Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megkésett beszéd - ha későn kezd beszélni a gyerek fórum

Megkésett beszéd - ha későn kezd beszélni a gyerek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2008. jan. 31. 17:51
Ja :)))) Akkor ezek szerint érdemes kiadni a vastagabb változatért kicsit több pénzt. Ma este már tényleg megrendelem valahol :)))
484. 754c7e07c3 (válaszként erre: 482. - Kaaskopje)
2008. jan. 31. 16:56

Igen, megnéztem. A németr nyelvűek olyanok, mint az oviban. :))

Na, csak összehozzuk. Megnéztem a naplódban. Naplósüzengetések. :)))

2008. jan. 31. 15:49
Tettem fel képeket a naplómba, bár elég kicsik, azért remélem látszik.
482. kaaskopje (válaszként erre: 481. - 754c7e07c3)
2008. jan. 31. 15:44
Bocs, hogy ennyit nyaggatlak :)))) Érdekes, nekem teljesen más jön be, ha az idegen nyelvü könyvekre állítom. Viszont most hogy megnéztem a naplódban a képeket, azt hiszem, hogy a német nyelvüek mind olyanok, mint amit nálatok az oviban használnak. Sajnos nem írják mellette, hogy hány oldalas, de a kép alapján jobban hasonlít a vékonyabb változatra :) Mindjárt teszek fel én is képeket párról :)
2008. jan. 31. 15:00

No, naplómba. :))

A lényeg, a spirálkötésű van itthon. Ebben kb 20 oldalas (számoljam meg?):))) a feladatok listája.

Az idegennyelvűt használják az oviban, az vékonyabb, eghyszerűbb. Én a vastagot ajánlom. Többrétű.

2008. jan. 31. 14:54
Na, értem már, az idegen nyelvűnél is megnéztem. Felrakom a naplómba, amit mi használunk. Idegen nyelvű. A magyar nyelvű vatag kötésű, az idegen nyelvű vékony. Füzetszerű. Nincs jelentőssége, és még olcsóbb is. :))
479. 754c7e07c3 (válaszként erre: 477. - Kaaskopje)
2008. jan. 31. 14:50

Máris nézem. :))


Hát én csak 3-at találtam itt is. Ez egy magyar oldal.

Nekem nem német jött be. ???

Szóval, ezen az oldalon van 3 egy rózs-lila, egy világos, és egy középzöld. Nekünk a világos van meg, de ez nem kifejezetten beszédhez, illetve ahhoz is jó, de más képességeket fejleszteni is.

Itt 2700 ft az ára. Hű, jó hamar felment.

478. kaaskopje (válaszként erre: 477. - Kaaskopje)
2008. jan. 31. 12:59
Nem jön be a linkkel, akkor a keresõbe kell beírni, és az idegen nyelvü könyvek közt nézd.
477. kaaskopje (válaszként erre: 475. - 754c7e07c3)
2008. jan. 31. 12:57

Közben itt volt a barátnõm a kisfiával, jót játszottak a kölkök :)


Minél többet keresgélek a neten errõl a Bambinóról, annál jobban bonyolodok bele :))) Azt írtad 4 féle van, én meg a bookline-on a német nyelvüekbõl találtam vagy 25-öt :))) Itt a link: [link]

Ugye ez is ugyanaz? Ja, most látom, hogy ezek közt vannak nagyobbaknak valók is :)

476. kaaskopje (válaszként erre: 474. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 31. 12:54
Nem szeretem a meglepetéseket :)))
475. 754c7e07c3 (válaszként erre: 470. - Kaaskopje)
2008. jan. 31. 11:10

Nem tudok sajnos olyan oldalt.

Közben látom, röpködnek az árak. :))


Van négy színben, szerintem mind érdekes. Nekünk a zöld van meg.

Azért szeretem ezt, mert egyszerű. Vannk olyan fejlesztő könyvecskék, amik oly bonyolultak, hogy el sem kezdtem a gyerekkel. Nem Döme miatt, miattam. Én nem tudom, hogy csináljam. Ebben egyszerűek a dolgok.

474. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 473. - Kaaskopje)
2008. jan. 31. 10:49
majd megtuod ha fizetni kell mennyi volt:))
473. kaaskopje (válaszként erre: 472. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 31. 10:47
De igen :) Érdekes, mert az árlistában tényleg 1760 Ft van, viszont a játékok listájában 2000 Ft áll mellette... Most akkor igazodjon ki az ember :)
472. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 469. - 754c7e07c3)
2008. jan. 31. 10:37

nem a bambino lük röl van szó?különböző szinekben van felsorolva 1720ft+gondolom postaktg....

vagy nem vagyok képben?

2008. jan. 31. 10:36

Közben találtam a bookline-on az idegen nyelvü könyvek között is Bambino könyveket. Sokkal nagyobb a választék és csak 1566 Ft :)) Akkor tényleg nem számít a nyelv, mert akkor megrendelem ezt.

Ja és találtam egy holland oldalon is, csak itt Bambino Loco néven fut, és 8 euró.

470. kaaskopje (válaszként erre: 469. - 754c7e07c3)
2008. jan. 31. 10:15

Na nem tragédia, még így is jóval kevesebb a bookline-os árnál, ráadásul ott csak 3 fajta van.

Kata, mégegy kérdés. Ha jól látom nincsenek külön-külön megadva a címek, hanem egyben van az egész. Hogy rendeljek, ha azt sem tudom melyiket szeretném pontosan? :) Tudsz valamilyen oldalt, ahol külön is meg lehet õket nézni?

469. 754c7e07c3 (válaszként erre: 468. - Kaaskopje)
2008. jan. 31. 09:33
Ó, az infláció. Még pár hete 1790 volt.:(((
468. kaaskopje (válaszként erre: 466. - 754c7e07c3)
2008. jan. 31. 09:20
1800? Most néztem, 2000-ért van azon az oldalon, amit megadtál. Lehet azóta már felment :)
2008. jan. 31. 08:40

Ja, a memória.

Vannak ezek a memó kártyák, és Dö,me eszméletlenül (hihi) jó benne. Kíváncsi volnék nálatok hogy megy. Midasnak, Máténak. És a többi késői beszédű gyereknek.

2008. jan. 31. 08:39

1800 ft a könyv, a neten lehet rendelni. Nem játék, hanem spirálfüzetre hasonlító fejlesztő könyv.

Nem a szöveg a lényeg, ezt jól gondolod.

Megnézzem a linket mégegyszer, hogy honnan lehet rendelni.

2008. jan. 31. 07:30
engem is érdekelne akönyvröl valami bővebben:)
2008. jan. 30. 22:36
Kata, ha itt vagy, ez most könyv vagy valami játék? Csak mert megnéztem a bookline-on, és van 3 féle is, de mindnek németül van a címe :) Vagy itt nem a szöveg a lényeg? Elárulod te mennyiért vetted?
463. kaaskopje (válaszként erre: 462. - 754c7e07c3)
2008. jan. 30. 22:28

Szió :)


Milyen memóriajátékra gondolsz? Midasnak van memory-ja, de egyelõre még nem úgy játszik vele, ahogy kéne :))) Errõl viszont eszembe jutott, hogy a hétvégén a pszichológiát tanuló sógornõm megcsináltatott velem egy memória tesztet, és hibátlan lett :) Csak hogy magammal is dicsekedjek kicsit :)))


Midas az utóbbi idõben nagyon ráállt a színekre. Már nagyon sokat mond. Ja és most már napi program lett, hogy ír... :) Kéri, hogy kapcsoljam be neki a számítógépet, megnyitom neki a Word-öt, aztán nyomja a betüket, meg mondja, hogy melyik mi. Van pár amit még nem tud, az n-re és az m-re azt mondja, hogy 'diszaut' :) Az x-et meg sztiknek ejti :))) Szerintem elõbb fog írni, mint beszélni :)

Többiekkel mizujs?


Kata, épp most nézegetem, hogy meg lehet e rendelni azokat a könyveket, amiket ajánlottál

2008. jan. 30. 21:24

Halihó!

Hogy álltok a memóriajátékokkal?

461. 14775640c4 (válaszként erre: 460. - Kaaskopje)
2008. jan. 28. 11:17

biztos aranyos lehet.

sajna az én fiam igen kényelmes.ő azt vallja hogy a lustaság fél egészség

persze nem mindenben :)

a játékban,pl nagyon ügyes. mászós és egyéb ügyességi játékok neki mennek a legkobban.de ha öltözni kell vagy hasonlók akkor előjön a kényelem és megmakacsolja magát. ő csak azért sem akar egyedül.szerinte azért van a szülő hogy az ő kénye kedve szerint ugráljon.persze van hogy mondom neki nem segitek és ha felveszi a nadrágot akkor megdicsérem.de igazából nem ájul el a dicsérettől. mintha azt mondaná hogy ezt vártad tőlem nem?szóval igazi pasi ilyen értelemben.

az a baj hogy ez alapból veleszületett.és mivel második gyerek igy tuti nem volt eléknyeztetve. sőt!még inkább mellőztem mert a nagy volt előtérbe helyezve. legalább is fenntartotta magának a jogot hogy ő jöjjöjn előbb és nem a kisöccse.

amugy azon is gondolkodam hogy lehet emiatt nem beszél ugy ahogy kell.

nem volt noszogatva. lehetséges ha vele is ugyanannyit foglalkozom akkor ő is előbb beszél?

460. kaaskopje (válaszként erre: 458. - 14775640c4)
2008. jan. 28. 10:58

Sziasztok!


Kata, igen megvagyunk :)


Sancsesz, Midas is nagyon szeretn játszani gyerekekkel, vagy legalábbis gyerekek között, mert nem mindig játszik velük. Van, hogy keres magának egy játékot, és sokáig elvan vele egyedül. Meg a felnõttektõl sem fél. Persze ismeretlenekkel elõször bizalmatlan, és talán tovább tart nála, mint egy 'átlag' gyereknél mire megbarátkzik velük, de ha valaki barátkozni akar vele, akkor nem elutasító :)


Midas szerencsére nem szokott kihasználni senkit :) Egyébként is nagyon önálló, mindent megpróbál egyedül megoldani :)

459. 754c7e07c3 (válaszként erre: 457. - Kaaskopje)
2008. jan. 28. 08:38

Szia!

Akkor megvagytok. :))

458. 14775640c4 (válaszként erre: 457. - Kaaskopje)
2008. jan. 28. 06:53

hát igen rettenetesen makacs.de ő imád gyerekekkel játszani. és felnőttekkel is. persze néha nála is van hogy magába játszik,

de melyik gyerek nem?

élénk szaladgál néha túlságosan is eleven.

egyszer a bölcsibe a gondozónőnek nyafogott hogy segitsen huzza fel a cipőjét gondolom. nyafogott hogy neki nem megy. megsajnálta a gondozónő, ráadta a cipőt és közben a fiam kaján vigyorral röhögött rajta hogy jól csőbe huzta.

szegény zsuzsikának olyan rosszul esett hogy kihasználta egy közel 3 éves gyerek és még röhögött is.

szóval az a baj hogy ő mindenben ilyen.pedig második gyerek révén sosem kényeztettem el-

2008. jan. 27. 22:16

Sziasztok!


Nálunk nincs semmi újság. Vagyis az oviról már ugye beszámoltam a héten. Holnap már maradhat végig, szerintem nem is lesz vele semmi gond, úgyhogy remélem nem kell megint ottmaradnunk Emmával. Mondjuk nem unatkozom ott sem, mert mindig van egy-két szülõ, aki ott marad és velük jól elcseverészünk :) De jobb lenne, ha ki tudnám használni azt az idõt bevásárlásra, meg takarításra, meg Emma is aludhatna.


Midas most már egyébként tényleg napról napra szemmel láthatóan fejlõdik. Egyre gyakrabban kapcsol össze szavakat is, már nem csak kettõt, hanem akár többet is, szóval ügyeske :) Nem tudom azt meséltem e, de az egyik anyuka mondta, hogy az õ fia 3 hónapja jár ebbe az oviba, és már rengeteget fejlõdött. Ennyit jelent, hogy jó, hozzáértõ kezekben van egy gyerek.


Szancsesz, mi még nem ismerjük egymást. Az én fiam sem nagyon beszél. A tiédhez hasonlóan õ is rengeteget halandzsázik, be nem áll a szája :) Azért most már rengeteg értelmes szót is mond szerencsére.

Nálunk a régi oviból az egyik óvónõ próbált állandóan arra célozgatni, hogy lehet, hogy Midas autista... Csak azért, mert õ nem tudott vele bánni. Azt aláírom, hogy kicsit más, mint a többi gyerek, de attól még nem kell automatikusan rábiggyeszteni az autista táblát... Egyébként is egy autista tényleg csak magával foglalkozik, nagyon nehéz vele kapcsolatot teremteni, még a szülõknek is, márpedig Midas velünk sosem volt távolságtartó. Egyszerüen csak nagyon önfejü, azt csinálja, amit akar, és ha valamiben nagyon el van merülve, akkor nem létezik számára a külvilág :) Amiket írtál a fiadról, nálatok is hasonló lehet a helyzet :)


Na megyek, mert még kell írnom az ovis naplójába. Midasszal együtt akartam, de sajnos nem volt rá ma idõ, úgyhogy majd holnap reggel átnézem vele, mielõtt megyünk az oviba.

456. 14775640c4 (válaszként erre: 455. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 27. 21:25

igazából ismerem is a csajt és alapjáraton aggódós. neki is van egy kislánya több mint 3 és fél és nem beszél és nem szobatiszta. még nappalra sem.még annyit sem beszél mint az enyém és éjjel nappal pelusos.és szerinte a gyerekének is van némi baja.és mikor mondtam hogy a fiam nem beszél ugy ahogy kéne akkor mindjárt előjött hogy autista.

azért szerintem nem ilyen bonyolult. és lehet hogy az ő gyereke sem az.ki tudja.ha az ember nem áll optimistán hozzá akkor megette a fene. én csak igazából azért szoktam aggódni hogy időben el kezdjen beszélni.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook