Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik a jobb a cumi vagy ujjszopás kisbabáknál fórum

Melyik a jobb a cumi vagy ujjszopás kisbabáknál (beszélgetős fórum)


1 2 3
43. vica66 (válaszként erre: 40. - Bd55e3f068)
2013. jún. 18. 12:19

Részben. Egyszerűen nem tudsz mindent megtenni ezért. Ha én magam sem tudom elfogadni a gyerekem, akkor hogy fogják mások, illetve ő magát?

És ha mondjuk eláll szegénynek a füle, azzal mit tegyünk?

42. vica66 (válaszként erre: 39. - Vica66)
2013. jún. 18. 12:17

Vajon ez itt már tudatos döntés volt? :-)


[link]


Egy cikk a témáról:

[link]

41. 9506be6952 (válaszként erre: 37. - 731e5b9ffb)
2013. jún. 18. 12:15

Igazad van,az ujjszopás abszolút egyenlő a cigivel meg a droggal,valamint én is azt akartam sugallni,hogy egy pár hónapos csecsemő tudatában van annak,h mi az a következmény,és ennek fényében tegyen,amit jónak lát...

Medveanyám...

ÉS ha már személyes példák,2 éves koromig cumiztam. Anno, 12 éve anyáméknak 250e forintba és nekem 2 évembe telt,h rendbehozzák a fogaimat,4et kellett kihúzni,hogy kellemesen legyen hely a többinek és ne harapjam át a falat,ha sarokba állítottak. Ennyit erről.

40. bd55e3f068 (válaszként erre: 38. - Vica66)
2013. jún. 18. 12:13
Azért abban egyetértesz, hogyha egy mód van rá, akkor ha rajtunk múlik, tegyünk meg mindent azért, hogy ne legyen csúfolódás célpontja?
39. vica66 (válaszként erre: 37. - 731e5b9ffb)
2013. jún. 18. 12:12

Szerintem egy pici babánál nem tudatos döntés, hogy szopni kezdi az ujját.

Nem lehet összevetni a drogozással, cigizéssel.

Azt hiszem, te is sejted, hogy a cumit leggyakrabban nem azért adják a babának, hogy nehogy az ujját kezdje szopni...

38. vica66 (válaszként erre: 35. - 731e5b9ffb)
2013. jún. 18. 12:10

Nem gondolkodom végletesen, de sajnos több rossz példát láttam, mint jót, ami a leszoktatási kísérleteket illeti. Nyilván ezekre gondoltam, hogy ne tegyük (pl. mások előtti megszégyenítéssel próbálják rávenni a gyereket, hogy abba hagyja, és hasonlók).

Csúfolódás célpontjává számtalan okból válhat a gyerek, ahogy a fogai is lehetnek egyenetlenek több okból is. Maga a fogváltás is érdekes jelenség szokott lenni. :-)

Úgy támadsz, mintha legalábbis azt mondtam volna, hogy gyerünk, szoktassunk rá minden gyereket, hogy szopja az ujját. Az ujjszopásra magától szokik rá, a cumit mi adjuk neki - ha elfogadja. Legjobb lenne mindkettő nélkül, természetesen.

2013. jún. 18. 12:07
A "hagy döntse el a gyerek, hogy mi jó neki" elvvel meg azért nem tudok egyetérteni, mert még sokkal nagyobb gyerekek sem foglalkoznak a tetteik hosszútávú következményével, hát még akkor a bölcsis-ovis kis lurkók. Tehát lehet, hogy rövid távon az ujjszopás jobb neki, csak ugye ő nem gondol a dolgok hosszú távú következményeire, ez a szülő feladata. Épp elég döntéshelyzetben kell majd helytállnia a gyereknek felnőtt korában. Vagy ilyen alapon hagyjuk a tini gyerekünket cigizni és drogozni "hagy döntse el a gyerek, hogy mi jó neki" felkiáltással. Amúgy jelen esetben mivel már az ujjszopásra van ráállva a gyerek, kis esélyét látom, hogy átszokjon a cumira. Ez a vita inkább azoknak lehet segítség, akik még a probléma előtt állnak és még meg tudják akadályozni, hogy az ujjszopásra szokjon rá a gyerekük. Mondom ezt én ujjszopósként, akinek piciként eszébe sem jutott, hogy a fogaim nem fognak szépen állni miatta.
36. bd55e3f068 (válaszként erre: 35. - 731e5b9ffb)
2013. jún. 18. 12:05
Pontosan. Ez a fajta "óvás"(?) inkább csak a probléma elodázása, és ahogy telik az idő, úgy nő a felhalzozódott gond.
35. 731e5b9ffb (válaszként erre: 29. - Vica66)
2013. jún. 18. 11:55
Miért kellene drasztikusnak lenni a leszoktatásnak? Nem csak végletekben kellene gondolkozni. Másik fórumban nagyon jó tippeket olvastam cumiról való leszoktatásról: pl. a fogtündér mintájára a gyerekkel megbeszélték, hogy ő már nagylány és este ha a párna alá teszi a cumit, elviszi a cumitündér és valami finomságot hoz helyette. Vagy pl. keményebb fajta cumit vettek a gyereknek, amit nem volt olyan jó érzés rágcsálni, és a gyerek előbb utóbb feleslegesnek érezte. Az újjszopásról már valóban nehezebb dolog lehet a leszoktatás, már csak azért is, mert mindig kéznél van. A gyerekek amúgy nagyon kegyetlenek tudnak lenni, ergó a neked kis szépséghibának tűnő kapafogak komoly sérelmeket tudnak okozni a kisiskolás gyerekekben. Ugyanis amíg nem nőnek ki teljesen a maradó fogak nem lehet elkezdeni a fogszabályozást. Addig viszont a gyerek könnyen a csúfolódás célpontjává válhat. Utána meg persze a fogszabályzó miatt is csúfolhatják, vagy kiközösíthetik. Tehát még ha a lelki traumákat hasonlítjuk, akkor is az ujjszopás áll vesztésre.
34. 9506be6952 (válaszként erre: 32. - Vica66)
2013. jún. 18. 11:46
Az utolsó mondatoddal végtelenül egyetértek,nagy adag ölelés neked! (Amúgy a többivel is :D )
33. vica66 (válaszként erre: 30. - Bd55e3f068)
2013. jún. 18. 11:41
Nem olvastál figyelmesen, írtam, hogy tudom, hogy nem csak szépséghiba. De korrigálható.
32. vica66 (válaszként erre: 27. - Egypt)
2013. jún. 18. 11:40

Egypt, a mi ovinkban a legtöbb nyavalya általában végigmegy a csoporton, ujjszopásra való tekintet nélkül.

De gyakran tényleg nem választás kérdése, ha az ujja kell neki, akkor hiába kínálja az ember a cumit helyette.

Ez egy örök vitatéma a cumi vs ujjszopás, meg a leszoktassam, és mikor, vagy ne.

A különböző táborok nem fognak itt se egyetértésre jutni.

Egészségesek legyenek azok a gyerekek, és szeressük őket, ez a lényeg.

31. 9506be6952 (válaszként erre: 26. - Egypt)
2013. jún. 18. 11:40

Nyugodj meg,semmilyen képet nem alakítottam ki rólad,csupán véleményeket cserélünk. Csak nem értem,miért nem lehet a gyereket a saját kis személyiségének megfelelően hagyni cselekedni. Ha nem ízlik neki a gumi,csak az ujjacska,akkor hajrá. A nagymama szerintem csecsemőről beszélt,nem pedig majdnem iskolás korú gyerekről. Hogy majd a jövőben anyuka hogy alakítja,mikor adja oda és mikor nem a cumit,illetve meddig engedi az ujjszopást,kitalál-e valami hathatós mesét,vagy motivációt a kicsinek,h elhagyja a szokását,az már más kérdés,és valahol nem is a mi felelősségünk. Én csak azt mondom,h ha picike a baba,én egyelőre nem macerálnám,persze alakulhat akárhogy. És tény is,h szívesebben "beszélnék" erről az anyukával,nem pedig a nagymamával,akinek azért tegyük hozzá,erősen érződött a másik nagymama iránti -hogyismondjam- rosszallása a kérdés feltevésekor. Szerintem ne egymásnak essünk,mindenki maga tudja,mi a jó a gyerekének,vagy mi tűnik az adott helyzetben jónak.

Mellesleg,ha mi most azt mondjuk,h tegyen boxkesztyűt a gyerekre 6 éves koráig,nehogy az ujját szopja,gondolod,így lesz? Nem anyuka kérdezte eleve...

30. bd55e3f068 (válaszként erre: 29. - Vica66)
2013. jún. 18. 11:38
Olyan kárt lehet okozni, ami esetleg majd akkor derül ki, hogy nem "csak" szépséghiba, mikor az állandó fogak kinőttek.
29. vica66 (válaszként erre: 24. - Bd55e3f068)
2013. jún. 18. 11:33

Én azt hiszem, inkább a korrigálható szépséghiba (tudom, nem csak az, és nem szükségszerű), mint a drasztikus leszoktatás esetleges következményei (körömrágás, egyéb pótcselekvések, nyugtalan alvás, stb.).

De nem muszáj egyetértenünk, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.

Az mindenesetre érdekes, hogy azok igyekeznek általában legjobban leszoktatni a gyereküket (amikor szerintük ott az ideje, illetve ciki), akik annak idején a szájába nyomkodták a cumit, hogy megnyugodjon. Az ujjszopás kicsit más kérdés, az általában magától jön.

28. bd55e3f068 (válaszként erre: 23. - 9506be6952)
2013. jún. 18. 11:33

Lehet, hogy aki tíz-tizen éve vagánykodot, hogy akkor majd kifizetem, az most nem tud előrántani 300-400...ezret.

Nekem persze mindegy, hogy más mire szórja a pénzét.

27. egypt (válaszként erre: 18. - 9506be6952)
2013. jún. 18. 11:32
Pontosan azért jobb a cumi, mert legalább napközben nem kell, míg az ujját simán bekapja, mivel nem tudom elvenni tőle. Ha majd oviba megy, így sokkal nagyobb eséllyel kap el mindent, mert állandóan a szájában van az ujja.
26. egypt (válaszként erre: 18. - 9506be6952)
2013. jún. 18. 11:30

Napközben nem, ez szoktatás kérdése. Ha csak alváshoz kap a gyerek cumit, de játéknál, sétakor nem lóg a szájában, akkor nem kéri. Az ujjszopás más.

Látom, kialakítottad a képet magadban, hogy én vagyok itt a gyerekek lelkivilágával mit sem törődő anyuka, nos akkor elárulnám, hogy a fiam 5 és fél éves és még mindig cumizik! És pont azért nem vettem el tőle, nehogy "komoly traumát" okozzak neki ezzel.

25. egypt (válaszként erre: 17. - Vica66)
2013. jún. 18. 11:27

2,5

Most még oké, de nagyon rá van kattanva.

Tényleg nagyon sok ujjszopós ismerősöm van, pl. az egyik nagynéném tizenévesen is javában szopta még az ujját, mindig mutogatja is, milyen csúnya lett miatta az ujja meg a körme.

24. bd55e3f068 (válaszként erre: 22. - Vica66)
2013. jún. 18. 11:22

Ne vessünk össze értelmetlen eseteket! Nyilván itt arról van szó, mikor egy amúgy szükségtelen beavatkozás lesz az eredménye az ujjszokásnak vagy cumizásnak.

A fogszabályzó meg lehet, hogy nem ciki, bizonyos értelemben, de a szerinted jól érzi magát tőle egy gyerek? Vagy szerinted jót tesz a lelkének, ha előtte csúnya a fogsora? Túl lehet ezeket élni, ahogy a cumiról, ujj szopásról leszoktatást is.

Ami viszont biztos, hogy a fogszabályzás fájdalmas, drága és egy csomó plusz macera.

23. 9506be6952 (válaszként erre: 21. - Bd55e3f068)
2013. jún. 18. 11:20
Igazad van,legyen a kisbaba zizi és nehezen alvós,nehogy valami komfort érzete legyen,mert a végén meg szegény szülőknek pénzt kell költeni fogszabályzóra. Nem értem,hogy nem fogtam fel ezt eddig.
22. vica66 (válaszként erre: 21. - Bd55e3f068)
2013. jún. 18. 11:15

Fogszabályzóra sajnos akkor is szükség lehet, ha soha semmilyen "önnyugtatást" nem alkalmazott a gyerek. Egyébként is úgy látom, hogy a mai tizenéveseknek, sőt, nagyobbaknak sem okoz lelki problémát a fogszabályzó viselése (nem ciki, mint régen). Mondjuk a szülőknek plusz kiadás.

Lehet próbálkozni leszoktatni az ujjszopásról, de a nem drasztikus módszerek kevés sikerrel kecsegtetnek. A drasztikus meg káros lehet.

Amúgy tényleg nem tudom, hol látni azt a sok nagy ujjszopós gyereket, vagy rossz helyeken járok.

21. bd55e3f068 (válaszként erre: 18. - 9506be6952)
2013. jún. 18. 11:10
Kicsit túl van dramatizálva az öngyugtató kérdés ahhoz képest, hogy azzal nem számolsz, pl. hogy hat egy gyerekre, ha csúnyán állnak a fogai vagy ha évekig fogszabályozót kell hordania, mert kiskorában túl sokáig engedték neki a saját önnyugtató módszerét.
20. bd55e3f068 (válaszként erre: 14. - Egypt)
2013. jún. 18. 11:07

"cumizó iskolást még nem látott, de ujjszopósat rengeteget."

Ez nagyon igaz.

19. 9506be6952 (válaszként erre: 14. - Egypt)
2013. jún. 18. 11:04
De legalább az ujjszopó tizenévesek hordáinak képe megmosolyogtatott,köszi.
18. 9506be6952 (válaszként erre: 15. - Egypt)
2013. jún. 18. 11:02

És? Gondolod,ha cumizna,nem igényelné? De,biztos,te pedig már elvetted volna tőle,mert azt el lehet,ezzel komoly traumát okozva neki.

De oké,akkor tanácsoljuk azt,h ne engedje anyuka az ujjat,legyen cumi.

Sógornőm így járt. Most másfél éves a kicsije,és mivel cumi nem kellett neki,de az ujjáról is le lett szoktatva az állandó macerálással,a kisfiúnak semmi eszköze arra,h ön-nyugtasson.

Ezért alvászavaros lett, szegény anyja este 10-11ig rázza a fenekét,h meg tudjon nyugodni,és másfél óránként kel a gyerek. Ivással pótolja a szopó-nyugi-igényét,ergo másfél óránként kel,anyuka meg 2 óránként cseréli a pelust meg kel üveget tölteni.

Suliban a gyerek ceruzát fogjon,ne az ujját a szájában,hidd el,le fog szokni. Ne mondd nekem,h minden ujjszopó úgy kezdi a sulit.

17. vica66 (válaszként erre: 15. - Egypt)
2013. jún. 18. 11:01
Egypt, majd elhagyja magától, ha nem lesz rá szüksége. Mennyi idős a lánykád?
16. vica66 (válaszként erre: 14. - Egypt)
2013. jún. 18. 10:59

Milyen körökben forogsz? :-)))

De úgyis a gyerek választ, nálunk mindkettő nagy ívben köpte ki a cumit, amikor próbálkoztam, hogy leváltsam vele az ujjszopást (a mi orvosunk azt mondta, midegy, talán inkább a cumi).

Állítólag UH felvételek bizonyítják, hogy a babák gyakran már az anyaméhben szopizzák az ujjukat.

A nagyobbik gyermekem már rég elhagyta az ujjszopást, és bár két ujját is cumizta, a tejfogai szép egyenletesek maradtak. Igen ám, de bár már nem cumizott, a maradó fogak mégse lettek ilyen szépek, mert nem várták meg, amíg a tejfogak kihullanak, nőttek, ahol tudtak, bármit csináltunk. Tehát fogszabályzás így is kell.

15. egypt (válaszként erre: 12. - 9506be6952)
2013. jún. 18. 10:46
Ujjszopásról hogyan? Szerintem ez nagyon nehéz, másoktól is így hallottam. A lányom napközben is egy csomószor bekapja az ujját, pl. mesét is így hallgat, alvásnál meg ezzel alszik el.
14. egypt (válaszként erre: 11. - Vica66)
2013. jún. 18. 10:44

Nekünk pont azt mondta a gyerekorvos, hogy cumizó iskolást még nem látott, de ujjszopósat rengeteget. Nekem nagyon sok ismerősöm van, aki felnőtt koráig az ujját szopva aludt el, gyerekkorban meg nagyon sokáig kihúzódhat a dolog sajnos.

A fiamnak a cumi teljesen előrenyomta a fogát, de az ujjszopás semmivel sem jobb ilyen szempontból.

(Fiam cumis volt, a lányom ujjszopós.)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook