53. - 7a3a05277b)
2014. jan. 21. 13:30
És de, tapasztaltam ilyet a környezetemben...miből gondolod, hogy nem?
58. Guruljka (válaszként erre: 50. - Éva82)
2014. jan. 21. 13:30
Ez tökéletesen igaz.
57. 7a3a05277b (válaszként erre: 54. - Bowie)
2014. jan. 21. 13:29

Nem mindegy, mi az oka? Nekik így kell vagy ők így akarnak élni. Jobb lesz neked attól, hogy kinyilatkoztatod, hogy ő egy rossz anya vagy "nem normális"? Több leszel tőle? Mert ő nem lesz kevesebb.


Az élet pedig majd igazolja, hogy kinek a gyerekei jutottak előbbre az életben.

56. bowie (válaszként erre: 53. - 7a3a05277b)
2014. jan. 21. 13:29
Csal olyan alapon, amilyen alapon leszólsz valakit, azt gondolván, hogy irigy másra...nem tudom ki is volt az, tücsi talán..te jöttél ott a vádaskodással, hogy biztosan irigy..te miért, milyen alapon döntöd ezt el?
55. 7a3a05277b (válaszként erre: 52. - Bowie)
2014. jan. 21. 13:28

Az élet sokszínűbb mindennél.


A szavaidat pedig ne add a számba. SEHOL nem írtam, hogy a gyerekkel otthonlét 3 évig nem normális. AZT írtam, hogy a dolgozó anya normális dolog és hogy a világ sokszínű.

54. bowie
2014. jan. 21. 13:27
Az, hogy egy kisgyerekes anyukának hétfőtől szombat estig dolgoznia kell, nekem nem karriervágy, hanem egy hajsza, rossz munkahely, és még rosszabb felettesek. Ha meg vállalkozóként él valaki, magamból kiindulva, mindig összeegyeztettem a munkát a gyerekkel, és bizony, inkább éjjel maradtam fent későig, mintsem a kicsi gyerekemet ne lássam 6 napig.
53. 7a3a05277b (válaszként erre: 52. - Bowie)
2014. jan. 21. 13:26

SENKIRE nem céloztam, de látom, neked inged, mert öltözködtél.


Akihez szólok, ott használom a "válasz erre" gombot.


Egyetlen kérdésem van: amit te nem láttál még, mert nem tudsz olyat mutatni, az nem normális? Bocs, kettő: te milyen alapon döntöd el, hogy mi a normális?

52. bowie (válaszként erre: 46. - 7a3a05277b)
2014. jan. 21. 13:25

Ha ezzel rám céloztál, én nem szóltam le. De attól nem gondolom, hogy az jó lenne annak a gyereknek, hogy pl jobban ragaszkodik a bébiszitterhez, mint az anyjához.

Egyébként te miért mindig a végleteket hangoztatod? Csak az a jó, ha valaki hétfőtől szombat estig agyonhajszolja magát a karrierjéért, az meg a rossz, ha otthon van és gyereket nevel 3 évig. Olyan, hogy középút? Aki mondjuk másfél-két évesen bölcsibe adja a gyereket, és megy vissza a munkahelyére, ahol várják? És annyira jó munkaerő, hogy elfogadják, hogy gyereket is nevel? Mert én tudok neked ilyet is mutatni..ahol a cég azt mondja, hogy az sem gond, ha 5 évig vagy otthon, mert annyira meg vannak veled elégedve, hogy visszavárnak..vagy, ha hamarabb mennél, akkor is szólj, akár könnyített területre, vagy csökkentett óraszámba..szerintem ez a normális. Hogy a cégnek annyira jó az adott munkaerő, hogy azért cserébe ő is megtesz mindent, amit megtehet.

51. 7a3a05277b (válaszként erre: 41. - Bowie)
2014. jan. 21. 13:23

Kinek jó? Hosszú távon kinek jó, hogy a munka világából kiesett anyával nem tudnak bizonyos dolgokat kifizetni a gyereknek? Kinek jó, hogy majd nem kell a gyereknek támogatni anyagilag a kisnyugdíjas anyját, mert vagy magának tud takarékoskodni vagy lesz elegendő nyugdíja másképpen?

Kinek jó? Kinek jó leszólogatni egy életet, amiben két dolgozó, hosszú távra tervező ember vállal gyereket?


Kinek jó nem látni, hogy ha a gyerekkel való otthon ülés lenne az építő a gyerekekre nézve, akkor minden segélyes, munkanélküli vagy a peremre szorult embernek mintagyerekei lennének, magas pozícióban, hiszen velük otthon ültek, ők minden nap, minden percében látták a szüleiket?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook