Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méhnyakszáj seb - van/volt már valakinek ilyen? fórum

Méhnyakszáj seb - van/volt már valakinek ilyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. csilla80 (válaszként erre: 29. - 3952bcd4e7)
2009. júl. 30. 23:02
Kell kerni a kolposzkopos vizsgalatot,azzal tuti eszreveszik,ha nem sietnek,mint az en esetemben... pedig volt halapenz... most en is mashol lehetnek,ha hiszek a dokinak akkor... :-(((
2009. júl. 30. 22:52
és anyum is járt évente szűrésre és a rákszűrés eredménye mindig kettes volt nem mutatta ki az se a bajt.Mondta is a doki hogy ezer szerencséje hogy elkezdett vérezni mert egyébként észre se vették volna a bajt nála
28. 1f0b932c00 (válaszként erre: 24. - 3952bcd4e7)
2009. júl. 30. 22:51
Nekem ez a kúpos kezelés szeptemberig lett felírva, addig kell csináljam, aszonta a doki, hogy akkor menjek vissza kontrollba, és meglátjuk, hogy mi a helyzet. Remélem, használ valamit. Ha jegel, jegeljen, ha éget, égessen, csak múljon el minnél hamarabb :)
27. csilla80 (válaszként erre: 20. - 1f0b932c00)
2009. júl. 30. 22:51
Ez azert ennyire nem vicces... na... :-(
26. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 25. - Csilla80)
2009. júl. 30. 22:50
Igen a vérzés nem olyan mint a menstuácios hanem csak kevés néhány csepp akár ahogy mondod te is
25. csilla80 (válaszként erre: 18. - 1f0b932c00)
2009. júl. 30. 22:47

Ez a verzes nem menstruacioa verzeshez hasonlit... marmint,ha a rak verzik... az anyosom ebbe halt bele... par csepp ver volt... kezeltek,kupokkal,kesobb mutottek es belehalt... nem a verzes a kezdeti stadium,sot szerintem az mar a hatar... elet... ha;lal kozott.


Es nem gyogyithato 100%-san,csak akkor,ha nagyon,nagyon idoben eszreveszik.

24. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 20. - 1f0b932c00)
2009. júl. 30. 22:46

Igen akúpok nem jók a tulzott használat,de ez más.Ez nem gyógyszeres kúp hanem természetes tejsav kúp.A hüvely ugyanis tejsav alapu.És ez a kúp tejsav baktériumokat tartalmaz és ezáltal erősiti azt.

A jegelés nem fáj csak egy kis zsibbadást érzel a végén.Kb.5 percig tart valamit lehűt és azt érteti oda a sebhez és az lefagyasztja a sebet.olyan mint az égetés csak ez hideggel történik.Nekem a dokim lerajzolta mi is történik olyankor a sebbel hogyan mulik el.

23. csilla80 (válaszként erre: 16. - Csilla80)
2009. júl. 30. 22:43

Na itt forditva akartam... sirosat nem mosolygosat... elnezest kerek,foleg magamtol...

:-((((((((((((((

22. csilla80 (válaszként erre: 15. - 49ca420470)
2009. júl. 30. 22:42
Na en ilyen nem hallottam... marmint,hogy a ferfiak nemtisztalkodasabol adodoan vmi bacit kapunk... a huvelygyulladas viszont ok lehet,a felfazas,a fogamzasgatlo,candida gomba... meg hasonlok...
21. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 18. - 1f0b932c00)
2009. júl. 30. 22:42
Igen a méhnyakrák műtéttel gyógyitható ha időben észreveszik.6 fázisa van ha jól emlékszem és a negyedikig még menthető de aztán már késő.Anyumat műtötték méhszájrákkal kb.egy éve.Neki is ugy lett észrevéve hogy vérzett.
20. 1f0b932c00 (válaszként erre: 17. - 3952bcd4e7)
2009. júl. 30. 22:41

Elég sok rosszat hallottam a kúpokról is. Pont az ellenkezőjét, hogy roncsolja a hüvely flóráját és hogy inkább nélküle, mint vele.

Amúgy nem tudom, milyen az a jegelés. Belédtesznek egy fridzsidert? :D

19. 1f0b932c00 (válaszként erre: 16. - Csilla80)
2009. júl. 30. 22:39
Lényeg, hogy már jól vagytok mind, te is és a kisfiad is :)
18. 1f0b932c00 (válaszként erre: 14. - 49ca420470)
2009. júl. 30. 22:39

Hűha. Még életemben nem ájultam el, nem tudom, hogy kell azt csinálni :)) Hát nem jó dolog a kórház, az már biztos, ha oda megy az ember, akkor általában nem azért megy, mert már annyira nincs mit csináljon, mert megunta a csokizabálást a tv előtt, hanem mert van valami baj.

Amúgy úgy tudom, hogy a méhnyakrák gyógyítható. 100%osan.

Mert a rákok egyik legfontosabb jellemzője, hogy vérzik, ha nem is nagyon, de vérzik. Ezt egy gyomorráknál, tüdőráknál már csak akkor lehet észrevenni, mikor nagyon intenziv. Dehát a méhből rögtön kifolyik, és normi h észreveszi az ember lánya, ha 30 napból 30-at menstuál... Így még kezdeti szakaszában kezelhető a baj.

Úgy tudom, oltás is van már rá.

2009. júl. 30. 22:34
Hát mivel nekem folyásom volt és hála első dokimnak elég jól elhúzta a dolgot igy először egy évembe telt mig emez a doki kikezelte a bacikat mert kaptam gyógyszert rá elmultak és egy hónap múlva mikor vett törletet megint voltak és ez igy ment egy évig.Közben volt egy kúp amit folyamatosan kellett használnom Laktacid volt a neve.Az nagyon jó kúp helyreállitja a hüvely természetes flóráját és erősiti.Mikor végre ezt sikerült kikezelni akkor jött a seb lejegelése.Jegelés után pár napig folyik belőled valami mint a viz betétet kell rakni.De csak pár nap.Meg jód kúpot adott a jegelés után.És szépen helyrejött egy-két hónap után már elis tünt teljesen a seb.
16. csilla80 (válaszként erre: 11. - 1f0b932c00)
2009. júl. 30. 22:33
Nem szivesen beszelek errol,de egyet elmondhatok... nem volt koze a sebhez... spontan veteles volt... ami mutettel vegzodott... :-)))
2009. júl. 30. 22:31
Én azt hallottam hogy ez attól van ha a férfiak nem tisztálkodnak rendesen és a fitymájuk alatt felrakódik a váladék és az ebben lévő baktériumok okozzák.Aztán azt is hallottam hogy a hüvelygyulladás egyenes következménye ez.
2009. júl. 30. 22:29

Nekem is volt 2x isműtöttek vele.Mikor másodszor észrevették épp a spirált akartam felrakatni mikorkiszűrte a doki.Úgy elájultam a dokinál hogy alig bírtak felpofozni,azt hittem hogy rák.Nekem p 3 -as volt a rákszűrésem,a doki azt mondta(de már üvöltött velem majdnem) hogy értesem meg hogy nem rák,mert én csak ezt hajtogattam.A végén elájultam mint az istennyila.D

Megműtöttek vele,a szövettanban sem volt semmi hálistennek!Kéne már menni szűrésre megint mertrégen voltam de kórházfóbiám lett és rettegés fog el minden kórháztól és rendelőtől még akkoris ha a gyerekkel egy laborba kell mennem.

13. 1f0b932c00 (válaszként erre: 12. - 3952bcd4e7)
2009. júl. 30. 22:25

Mennyi időbe telt amig visszaállították a normális, "eredeti" helyzetet?

Abban a dokiban teljesen megbízom, akinél voltam, eddig csak jót hallottam róla, az egyik barátnőm nála praktizált pár hónapig. Nem tudtam amúgy, hogy hozzá megyek, csak amikor eljöttem szólt a barátnő, hogy kinél is voltam :) Úgy gondolom, hogy megbízhatok benne, és a módszereiben is.

2009. júl. 30. 22:20
Nekem is volt méhszájsebem de nekem nem égették hanem lejegelték.És aztán elmúlt.Nekem attól akakult ki hogy volt folyásom amivel elmentem dokihoz de olyan hülye volt szegény feje hogy fél évig tömött ilyen olyan kúpokkal hogy majd valamelyik jó lesz rá.És akkor besokaltam.Elmentem magán nőgyógyászhoz és ő vett törletet elküldte mikrobiologiára és kiderült hogy volt valami baci az okozta a gyulladást,folyást.Csak emez a hülye dokim ugy elhúzta a kezelést hogy addigra keletkezett a seb a méhszájon.Kaptam gyógyszert a bacira,a sebet lejegelte és azóta minden oké.Ez kb.3 éve volt.Nem kell tőle megijedni.
11. 1f0b932c00 (válaszként erre: 9. - Csilla80)
2009. júl. 30. 22:20

Lehet, hogy kicsi indiszkrét vagyok, de miért veszítetted el az első babát? Lehetett köze a sebhez?


Jelenleg nem úgy állok, hogy babát tervezzek, főleg, hogy pár hónapja mentünk szét a vőlegényemmel, úgyhogy semmi komoly nincs a pályán, de néhány éven belül mindenképpen szeretnék gyereket. Azért is szeretnék minél többet tudni erről, hogy másoknál mennyire befolyásolta az egész menetét.

2009. júl. 30. 22:19
Es szerintem ez nem befolyasolja,hogy a baba egeszseges lesz-e vagy sem... sot terhesseg alatt el is tunhet a seb,teljesen megszunhet a problema!!!!
9. csilla80 (válaszként erre: 7. - 1f0b932c00)
2009. júl. 30. 22:16

Azt hiszem erdesebb a felulet a mehszaj felulete nem a meh felulete,de ezt Te nem erezheted... csak kolposkoppal lathato. A seb feluletet leegetik igy megszuntetve vagy "begyogyitva" azt... vhogy igy magyaraztak... a leegetes nem kellemes,de szerintem mindenkinel mas,mert volt aki semmit sem erzett...


Nem tudom,hogy miert mondtak,hogy nem lehet gyereked,nekem a leegetes utan egy ket honappal mar mondtak,hogy probalkozzunk,de mi vartunk,es elsore osszejott mindketszer... :-)

2009. júl. 30. 22:11
Nekem méhszájsebem van, de eddig még szerencsére nem okozott bajt
7. 1f0b932c00 (válaszként erre: 5. - Csilla80)
2009. júl. 30. 22:03

A méhnyakseb mennyire befolyásolja a fogamzást? Mármint hordhatok ki egészséges babát attól, hogy van méhnyaksebem?

Anyukámnak volt pár éve hasonló problémája, de neki is leégették, amit nem igazán értek, hogy hogy is megy... Leégetni? Akkor pluszban van valami a méhfalon? De akkor meg hogyhogy seb? Érdesebb a még felülete v hogy is van ez?

6. 1f0b932c00 (válaszként erre: 4. - Makrai.lilla)
2009. júl. 30. 22:00
Rákszűrésen voltam az idén, tavaly is, általában évente járok nődokihoz, még akkor is ha nem szükéges, csak rutinvizsgálatra. Most is így derült ki... Nektek mennyi idő alatt sikerült kikezelni? Egyáltalán mitol "maródik fel" a méhfal?
2009. júl. 30. 21:58
Nekem volt,van problemam mehnyakszajsebbel... :-((( Itthon muteni akartak elmentem Magyarorszagra mert a rakszuresem 2-es volt... ott azt mondtak semmi bajom... (ezt inkabb nem kommentalom...) Hazajottem minden vizsgalatot elorol kezdtem... Termeszetesen volt bajom es nagyon komoly!!! Szepen leegettek mert semmi sem hasznalt... vegul azert nem mutottek meg,mert nem volt gyerek... ra egy evre terveztuk... sajnos az elso babat elveszitettem ez is artott a sebnek... :-(((,de ra negy es fel honapra megfogant Florian... aki elmult 7 honapos. A hat hetes vizsgalaton mindent rendben talaltak,de gyakrabban kell szuresre jarnom.
2009. júl. 30. 21:45

ha méhszájseb akkor ne aggódj,elvileg a Kúpok stb is jó lehet,bár attol függ mekkora,de amugy azt ne felejtsd el minden " seb " egy felmaródás,és többnyire ki nem kezelt nögy .betegségekböl alakul ki,folyás stb,vmi baci...

elöször az okot kell megkeresni de ha nem szültél márpedig nem,akkor neked nem attol lett,szerintem ne aggodj..

nekem is volt vagyis azthittem elmentem máshoz 2höz is,akik nem láttak semmit érdekes.vigyázz kihez mész mert vannak akik látnak olyat is ami ott sincs ás már mütene !


ha a rákszürés jó p2 akkor nincs baj.a rákszürés a lényeg,menj el.

2009. júl. 30. 21:41
méh bocsi
2009. júl. 30. 21:41
nem máhszáj seb?
2009. júl. 30. 21:35

Sziaszok!


Keresgettem a fórumtémák között, hátha ráakadok egy hasonló esetre, de sajnos nem találtam, lehet az én bűnöm.


Kb. 10 hónapja kezdődött, mikor naponta többször is nagyon enyhe fájdalmat éreztem néhány másodpercig a méhemnél. Nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget. Úgy két hónapja elmentem egy rutin nőgyógyászati vizsgálatra, ahol kiderült, hogy akkora seb van a méhemen, mint egy kapu. Ahogy a dokinő mondta "kb. négyszer akkora, mint úgy általában a méhnyakszáj sebek, amiket látok". Adott rá kezelést, kúpokat meg mindenféle ínyencséget, azt kell most 3 hónapig csináljam.


Kérdeztem, hogy mitől van, nem mondott semmi konkrétat, csak hogy talán a fogamzásgátlótól, kb. 17 éves korom óta szedem a bogyót, igaz, nem folyamatosan, voltak megszakítások. Azt mondta, hogy lehet, hogy attol van, mert a fogamzásgátló nem engedte kifejlődni a méhemet rendesen. De amióta szedem többször is voltam rutinvizsgálaton, és nem talaltak semmit. Azt is mondta a dokinéni, hogy pár évig mondjak le a gyerektervezésről. Nem akartam én most egy-kettőre gyereket, de más az amikor nem akarod, vagy amikor tudod, hogy nem lehet.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Mennyire gáz a helyzet? Mert én sajnos eléggé el vagyok keseredve... :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook