Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik lánynévre mondtad legutoljára, hogy "majmos"? fórum

Melyik lánynévre mondtad legutoljára, hogy "majmos"? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
47. spinneli (válaszként erre: 46. - 546185aeac)
2009. máj. 24. 22:05

igen, csak fonetikusan lehet, külföldi neveket magyarba használni.

Nem véletlen, hogy a Jennifer, Dzsenifer, mint láthatod alant.

46. 546185aeac (válaszként erre: 45. - Tücsimücsi)
2009. máj. 24. 22:03
Most ez komoly ?
45. tücsimücsi (válaszként erre: 43. - Linda111)
2009. máj. 24. 22:02

Na itt nem. Még egy példa: A Scarlettet pedig csak így engedélyezik, hogy Szkárlett.

Mindent csak úgy ahogy kimondunk.

44. 546185aeac (válaszként erre: 40. - Linda111)
2009. máj. 24. 22:01
Igen, most hogy mondod... ez meg olyan név (nálam legalábbis) mint a Zsuzsanna. Képtelen vagyok elsőre szépen kimondani :) Pedig szépek a maguk módján, de ha mindennap így kéne szólítanom valakit, logopédushoz kellett volna járnom előtte:)
43. Linda111 (válaszként erre: 41. - Tücsimücsi)
2009. máj. 24. 21:57
Pfff.....uuristen...mondjuk nálunk Szlovákiában azt hiszem, engedik az eredeti irásmód szerint irni, de akkor is....
2009. máj. 24. 21:56
Ez igaz, hogy nem lánynév, de nálam ez viszi a primet: Lakatos Winettoo!!!!!
41. tücsimücsi (válaszként erre: 38. - Linda111)
2009. máj. 24. 21:56
Ráadásul így leírva nem is engedélyezik, hanem csak Dzs-vel, így még undorítóbb.
2009. máj. 24. 21:55
Nem tudom miért, de a Vivien névtől is falra mászom....pedig mostanában minden 3. lányt igy hivnak, és mégis....én nem tudom megszokni.
2009. máj. 24. 21:55
Nos, ha innen nézzük, teljesen igazad van :)
2009. máj. 24. 21:54

Régen, amikor ment a tévében az Esmeralda cimü sorozat, az összes cigány a sorozatból nevezte el a gyerekét, igy van egy csomó Sztojka Esmeralda, meg Lakatos José Armando :)))

A Vanessától és Jessicától én is falra mászok (most nem aakrok senkit megsérteni, csak az én véleményem), nem tudom magyar gyereknek miért kell ilyen nevet adni, hisz elég hülyén hangzik pl. Szabó Vanessa, vagy Nagy Jessica....

37. tücsimücsi (válaszként erre: 35. - 546185aeac)
2009. máj. 24. 21:53

Csak azt írtad, hogy nem gyakori, én meg erre válaszoltam: dehogynem.

Nekem amúgy nem tetszik az sem.

36. 546185aeac (válaszként erre: 34. - 96126be7d9)
2009. máj. 24. 21:52
Kevinről nekem a Gumimacik jutnak eszembe, meg vmi régi fiúcsapat "nyálas" szépfiúja :)
35. 546185aeac (válaszként erre: 33. - Tücsimücsi)
2009. máj. 24. 21:51
A Vikivel nincs is semmi bajom :)
2009. máj. 24. 21:46

Most a régies nevek a divatosak: Luca, Sára, Erzsi, Anna és társaik.

Fiúknál pedig az ősmagyar nevek: Zétény, Zoárd, Botond, Bence

Nekem ezek nagyon tetszenek.


Vanesszát és hasonlókat én még csak kisebbségnél hallottam, bár való igaz, van egy Kevin a lépcsőházunkban, elég nevetséges, sajnálom szegény gyereket.

33. tücsimücsi (válaszként erre: 32. - 546185aeac)
2009. máj. 24. 21:41
Pedig a Viktória még mindig az élen van, nagyon gyakori.
32. 546185aeac (válaszként erre: 25. - 546185aeac)
2009. máj. 24. 21:38
És még mindig ide. Álljunk csak sorban bárhol(akár pénztárnál), 10esetből kilencszer nem Andinak és Vikinek kiabálnak a szüleik, mégha csak egy lépésre is állnak tőlük, hanem Vanesszának és társainak. Mert tényleg tűnjünk már ki-ezt lehet leszűrni a színjátékból...És az ember persze,hogy odanéz...(mert ugye az jár a fejében, amit a legtöbbször hall, hogy anyuka ezért hívja így a lányát, hogy egyedi legyen....)és a mezei ember,persze, hogy felkapja a fejét)és én is. Az anyuka meg tisztára odavan, h. mindenki őket nézi,....fúúú falra mászok ettől
2009. máj. 24. 21:30
Ejha. Látom némi "vitát" váltott ki a kérdésem...
30. 18ba5935e0 (válaszként erre: 29. - 96126be7d9)
2009. máj. 24. 13:07

Nem azokat a szülőket álértelmiségeztem le, akik Lucának vagy Sárának nevezik el a gyereküket, hanem azokat, akik ki vannak akadva egy olyan néven, mint "Dzsesszika és társai".


Egyébként az ismerettségi körömben teljesen vegyes, hogy ki, hogyan nevezi el a gyerekét, van alacsony iskola végzettségű "Sárás" anyuka is és van felsőfokú végzettségű "Vanesszás" anyuka is.


Természetesen én is látom, hogy elsősorban mely rétegre jellemzőek például Dzsenifer vagy Dzsesszika, de ez a határ kezd elmosódni, sokszor pont olyan helyzetek miatt, mint amilyen a miénk is és éppen ezért szerintem nem érdemes ezért megszólni senki nevét.


Persze szabad a véleménynyilvánítás, de érdemes figyelembevenni, hogy esetleg bántó lehet a vélemény mások számára vagy a vélemény alkalmas lehet az előítéletek mindennapos alkalmazására.

2009. máj. 24. 12:58

Ok, ez így tényleg más, jól tettétek hogy nem változtatnátok meg a kicsi nevét.

Viszont ismerd el, hogy tányleg kisebbségiek és alacsony végzettségűek szokták Vanesszának meg Dzserárdónak nevezni a gyerekeiket.

Amúgy meg nem kell leszólni meg álértelmiségezni azokat akik Lucának meg Sárának keresztelik el a gyereküket, tündéri nevek, és valóban, első hallásra értelmesebb szülőket tételezek fel nekik.

28. 18ba5935e0 (válaszként erre: 26. - 96126be7d9)
2009. máj. 24. 12:57

Igen, álértelmiségi és sznob okoskodás az, amikor valaki a neve alapján ítéli meg a másik embert vagy minősíti egy másik ember nevét.


30 évvel ezelött más nevek verték ki a biztosítékot néhány embernél, most meg ezek. Megint 30 év múlva már senkinek nem fog feltünni egy Dzsesszika és társai, lesznek majd mások.

Emiatt kár túráztatni magadat, mert ezen nem tudsz változtatni, szerencsére nem kell népszavazást kiírni minden egyes újszülött névadásánal.

Egyébként pedig sohasem fogom felfogni, miért másokkal (és mások nevével) foglalkoznak egyes emberek, miért nem saját magukkal?


Ha ezt te nem érted, akkor csak igazolod a véleményemet...

2009. máj. 24. 12:52

Nos, ime a magyarázat:

Ezt a nevet nem én adtam a lányomnak, hanem a vérszerinti anyja.

Mi örökbefogadtuk Dzsenit és az ikertestvérét, Nikit.


Sem bennem, sem Dzseniben nincs feltünési vágy, egyikünk sem tehet arról, hogy ilyen nevet kapott, mégis én, illetve elsősorban a gyerek fog szívni emiatt a név miatt!

Nap, mint nap kapom a beszólásokat, hogy miért nem magyar a neve (ó istenem, most komolyan mindenkinek Lucának vagy Sárának kell lennie?!) vagy éppen miért pont ez.

A durvább beszólások meg egyenesen arról szólnak (anélkül, hogy ismernének minket, persze főleg így interneten keresztül), hogy mi biztos putris cigányok vagyunk vagy legalábbis max. 2 általánost végeztem el.

Sajnos az emberek többsége így könyveli el a hasonló neveket! Közben pedig bele sem gondol abba, hogy emögött a név mögött is egy emberi lény áll, ugyanolyan kisgyerek, mint egy Sára vagy Luca, aki érdeklődéssel, öszinte nyitottsággal tekint a világra, a körülötte kévő emberekre, ehelyett a legtöbbször csak durva támadásokat kap a neve miatt.


(nyilván felmerül a kérdés, azért nem változtattuk meg a lányok eredeti keresztbevét, mert az örökbefogadásukkor 2,5 évesek voltak, tehát már nem picike babák, a nevük már hozzájuk nőtt és éppen eléggé nagy trauma volt nekik a környezetváltozás)

26. 96126be7d9 (válaszként erre: 24. - 18ba5935e0)
2009. máj. 24. 12:49

Álértemliségi és sznob ha valaki nem valami hangzatos ááámerikai nevet ad a gyerekének?

Szerintem a fonetikusan leírt Dzsesszika és társaik röhejesek.

2009. máj. 24. 08:39

Ízlések, és pofonok.:) Azért bíztam benne, hogy előbb-utóbb jönnek Anyukák, akik fel fognak háborodni itt... és magyarázatot fognak adni, ami persze nem konkrétan az, hogy nem akart hétköznapi nevet adni a kicsinek,csak valahogy....

Na, hogy teljesen világos legyen, a saját tapasztalatomból indultam ki,

és csak erre a hozzászólásomra válaszoltam most:


Mondassz vmit, de . . . . . na nem is tudom. . . . az én megfigyelésem szerint az ilyen hiper-szuper újtrendi neveket adó anyukáknak feltűnési mániájuk van, így "majmot" csinálnak a kicsilányból is. Pl. nem láttam még majmosan viselkedni pl. egy pici Andit, Vikit, de Vaneszát, Mirellát annál többet.

2009. máj. 23. 23:51

Annyira "birom" ezt a sznob, álértelmiségi okoskodást!


Nekem van egy Dzsenifer nevű lányom, aki 3,5 évesen nem viselkedik majmosan, ellenben udvarias, szófogadó, rendes gyerek és aranyszíve van.

Sokkal jobb, mint a legtöbb gyerek, akiket ismerek! :P


Nem értettem sosem, miért kell leszólni valakinek a nevét...

23. a1baa7edcc (válaszként erre: 22. - 546185aeac)
2009. máj. 23. 23:08
Spanyol nev... :)
22. 546185aeac (válaszként erre: 20. - A1baa7edcc)
2009. máj. 23. 22:25
Ezt honnan szedted ? :)
2009. máj. 23. 22:22
:) Jókat mosolygok :)
2009. máj. 23. 21:19
Conchita
2009. máj. 23. 21:07
Petronella
2009. máj. 23. 20:18
Tifani...vááááááá!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook