Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megkeseríti a macska az életünk,mit tegyek? fórum

Megkeseríti a macska az életünk,mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
25. selena78 (válaszként erre: 21. - 7144101303)
2013. jan. 1. 11:41

Pedig így viselkednek, ha hirtelen falak közé zárják őket. Főleg, ha mégcsak néhány hónaposak.


És nem, nincs bennük bosszúállás.

Ez az első macskád, ugye?

24. aa84065182 (válaszként erre: 21. - 7144101303)
2013. jan. 1. 11:41

Figyi, felőlem elöl is hagyhatod a féltett cuccaidat, de utólag nem ér sírni, hogy a macska tönkretette.:) Nekem két cicám volt, sajnos nemrégóta már csak egy van, a másik meghalt. A lényeg, hogy gyerekkorában mind a kettő odáig volt az összes cserepes virágért, kikaparták, felborították, beborították, stb. Már macskatávoltartó spray beszerzésén gondolkodtunk. (Egyébként szükség esetén akár te is vehetsz, de úgy hallottam, nem éri meg a legolcsóbbat venni.) Aztán ahogy benőtt a fejük lágya, ez elmaradt, és azóta is csak a hazahozott vágott virág kelt élénk kíváncsiságot.

Az a baj, hogy szerintem túl sokat vársz el ettől a cicától rövid idő alatt. Ha a helyén kezelnéd (tudod mire képes és mire nem), sokkal könnyebb lenne a helyzeted, és az övé is. Esetleg vegyél egy szakkönyvet, vagy keress rá a neten arra, hogy hogyan kell nevelni egy kismacskát.

23. selena78 (válaszként erre: 11. - 7144101303)
2013. jan. 1. 11:34
A szobacicák többsége a házban nő fel, így szokja meg. A te cicádnak hiányzik a tér, az hogy kint rohangásszon, fára, kerítésre másszon és úgy vezesse le az energiáját. Nem tudom, hogy megszokja-e valaha a csak benti létet, az enyém nem szokta meg. Ha kimehetett, kirohangálta magát, bent már nem volt semmi gond vele. Ha nem mehetett ki, szétszedte a házat.
22. aa84065182 (válaszként erre: 11. - 7144101303)
2013. jan. 1. 11:34
Ezért nem is lesz hálás soha, hiába várod. Nem ember, hanem macska, kezeld is úgy, mint egy macskát. Nagyon értelmes és okos, de ő nem ember, hanem egy állat: nem fog neki leesni a húszfillér, hogy ő azért van bent a házban, hogy a kutya ne piszkálhassa. Ő ebből annyit fog fel, hogy a házban van bent, ahol jó meleg van, meg adnak enni, viszont állandóan cseszegetik, holott ő csak játszik. Nem rossz, csak macska, aki nem tud neked hazudni, ezért önmagát adja.
21. 7144101303 (válaszként erre: 20. - Aa84065182)
2013. jan. 1. 11:33

DE most úgy néz ki dugdosni kell egy macska miatt a lakásban.Hát ha ezt tudom, hogy így viselkednek bezárva nem hozzuk be tényleg.

Az tény, hogy ha valamitől elviszem vagy rá szólok, hogy nem azért is vissza megy oda szerintem van benne egy kis bosszúállás is.

Minden esetre még kitartóan tűrjük és elnézzük neki amit tesz és remélem lefog egy kicsit nyugodni.

20. aa84065182 (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2013. jan. 1. 11:29
Egy 5 hónapos egészséges macska _természetesen_ hiperaktív. Kicsit a szemléleteden kéne változtatnod, ugyanis egy kismacska nem úgy járkál a lakásban, hogy jaj az egy váza nem szabad bántani, vagy jaj az a függöny, arra nem szabad felmászni. Először is nem tudja, mert honnan is tudná, másodszor pedig minél inkább tiltod (és főleg erőszakkal tiltod!) annál inkább csinálni fogja. A macskák úgy általában nem arról nevezetesek, hogy engedelmeskedni akarnak, mint a kutyák, tehát kompromisszumra kell jutni. De ne az legyen a cél, hogy fájjon neki, mert azzal nem érsz el semmi jót! Nem ütni kell, hanem, mint egy gyereknél, elterelni a figyelmét. Igaz, ez sok időbe és energiába kerül, mert játszani kell vele, ha más macska nincs a környéken, akivel játszhatna. Lehet kiabálni, szidni, éreztetni vele, hogy nem jó amit csinál, de ebben is a lényeg a rendszeresség és következetesség. A nagyon értékes de leverhető, elcsórható, tönkretehető dolgokat pedig egy időre zárt szekrénybe érdemes száműzni, így neked is kevesebb féltenivalód marad.
19. andi6020 (válaszként erre: 16. - Furii)
2013. jan. 1. 11:27
Lehet, hogy azt körmöli a kárpitba meg a függönybe :)
2013. jan. 1. 11:19
A macska nem hálás,nem is értem ezt az elvárást:)
17. Cilumiluci (válaszként erre: 14. - Furii)
2013. jan. 1. 11:19
Egyetértek!
16. Furii (válaszként erre: 11. - 7144101303)
2013. jan. 1. 11:16
mi az, hogy "nem hálás érte"? köszönőlevelet kéne írnia, vagy mi van?:o
15. andi6020 (válaszként erre: 11. - 7144101303)
2013. jan. 1. 11:16
Kölyök még, játékos. Nem mindenkinek való bentre állat. Ha nem tudod elviselni, rakd ki. Mármint kintre. Elfut az a kutya elől, főleg, ha ilyen fürge. Lehet nem is szeret bent lenni. A macskától sok hálát ne várj, főleg ne azért, ami nem is tetszik neki :) A macska öntörvényű állat, örülj, hogy a gazdája lehetsz :)
14. Furii
2013. jan. 1. 11:15
nem való neked a macska. sajnálom szegényt. másrészt majdnem 100%-ig biztos vagyok benne, hogy hetek óta szidod ugyanezt a macskát más néven az egyik macskás topikban...keress neki jó gazdát, nem vagy macskagazdának való! azzal is bajod van már, ha csak levegőt vesz. jobb életet érdemelne ennél.
2013. jan. 1. 11:14

Ha kinti cica, akkor nem csoda, ha így viselkedik, nehezen tűri a bezártságot. Kertes házban laktok? Mert ha igen, akkor nyert ügyetek van: ki kell engedni a cicát, ott majd kitombolja magát.


Szóval én a helyedben nem tartanám bent, néha kiengedném. Jobb lenne nektek is, a cicának is.

12. viva70
2013. jan. 1. 11:13
Rakd ki az udvarra. Vagy ajándékozd el.
2013. jan. 1. 11:09

Úgy mentettük be a kutyától mert piszkálta az udvaron de nem úgy látszik nem hálás érte.Jó élete van minden jót megkap de ez ár az utóbbi pár hétben sok amit csinál tényleg.Minden nap egy váza bánja tiszta virág föld a szőnyeg...nem gondoltam, hogy egy macska ilyen hiper aktív lehet láttam már szoba cicát de ég és föld a kettő de az is még 1 éves sincs de nem rossz.

Szeretnénk megtartani de van egy határ amit azért amin átmegy egy macska és valahogy le kellene állítani vagyis csökkenteni e sebességén de nem megy.

Igen lesz ivartalanítva mert mondták, hogy elviselhetetlenül tud olyankor viselkedni meg neki sem jó.

10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2013. jan. 1. 11:08
Tényleg igazuk van a többieknek, ajándékozd el, ha nem tudjátok egymást elfogadni. :)
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2013. jan. 1. 11:06

Nálam egy ilyen macska kinti cicává válna hamar :(

Mondanám, hogy lenyugszik ahogy idősödik, és ez így is lesz az esetek döntő százalékában, de nem tudom, ez mennyire vigasztal, ráadásul a leírt szituáció tényleg nem normális.

2013. jan. 1. 11:06
Plüssmacska való neked inkább:)
2013. jan. 1. 11:05
Tudom, hogy nezéz, de próbálj meg rettenetesen türelmes lenni vele, hosszú folyamat, de időt kell rá szánnod: ismerd meg, ismerd ki (még csak 5 hónapos, igaz, de szinte az egész életét utcán tölthette), simogasd sokat, tereld el a figyelmét, hogy azt érezze, figyelnek rá, biztonságban van - s meglátod, a türelem, a szeretet, amelyet bárkinél jobban meg fog érezni és érteni, meg fogja hozni a gyümölcsét!
2013. jan. 1. 11:05

A macsek nem az emberhez hűséges hanem a házhoz.

Ha nem jön be,add oda valakinek vagy rakd ki a szűrét hogy egerésszen.

2013. jan. 1. 11:04

Persze, hogy durván reagál, ha az a kéz akarja simítani, akitől ütést is kap.


Kölyök cica játékos, biztos ingerszegény a környezet számára.

Ajándékozd el, ha ennyire idegesít.

Lesz még rosszabb is, ha nem lesz ivartalanítva, a lánycicáknál a tüzelés rettenetes.

2013. jan. 1. 11:04
elfogadja
2013. jan. 1. 11:04
Hát ha ütöd ne is csodálkozz hogy nem hagyja magát simogatni.A macska nem olyan mint a kutya,sokkal függetlenebb teremtmény és nem lehet idomítani.Szerintem keress egy neki való rendes gazdit aki elfogdaj őt úgy amilyen.
2. dovima (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2013. jan. 1. 11:04
nekünk is volt egy ilyen időszaka a macskánknak de elmúlt:)volt olyan h a gyerekek nem mertek mászkálni mert rögtön rátámadt a lábukra,de aztán elhagyta most olyan hízelgős ,ha rendetlenkedik megy ki az udvarra egyből érti mi a szitu:) szerintem kitartás majd elmúlik ez nála...
2013. jan. 1. 10:59

Van egy macskám 5 hónapos körüli van úgy fogadtuk be az utcáról de nagyon rossz eleven csak a bajt csinálja amióta itt van csak zúz mindent mintha direkt tenné.

Már elvertem seggét többször mivel a grabanc rázás,vizzel való le spriccelés kitevés egy üres szobába semmit sem ért.Egyszerűen nem fáj neki semmi utána is rohan mászik a függönyre borigat mindent le harap karmol...

Mit lehet tenni?Lány macska egyre jobban ahogy felszabadult itt bent azóta csinálja ezt 1 hónapja van bent.

Nem tudom már, hogy megnevelni olyan mintha egy kutya lenne benne tiszta vad állat lett már nem lehet megsimogatni sem mert durván reagál rá

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook