Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meghívtam egy vendégelőadót az iskolába, de nem sikerült... fórum

Meghívtam egy vendégelőadót az iskolába, de nem sikerült... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

25. michelle.r (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2023. okt. 27. 22:16
Igazad lehet, instant megoldások kellenek, ez pedig - ez sem - az.
24. PöttyösPanka (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2023. okt. 27. 13:48

Ó, én nem félnék attól, hogy a tiniket "rossz útra tereli" az agykontroll, ugyanis kitartás, gyakorlás és lelassulás kell hozzá. Nem hoz azonnali átütő sikert, amihez a mostani felgyorsult világban a gyerekek hozzászoktak.

Én nem voltam agykontrollos soha. De meditálni azzal a módszerrel tanultam meg, mert elég gyakorlatilasan közelíti meg a "menjünk le alfába" témát.

23. michelle.r (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2023. okt. 27. 12:28

14.

De nem agitálok senkit. Annak ellenére, hogy pl. a memóriafogas gyakorlat a mai napig nagyon sokat segít a vizsgákon is, fontos tárgyalásokon is. Lazítani is alapvetően azzal tanultam meg. Sőt síelni is. Az oktató nem hitt a szemének, hogy egyik nap az agyára mentem a bénázással, végül ott hagyott, hogy gyakoroljam a hóekét, ő a többiekkel elmegy síelni. Másnap reggel meg az orra előtt jöttem le a kék pályán. Meg volt róla győződve, hogy szórakoztam vele.


És nem arról beszélek, hogy vezessék be, de mások félelmei/tudatlansága/ellenállása miatt egy előadást se hallgatnak róla a gyerekek. Miközben a hittan az iskolába való.


Jó magam nagyon messze járok már az agykontrolltól, de sokat köszönhetek neki.

22. Amaunet (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2023. okt. 27. 10:55
Te hány éves korodban ismerkedtél meg az agykontrollal?
21. michelle.r (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2023. okt. 27. 09:42

Én sem ellene, sem mellette nem kampányolnék. Hagynám őket, hogy ők maguk döntsék el, mire tudják használni. Szerintem az egyik legjobb módszer a lazításhoz, a tanulási nehézségek leküzdéséhez. Bár ma már olyan, mint a Trabant a Bugatti mellett.


De amikor azt hallom, hogy veszélyes, meg az ördög műve, nemt tudom, sírjak-e vagy röhögjek.

20. michelle.r (válaszként erre: 15. - Panna.33)
2023. okt. 27. 09:37
De, de teljesen jól fogalmaztál. Igen, én is ismerek olyanokat, akik lassacskán repülni is tudnak.
2023. okt. 27. 07:31

Egyszerűen nem fér bele,hogy egy pedagógus ilyen témát “bevigyen az iskolába”.Ahogy politikai,vallási témát sem.Majd a gyerek otthon a családban találkozik vele,ha olyan a közege,vagy majd felfedezi magának.

Nem is értem,egyáltalán hogy engedhették egy ilyen előadás megtartását.

18. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Loch ness)
2023. okt. 27. 07:10
Mi benne a veszélyes? Tudtommal az agykontrollnak nem tárgya a hit, a vallás vagy Isten. Sem annak ellentéte.
2023. okt. 27. 00:25
Az agykontrollt én is veszélyes ezoterikus tannak tartom, ami nem fér össze a keresztény hittel. Erre is gondolhattál volna, amikor meghívod, hogy a gyerekek közül ne kelljen olyanoknak is meghallgatniuk olyat, ami a hitükkel nem fér össze. Mert gondolom, nekik ott kellett lenniük az előadáson. Az ilyet tiszteletben kell tartani. Nyilván más lett volna a fogadtatás, ha pl. egy olyan szakembert hívsz meg, aki a madárvonulásról tart előadást, az nem függ össze ideológiával, azt nyilván nem ellenezte volna senki.
16. Amaunet (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2023. okt. 26. 23:50
Ha leszakadunk erről az "agymosás" szóról helyesnek gondolod, hogy a 15-18 éves korosztálynak, akik még önmagukkal sincsenek tisztában, tele vannak tinédzserkori problémákkal és hiszékenyek az agykontroll mellett kampányoljanak nekik? Ez majdnem olyan, mint a hittérités.
15. Panna.33 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2023. okt. 26. 19:12
Nem jól fejeztem ki magam. Tehát agykontroll név alatt mennek át hókuszpókuszba. Ezzel elhiteltelenítik.
14. michelle.r (válaszként erre: 10. - Unom)
2023. okt. 26. 18:46
Óriási a különbség aközött, hogy hiszek-e valamiben és aközött, hogy kampányolok ellene, mert agymosás.
2023. okt. 26. 18:37
Nyilván tudhattad volna, hogy ez a téma megosztó lesz. Az emberek ennél jóval egyszerűbbek. Kb ezoterikus is hívhattál volna. Valaki hisz benne, valaki nem.
12. michelle.r (válaszként erre: 11. - Panna.33)
2023. okt. 26. 18:33

Ami átmegy hókuszpókuszba, az már nem agykontroll. Az, hogy az agy nem tud különbséget tenni a valós és az elképzelt események között, nem tézis, tudományosan bizonyított. Ezért is használja megannyi sportoló.


Jung is kutatta a tudatalattit, azt, hogy ha nem tanulod meg irányítani, akkor irányítja az életedet. Az agykontroll nem az egyetlen, de elég jó eszköz ehhez.

11. Panna.33 (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2023. okt. 26. 18:05

Lehet jól is használni, de sajnos van, hogy átlépnek egy határt, olyankor átmegy hókuszpókuszba és ott már nem lehet komolyan venni.

Én pl. azzal tanultam meg lecsendesíteni a tudatomat, ellazulni, könnyedén elaludni.

10. unom (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2023. okt. 26. 17:29
Nem lehet ez a véleménye? Miért hinne abban, amiben te?
9. michelle.r (válaszként erre: 8. - Unom)
2023. okt. 26. 17:15
Aki ismeri, az biztosan nem nevezi agymosásnak.
8. unom (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2023. okt. 26. 17:05
Biztos, hogy nem ismerték?
7. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 26. 16:59
Te ismered az agykontrollt? Végeztél ilyen tanfolyamot és gyakorlod?
6. michelle.r (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 26. 16:40
Ritka ostoba fajta az az ember, aki nem ismer valamit, de "tudja", hogy az baromság.
5. papája (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 26. 14:26
Szerintem is.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2023. okt. 26. 12:27
Igen, középiskolás korosztálynak és pedagógusoknak agykontroll témájú előadás volt. Ám néhány kedves pedagógus szerint ez agymosás.
3. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 26. 11:58

"ami kis érdeklődést és kétkedést eredményezett. :("


Több kérdést felvetett bennem a vallomás.

Kinek szervezted volna, diákoknak, tanároknak, a karbantartóknak?

Kiben fogalmazódott meg a kétkedés, benned, vagy a kollégákban?

2023. okt. 26. 11:41
Na mi volt az? Lehet tudni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook