Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megszégyenített gyerekek és szülők. Mi a véleményetek? fórum

Megszégyenített gyerekek és szülők. Mi a véleményetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
41. gyöngyi (válaszként erre: 39. - Bettibaba)
2006. szept. 19. 17:09
Ugyan ngyon ritkán, de van példa az ellenkezőjére is. Volt az osztályomban egy szülő,aki azt mondta, hogy neki ugyan jár az ingyenesség (bevallott jövedelem alapján..), de köszöni nincs rá szüksége. Ritka, mint a fehér holló, de ilyen is megeset-igaz, hogy 20 év alatt egyszer.
40. nefis (válaszként erre: 39. - Bettibaba)
2006. szept. 19. 13:21
Hát igen!...
39. Bettibaba (válaszként erre: 38. - Nefis)
2006. szept. 19. 13:20
Ez meg sajnos mindenhol így van szerintem.Csak azt nem értem,hogy van képük a nemrászorulóknak igénybe venni azt,ami nem is járna?És sokszor van olyan is,hogy emiatt akinek járna,annak meg nem jut,pl. önkormányzati segély,mert elfogyott a rendelkezésre álló keret.
38. nefis (válaszként erre: 37. - Bettibaba)
2006. szept. 19. 13:16
Erre is gondoltam, meg ara, hogy sokszor nem azok a családok kapják a kevezményeket, ahol szinte minden nap csak ez az egy alkalom van arra, hogy a gyermek ehessen, és ez szégyen!....
37. Bettibaba (válaszként erre: 36. - Nefis)
2006. szept. 19. 12:45
Ja,itt most arra gondoltam,amit az Icus leírt a Kit szidtál ma? topikban,miszerint az szm-es nő lekoccolt az osztálypénzzel.
36. nefis (válaszként erre: 35. - Bettibaba)
2006. szept. 19. 12:42
Igen, és sajnos sokszor abból van több...
35. Bettibaba (válaszként erre: 33. - Icus)
2006. szept. 19. 12:37
Egyetértek veled,de ami nálatok történt,az sem kutya!
34. Icus (válaszként erre: 33. - Icus)
2006. szept. 19. 09:28
Bocsika jó néhány helyesírási hibát találtam így utólag, de hát nagyon belelendültem.
33. Icus (válaszként erre: 31. - Gyöngyi)
2006. szept. 19. 09:25

Ez nem mindig így van. Inkább az jellemző, hogy aki nem rászorult inkább az kapja a kedvezményeket. Nincs lejelentett munkahelye, minimálbérre van lejelentve, vállakozók akik nem nyereségesek. És ezeknek az embereknek általában a családjában 1-2 autó is van,étkezési kedvezményt, fűtési kedvezményt, esetleg gyógyszer vásárlási kedvezmény kapnak, az egész család a legutolsó divat szerint öltözködik, mindenkinek mobilja, természetesen a legtrendibb.


Nagyon sokat lehet sporolni, ha valaki papiron elválik. Mint egyedül álló, szinte ingyen kap könyveket, az étkezésnek a felét kell csak fizetni. Ha 3 vagy több gyerek van ugyan ez a helyzet. És mi van az 1 vagy 2 gyermekes családokkal??? Nekik semmi kedvezmény nem jár.


De itt nem is ez volt a lényeg, hanem az, hogy kitettek egy listát a folyosóra a gyerekek nevével. Akik nem tehetnek arról, hogy a szüleik fizetnek-e vagy sem. A gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak néha lenni egymással, és ez egy kis iskolában, ahol mindenki ismeri a másik családját a helyzet mégrosszabb.


Nekem továbbra is az a véleményem, mindegy, hogy tehetős vagy nem tehetős család gyermekéről van szó, egy GYERMEKET a szülei miatt NEM SZABAD, főleg nyilvánosan, MEGSZÉGYENÍTENI!!

32. Vica26 (válaszként erre: 31. - Gyöngyi)
2006. szept. 18. 14:03
Mint tanító néni, én is csatlakozom hozzád, és mélységesen egyetértek a véleményeddel, pedig én még csak 5. éve vagyok a pályán!
2006. szept. 18. 14:01
Én 20 éve vagyok tanítónéni, azt gondolom elég kompetens vagyok az ügyben. Az eljárást én sem tartom jónak a mi iskolánkban ilyen biztosan nem fordulhatna elő! De, tisztázzunk vlamit! Azok a gyerekek, akik rászorulnak egyáltalán nem fizetnek ebédpénz, azok ingyenesek. Itt (remélem, jól gondolom) azokról van szó, akik egyszerüen elfelejtik, és többszöri felszólítás ellenére sem fizetnek. Ti jóhiszeműek vagytok és nem is gondolnátok milyen sok "tehetősebb" szülő van aki rendszeresen késve fizet.(Év elején beírjuk az üzenőbe a befizetési időpontokat!) Arra apellálnak, hogy úgysem hagyjuk ennivaló nélkül a gyerekeiket!! Ez persze a jóindulatú konyhás néniken is múlik! Nálunk lhesen nem marad gyerek azért, mert a szüleinek megint fontosabb dolgokra kellett figyelnie!
30. Bettibaba (válaszként erre: 29. - Icus)
2006. szept. 18. 13:43
Évfolyamonként kettő.Egy A és egy B jelű.A szülői munkaközösség "munkaköri leírásában" úgy tűnik,csak az osztálypénz beszedése,és elköltése szerepel.
29. Icus (válaszként erre: 28. - Bettibaba)
2006. szept. 18. 12:54
Hány osztályos iskolátok van? Úgy értem évfolyamonként mennyi osztály van. És hol van vagy volt a szülői munkaközösség??
2006. szept. 18. 10:16
Nekem is nyitogatta a bicskát a zsebemben az értetlen arca,nem értettem mit nem lehet ezen nem érteni...És mint már írtam,az is furcsa,hogy eddig rajtam kívül egy szülő sem reagált.Nem tudom miért?!
27. nefis (válaszként erre: 25. - Bettibaba)
2006. szept. 18. 09:39

Szép volt!


Remélem hosszantartó hatása lesz, és mélyen elgondolkodott az Igazgatónéni azon, amit csinált!


Igaz én lentületből két pofonnal nyitottam volna, ha az én gyermekem véletlenül, akár miért is rákerült volna...

26. Icus (válaszként erre: 25. - Bettibaba)
2006. szept. 18. 09:23
Hát bátor voltál. Nagyon csodálkozom, hogy az igazgatónő ilyen hamar lépett az ügyben. Bár lehet, hogy ezt Ő fel sem mérte eddig, hogy mit csinál??!! Akkor meg nem az igazgatói székben a helye. Különben meg szomorú, hogy csak te reagáltál erre az esetre.
25. Bettibaba (válaszként erre: 24. - Icus)
2006. szept. 18. 07:50
El is felejtettem írni,hogy voltam bent az igazgatónéninél,akinek az volt az első kérdése,hogy talán csak nem azért zavar ez engem,mert az én gyerekeim is rajta vannak,esetleg?!Mikor mondtam neki,hogy nincsenek,és nem is voltak sosem,úgy nézett rám,mint egy földönkívülire,és a következő mondata az volt,hogy akkor nem érti,miért szólalok fel ez ügyben.Aztán elmeséltem neki a folyosón történteket,beszéltem neki a gyerekek személyiségi jogairól,és arról,hogy gusztustalannak tartom a helyzet íly módon való kezelését.Délutánra eltűnt a szégyenlista,kíváncsi leszek rá,hogy csak ideiglenesen,-tehát nem teszik-e ki jövő hónapban is-vagy örökre.Ha megint kintlesz,újból belátogatok.Egyenlőre ennyit tehettem.
24. Icus (válaszként erre: 16. - Bettibaba)
2006. szept. 17. 17:51
végül is bementél? Mi történt?
23. 93a74b44ea (válaszként erre: 22. - Vica26)
2006. szept. 13. 13:01

Igen, ezt nálunk is így intézzük, csak az értesül róla, akiről szó van.

Én ezt nem is értem, ami ott történt.

Nem hallottam még ilyenről.

Még ha nem lenne csúfolódás, balhé meg ilyenek ebből, akkor is... Miért kell kitenni???

Fel nem foghatom.

22. Vica26
2006. szept. 13. 12:56

A mi sulinkban, ahol dolgozom, ez úgy működik, hogy az osztályfőnökök kapnak egy cetlit, amin rajta van a gyerek neve és a hátralék összege. Ezt az osztályfőnök odaadja a gyereknek, aki hazaviszi, megmutatja, és így a szülő is értesül róla.

Nálunk ez bevált.

De a tapasztalatom az, hogy nagyon sokszor nem a szegényebb szülőknek van hátraléka, hanem inkább a tehetősebbeknek.

Ja, és nálunk emiatt sohasem csúfolták egymást. Lehet azért, mert mi egy kis vidéki iskola vagyunk, és még nem jutottak el a gyerekek arra a szintre, amit sok városi iskolában már tapasztalni lehet. (Pl.: tanárt leköpni...)

2006. szept. 13. 12:51

ez tényleg elég gáz....de azért valami leírok...

Anyukám általános iskolában gyermekétkeztetésben dolgozik. konkrétan szakács. ő az aki osztja az ebédet is,mivel a főfogást valami rendelkezés szerint neki kell. a lényeg: nagyon sok esetben tapasztalja azt,hogy a nagyobb gyerekek nem adják le az ebédjegyet. amikor a sokadik alkalommal is ezt teszik,akkor szól nekik. a válasz nem egyszer "otthon felejtettem"

és amikor eljutnak arra a pontra,hogy utána nézzenek,vajon az adott gyermek fizeti-e,akkor kiderült,hogy nem. és tudjátok mi volt a legszebb? a szülő reagálása: aki mosta kezeit emiatt...

szóval vannak ilyenek is...

20. Icus
2006. szept. 13. 12:37
Az iskolában kell müködnie szülői munkaközösségnek. Akik minden osztályból képviseltetik magukat. nekik már tavaly fel kellett volna lépniük ez ellen. Az igazgatónőt, meg fel kellett volna már rég jelenteni az önkormányzatnál, a személyiségi jogok megsértéséért!! Az ilyennek nem pedagógusnak kellett volna mennie, hanem a sóbányába őrnek.
2006. szept. 13. 12:27
Arról,hogy hónapról-hónapra kint lógott a lista,most szereztem tudomást,hogy a gyermekem hazaért,és megkérdeztem,volt-e ilyen máskor is?Azt mondta,a tavalyi tanévben is minden hónapban kint lógott.
18. Bettibaba (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2006. szept. 13. 12:20
Semmi különösebb okról nem tudok,ami miatt ez odakerül hónapról-hónapra,de nem is tudnék olyan okot,amivel menteni tudnám az ilyen gyerekeket megszégyenítő intézkedést.Attól még nem lesz időben pénze a szülőnek,hogy a gyermekét napos szinten atrocitások érik,a szülei pénztelensége miatt.
17. emagdi
2006. szept. 13. 11:46
mi volt az oka annak, hogy kifüggesztették oda ezt a listát?
16. Bettibaba (válaszként erre: 14. - Be52089f0e)
2006. szept. 13. 11:04
Lépni is fogok.Holnap reggel ott kezdek.Tényleg igazatok van,én sem érzek másképp,csak eddig nem mertem elsőként hangot adni a nemtetszésemnek.És ha emiatt bármilyen fórumon bántják a srácaimat,hát azért is felszólalok.Ha meg egyedül nem érek célt,összeszedem a szülőket.Így visszagondolva,tényleg egy szülőt sem érdekel ez a kérdés ebben az ötszáz diákos iskolában,csak engem?
15. Bettibaba (válaszként erre: 13. - Nefis)
2006. szept. 13. 10:56
Nem tudom,de megnézném az arcát.
14. be52089f0e (válaszként erre: 5. - Bettibaba)
2006. szept. 13. 10:51

Ez még jobban elszomorít.

Egy ilyen igazgatóra vannak bízva a gyerekek?

Én biztos lépnék!

13. nefis (válaszként erre: 8. - Bettibaba)
2006. szept. 13. 10:45

Azt hiszem, már volt nálunk rendszerváltás vagy nem?(-költői kérdés!!!)

Ilyen esetben kinyílik a zsebemben az az ominózus bicska...mit szólna igazgató néni, ha a kicsi gyermekét hasonló helyzetbe hoznák egy másik iskolában...

12. daroki
2006. szept. 13. 10:41

Bettibaba!


Nekem is most már 2 iskolás gyerköm van,de ha ilyen esettel találkoznék amiről te is beszámoltál nekünk,egy percig nem haboznék és addig verném az igazgató ajtaját amíg kinem jön.Engem hidegen hagyna,hogy mit szeret az iskola vagy mit nem,hiába nem az én gyerekemről van szó,alapjáraton tennék a többi gyerek érdekében bejelentést és természetesen a többi szülőt is befognám,tegyünk ez ellen,mert ettől szó szerint háynnom kell!Ha másképp nem akkor körlevelet küldenék szét,írják alá és szerintem ha jó sok aláírás összegyűlne pikk-pakk leszednék onnan azt a szar papírt.Fuhh most ezt elolvasva nagyon pipa lettem,szívem szerint azonnal bemennék abba a suliba és úgy,de úgy elbeszélgetnék azzal az igazgatóval.Szégyellje magát,hogy képes ilyen hülye helyzebe hozni ártatlan kisiskolásokat,szülőket!Na megpróbálok lehiggadni,aztán kiváncsian várom a fejleményeket ezügyben!Remélem minél előbb lesz és vmi nagyon pozítiv irányban!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook