Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik volt az a könyv, amit utoljára olvastatok és hatással volt rátok? fórum

Melyik volt az a könyv, amit utoljára olvastatok és hatással volt rátok? (beszélgetős fórum)


2021. márc. 18. 09:15

Annyira jó ötleteket adtatok! Nagyon köszönöm! Végül egy könyvalbumot választottam az ajándékozott részére, de engem az Angyal feketében érdekelne...

Egyébként jómagam Duncan Shelley könyveket olvasok.

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2021. márc. 14. 16:26

Bocsánat, Galambok röppennek föl.

Melinda Nadj Abonji könyve, fordítója Blaschtik Éva.

2021. márc. 14. 16:14

Viszont azért tévedek mindig ide, mert megtévesztő a cím.

Nem élménybeszámolót ér a kérdező, hanem ajándékozási tanácsot.

Nekem nagyon tetszett 3 éve a Galambok röppennek fel, de nem merném ajánlani csak olyannak, akiről tudom, hogy érzékeny a témára. Magyarság, határon túliság, közösségek, feloldozások.

11. Guruljka (válaszként erre: 8. - A32f396a94)
2021. márc. 14. 16:11

Nincs merev szakadék, de én a bölcsész tanárokat jobban kedvelem.

A matektól a hideg is kiráz, az irodalmát nem ismerem, ergo nem is venném senkinek, hacsak kifejezett kérésére nem.

(Ha érdekli, valószínűleg úgyis megvette már.)

Hamvas Béla művei is ott lehetnek a polcán. Már ha szeret olvasni.

Az albumok, Lávli ötlete jó.

10. katus3
2021. márc. 14. 16:04

Angyal feketèben.

Nagyon megfogott, talán azért mert nekem is van egy ilyen kis angyalom.

9. a32f396a94 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 09:36
Irvin D. Yalom műveit szintén merem ajánlani.
8. a32f396a94 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2021. márc. 13. 09:32
Egy pszichológust valószínű érdekelne ez a könyv. Ahogyan egyetemi tanárokat is, függetlenül attól, hogy éppen humán, vagy természettudományos, esetleg gazdasági területen tanítanak. Egyébként nincs az egyes diszciplínák között olyan merev szakadék, mint ahogyan első látásra az ember gondolná. A matematikának vannak olyan kérdései, amelyek filozófiaik; viszont maga a költészet is filozofikus. Akkor tehát áll az a merev szétválasztás, ami sokszor a tudományos diskurzust jellemzi?
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - A32f396a94)
2021. márc. 13. 09:16

Csak úgy mindenkinek?

Engem a szórakoztató matematika sem érdekel, és látatlanban le merem fogadni, hogy ezzel nem vagyok egyedül.

6. a32f396a94 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 09:01
Hamvas Béla könyveit ajánlanám, illetve A prímszámok zenéje c. művet.
5. Oneday (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 23:31
A vadon.
4. Lávli* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 15:34
Szívesen, örömmel
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2021. márc. 12. 15:33
Ezek nagyon jók! Nagyon tetszenek! Köszönöm szépen!
2021. márc. 12. 15:21

Az ilyen ismeretlenül könyv ajándékozással eléggé mellé lehet fogni, mert ami engem érdekel, nem biztos, hogy a másikat is, ha pszichológus, ha nem. Meg aki szereti a könyvet, viszonylag gyakran vásárol, lehet, hogy a második kötetet vennéd valamiből.

Amit én szívesen ajándékozok, azok a könyv albumok. Csodaszépek, ismeretet adnak, bármikor újra és újra elő lehet őket venni lapozgatni.

Ilyenekre gondolok pl:


[link]



[link]



[link]

2021. márc. 12. 15:05

Ajándékba szeretnék könyvet vásárolni, egy számomra nagyon kedves, bájos hölgynek, aki mindamellett pszichológus is.

Sokszor segített nekem egy-egy jó beszélgetéssel és születésnapja is lesz.


Tudnátok ötleteket adni, milyen könyvet ajándékozzak neki? Lehetőleg pozitív, jó érzésű, vidám könyvre gondolok. Ez lehet verses kötet, regény, önéletrajzi, spirituális is. Rátok bízom, kérlek segítsetek! 💟

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook