Méhszájseb (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. aug. 22. 20:35
Sziasztok!Nekem lenne egy kérdésem hozzátok.kedden méhszájsebem mütik,szerintetek ilyenkor mennyi pénzt illik adni dokinak?Ti mennyit adnátok?Szakrendelésre járok nem privát rendelőbe.
2008. aug. 19. 09:57

Sziasztok, nekem CIII HPV high risk volt a P3 mellett, a 2. szülésem után, conisatioval műtöttek ebben az ugynevezett korai stádiumban.

Azóta negatív a rákszűrésem. Viszont a 3. szülésem közben a csonkolt méhszáj nem igazán tágult, úgy hogy roncsolódott, ahol csak lehetett. Most októberben csinálnak egy méhszáj plasztikát. Állítólag 3 nap bent és jöhetek haza. De félek, nekem a conisatio is szörnyű volt, utána még 1 hlétig fájdalmakkal küszködtem.

Volt már valakinek ilyen plasztikája? Hogyan csinálják?

55. esztie
2008. aug. 19. 09:27

Sziasztok!

Nekem 2 hónapja távolították el a méhszájsebemet (HPV miatt) lézerrel. Dr. Szalay László végezte Győrben, csak ajánlani tudom (én is pesti vagyok), elvileg ő a legjobb cytológus az országban. Nagyon kedves, korrekt, teljeskörűen tájékoztat. Viszont lenne egy kérdésem, hátha valaki tud válaszolni. A beavatkozás után 1 hétig volt folyásom (ez normális) és 4 hétig nem lehetett se fürdeni, se szexelni, se semmi. Eltelt a 4 hét, sőt már 8 is és még mindig fájdalmas a nemi élet. Van erről tapasztalata valakinek? Előre is köszi.

54. moncsicsi83 (válaszként erre: 53. - Sender)
2008. júl. 13. 20:24
Te kit ajánlanál ?
53. sender (válaszként erre: 49. - 4ab67f870d)
2008. júl. 10. 16:15
Én nem ajánlom dr. Hodoniczki Lászlót, sajnos nagyon rossz tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. Igaz ugyan, hogy kedves a betegekkel, de sajnos nem egyenes, nem őszinte, és ha alkalma van rá, kibújik a felelősség alól. Sugárterápiában otthon van, de ami azon túl van, sajnos nem az ő kompetenciája. A hálapénzt ő is zsebre teszi, de onnantól, ha teheti, leráz. Tapasztalatom szerint nem etikus orvos.
52. moncsicsi83 (válaszként erre: 49. - 4ab67f870d)
2008. jún. 22. 20:51
Neki van magánrendelése? A klinikával kapcsolatban megrendült a bizalmam és hiába keresném tutti nem őhozzá kerülnék, na meg mire választ kapnék valamelyik nővértől, megőszülnék :(
2008. ápr. 4. 14:19
Az ecsetelés több alkalomból áll,de nekem az sem segített!Mondjuk nekem elég nagy volt és le kellett fagyasztani!Azóta hála nem volt semmi bajom!
2008. márc. 28. 19:37
Sziasztok!Egy ideje a fórum tagja vagyok.A héten nőgyógyásznál jártam,hazajövetelem után rögtön itt a fórumban kerestem utánna a méhszájsebről valami információra.Megállapított az dokim egy picike méhszájsebet.Kaptam kúpot amit a menszeszem után kell elhasználnom,utánna két hét múlva visszamennem és leecseteli.Valaki megírná nekem,ez egy vagy több alkalomból áll?Nem kérdeztem a dokit!
49. 4ab67f870d (válaszként erre: 41. - Moncsicsi83)
2008. márc. 28. 15:58
Mázlid van, véletlenül tudok, bár hosszú időbe telt, mire rátaláltam... A neve dr. Hodoniczki László, a Női Klinikán van. Korrekt, normális. Igaz, az onkológián van, de én sem úgy kerültem hozzá. Keresd őt.
48. 4ab67f870d (válaszként erre: 20. - Moncsicsi83)
2008. márc. 28. 15:53
Hát engem P2-vel altatásban műtöttek. Plasztika. Ahogy itt olvasgatok, kiderült számomra, hogy ahány orvos, annyi vélemény, de semmi biztos. Mondjuk nálam semmi baci nem volt.
2008. márc. 28. 15:48
SZAKRENDELÉSEN "LEÉGETIK" ÉS MÁR MEHETSZ IS HAZA!
2008. márc. 5. 19:56

Sziasztok!


Új vagyok itt. Most találtam ezt a fórumot, ami erről az átkozott méhszájsebről szól.


Néhány tapasztalatra lennék kiváncsi.


Nekem kb. 4 éve állapították meg, hogy van méhszájsebem, de mivel még akartunk mégegy gyereket, doki mondta, hogy majd a szülés után megbeszéljük a teendőket. A Cytológiám mindig P2 volt.


Tavaly augusztusban szintén P2, de HPV gyanúval. Most kellett kontrollra mennem fél év után. A doki szerint csináljunk egy méhszájplasztikát, hogy ne legyen rosszabb a helyzet, mert a méhszájsebem már nagyon nagy (mivel nem tágultam szüléskor, úgy nyomták ki a gyereket, lehet, hogy az tette ennyire tönkre).


Most várjuk az új cyto eredményt, aztán műtét. Szeretném, ha már valamelyikőtöket plasztikázták, leírja a tapasztalatait.


Köszi

2008. márc. 3. 18:23

Szia alma!


Láttom újra fórumozol, ha akarsz beszélgetni írj privit. Én csináltam az esküvői frizurádat.

2008. márc. 3. 18:20
de nekem nem csinált semmit! Azt mondta hogy ezzel együtt lehet élni aztán ennyiban maradtunk! Csakhogy én nem akarok együtt élni vele mert félek hogy valami baja lesz a babának!
2008. márc. 3. 17:14
Terhesen nekem is volt többször is méhszájsebem. A doki leecsetelte, majd az ecsetelés utánra írt fel kúpot. Mindig nagyon gyorsan begyógyult:)
2008. márc. 3. 11:49

Szaisztok!

Én 33 hetes kismama vagyok!

A doki megállapította hogy elég nagy kiterjedésű méhszájsebem van!

A kérdésem az lenne hogy a terhesség alatt mit lehet vele csinálni?

A doki azt mondta, hogy ezzel együtt lehet élni és semmit nem írt fel és nem tanácsolt!

41. moncsicsi83 (válaszként erre: 35. - 8e537814aa)
2008. febr. 3. 17:11
Keresnék, de honnan tudjam, hogy melyik jó doki? A nőiklinikára járok és hiába megyek ugyanazon a napon, sosem ugyanazt fogom ki. Egyik normális (azt mondja az eredmény után kezelni kell), a másik meg bunkó (azt mondja, hogy nem kell kezelni, elmúlik magától). Most kellene visszamennem rákszűrésre (3-6 hónap múlva kell visszamennem-ez van a papíron), de parázok. Egy hónapot biztos csúszok, nem tudok elmenni, ha eltudnék is parázok, hogy megint egy bunkó dokit fogok ki! Szegeden nem tud valaki egy normális nődokit??????
2008. febr. 2. 19:54
Sziasztok! Én 2 napja voltam méhszájseb fagyasztáson. Nem mondom be voltam rezelve rendesen, de el kell, hogy mondjam feleslegesen!Kb 2 percig tartott az egész és az égvilágon semmit sem éreztem!!!Még szinte azt sem, hogy matat a doki!Ja és nem kaptam semmiféle érzéstelenítőt!!!A fagyasztás után kb 10 percig voltak kisebb görcseim, de folyásom egyátalán nem volt és nincs is. Annyit mondott a doki, hogy irrigáljam 3-4 napig és kb 1 hétig ne éljek nemi életet.Úgyhogy ne féljetek nem fáj!!!(legalábbis nekem nem).
2008. jan. 17. 14:12
syasztok. én 18 éves vagyok, tavaly okt.10-én a nőgyógyászom közölte velem, hogy egy közel akkora mészájsebem van, mintha már 2-3 gyermeket szültem volna, először gyógyszere kezelést ajánlott, majd a következő vizsgálaton közölte velem, hogy nem javult semmit ezért le kell fagyasztani. 2 nappal ezelőtt megis történt a beavatkozás, a legrosszabb az hogy mindeki azt mondta hogy nem fog fájni, ehhez képest futószalagszerűen mentünk be.(5en voltunk aznapra kiírva) az érzéstelenítőnek ideje sem volt hatni, hiszen azonnal el is kezdte. egy ilyen beavatkozás után a betegnek feküdni kell, ehhez képest széken ülve kellett megvárnunk a zárójelentést, mellyen az állt, hogy du. 4ig el sem hagyhattam volna a korházat, de már reggel 9kor hazaküldtek ágy hiány miatt. szerintem ez felháborító...28 műtétet vállaltak aznapra az orvosok, jó a mienk csak egy 5-10 perces beavatkozás de azért, mégis megérdemeltük volna a normális ellátást. a lefagyasztás következményei, 1 hétig elég intenezív folyás jelentkezik, nem szabad 1-2 hétig nemiéletet élni, pihenni kell, nem szabad emelni semmi nehezet.
38. meli85
2007. dec. 26. 23:30
Ez a méhszájseb pontosan hol alakul ki?honnan tudjátok h az van?(a fehérfolyás mellett)
2007. dec. 10. 23:12

lányok!

az a lényeg, ha nem vagytok megelégedve az orvosotokkal, váltsatok!

mindent, ami nem természetes odabent, kezelni kell. vagy így, vagy úgy, de kell csinálni valamit.

ha időben váltok, most lehet, hogy nem kell műteni.

36. 8e537814aa (válaszként erre: 25. - 690f13fdbb)
2007. dec. 10. 23:10

még a P3 sem veszélyes, az csupán annyit jelent, hogy ha nem vigyázunk és nem járunk rendszeresen orvoshoz, akkor 1,5-2 éven belül kialakulhat a méhnyakrák!

nekem is volt P3 és félévente fogok orvoshoz járni!

35. 8e537814aa (válaszként erre: 20. - Moncsicsi83)
2007. dec. 10. 23:09
a méhszájseb nem múlik el. "rendellenes" dolog, szerintem keress egy jó dokit! én is váltottam!
34. 8e537814aa (válaszként erre: 19. - Vinczeannamaria)
2007. dec. 10. 23:08

szia!

nekem szülés óta (2006.09.10)van méhszájsebem.

akinél szültem, az nem törődött vele, aztán odáig fajult a dolog, hogy a méhszájseb gyulladást okozott.azt kezeltük. aztán idén szept-ben P3 lett a rákszűrésem (ami még nem jelent daganatot, csak rákmegelőző állapotot), mivel a dokim nem nagyon erőltette meg magát eddig sem (pedig bőven volt panaszom, rendszeres váladék), másikat kerestem.

ő 6 hétig kezelt krémekkel, kúppal, és jó is lett a rákszűrés (a P3-as eredményt okozhatja gyulladás is). szóval utána megvizsgált és azt mondta, hogy a méhszájseb nagyon csúnya, ráadásul a teljes boltozat szélességében szét van repedve. egyetlen megoldás a méhszájplasztika, ami annyit jelent, hogy egy kúp alakot metszenek ki a méhszájból (a kúp alak alapja nekem a teljes méhszáj szélessége lesz). a műtét dec.17-én lesz és vénás altatásban végzik majd, kb. 15-20 percig tart majd és másnap reggel, ha minden rendben lesz, már haza is jöhetek.

33. moncsicsi83 (válaszként erre: 32. - Cskata)
2007. dec. 4. 18:53
Köszike! Lehet akkor, hogy bepróbálkozok vele!
32. cskata (válaszként erre: 30. - Moncsicsi83)
2007. dec. 3. 20:11

igen, én így kértem!

Gondolom, van belőle többféle készítmény, mert a gyógyszerész csajszi megkérdezte, hogy olyat kérek-e, amit ők helyben készítenek el.

31. Bcicus (válaszként erre: 1. - Schwini)
2007. dec. 3. 19:37
Utána pár hétig nem szabad emelni, nem emlékszem pontosan meddig. Nekem is lefagyasztották a méhszájsebem, de annak már 7 éve.
30. moncsicsi83 (válaszként erre: 29. - Cskata)
2007. dec. 3. 18:59
A patikában úgy kell kérni, hogy tejsavas irrigáló?
29. cskata (válaszként erre: 20. - Moncsicsi83)
2007. dec. 2. 22:37

Nem hinném, hogy magától elmúlik - nekem legalábbis nem múlt el..

Most legutóbb tejsavas irrigálást javasolt a nőgyogyim, de én sem kaptam rá semmilyen kúpot vagy gyógyszert..:S A tejsavat patikában lehet venni - én olyat vettem, amit helyben készítenek.

28. 754c7e07c3 (válaszként erre: 27. - 690f13fdbb)
2007. dec. 2. 14:00
Nem mondták. Azt mondta az egyik doki, hogy van, a másik, hogy ez a mirigyállományomat tekintve normális, nem komoly. Szerencsére elmúlt.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook