Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯
2012. nov. 12. 15:14

Szia Andikám!

Az jó, ha a barátnődék mindketten magas beosztásban voltak, és tudtak venni a lányuknak is lakást. Az nem jó, hogy Ő egyedül maradt és most készül oda esetleg, ahol ti vagytok.

Érdeklődtem: itt Szolnokon is épül nyugdíjas ház, de nagyon hosszú a várólista (kb. 3 év). Na addig mit csináljak?

Nem nagy a lakásunk és nem is túl szép, de megszoktam itt. Kedvesek az emberek, szép a kis kert - sajnálnám itt hagyni és a fiamék is itt laknak.

Szép napot mindenkinek, puszi!!!!

2012. nov. 11. 12:01

Szia Ágikám!


Ő sem egészséges, - inzulinos, meg mindenféle reumatikus baja van, de nem panaszkodik, tudja, hogy gyűlölöm a betegség-témát. Már Ő is özvegy. Mindketten magas beoszutásban voltak és árvaházból vettek ki egy kislányt, aki most 34 éves. Angliában taníttatta és most már ott is él. Vett neki öröklakást, ha esetleg hazajön..., de nem valószínű. Most néz körül idős otthonokban, - lehet, hogy nálunk köt ki. Még eddig ez a legszebb és legmegbízhatóbb, - főleg most, hogy az ízraeliek átvettek.


Jóétvágyat az ebédhez, - én palócgulyást főztem, utána túrós süti a nasi.


Pussszzz...

2012. nov. 11. 10:33

Szia Andikám!

Aki nekünk szervezte, szintén meghalt, nem is tudtuk, én felhívtam telefonon, hogy érdeklődjek. A férje vette fel, nagyon kínos volt, hogy így derült ki a dolog. Persze, a papírok elvesztek, de volt segítség: az oszt.fő, és még egy lány, akinél sok cím megvolt. Tavaly szegény o.fő is meghalt - nagyon szerettük.- Most senki nem akarja vállalni a szervezést, az ott lakók sem - vagy ők betegeskednek, vagy a férjük és ápolni kell persze őket. Ezt én megértem.

Aki nálatok vállalta, nagyon szeret sütni-főzni nyilván, és egészséges is.

Szép vasárnapot mindenkinek, puszi!!!

2012. nov. 11. 10:29
Én is így szoktam mosogatni, ahogy Te!
2012. nov. 11. 03:44

Halihó!


Aki eddig szervezte, sajnos meghalt, most az vállalta, akinél a 15 éves találkozót tartottuk. Azt szeretné, ha jövőre megint nála találkoznánk és akkor elő venné azt az asztalterítőt, amelyikre ráírtuk a nevünket. Mondtuk, hogy semmi értelme, hogy annyit dolgozzon, de ragaszkodik hozzá. Talán addigra meggondolja.

Ő nagyon pazar összejövetelt rendezett, - volt előétel, kétféle leves, pecsenyék, köretek, sütemények. Hát nem semmi volt, 24-en vettünk részt.

1197. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1194. - Ade8589ef2)
2012. nov. 11. 03:25
Én észre sem veszem a mosogatást, - pedig volt mosogatógépem. Menet közben mindig elmosom az edényeket, vágódeszkát, késeket, - akkor már csak az marad, amiből és amivel ettünk.
2012. nov. 10. 14:51

Sziasztok!

Örülök Andikám, hogy jól sikerült a találkozótok! A miénk is, de talán ez volt az utolsó... nem akarják szervezni a lányok.

Na, mi volt a mai meglepi? Bedöglött a hűtőszekrény, persze tele élelmiszerrel. Szerelő: csak holnap jön reggel. Addig hadd rohadjon a kaja. Még jó, hogy a szomszédasszonyhoz befért minden, ami fontos.

Szép délutánt mindenkinek! Puszi!!!

2012. nov. 9. 19:37

Sziasztok!


Jól sikerült az érettségi találkozó, jókat nevettünk, - persze voltak, akik már nem emlékeztek dolgokra, dehát ez a fél évszázad+1 év benne van a pakliban! DDD...

2012. nov. 9. 09:12

Szeretek:Vasalni,Mosni,Fözni,Rendet rakni.

Nem szeretek:Mosogatni.

1193. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1192. - Raicho.)
2012. nov. 9. 08:54
Igazad van! A portörlést utálom én is, pocsék dolog!
1192. Raicho.
2012. nov. 8. 08:58

Nem szeretek port törölni és ablakot pucolni.

Szeretek a virágaimmal foglalkozni, seperni, felmosni és porszívózni. A többi házimunka semleges.

2012. nov. 8. 08:31

Sziasztok!

Andikám, nem mondanám, hogy minden rendben van, csak a foga van rendben a férjemnek !

Ma rosszul aludtunk, boltba kéne menni, de majd meglátjuk. Főzök, de most csak paprikás krumplit.

Szép napot nektek, puszi!!!

2012. nov. 7. 18:18

Sziasztok!


Ágikám, örülök hogy mindeb rendben van!


Itt megint pocsék szél uralkodik, be is csuktam a folyósó ajtó-ablakát. Még kiraktam az árva gerlémnek búzát, a férjem vacsiját is elkészítettem.


Reggel bevásároltam a CorAuchban, vettem pontyszeleteket, és csak úgy párizsiasan sütöttem ki burgonyapürével. Tartárt nem tálaltam mellé, mert a férjem nem ehet most tojásos és tejes ételeket. A krumplipürét is csak libazsírral készítettem.

Úgy főztem, hogy legyen neki holnapra.


Reggel befestem a hajam és készülök a találkozóra.


Szép estét kívánok!

2012. nov. 7. 12:43

Sziasztok!

Andikám! Köszi az érdeklődést, megoldottuk, persze. Már el is felejtette. Neveket nem írok, a felét Debrecenben, a másik felét Szandaszőlősön csinálták meg.

Jó, hogy tudsz varrni, és varrsz magadnak! Az anyagok nem olyan drágák (talán). Valamikor én is varrogattam, egyszerűbb dolgokat. Egy kolléganőm vagy egy barátnőm kiszabta nekem, magyarázta, hogy kell pl. az övet megcsinálni, vagy zsebet, szóval ez egy szakma - tanulgatni kell. Elég jó volt, amit megvarrtam. Már mindent a turkálóban veszünk, ha kell, úgysincs időm semmire sem.

Nálunk elég szép az idő, picit fúj a szél.Fő, hogy nem kell sokat fűteni, bent kb. 19 fok van, és ez elég.

Mi vonattal szoktunk utazni (hacsak a fiunk el nem visz). Veszünk fel reggel kabátot, mert akkor hideg van, aztán ha le kellene venni a kabátot, akkor cipeljük azt is, meg a cuccot is.

Szép napot, puszi nektek, akik itt vagytok!

2012. nov. 6. 17:09

Sziasztok!


Ma megint szép idő volt!


Sajnos a férjem egyik implantátuma gallyra ment, a doki nagyon megkínozta. Egyedül ebédeltem.


Remélem, nem változik az időjárás, már kigondoltam, hogy mit veszek fel holnapután. Rengeteg ruhám van, hisz magam varrom és állandóan selejtezem, - csak akkor van gond, ha nem autóval megyek és napról-napra változik az időjárás.


Ágikám, Ti már megoldottátok a férjed implantátumos gubancát?


Puszi Nektek, - szép estét!

2012. nov. 6. 14:08

Sziasztok!

Most szép idő van nálunk, voltunk is a patikában. Ma nincs énekkar. Már voltam a szomszédban kicsit beszélgetni (mosogatás után).

Szép napot mindenkinek, puszi!

2012. nov. 5. 18:58

Sziasztok!


Most nagyon pocsék idő van, - hatalmas szél döngeti a ponyvatetőt a teraszon...


Remélem, holnap szép idő lesz, - meglátogatjuk a szájsebészetünket.


Puszi, - szép estét!

2012. nov. 5. 09:11
Elírtam: nem kérés, hanem kérdés.
2012. nov. 5. 09:09

Sziasztok!

Mit vegyek fel???? Ez jó kérés! Én is ezen rágódok, mert dec. 1.-én lesz az unoka szalagavatója. Van egy blézerem (okkersárga), ahhoz fekete nadrág, valami pulcsi. Kabátot úgyis rá kell venni. - Mondjuk, nem nagy a választék ruhákban nálam. Tele vagyok itthoni cuccal, mert a házi munkához nem éppen a legjobbat veszem fel, hanem ami rosszabb, de tiszta, mert kimosom, mikor kell.

Puszi nektek!

2012. nov. 4. 16:56

Sziasztok!


Örülök Ágikám, hogy jól éreztétek magatokat!


Tegnap nem jöttem, mert itt volt az unokám, - de sajnos már vissza is repült. Épp az előbb hivott a reptérről. De messze van Karácsony!


Jövő héten lesz az 51 éves érettségi találkozónk Pesten. Tavaly a többség űgy döntött, hogy találkozzunk minden évben, mert már egyre kevesebben vagyunk. Még nem tudom, mit vegyek fel, milyen idő lesz.


Ma valóban szép idő volt, - a kertben sétáltunk az egyik lakótársnőmmel. Ő híres jégtáncos volt, majd zsűrielnök.


További szép napot!

2012. nov. 4. 14:23

Sziasztok!

Nálunk ma 18 fok van! Milyen jó! Nem kell fűteni, kevesebb lesz a gáz számla!

Szép délutánt mindenkinek! Puszi!

2012. nov. 2. 18:04

Sziasztok!

A temető ravatalozójában volt ökumenikus ima és egyházi énekek éneklése a kórussal. Szerintem szép volt!

Ma utaztunk Debrecenbe vonattal, meghívták a férjemet a volt főnöke bulijára, mert most lett 80 éves a főnöke. Jó sok vendég volt. Torta volt és pezsgő, elég jó hangulat.

Puszi nektek, jó éjszakát!

2012. nov. 2. 16:40

Sziasztok!


Én a temetőben sírni szoktam...


Holnap boldog napom lesz, jön az unokám, - de sajna vasárnap már visszarepül.


Már egy csomó mindent főztem, - holnap csak sütnöm kell. Alig várom, hogy a 184 cm magas csöppségemet magamhoz öleljem! DDD...


Szép napot kívánok mindenkinek!

2012. nov. 1. 13:18

Sziasztok!

Szép napot mindenkinek! (főzni csak muszáj...)

Mai örömöm: énekelünk a temetőben!

Puszika!

2012. nov. 1. 08:10

Sziasztok!

Szép napot, ne dolgozzatok, ne vasaljatok, pihizzetek, - jót tesz az egészségnek!

2012. okt. 31. 10:32

Sziasztok!

Vasalni én is szeretek, de már nem annyira, mint régebben, amikor reggel 8-tól d.u. 4-ig vasaltam.

(Ez kb. 9 évvel ezelőtt volt).

Süt a nap! Szép napot nektek, puszi!!

1176. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1173. - Badonyimariaeva)
2012. okt. 31. 07:35

Hozd el, Csillagom, - kivasalok helyetted!

Én szeretek vasalni, csak nincs módomban... DDD...

2012. okt. 31. 07:34

Sziasztok, jó reggelt!


Ébredjetek, - szép idő lesz!

1174. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1172. - 9f98008a3b)
2012. okt. 31. 07:34

Köszönöm szépen, megvolt!


Puszi!

2012. okt. 30. 19:30

Vasalni nem szeretek, de azt is megcsinálom.

A többi jöhet!

❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook