Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megszakadt a kapcsolat a fiammal fórum

Megszakadt a kapcsolat a fiammal (beszélgetős fórum)


1 2 3
57. Scherlock (válaszként erre: 56. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 12:34

Gondolj már bele, ki a fene tudna erre igaz választ adni a fiadon kívül?


Senki.


Hagyd, úgysem tudsz tenni semmit.

Nagykorú, azt csinál, amit akar. A saját életét teszi estlegesen tönkre. Mit tudsz tenni ellene?

2022. febr. 9. 19:39
Már többen szóltak, hogy nem füvezik? Mert ilyesmik a tünetek. Nem tudom szerintetek?
2022. febr. 9. 19:37
Sajnos a gyermekem a nővérével is összeveszett. Ugyanolyan körülmények között, mint velem. Hirtelen felkapta a vizet, csúnya beszólás, ajtó rácsapás és azóta szünet.
54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Aase)
2021. dec. 29. 19:22

Nagyon igazad van!

A gyerekeink előbb-utóbb elmennek.

Ez a normális.

Csak hálát adhatunk, ha néha felénk néznek.

Köszönöm, hogy írtál.

53. Aase
2021. dec. 29. 15:39
Felesleges az okokat keresni, van az minden családban ezer. Fájdalmas és nehéz, de most nem nálad a labda. Nyitva az ajtó előtte. Ha megy, puszi és fátylat rá. Ha nem, engedd el. 26 éves, felnőtt ember. Így döntött. Nem magunknak hozzuk a világra a gyerekeket. Szomorú, de ha úgy van, el kell engedni.
52. 9370250d08 (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 11:09

Ez is lehet, ti ismeritek jobban.


Csak arra gondoltam, hogy máshogy próbálkozz. Az is más, ha vársz és nem csinálsz semmit... hátha rájön, hogy felnőtt ember mar.

2021. dec. 29. 11:08
Mindenkinek köszönöm, aki hozzászólt, tényleg sokat segített, hogy kicsit kívülről lássam ezt a dolgot és így tudtam döntést hozni. Írok, ha fejlemény van.
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - 9370250d08)
2021. dec. 29. 11:07

Szoktam gesztusokat tenni, most pl. leraktam anyámnál egy csomó kaját neki, mert megy a héten. Szóval tudja ő egyértelműen, hogy tárt karokkal várom, ha eljut odáig, hogy hazajöjjön. De ahogy Birebora is írta, kuncsorogni nem fogok, tényleg nincs okom, bármilyen nehezen hihető, semmi olyat nem tettem, amivel erre okot adtam volna.

A nővére szerint vsz szégyelli már ezt az egészet, és egyre kínosabb neki. Valóban mindig is lobbanékony, hirtelen természetű, befolyásolható gyerek volt.

49. 9370250d08 (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 08:38
De odamehetsz és sétálhattok egyet; vagy isztok 1 kávét máshol. A gesztus a lényeg.
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Ildi992)
2021. dec. 28. 22:11
Szia! Köszönöm szépen, hogy segítesz.Ez már bennem is felmerült, de jelenleg az apjánál van, ahol nem látnának szívesen. Azért is ment az apjához szerintünk, (tesói + szerintem ) hogy ne zavarja ott senki.
47. birebora (válaszként erre: 46. - Ildi992)
2021. dec. 28. 09:08
Én is.
2021. dec. 27. 23:27
Szerintem még az idén azaz most, látogasd meg, ne írj levelet. Ha fél órára is ( majd elvállik), de menj él látogasd meg. De ne kritizáld semmibe, csak hallgasd meg. Majd máskor elmondod a véleményedet. Kíváncsian várom mi történt. :)
45. Bichi (válaszként erre: 38. - Hentzi)
2021. dec. 27. 18:30

Mondjuk akkor a te anyukáddal volt baj, nem mással.

A normális fajta nem a tiszta ruhát mossa, mert van szennyesláda, ahova alapba bekerül a mosnivaló.

El nem tudom képzelni, hogy mosok, és mikor még itthon élt a fiam, az övét félredobom, hogy majd mossa ki magának.

Ennek aztán semmi köze az önállóságra nevelésre...

Szerintem mikor egy "gyerek" legyen az bámennyi idős a szülővel él, addig valamilyen szinten gyerek marad, ahogy a hűtőben sem kap külön polcot, hogy amit ő vesz, csak azt eheti...

44. aszparagusz (válaszként erre: 38. - Hentzi)
2021. dec. 27. 18:07
Miért, hogy néz ki az önállóságra nevelés?
43. aszparagusz (válaszként erre: 36. - Hentzi)
2021. dec. 27. 18:06

Az én fiam is önállóságra van nevelve, de, ha mosok, akkor mosok az egész családra.

Ő, ha porszívózik, akkor az egész lakásban.

A családok márcsak így működnek.

2021. dec. 27. 17:57
Katyvasz az egész sztori.
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Libikóka)
2021. dec. 27. 13:46

Teljesen igazad van. Ha a gyerekem államvizsgára készül és napi 12 órát tanul, kimosom a szennyesét a többiekével együtt és főtt ételt teszek elé.

Az önállóságot akkor gyakorolta pl., amikor hetekig külföldön voltam, és rá mertem bízni a házat, az autót, a kutyát stb. Nem is történt semmi baj soha.

40. 9370250d08 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 27. 13:43

Sztem te erted felre a fiadat, vagy nem is erted felre; csak most inkabb megertesre vagysz...

De nyilvanvaloan sokkal melyebb indoka van arra, hogy nem keres, mint amit itt megosztottal. Hogy miert van harag koztetek, azt nektek kell tudni; es rendezni is, ha akarjatok.

39. libikóka (válaszként erre: 38. - Hentzi)
2021. dec. 27. 13:39
Nálam az önállóságra nevelés nem úgy nézett ki hogy kihagytam a szennyesét,,és nem csináltam neki egy szendvicset sem,mert maga is tudta.Az önállóság ennél sokkal fontosabb dolgokból tevődik.
38. Hentzi (válaszként erre: 37. - Libikóka)
2021. dec. 27. 13:32

Fél éve hazaköltöztem, egy hetet sem voltam otthon. Anyám a megkérdezésem nélkül kimosta még azokat a ruháimat is, amik frissen mosottak voltak.

Szóval, mikor valaki önállóságra nevel, az pont nem így néz ki.

37. libikóka (válaszként erre: 36. - Hentzi)
2021. dec. 27. 13:27
Amikor mostam,,és még itthon voltak,,ki kellett volna hagyni a ruháikat a mosásból?Vagy hogy?
36. Hentzi (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 27. 13:24
Ha önállóságra voltak nevelve, akkor miért te mosol rá?????? Akkorát kamuzol itt, mint egy tízemeletes!!!
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Channa*)
2021. dec. 27. 12:37

Szia!

Valamit félreértesz, a nagyobbik az apjával nem tartja a kapcsolatot, nem velem.

Nem tartom magam rátelepedőnek, elég szabadon, önállóságra voltak nevelve.

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2021. dec. 27. 12:33

Szokásos: minden 2. hétvége, nyári szünet fele stb.

Nem volt gond, inkább apuka nem ért rá többször a munkája miatt

De szerintem nem itt kéne keresgélni, ez 20 éve volt és 20 évig nem volt egymással problémánk.

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - 9370250d08)
2021. dec. 27. 12:30
Szia, szerintem félreértetted, nem az elköltözéssel volt a probléma!
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Csikil4ny)
2021. dec. 27. 12:29

Igen, a nyomulást nem bírom én sem

Kb ezeket írtam neki októberben

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Birebora)
2021. dec. 27. 12:28

Igen, ezt mondják a tesói is :)

Volt férjem nem áll szóba velem a válás óta

2021. dec. 27. 09:32

Én azt gondolom, hogy van az a helyzet amikor már mindent megtesz a szülő, mégsem. A sorokat olvasva én ezt látom. Valami csak történhetett, most is ezt gondolom. Egy gyerek a semmiért csak nem szakitja meg a kapcsolatot az anyjával. Ott valami súlyos sérelem, sérelmek voltak, amiből elege lett és jobbnak látta ezt az utat.


Kedves F.I!


Bármilyen fájdalmas is akkor hagyd, majd ha megjön az esze jelentkezik. Nehogy már te kuncsorogj a szeretetéért. Te megtettél mindent ezek szerint. A volt férjeddel nem beszéltél? Én még őt felhivnám, hogy mit tud vagy mit gondol az egészről.

2021. dec. 27. 09:03
Valamikor valami nagyon elromlott ebben a kapcsolatban, de ha folyamatosan nyomul anyuka, abból jó nem tud kisülni. Bármennyire is nehéz, van amikor háttérbe kell vonulni és kivárni. Én írnék egy levelet, amiben csak annyit hangsúlyoznék, hogy nyitott vagyok a helyzet tisztázására, nagyon szeretem és megvárom, amikor tud és akar velem beszélni. Nem rimánkodnék, nem kérlelném, mert azt csak lelki zsarolásnak venné.
28. Scherlock (válaszként erre: 14. - 37e1ff8723)
2021. dec. 27. 08:52
Majd...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook