Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhen kívüli terhesség fórum

Méhen kívüli terhesség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Méhen kívüli terhesség

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
548. Nife (válaszként erre: 547. - Dior0909)
2016. nov. 1. 17:27

Szia Dior0909!

Sajnos nekem is méhen kívüli terhességem volt. Hozzád hasonlóan nekem is a bal petevezetékemben ágyazódott be a baba. Október 7-én volt a műtét. Sikerült a petevezetéket megmenteni.

Te hogy vagy?

547. dior0909 (válaszként erre: 546. - 01184b6056)
2016. okt. 29. 20:31

Szia Dorijuli!

Mi lett veled? Hogy alakult a terhességed? Nekem is fájt a jobb petefészkem terhesség elején.... Nekem méhen kívül volt, de épp a másik a oldalon! Tehát nekem nem a méhen kívüliség miatt fájt.

Remélem jársz még erre és megírod, mi volt.

2016. febr. 11. 09:02
Sziasztok! Remélem olvassa valaki ezt a fórumot és tud segíteni, vagy javasolni nekem valamit, mert teljesen kétségbe vagyok esve! Január 8-án volt utoljára menstruációm, kiszámoltam mikor van peteérésem és úgy próbálkoztunk összehozni egy babát. Én nem számítottam semmire, ugyanúgy vártam, hogy megjön a menzeszem, mint eddig. De késett... 4 nap után vettem egy tesztet, és két csík jelent meg. Igaz, hogy nem ugyanolyan erős a második csík, mint az eredeti, de határozottan kettő. Örültem, és már mindent elterveztem.. Aztán elkezdtem olvasni a neten ezt-azt, mert a bal oldali petefészkem görcsöl, fáj. Olyan, mintha meg akarna jönni, percenként megyek a wc-re csekkolni, de semmi. Folyamatosan fáj a petefészkem, kb. már jó 1 éve, de hiába mentem orvoshoz, az sztk nőgyógyász leküldött az urológiára, azok meg vissza, hogy nincs semmi. De nekem fáj! :( És most biztos vagyok benne, hogy méhen kívüli terhes vagyok, hiszen a neten olvasom, hogy akkor fáj a petefészek, ha oda ágyazódott be. :( Ilyenkor mi a teendő? Meddig várjak, mikor menjek orvoshoz? Kérlek, aki tud, segítsen! Köszönöm!!!!
2015. nov. 26. 00:05

Sziasztok

Aki esetleg visszaolvas 2008ig

annak üzenem van remény :)

Anta 28 néven írtam néhány rossz dolgot. Megígértem, hogy ha valaha terhes leszek akkor megírom.

Szóval 2008 -ban előbb bal majd ugyanabban az évben jobb oldali petevezető terhesség ( ezt műtéti úton eltávolították, nem laparoszkópia, hanem hasi műtét) után 2012-ben még egy bal oldali petevezető terhesség... szintén felszivódott mint korábban.

Közben 2009 április sikertelen lombik...

Gondoltuk még egyszer nekifutunk. 2014 januar 6-án kértem időpontot Bp Kaáli intézet

Vérvétel, egy két vizsgálat után közölték szeptemberben beültetés ismét.

De közben áprilisban úgy adódott hogy újra pozitív tesztem lett. Előre paraztam, paráztunk hogy még egy méhenkívüli vajon eltolja e a lombikunkat.

DE!!! Aprilis első hetében közölte a doki hogy jó helyen van. Szó szerint csoda történt, nem is tudtuk elhinni.

Azóta már megszületett a kislányunk :)

Egy éves! Gyönyörű!

Sajnos a terhességet az előzmények miatt végigaggódtuk ( és még mindig aggódunk :) )

De hiszem, ha nekünk így 3 méhenkívüli után spontán összejött , mással is megtörténhet. Mindenkinek a legjobbakat kívánom a sok rossz után!

2015. okt. 3. 12:01

Sziasztok!

Aug 28.-án volt utoljára menstruációm. 2 tesztet csináltam eddig, mind a kettő pozitív. Sajnos néha fájt az alhasam, így ma elmentem dokihoz. Vettek vért, hétfőn lesz meg az eredmény.

Ezt írták a papírra:

Az uterus normális nagyságú, petezsák nem látható, endometrium 6mm. Az uterus mögött jó 27mm-es echoszegény képlet kátható.

Kérlek segítsetek ez mit jelent.

Azt is mondta a doki, hogy kb. 2 hetes lehet és azért nem látszik, de akkor mi az a 27mm-es?

2015. ápr. 16. 13:37

Sziasztok! Az én sztorim az alábbi lenne: 2 évvel ezelőtt történt az egyik este, lefekvés előtt iszonyú, szúró érzést éreztem hastájékon. 1-2 óra elteltével azonban ez a fájdalom annyira felerősült, hogy amikor a párom fel akart segíteni az ágyból egyszerűen csak sikítottam... Ő ezt követően mentőt hívott, de amikor segített volna átöltözni egyszerűen csak képszakadás:elájultam. A kórházba érve az ultrahangon már nem láttak semmit, csak a vért a hasüregben. (A petevezeték szétroncsolódott):( Az azt követő negyed órás várakozási időből pedig nem emlékszem semmire, végig eszméletlen voltam, mivel sok vért vesztettem.

Miután pedig magamhoz tértem az altatásból egyszerűen már azt sem tudtam mi történt, csak a fájdalmat éreztem, amit a friss műtéti seb okozott. Másnap a páromtól tudtam meg mindent: Kb 2 hetes méhen kívüli terhesség (egy korábbi vese és petefészek gyulladás miatti görcs miatt - sajnos ezt korábban, mint kiderült nem sikerült teljesen kezelni az antibiotikumos kúrával. ) amit eltávolítottak, vele együtt a petevezetéket is.

Később az orvosom bejött hozzám és azt mondta, hogy valószínűleg az őrangyalom nagyon vigyázhat rám, hiszen ha fél órával később érek be, már nem tudnak rajtam segíteni.

Az egészben az a lényeg, hogy semmilyen tünetem nem volt, sem pecsételő vérzés, sem szúró érzés, sem pedig mellfeszülés. Legmerészebb álmomban sem hittem volna, hogy terhes lehetek, de sajnos így alakult.

Jelenleg hormonkezelést kapok, mivel a műtét után a pajzsmirigyem mondhatni kissé "megzizzent" így nem elég, hogy csupán csak egy petevezetőm maradt, még peteérésem sincs! :(

Szóval kitartást mindenkinek aki ezen valaha is átesett, valamint nagyon figyeljetek magatokra!

2015. márc. 25. 11:06

Tegnap este voltam magànrendelèsen, ahol vègre megnèzett a dokim hüvelyi uhval ès minden rendben :) ott volt a szèp kis petezsàk a mèhben, a mèretère màr nem is emlèkszem, mert annyira örültem :D

Ugyhogy vègre megnyugodtam, jövöhèten megyek a 6 hetes uh, hàtha less màr szívhang :))

541. Attak (válaszként erre: 540. - Jucko9696)
2015. márc. 24. 07:40
Voltál orvosnál?
2015. márc. 22. 13:13
Remèled igazad lessz, majd holnap megírom, hogy mi volt :).
539. Attak
2015. márc. 22. 10:48

Akkor teljesen normális, ha még nem látott petezsákot! Nekem mindhárom babámnál 6+0-nál volt 10 mm-es petezsák és csak 7+0-nál látszott az 5 mm-es embrió szívműködéssel. Mindhárom gyerek aztán behozta az egy hét lemaradást.31-32 napos ciklusaim voltak.

Végül úgy döntöttünk a férjemmel, hogy most adunk magunknak egy kis időt, és ősztől újra megpróbáljuk. Reméljük, hogy minden rendben lesz majd akkor! Én sem gondoltam volna soha, hogy velem ilyen megtörténhet. Most is végig hittem, hogy téved a dokim. De még szerencse, hogy azért hallgattam rá és bementem időben a kórházba. Meg is köszöntem neki aztán, hogy nem hagyta annyiban a dolgot és erőltette, hogy menjek be.

2015. márc. 21. 11:53
Visszaolvastam AZ esetedet Attak, hàt szörnyü lehetet. Ès akkor abbahagytàtok vègleg a próbàlkozàst?
2015. márc. 21. 11:50

Lehet hogy a petefèszekben, latinul írtàk a papírra, amire csak annyit talàltam, hogy petevezetèk- petefèszek együttesen. 4hèt+ ma 3nap, amikor a doki nèzett, akkor 4hèt +1napos voltam. Igen, figyelem is magam, de nem èrzek màr semmit. Nem vèrzek, nem vagyok rosszul, semmi extra. Kivàncsian vàrom a hètföt, hàtha Jo hír lesz.

AZ nagyon rossz lehet, èn ilyesmire sosem gondoltam, hogy megtörtènhet velem.

536. Attak
2015. márc. 21. 10:11
Amúgy nekem cirka 3 hónappal a műtét után kész lett a szövettan, ami a petevezetőben igazolta vissza a méhen kívülit, nem a petefészekben, így feleslegesen csonkolták. :-(
535. Attak (válaszként erre: 534. - Jucko9696)
2015. márc. 21. 10:09
Nem a petefészekben van az a ciszta? Mert az még lehet normális, bár a 6 cm elég nagy. Terhesség esetén lehet sárgatest ciszta a petefészekben. Pontosan hány hét+napnál jársz? Nekem a dokim azt mondta hogy kb 2000 Hcg szint után látszik a petezsák. Hétvégén ha erős szurkáló fájdalmat tapasztalsz vagy akármilyen vérzést azonnal ügyelet! Sajnos tényleg nem játék ez.
2015. márc. 20. 20:22
Sziasztok! AZ èn sztorim a következö: egy hete kezdödött erös alhasi görccsel a job oldalon. Majd miutàn AZ egèsz èjszakàt àtszenvedtem ès egy percent sem aludtam, elmentem ügyeletre. Ott a doki vesekönek vèlte a dolgot. Mèg aznap elmentem a hàziorvosomhoz tàppènz Matt, majd beutalt hasi uhra hogy megbizonyosodjon a kövekröl. Szerdàn voltam is uhn, ahol vesekövet nem làttak, viszont egy 6cmes cisztàs a jobb petevezetèkemben igen. Elötte pàr nappal màr pozitiv terhessègi tesztjeim lettek, szóval csütörtökön rohantam a nögyógyàszhoz, hogy most mi van. NA kitapogatta a cisztàt, I Gen valoban ott van, aztàn megnézett uhon. Hàt a mèhben semi nincs, viszont a ciszta fölött van valami, amire még nem mind semmit, menjek hcg-s vèrvètelre, mèhenkivüli lehet a Baba. Ma megvolt a vérvétel, eredmény: 435 bètahcg szint. Persze doki csak dèlig volt, ma màr nem tudtam visszamenni hozzà, marad a hètfö. Valahol nem is baj, mert bízom benne hogy Jo Helen van AZ a baba csak mèg korai volt AZ uh, 4 hetes vagyok. Szerintetek lehet, hogy most mèg nem làtszik petezsàk sem, ès AZ is ciszta a 6cm-es mellett? Annyira vàrtam hogy összejöjjön :(...
533. LiliumSouliei (válaszként erre: 532. - LiliumSouliei)
2015. jan. 24. 16:42
Az kimaradt, hogy a sikeres terhességemmel végig az első 3 hónapban nem volt olyan intenzíven mellfeszülésem és mellfájdalmam, illetve pisiinger sem, mint a méhen kívülivel, és a rosszullétek is sokkal később kezdődtek...
532. LiliumSouliei (válaszként erre: 530. - Vanda84)
2015. jan. 24. 16:34
Sziasztok! Nekem 4 éve volt méhen kívülim, méghozzá a petefészken belül. Nekem is már a nemvárt előtt 2 héttel kezdődött a mellfájdalom, ami 1 héttel előtte már óriási volt és nagyon fájt is, már jöttek a rosszullétek, hányinger, pisiinger, a nemvárt napján meg nagyon erősen pozitív volt a tesztem, mintha ikreket várnék. Fájdalom nálam sem jelentkezett és erős vérzés sem, csak 5+3 hetesen egy halvány barna pecsételés. Más ezzel kórházba sem ment volna, de 1. terhességem volt és nagyon megijedtünk, ezért vasárnap este 8-kor bementünk az ügyeletre. Nem kapkodtak, hogy ellássanak, egy doki hosszabb várakozás után nagy nehezen megnézett UHval és közölte, hogy nem vagyok terhes, mert nem elég vastag a nyálkahártya, és ezzel haza is küldött volna. Épp akkor volt műszakváltás és én tovább erősködtem, hogy igenis terhes vagyok, csináljanak valamit. Szerencsére az éjszakás doki rendes volt, ő hitt nekem és végeztetett rajtam bétaHCG-t. Újabb fél órával később megjött az eredmény és addigra már 5000 volt a HCGm. Azonnal felvettek az osztályra. Hozzáteszem, az a pecsételés is elmúlt. De 1 nappal később iszonyú görcsök között -ami jobban fájt mint a szülési fájdalmak- megállapították, hogy beindult a vetélés a méhemből... végig csak MagneB6ot kaptam rá. 2 nap után megismételték a HCGt és még mindig nőtt, ezért újra UH és végre találtak egy sötét foltot a petefészeknél. Azonnal műtöttek laparoszkópiával. Azóta volt 4 nőgyógy altatásos beavatkozásom, köztük 2 műtét, de egyik után sem volt olyan nehéz felépülni, mint azután. Azóta született egy kislányom, sajnos csak a 4. terhességemből. Szeretnénk kistesót, de nem jön. Most 4 évvel később diagnosztizáltak nálam enometriózist, és azt mondták a méhen kívülim is attól volt, mert bár akkor csak a petefészkemből vettek ki, a vezetéket nem bántották, nemrég kiderült hogy azon az oldalon a vezeték el van záródva, de a lányom is a másik oldalról lett. Csak azért írtam ezt le, nem riogatásként, de én sem tudtam, hogy méhen kívüli lehet ettől a betegségtől is. Ha előbb tudom, már rögtön a méhen kívüli után kivizsgáltattam volna magam. Mert nekem is csak annyit mondtak, hogy nem tudni az okát, ez egy szerencsétlen véletlen volt...
531. m.eske
2015. jan. 7. 15:34
Sziasztok! Leírom, ha valaki hasonlóan járna, hogy van remény! Az ultrahangon hétfőn szabályos petezsàk látszott méhen belül:) azóta semmi vérzés. Egy nagyobb cisztat is láttak ami valószínű korábbi hónapban itt maradt nagyra nőtt tüsző. Lehet emiatt volt a görcs és a vérzés. Azt mondta az orvosom semmi teendő nincs vele, magától felszívódik. Nagyon örülök!!!
530. vanda84
2015. jan. 7. 14:36

Sziasztok!


Szeretném leírni a - még véget nem ért - történetemet.


Lombikom volt, pozitív terhességi teszt, transzfer utén 14 nappal szép HCG eredmény (377), örültünk. Rá egy hétre, 5+6 napos terhességnél UH, sehol semmi, illetve mintha vmit látott volna a méhben, hát az olyan volt, hogy ha akartam, láttam, ha akartam, nem.... szóval a szabályos petezsáktól igen messze volt a kinézete. Mondja a doki, vegyünk vért, HCG 9100, élő terhesség, egy hét múlva kontroll, addigra már rendesen látszódnia kell, ha méhen belüli. Tegnap telt le az egy hét, azaz tegnap 6+6 napos terhesen mentem UH-ra. Eredmény: nem találja sem méhen belül, sem kívül... ismét HCG, reménykedünk, hogy csökkent, és akkor nem méhen kívüli volt, hanem csak egy vetélés.... HCG 10000 feletti..... na, holnap irány a kórház, keresgélik méhen kívül, lesz lapar is, remélem, minél előbb megtalálják és kiveszik :(


Ami még fontos, hogy nekem az égvilágon semmilyen tünetem nincs, se hasfájás, se szurkálás, se pecsételés, se vérzés, se barna, semmi..... hát így is lehet sajnos méhen kívüli....

529. m.eske
2015. jan. 2. 10:29
Sziasztok! Szerda hajnalban erősen görcsöltem, majdnem el is ájultan. Majd ez olyan 5-10 percen belül teljesen megszűnt. Majd 13 órakor menstruáció jellegű vérzés kezdődött ami miatt bementem az ügyeletre mivel a ciklus 11. napján voltam. Ott csináltak egy vizelet tesztet és az pozitív lett, ezert megnéztek ultrahanggal. Sem méhen belul sem kívül nem talált semmit az orvos. Labor legközelebb hétfőn lesz az ünnepek miatt így HCG nem tudnak nézni. Tegnap reggel engedtek haza engedtek mert semmi tünetem nem volt még a vérzés is elmúlt. A méhnyalkahartya 5-6 mm ezert a doki azt mondta szerinte méhen kívüli kizárva, mert az is vastagodással jár illetve a vérzés is menstruáció jellegű, akkor pedig barnázás a jelkemző.Azóta a melleim elkezdtek fájni ezért ma reggel csináltam itthon egy tesztet és még mindig pozitív. Ha elvetéltem volna akkor nyilván a mellem nem kezdene fájni hisz az inkabb azt jelzi emelkedik a HCG szint. A teszt csíkok is mostanra két erős piros, pedig a dokinál alig volt halvány a második. Tudom számít a teszt érzékenysége is, de a melleim akkor még nem fájtak. Valaki járt már így? Amúgy 2 szer elvetéltem 4 evvel ezelőtt és tavaly tudtam meg hogy mindkét petevezetőm elzárodott.
528. keju87
2014. dec. 30. 07:35
Sziasztok!Nekem egy hete volt egy laparoszkopos műtétem, méhen kívüli terhesség miatt!Borzasztó volt ezt végig csinàlni, első baba és nagyon szerettük volna!Hogyan tovàbb? Egy petevezetékem maradt...lehetséges még a teherbe esés,ami nem hosszú hónapok elteltével talàn összejön?Tapasztalatok?
527. Attak
2014. dec. 23. 11:19
Esetleg aki hasonlóan járt, milyen következményei vannak a részleges petefészek eltávolításnak?
526. Attak
2014. dec. 23. 11:13

Szeretném én is leírni a történetemet. Negyedik babánkat terveztük, a 12. hónapban lett végre pozitív a teszt. (gyermekeink 7, 5, és majdnem 3 évesek). Ami más volt, mint a korábbi esetekben:

-másként fájt a hasam, olyan volt, mint amikor begyullad a méh, majd úgy 5 hetesen kezdődött a szurkálás bal oldalon

-először rózsaszín, majd narancssárga majd rozsdavörös pecsételésem lett

-hasmenésem volt, pedig ilyenkor inkább székrekedés szokott lenni

-nem lett sem nagyobb sem eresebb a mellem és a hasam

Viszont iszonyatos hányingerem volt már a pozitív teszt után pár nappal, pedig csak a 6. hét táján szokott jönni.A pozitív teszt után 3 nappal jött a pecsételés, irány az orvos, HCG szint nézés (4+4-nél jártam ekkor)1040 lett az eredmény, tök jó. Rá 3 és fél napra HCg: 4600 ez is jó. Rá két napra ultrahang, hogy miért pecsételek: méhen belül lapos petezsák, nincs benne szikhólyag (5+3)méhen kívül semmit nem látott a doki. Biztonság kedvéért megint Hcg, 14106. Azonnal beutaltak a kórházba. Ultrahang alapján (már egy jobb géppel nézték) bal oldali méhen kívüli. Másnap műtét. Felvágták a bal petevezetőt, mert meg volt dagadva, de nem volt benne a petezsák,végül a petefészekben találták meg, 2/3-át elvesztettem + a petevezetőt is kivették. Műtét után 4 nappal vált le az álpetezsák iszonyatos görcsök keretében a méhemből, itt szűnt meg a hányingerem is végleg. Igaz, hogy maradt jobb oldalon egy egészséges petefészkem, de most úgy gondolom, nem kockáztatnék még egyszer.

525. LiliumSouliei (válaszként erre: 523. - 9ec83ec2fd)
2013. okt. 14. 21:56
Szia! Ehhez csak annyit szeretnék írni, hogy nekem méhen kívüli, pontosabban petefészek terhességem volt. Amit jó ha tudsz, hogy klinikai gyakorlatban a méhen kívülit úgy is diagnosztizálják, hogy figyelik a HCG szintet és ha a normálisnál magasabb a hormonszint, akkor szinte biztos a méhen kívüli. Ráadásul már korán intenzív terhességi tünetek is vannak, amik egy normál terhességnél lehet hogy csak később alakulnak ki. Vagyis ha nincs pozitív teszted vagy lassan erősödő tesztjeid vannak, akkor valószínűbb hogy méhen belüli a terhesség. Nálam UH-n nem látták a méhen kívülit, előbb a vértesztből derült ki hogy nagyon magas a HCG szint és csak utána napokkal később találtak valami foltot UH-val. Vagyis egyáltalán nem biztos, hogy rögtön megtalálják UH-val. Persze magas hormonszintet ikrek is okozhatnak, ezért ha felmerül a gyanu de nem egyértelmű a helyzet (pl. dől a vér), kórházban napokig vizsgálnak. Én 1 hétig voltam kórházban a laporoszkópiás műtéttel együtt.
524. jutzee (válaszként erre: 523. - 9ec83ec2fd)
2013. okt. 11. 23:41
szia Beatrix247! igen, ki lehet mutatni vele, bár nekem többször is nézték több hét különbséggel és akkor sem látták, szerintem függ a magzat méretétől, meg attól is aki vizsgál. legvégül 3 hónapos méhen kívüli terhesként találták meg az utolsó előtti pillanatban.
2013. okt. 10. 08:02
Sziasztok! A méhen kívüli terhességet hüvelyi UH-val ki lehet mutatni? Nekem petefészek,-méh és hüvelygyulladásom van és az orvos azt mondta - miután megvizsgált -, hogy csináljak terhességi tesztet, mert lehet méhen kívüli terhes vagyok. Szóval előfordulhat, hogy ő sem manuálisan, sem gép segítségével nem érezte/vette észre a terhességet?
522. esthajnalcsillag13 (válaszként erre: 521. - Hanna2012)
2013. jún. 30. 18:50

Nagyon sajnálom a szenvedésedet, sok mindenen mentél te is keresztül. tiszta szívből kívánom, hogy végül teljesüljön az álmod és a karodban tartsd a te kis drágaságodat aki majd bearanyozza az életeteket.


Ahogy már írtam, nekem 2 méhen kívülim volt, az én férjem ondósejtjei viszont tökéletesen működnek. Az első méhen kívülimet nem értem, hiszen azelőtt hónapban volt átjárhatósági vizsgálatom és akkor azt mondták, hogy tökéletesen átjárható az a petevezeték. Szóval a miértekre én sajnos nem kaptam választ.

521. hanna2012 (válaszként erre: 519. - Esthajnalcsillag13)
2013. jún. 30. 17:33
szió.nézd meg amit írtam magamról!!
2013. jún. 30. 17:31
Sziasztok!Elmesélném a kis történetemet,s remélem sokaknak "lelki segítséget" nyújtok!26 éves vagyok,18 évesen volt egy 2,5 éves kapcsolatom,melyből terhesség lett s sem édesanyám sem az akkori párom nem engedte megtartani a picikét,ki már 7 éves lenne <3 !! :( Aztán teltek az évek s lett 2oldali hüvelyfali bartolini cisztán,melyet egyszer felvágtak kétzser (15 perc alatt),majd pár hónap múlva ugyan ez ... a műtét..Aztán újra előjött egy év elteltével.. Dokit váltottam,mert már nem bírtam sem lelkileg sem idegileg,sem anyagilag ezt... Szerencsére Isten segített s megtaláltam a megfelelő embert erre....Megműtött egyik oldalát műtötte 1,5 órán át,míg a másik felét rá két hétre!!Kegyetlen volt ez nekem lelkileg,főként anyunak!Belebetegedett ,pajzsmirigy kezdődött nála... Aztán 3 éve van párom (nem felhőtlen),s egy éve egy méhenkívüli terhességem volt!LEGUTOLSÓ stádiumban vettem észre,hülye fejjel,hogy baj van...Aztán nőgyógyász,ultrahang,teszt pozitív. s annyit mondott "a méhen belűl sajnos nincs semmi"...ekkor már teljesen roncs voltam,anyura ránéztem és a könnyem is csak potyogott...Kivoltam..már színte sírni sem tudtam!S laparoszkóppal műtöttek s rá fél évre az az kb októberben voltam átfújáson,s a bal oldali petevezetékem elzáródott,de egy kis folyadék ment bele,tehát "éleben van"... Mert ugyanis nem vették ki,a jobb oldali viszont ép!Nagyon félek az újabb lelki fájdalomtól!Mindenki mondja jó anya lennék,imádom a gyerekeket,minden gyermekért megteszek mindent a családban,barátok közt.. Várom a csodát,melynek akadálya nincs,hogy egy kis porontyom legyen!Sajnos pánikbetegségem is visszajött ezáltal.. Kegytlen volt..Kicsit enyhébb már...Mindenem rendben van tehát,a reményt nem adom fel,soha csak nyílván félek az újabb fájdalomtól.S végezetűl,a méhenkívüli terhességem oka 99% ban a sperma lassúsága miatt vol ezt mondta a dokim!Kívánok mindenkinek sok sok kisbabucit s ne adja fel senki!!! puszi
519. esthajnalcsillag13 (válaszként erre: 517. - Jutzee)
2013. jún. 22. 11:32
2 átjárhatósági vizsgálatom volt, egyik uh-os másik röntgenes.Az elsőnél még minden rendben volt, a másodiknál már viszont a felszívódott méhen kívüli után elzáródott a bal oldali petevezetékem, ez volt a diagnózis.Mégis, ennek ellenére másodjára is maradtam spontán terhes ugyanabban a petevezetékben. Szóval valamennyire megnyílhatott ha a pete és ondósejt találkozott. Tiszta káosz volt a kórházban mivel mindenki (4- 5 orvos) biztos volt abban, hogy jobb oldalon vagyok méhen kívüli a leleteim alapján, hiszen bal oldalon az elzáródás miatt nem lehetek. Úgy is kezdték el a műtétet. K 2 óráig műtöttek, a műtőben nagy káosz volt mert nem találták a terhességet jobb oldalon. ahány orvos ott volt a kórházban és persze értett hozzá, mind bejött asszisztálni a műtétre. végül bal oldalon találták meg a beágyazódott embriót.Szóval, amint már említettem, úgy mentem be a műtétre hogy kiveszik a jobb oldali petevezetékemet és úgy ébredtem fel, hogy bal oldalon volt és mégsem vették ki. Ennyit az orvosokról :-(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook