Méhszájseb (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2011. dec. 5. 15:30

Sziasztok!

Nem olvastam még végig a topicot, de örülök, hogy megtaláltalak benneteket. Nemrég derült ki, hogy nekem is méhszájsebem van, és most nagy dilemmában vagyok, hogy eltávolítsák-e, avagy sem. A doki azt mondta, hogy simán lefagyasztja, nem lesz belőle gáz. De hallottam már érveket amellett is, hogy ha nem okoz gondot, akkor hagyjam a fenébe.

Egyelőre az is kérdés, hogy vajon a méhszájseb okozza-e egyáltalán azokat a tüneteket, amelyek miatt orvoshoz mentem. Közel sem biztos. Szóval, teljes a tanácstalanság.

116. Hitta
2011. dec. 3. 15:22

Sziasztok! Nekem is méhszájsebem van, sajnos csak késve lett felfedezve, amikor is meguntam, hogy az ex nőgyógyászom kéthavonta kezeli a kiújuló hüvelygyulladásomat és nem csinál semmi mást.

Ezért váltottam, az új orvos, már a tünetekből tudta, hogy mi a gond... így nyár óta 3 havonta ecsetelgeti nekem, azóta érdekes mód nem volt gyulladásom, viszont mivel el lett hanyagolva csak nagyon lassan gyógyul :/ Ezért mindenkinek javaslom, hogy ne elégedjen meg tüneti kezelésekkel, én hálát adok az égnek, hogy orvost váltottam, ki tudja meddig romlott volna dolog... :S

2011. dec. 1. 19:11
Elnézést. "de nem nagyon vettem észre...."
2011. dec. 1. 18:56
Szia, Nekem méhszájseb fagyasztásom volt, de nem tapasztalok semmi biztatót. 1hónapja volt, de nagyon vettem észre változást ugyanúgy sötét barnás és kevés a menstruációm.
113. jucie
2011. nov. 23. 16:17

Sziasztok!


Jár erre néha valaki? Egy hete volt méhszájseb műtétem, szívesen beszélgetnék a tapasztalatokról (hogyan volt utána, mi mindenre kellett figyelni, mennyire számít végleges megoldásnak stb.)


J.

112. szekcsi
2011. okt. 7. 11:31

Sziasztok!

Nekem is méhszájsebem volt, pár napja lefagyasztották. Kaptam rá Gynoflor hüvelytablettát. Tudja valaki hogy azt mikor lehet elkezdeni használni? Meg kell várni míg ez vízszerű anyag kitisztul?

111. Syssi84
2011. aug. 15. 02:46

Sziasztok !


Nekem is méhszájsebem van 26 éves vagyok.. És én még nem szültem,nem vetéltem és nem vetettem. . Nekem azt mondta az orvos ,hogy a sok felfázástól -folyástól is kialakulhat.Most csütörtökön voltam fagyasztani. Azt mondta menjek majd vissza 6-hét múlva. Tudtok nekem segíteni ,hogy ez mennyire hatásos ? Ha valakinek volt ilyenben része légyszíves írja meg .Köszönöm.

2011. ápr. 14. 21:06

Nekem a szüléstől lett és azt hiszem a legtöbb nőnek is ettől lesz. Én sem tudtam róla, annak ellenére, hogy minden évben voltam rákszűrésen. 11 év után tudtam meg. Innentől 3 havonta kellett mennem kontrollra, majd egy idő után elfagyasztották, azóta minden OK.

Semmit nem éreztem és ez természetesen nem fertőző és szerintem a HPV-nek és a méhszájsebnek semmi köze sincs egymáshoz, max a megjelenésük lehet egy időben.

109. Zsuzska1979 (válaszként erre: 106. - Brigusz74)
2011. ápr. 14. 12:54
Ha az orvosnak nem akarsz zsebbe pénzt adni akkor nem kerül semmibe. Nem kell befeküdni. Engem reggel megműtöttek és délben már otthon voltam.
108. brigusz74 (válaszként erre: 104. - Manon)
2011. ápr. 14. 12:53
az jó .nekem most lett.egy picit bepánikoltam:(
2011. ápr. 14. 12:53

Nekem is ugy 6-7 éve volt. Én ne is éreztem semmit csak erösebb volt a folyásom. Nekem is lefagyasztották azóta sincs szerencsére....

A fagyasztás cak kicsit feszitö érzés volt. Viszont rá 15 percre hirtelen nagyon fájt de bevettem egy fájdalomcsillapitot és el is mult. Aznap még pihentem. Utána egy hétig volt nagyon erös folyás de olyan volt mint a viz de fájne nem fájt. Szoval ha le akarják fagyasztani ne félj töle nem vészes....

106. brigusz74 (válaszként erre: 103. - Csicsi25)
2011. ápr. 14. 12:51
köszönöm a segítséget.mennyibe került?be kell feküdni?köszi
2011. ápr. 14. 12:49
És nektek mitől lett(akinek volt). Mitől alakult ki?
104. Manon
2011. ápr. 14. 12:43

Nekem volt, nem fertőző, nem is fájt, nem is tudtam róla míg a doki nem említette.


Lefagyasztották, azóta sem volt :)

103. Csicsi25 (válaszként erre: 101. - Brigusz74)
2011. ápr. 14. 12:43

Szia!

Nekem kb. 8 éve volt. Nem fájt, semmit sem éreztem, az egyetlen tünet az volt, hogy együttlét után kicsit véreztem. A doki lefagyasztotta. Egy sima ambuláns műtét volt, nem volt vészes, pár percig tartott. Utána kb. 1-1,5 hétig erősebb folyásom volt. Lekopogom, azóta nem volt.

2011. ápr. 14. 12:34
Sógornőmnek volt, a HPV-től. :S
2011. ápr. 14. 12:32
sziasztok.szeretném meg kérdezni ,kinek volt már méhszáj sebe?tapasztalat.kezelés.stb.fertőző?soha nem volt még.köszönöm a segítséget.
100. indi66
2011. ápr. 2. 17:57

Sziasztok.

27-én fagyasztottak. 27 előtt egy héttel múlt el a mensim. Ma mégis megjött. Az baj lehet? Ennél a ciklusnál már nem vettem be a fogamzásgátlót mert úgy döntöttem más védekezési módszert választok. Ezt mondtam a dokinak is. Mi tévő legyek? köszönöm

99. b7086b1501 (válaszként erre: 98. - Bogicaa)
2011. febr. 3. 13:51
Szivesen.Ne félj tőle,nem egy nagy dolog.:)
98. Bogicaa (válaszként erre: 97. - B7086b1501)
2011. febr. 3. 13:50
Ok. köszi! :)
97. b7086b1501 (válaszként erre: 96. - Bogicaa)
2011. febr. 3. 13:49
Az már nem!Három hét simán elég neki a gyógyuláshoz!
96. Bogicaa (válaszként erre: 95. - B7086b1501)
2011. febr. 3. 13:48
Persze muszály megvárnom. :) Csak azt mondom hogy tudom hogy vasárnapi napon múlik el, és én utánna pénteken tudok menni. Az a pár nap nem fog számítani. Ugye?
95. b7086b1501 (válaszként erre: 94. - Bogicaa)
2011. febr. 3. 13:47

Jah igy már értem.Akkor nem egy héttel vagy utána,hanem már kettővel ezekszerint.Hát igy már nem biztos hogy megcsinálja.Lehet azt fogja mondani,hogy várd meg a következő havit és amikor elmúlik akkor menj mindjárt.De ki tudja.Jó két hét kell neki mire helyrejön utána,azért szokták akkor csinálni amikor elmúlt hogy legyen ideje a következőig.

Ezt a doki tudja megmondani.De ha már két hét múlt el ,én nem mennék.Megvárnám a következőt és akkor ha vasárnap elmúlt mindjárt a rákövetkező héten menj el.

94. Bogicaa (válaszként erre: 93. - B7086b1501)
2011. febr. 3. 13:40
Biztos? Mert úgy jártam hogy jan.23. elmúlott. Én csak pénteken tudok menni, mert akkor rendel az a doki akihez szoktam menni. Sajnos eddig nem volt időm elmenni, ezért holnapra kértem időpontot,de azt mondták hogy ma is ő rendel. Na szóval elmentem ma és nem is ő volt, és nem is csináltak semmit amiatt hogy már 2 hete elmúlt.Ezért kérdezem hogy az a pár nap nem számít? Mert nekem mindíg vasárnap van az utolsó nap.
93. b7086b1501 (válaszként erre: 92. - Bogicaa)
2011. febr. 3. 13:37

Szia!


Mehetsz nyugodtan pénteken is.Lesz akkor is elég ideje helyrejönni a következőig.

2011. febr. 3. 13:34
Sziasztok! Nekem is van egy kicsi méhszájsebem, adoki azt mondta hogy lefagyasztja. Akkor kell visszamenni mikor a menzi elmúlik, mert kell neki egy hónap amíg nem jön meg. Akkor ez most mit jelent, ha nekem mondjuk vasárnap elmúlik akkor hétfőn már mennem kell, vagy mehetek pénteken is, csak mert pénteken rendel az a doki aki mondta.
2010. júl. 19. 08:48

Sziasztok.

Új vagyok itt, és inkább tapasztalatot ínék. Májusban derült ki, hogy méhszájsebem van, ki tudja mióta, és nagyon csúnya volt. Kúpot adott gyulladásra, utána fagyasztotta, mikor visszamentem kontrollra még mindig ott volt,megint lefagyasztotta és úgy döntött a doki, hogy műteni kell(leégeti), mivel nagyon vérzékeny, és mutatta mennyire. a fagyasztásra azt mondta hogy hónapokig csinálhatná, de inkább biztosra megy. A fagyasztás egyébként nem fájt, inkább a végén, mint valami nagyon erős havi görcs, de utána el is múlt, és 1-2 hétig erős folyás kíséri. Az égetést vénás altatásban csinálják, amit én élveztem. De utána se vérzés nemvolt, se fájdalom, most várom, hogy augusztusban menjek kontrollra. És ezt a beavatkozást is erős folyás kíséri.

Minden függ a választott orvostól. Remélem tudtam segíteni.

2010. júl. 8. 09:57

Sziasztok!


Tegnap volt méhszájseb fagyasztásom. Az orvos azt mondta, hogy utána nem használhatok tampont 2 hónapig.Mindenkinek ilyen sokáig tilos volt? Vagy valaki használhatott tampont már hamarabb?

A strandról nem mondott semmit.Szerintetek meddig nem ajánlott strandra menni?

89. Ritus15 (válaszként erre: 48. - 4ab67f870d)
2010. júl. 1. 16:24

Szia!

P2 es eredménnyel miért kellett műteni?

Üdv:Rita

88. Ritus15 (válaszként erre: 81. - Moncsika02)
2010. júl. 1. 16:21

Szia!

neked milyen lett a rákszűrés amióta van méhszájsebed?

Mivel kezeltek ecsetelés?

mert nekem is ezt akarja az orvos.

hatásos szerinted?

Üdv

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook