Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


17011. gombszem (válaszként erre: 17010. - Habakukk99)
2012. dec. 15. 13:57

Mindenképpen felébresztenek, de lehet még vissza szunyálsz, és utána is még szunyókálhatsz!!!!!

de ez egyéni, és mindenkinek a szervezetétől is függ!!!!!

17010. habakukk99 (válaszként erre: 16992. - Ibab)
2012. dec. 15. 13:55
Ja, még egy utolsó kérdés. Akkor a műtét után, még a műtőasztalon felébredek? Vagyis miközben tolnak a kocsin vissza a kórterembe, már magamnál leszek? Vagy csak később, a kórteremben térek magamhoz? Ha igen, kb. mennyi idővel a műtét után?
17009. lenvirág (válaszként erre: 16991. - Kathlee)
2012. dec. 15. 13:43

Szia, én sem tudok tanácsot adni, de nyár elején többen is voltak, akiknek wertheim műtétjük volt. Kenzol, Jázmin. Rájuk emlékszem. Ha olvassák a fórumot, biztos írni fognak Neked. Kenzol is sokat szenvedett az ingerekkel az átvágott idegek miatt. Idő kell, mire más idegek átveszik a funkciókat.

Minél gyorsabb gyógyulást kívánok!!!

17008. habakukk99
2012. dec. 15. 13:41

Ibab és Gombszem, nagyon köszönöm a gyors választ! Megnyugodtam egy kicsit, mert nem is annyira a műtét, mint inkább az ismeretlen, kiszámíthatatlan körülmények a legijesztőbbek. Jó, hogy most már van valami elképzelésem a dolgokról. És végül is kaptam azért valami támpontot a pénzzel kapcsolatban is. Én pécsi vagyok, itt fognak műteni, és én is úgy saccoltam, hogy kb. 20 000-et lenne illendő adnom.

Azt még meg tudjátok mondani, hogy a műtét után, még a kórházban lesz valami konroll vizsgálat? Mielőtt elengednek? Vagy később kell visszamennem a dokihoz? (Ami újabb maszek vizsgálat, gondolom.)

Azt meg én se bánnám cseppet se, ha kivennék a méhem, és ég veled menzesz, csak az oda vezető út borzaszt el. Elég sok fájdalommal és szenvedéssel jár, ahogy itt is olvasgattam a hozzászólásokat, ráadásul hosszú táppénz párosul hozzá. Közalkalmazott vagyok, úgyhogy anyagilag teljesen hazavágna a 60 %-os táppénz meg az újabb paraszolvencia stb.

17007. Picurka1968 (válaszként erre: 17003. - Rózsaszál40)
2012. dec. 15. 13:34
Te,ezek nem normálisak!Mi az,hogy nem kapod meg a 6 hetet minimum?Szerintem beszélj a dokival,aki műtött,és ha ő keresőképtelennek talál,akkor a háziorvos köteles táppénzen tartani.Egy ilyen műtét után 6-12 hétig lehet táppénzen lenni,ne hagyd annyiban!És ha ilyen bunkók,akkor átvinném másik dokihoz a kártyám.
17006. Bya70 (válaszként erre: 17005. - Rózsaszál40)
2012. dec. 15. 13:33
az tuti ne hagyd magad,én visszamegyek 5 hét után dolgozni a rendelőbe de megbeszéltem a háziorvosommal aki a fönököm is amedig birok ülök és lassan fokozatosan dolgozom.
2012. dec. 15. 13:30
Igen a nőgyógyászhoz fordultam Ő majd ad javaslatot 28-án kell hozzá mennem a tp-s papírommal .De ez akkor is szemétség!Szeríntem
17004. Bya70 (válaszként erre: 17003. - Rózsaszál40)
2012. dec. 15. 13:26

Szia

Hivatkozz a zárodra nincs ráirva 6 hét kimélet??

Ha nem boldogulsz,kérd a nőgyógyászod javaslatát.(tp miatt)ne hagy magad a 6 hét az jár.

2012. dec. 15. 13:22
Sziasztok!Tegnap voltam a szövettanért hál isten minden rendben van -és a háziorvösom azzal engedet el hogy 28-ig vagyok táppénzem ehhez mit szoltok!!-Hétfőn leszek 3 hetes!!-és mehetek dolgozni semmi együttérzés még az aszisztencia is bunkó volt szeríntük már futnom kéne!! KIakadtam!!(( Ennyit jelent egy ilyen mütét.
17002. kathlee (válaszként erre: 16999. - Gombszem)
2012. dec. 15. 12:53
Köszi!
17001. kathlee (válaszként erre: 16997. - Ibab)
2012. dec. 15. 12:53
Igen, rengeteget iszok! Azzal nincs gond. :(
17000. cicaaa65 (válaszként erre: 16992. - Ibab)
2012. dec. 15. 12:49

Ha ott ennyibe kerül a küret, akkor mennyibe kerül a hasi méheltávolítás?

Csak megközelítőleg.

16999. gombszem (válaszként erre: 16994. - Kathlee)
2012. dec. 15. 12:47

Én sem hallottam még erről az eljárásról!!!??? :(((

Sajna nem tudok neked választ adni!!! :-(((

De majd írd meg ha tudod a dolgokat és , h hogyan alakulsz!!!! Gyógyulást és sikeres pisikélést!!!!

:-)))

16998. gombszem (válaszként erre: 16990. - Habakukk99)
2012. dec. 15. 12:45

Szia!!! Csatlakozom Ibab válaszához...szépen leírt mindent....ahol engem műtöttek / Miskolc/ ott a küretnél / mert azt a kis műtőben csinálják/ akkor én a saját lábamon mentem le de csini műtős fiú kiséretében!!! :-) De a vissza út az már a kocsival történt!!! mesztelen nem leszel sztem sem.....itt a műtét után tettek a lábunk közé sztem olyan puhább féle papírvattát, és az addig volt úgy , míg nem lehetet felkelni, utána fel lehetet venni a saját bugyót / de ha tangát használsz most ne azt vigyél be/ és a saját betétet kellett használni!!! Vérzés esetleg csak gyenge vagy inkább olyan savós váladék várható!!!

A hála pénz???? Én a küretnél előre adtam, és fogadott volt a dokim / bár már én 27 éve csak hozzá járok, és így egyértelmű volt/ de azért megkértem, és mondta, h köszöni a felkérést és természetes, h ő végzi a műtétet!!! Az összeg én 10 ezret adtam, de nekem utána következett a nagy műtét, ami előtt 1 kis házi falusi csomagot kapott , / ennek naon örült!!!/ és a nagy műtét után kapta meg a többi hálapénzt, az 40 ezer ft.-ot.

Én ennyit tudtam adni... de itt is változó... van aki kevesebbet, de olyan is aki többet ad!!!!

De itt is vannak olyan dokik akik előre megmondják a tarifát, na megjegyzem, én soha többet nem mennénk ahhoz a dokihoz aki ezt előre közölné....,

MERT NEHOGY MÁN Ő DÖNTSE EL AZ INGYENES ORVOSI ELLÁTÁS MELLET!!!!! NEKEM EZ A VÉLEMÉNYEM!!!!!

De az én dokim SOHA a szüléseimnél sem mondott a hála pénzre árat!!!!! Tutti, h többet nem mentem volna hozzá!!!!

Most olyan aranyos volt és mindig minden kérdésemre válaszolt és a műtétek után be sem kellett menni a szövettanért sem mert tudom a mobil számot azon hívom és mondja is az eredményt, és amikor majd találkozunk akkor ki is nyomtatja és meg lesz a papír is!!!!...

Ne félj, mint ahogyan Ibab is írta, csak is jobb lehet minden!!!!!

16997. ibab (válaszként erre: 16996. - Kathlee)
2012. dec. 15. 12:42
Jahh.Kezd egyértelmű lenni...De akkor sem értem, hogy miért nem tudsz :(((( elég idegesítő lehet. Iszol is eleget??
16996. kathlee
2012. dec. 15. 12:15

Én is erre lennék kíváncsi, nagyon! :) Azért ez az eljárás, mert nekem rákom volt. Minden olyan szövetet, "kiszedtek", ahol áttét lehetett volna. Így az idegeket is érintették.

Volt egy idős néni, akit szintén egy a team műtött, neki sem volt ilyen problémája. 2. nap kivették és tudott pisilni.

16995. ibab (válaszként erre: 16994. - Kathlee)
2012. dec. 15. 11:03
húú erről a módszerről még nem hallottam, nem tudom mi az előnye, biztos van ha gyakorlat, de azért örülök, hogy nem ez a megoldás volt nekem, hanem másnap kiszedték és amen.Kíváncsi vagyok, hogy van-e itt a fórumon vki, aki szintén ilyen cipőben jár......
16994. kathlee (válaszként erre: 16993. - Ibab)
2012. dec. 15. 10:47

Szia! Nem tudom, hogy mennyire ismert számodra az Ungár professzor végezte eljárás. Ez nagyon más, mint általában, itt gyulán sem ismerik én vagyok a második akit így műtöttel itt. (Mármint gyulán, az országban persze többen vagyunk.) Általában az önkatéterezős módszert használják, de ez nehéz, így nekem ezt a hasfalit csinálták. Amit könnyedén el lehet távolítani, ha végre tudok magamtól vizeletet üríteni és a "csapolás" után mindig 50 ml alatt marad a vesében maradó vizelet mennyisége. Szóval itt azt is normális ha 2-3 hónapig katéterezik az ember, csak mégis bosszantó. Van akinek már az első napoktól megy a spontán vizelet ürítés.


Lehet, hogy kicsit érthetetlen amit leírtam bocsi. :)

16993. ibab (válaszként erre: 16991. - Kathlee)
2012. dec. 15. 10:28
Kathlee erre kérdezz rá,mert így gáz.Már a katéter kivétele után kéne produkálni, ha nem tudsz, ez azt jelenti, hogy nem tudsz megszabadulni a méreganyagtól. Miért a hasfalon vezették ki?? Akkor csináltak valamit a hólyagoddal is?? Húgyvezetékkel? MErt normál esetben ott szokták kivezetni és semmi probléma nincs.Kérdezd a dokit sürgősen,mert nem játék, ha valaki nem tud vizelni,mert rengeteg méreganyagot kellene kimosnod magadból műtét után, sok folyadékfogyasztással:-(((
16992. ibab (válaszként erre: 16990. - Habakukk99)
2012. dec. 15. 10:25
Szia! A kérdésed első felére próbálok válaszolni néhány praktikus dolgot. NEm vagy soha meztelen,még műtét közben sem.Egy műtősruha van rajtad végig,meg lepedő/takaró egészen addig, amíg lábra nem állsz és nem veszed fel a saját hálóingedet.Ez a műtét napján délután lesz. Mielőtt a műtétedet csinálják, előkészítenek, még a sima küretes műtétre is, ez azt jelenti, hogy kapsz előre nyugtatót, fájdalom csillapítót és olyan "leszarom" tablettát,amitől nem tudsz száz százalékosan járni, azaz kocsival visznek és hoznak. Olyan toxitaxi:-)bent a műtőben elaltatnak,lesz rajtad egy lábzsák is,csak a műtéti terület lesz szabad, de az is arra sz időre, amíg a doki dolgozik rajtad... Miután elvégezték a műtétet, nem fogsz vérezni.Enyhe folyás lehet, de a vérzés megszűnik, hiszen ez a küret célja.Diagnosztikus és terápiás megoldás egyben.Nálunk pici betétet is adtak, de csak miután fel tudtál állni lezuhanyozni és bugyit felvenni.Ha ennyire vérzel,ahogy írod, az a legjobb,ha ezt mielőbb megcsinálják, hidd el jobb lesz és nem lesz semmi bajod utána reméljük egy darabig.Annyit mondtak nekem anno, hogy egy év a szavatossága egy küretnek.De ha neked mióma műtéttel lesz összekötve, így biztosan jobb lesz a prognózis.De hidd el, nem fogsz vérezni műtét után és nem leszel meztelen, főleg nem télvíz idején, de nyáron sem. Az anyagiakról azért nem tudok mit mondani,mert ez kórházanként és régiónként változik.Miután hazatérsz a kórházból akkor szokás egy borítékot adni, benne cuccal, hogy ne haljon éhen a doki. Itt egy küretért 15-20 körül szoktak tolni, de ez Budapest és itt is megoszlik a tarifa, no nem nagy a szórás eltérés, de mégis. Attól is függ, hogy a dokid hogy bánik veled, mert ha megérdemli akkor az ember szivesebben ad, de ha nem, akkor még egy kockacukrot is sok adni nekik....A méheltávolítástól meg ne szard össze magad(mint ahogy írod) ennél csodálatosabb dolog nincs a világon, mint olyan méh nélkül élni, mint amelyik hónapról hónapra szivatott és már majdnem szó szerint a sírba vitt. Olyan szabadok vagyunk itt csajok, mint a madarak:-))))))Csak akkor gondolunk övön alá, ha a kedvesünkkel vagyunk és nem minden arról szól, hogy mi van odalenn,mikor jön meg stb....csakis a napos oldal!!.
16991. kathlee
2012. dec. 15. 10:18
Sziasztok! Csatlakozhatok? Dec. 6-án műtöttek a wertheim módszerrel, Gyulán. Nagy szerencsémre Ungár professzor. Lenne kérdésem! Van közözöttetek olyan, akinek hasfalon keresztül vezették ki a katétert? Nálam ez a variáció van. 13-án zárták el, azóta próbálkozok az önálló vizeletürítéssel. Sajnos eddig semmi eredmény nem volt, egy cseppet sem tudtam kipréselni magamból. Kérdezném, hogy kinek mennyi idő után sikerült ezt elérnie?
16990. habakukk99
2012. dec. 15. 09:36

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni attól, aki már átesett kürettel egybekötött mióma eltávolításon. Vagy akár csak küreten. Technikailag hogy zajlik az egész? Gondolok itt pl arra, hogy saját lábon megyek a műtőbe, és utána vissza az ágyba? Vagy kocsin tolnak vissza és az ágyban ébredek? Meztelenül? Azért is kérdezem, mert 4 hete vérzek megszakítás nálkül, tegnap meg még ráerősített a megjövő mensim is, ami a miómáim miatt már jó másfél éve két hetekig tart, és a csúcsidőben erősen vérzek. Szóval ott hagynak a kórházi ágyon vérezve, bugyi-betét nélkül, amíg magamhoz nem térek? Vagy hogy működik ez?

Szerdán, 19.-én fognak műteni. Nagyon erős, áttöréses (vagy átszakításos?) vérzéseim voltak az elmúlt 1 hétben, úgyhogy elmentem két napja nőgyógyászhoz, itt kiderült, hogy dió nagyságú, nyeles, 3. miómám nőtt elég rossz helyen, a méhszájon, ezt egy egészségügyi kaparással együtt megpróbálják "lecsavarni". Ha nem oldódik meg a problémám, méheltávolítás. Na, ettől még jobban összeszartam magam, de maradjunk az első körnél.

Szóval, ha van valakinek küret-tapasztalata, netán volt ilyen miómaműtétje, kérem írja meg a részleteket, hogy zajlik.

És meg tudná mondani valaki, mennyit kell kb. zsebbe rakni? Fogadott orvosom van, és ami azt illeti, már a vizsgálat is UH-val együtt 17 000 Ft volt, pedig tavaly csak 9000-et fizettem egy másik nőgyógyásznál maszekban ugyanezért. Szóval, boríték tapasztalat is kellen? És mikor adja oda az ember? A küret után megvizsgál megint? Akkor?

Előre is köszönöm mindenkinek, aki válaszol!

16989. gombszem (válaszként erre: 16985. - Vicus68)
2012. dec. 14. 23:15
Vicus és ezek mennyi időre alakultak így ??? már mint a műtéttől számítva kérdem??
16988. Picurka1968 (válaszként erre: 16986. - Nino63)
2012. dec. 14. 22:50

Köszi!Nekem is csak szex után,de most még 2 nap múlva is volt egy kis maszatolás.

Kellemes hétvégét!

16987. Picurka1968 (válaszként erre: 16985. - Vicus68)
2012. dec. 14. 22:49
Lehet,akkor tényleg meg kellene nézetnem magam,ki tudja,mi van ott benn.Majd hétfőn felhívom a dokit,aztán csak mond valamit.Akkor végül is neked is vadhús nőtt a hüvelyben?Ezt valaki írta nekem vmelyik nap.Fájt,mikor lecsípték?
16986. nino63 (válaszként erre: 16978. - Picurka1968)
2012. dec. 14. 22:04
Szia Picurka!Ugy emlekszem csak szex utan.Kellemes hetveget!!
16985. Vicus68 (válaszként erre: 16964. - Picurka1968)
2012. dec. 14. 20:49
Ma este elmentem az orvosomhoz, mert néhány napja maszatolok, és érzékeny a hasam. Kiderült, hogy a hasam érzékenységét a húgyhólyag okozza, valószínüleg felfáztam egy kicsit. A maszatolást meg az, hogy a hüvely varrásnál lett egy kis sarjadék, amit lecsípett, és hátul a hüvely végénél megtelepedett egy kis méhnyálkahártya, az vérezgetett, gondolom most lennék beteg, ezt is kipucolta.
16984. Zsu45 (válaszként erre: 16982. - Ibab)
2012. dec. 14. 18:34
Remélem,hogy már rendbejövök,állítólag stressztől is lehet sok a vérzsír,én pedig nagyon ilyen munkahelyen dolgozom,hajtanak minket mint az állatokat,ha megvan a százalék,akkor felemelik a normát,hogy ne tudjuk megcsinálni a százalékot!Fúúújjjjj!!!!!!
16983. Zsu45 (válaszként erre: 16972. - Gombszem)
2012. dec. 14. 18:27
Triglicerid,ami nekem 10.7 lett,és csak 2.6 a nor.érték!Ma elkezdtem szedni a gyógyszert,egyszerre kettőt kell megennem reggelivel!Elég érdekesen éreztem már műszak végére,összevissza kalapált a szivem,és rettentő fáradt vagyok,de lehet,hogy ez csak a munka miatt van!
16982. ibab (válaszként erre: 16969. - Zsu45)
2012. dec. 14. 14:28
nyugi, beáll az érték nem sokára.3,6-os zsírtartalomból lesz 2,8 as fölözött zsírszegény-is :-))))pusz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook