Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meghalt Michael Jackson! - Emlékezzünk rá! fórum

Meghalt Michael Jackson! - Emlékezzünk rá! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯
2009. jún. 27. 10:02

Na itt írom! Aki becsmérelni akar bárkit is, az feleslegesen pötyögi a billentyűket mert törölve lesz!! SORRY!

Köszi Moderátor!!!

421. 40163fd81d (válaszként erre: 420. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 27. 09:36
Nem igazán szeretem az életrajzi könyveket,bár Chaplinét és Toulouse-Lautrec-két elolvastam ,mert érdekeltek:))
420. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 418. - 40163fd81d)
2009. jún. 27. 09:31

Nem mondanám, hogy nagyon bulvár. Életrajzi regényeket ír és nem rosszakat.

Legutóbb olvastam egy interjút vele, Tom Cruise-ról készül írni, amiben leleplezi a "másságát". Cruise ügyvédei persze ráugrottak, de ő csak mosolyog, hogy mindent tényekkel tud bizonyítani. A könyv minden esetre még nem jelent meg......

419. doxikri
2009. jún. 27. 09:29

Csak hallgassuk!!!

Ő is ezt akarná!!!!!!!!


[link]

418. 40163fd81d (válaszként erre: 417. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 27. 09:26
Nem tudom ki Ő?!Bár valószínű azért,mert bulvár író lehet és én csak orvosi rendelőben olvasok ilyeneket,ahová 5 évente járok kb:)))
417. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 416. - 40163fd81d)
2009. jún. 27. 09:22
Na igen, Andrew Morton szerintem már be is fűzte a szalagot az írógépbe :o
416. 40163fd81d (válaszként erre: 415. - Dzsigg)
2009. jún. 27. 09:20

Azért a most(majd kb ezerszámra) megjelenő cikkeket ,könyveket is fenntartással kell kezelni.

M.j,-ból pénzt gyártottak életében és halála után is működni fog a "dollárgyár".

Nem volt más,és nem is lesz más,mint egy eszköz a hiénák kezében,akiket a rajongók fognak pénzelni:)))

Persze ő döntött így ,ő választotta ez ,nem sajnálom érte.Dönthetett volna másképp is.

415. dzsigg (válaszként erre: 414. - Brigibaba)
2009. jún. 27. 09:13
Még nagyon sok minden van,amit a média nem emlit,azokat is bemàsolom aprànként.
414. brigibaba (válaszként erre: 413. - Dzsigg)
2009. jún. 27. 09:03

nekem is ez rémlett! de akkor így már megerősítettél benne!

Pont ezen gondolkodtam , mintha ez lett volna a téma hogy nem vallottak a fiúk ellene!

Na most egy ilyen dolognak nyoma kéne hogy legyen orvosilag is!! bármi!!

Na de mindegy! ez a fórum nem erről szól, és aki ezt nem tartja tiszteletben ne jöjjön ide!! Nem?

Mert ha az lenne a fórum neve, hogy mi a véleményed M.J.-ról akkor megérteném! De ennek a hangnemnek akkor sincs helye!!

Pláne hogy vadidegen emberrel beszélnek így!

413. dzsigg (válaszként erre: 411. - Brigibaba)
2009. jún. 27. 08:58
érdekes ugye?
2009. jún. 27. 08:56
Sziasztok jó reggelt!
411. brigibaba (válaszként erre: 403. - Dzsigg)
2009. jún. 27. 08:56

Na erre varrjatok gombot nagyszájúak!!! :D

Köszi a cikket!!!!

410. dzsigg (válaszként erre: 409. - Doxikri)
2009. jún. 27. 08:56

jönnek hamarosan a csalàdi vitàk,mi kire marad...

Remélem Jackson màr rég megirta a végrendeletét.

409. doxikri (válaszként erre: 408. - Dzsigg)
2009. jún. 27. 08:51

Érveket gyűjtenek!!

Ne zavard őket! Nehéz munka. :-D



Volt ennek a szerencsétlennek elég baja(Jacko) gyerekkorától kezdve! Én az apját azért megcsapkodnám! annak biztos nincsenek anyagi gondjai!!


És akkor is csodálatosan zenélt!! Sőt, mondhatnám, hogy ő még igazi zenét csinált!!!

Nem műanyag ucca-ucca! A vérében volt!

408. dzsigg
2009. jún. 27. 08:47
viharcsend....
407. doxikri (válaszként erre: 405. - 40163fd81d)
2009. jún. 27. 08:37

Tényleg az, egy hülyeség!!!

Osztódással szaporodik... :-DD

406. 40163fd81d (válaszként erre: 399. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 27. 08:34
És nem általánosít,az is szép erény:))
405. 40163fd81d (válaszként erre: 394. - Doxikri)
2009. jún. 27. 08:33

Nem,nem tudom:))

De végül is mindegy.

404. 40163fd81d (válaszként erre: 388. - E7dba6d90b)
2009. jún. 27. 08:33
Mit kellene cáfolni?
403. dzsigg
2009. jún. 27. 08:30

EXTRA > CIKKEK >

A Pop Királyának legsötétebb órája


Részlet Lisa D. Campbell Michael Jackson: A pop királyának legsötétebb órájacímü könyvéből:



Természetesen éppen hogy csak érintem a kihallgatást és a nyomozást, amelyről Ms. Campbell könyvében ír a gyermekmolesztálási ügy kapcsán - és ezért biztatom önöket, hogy vásároljanak egy példányt ebből a könyvből, hogy az egész történetet saját szemükkel olvashassák el.


A könyv időrendi áttekintést ad az eseményekről:

- Jordy Chandler elhelyezéséért folytatott harcról

- Az apa által indított nyomozásról

- A rendőrség kétségbeesett nyomozásáról, hogy terhelő bizonyítékot, vagy hiteles szemtanút találjon

- A média etikátlan szenzációhajhászásáról

- És arról, hogy mi történt Mr. Jacksonnal, miközben egy világkörüli turnét kellett igazgatnia


Az író összerakja a mozaik darabkáit, amelyekből kirajzolódik egy tragédia. Sokkal nagyobb rálátást ad arra, hogy megértsük, miért volt peren kívüli megegyezés a nyilvános tárgyalás helyett, és miért torpant meg a bűnügyi nyomozás.


1993-ban Michael Jackson „végre kísérletet tett arra, hogy véget vessen a médiának és a nyilvánosságnak szóló félénkségének”. Fellépett a futball döntő félidejében, példa nélküli 90 perces intejút adott Oprah Winfreynek és kitüntették a Grammy Élő Legenda díjjal. Az emberek többet láthattak belőle, mint amit összesen ő hosszú időn keresztül engedett. De a média-varázs pillanatokon belül átfordult vérszagot érző vadállatok üvöltésébe.


1993. augusztus 17.

(…a házában történt házkutatás után, amely során fényképeket és videofelvételeket kerestek) Rendőrségi forrás mondta a Los Angeles Times-nak: „Nincs semmilyen orvosi bizonyíték, nincs képi bizonyíték… A házkutatás végrehajtása nem járt olyan eredménnyel, amely alátámaszthatná egy bűnügyi nyomozás megindítását.


Bizonyíték híján a rendőrség Gyermekek Nemi Zaklatása Ellenes osztályának nyomozói - akik a nyomozást vezették - akkor más fiatalkorúak kihallgatására fektették a hangsúlyt. Ezek a fiatalkorúak Michael barátai voltak, akik között olyat kerestek, aki meg tudná erősíteni a fiú történetét. A 13 éves fiú a hatóságoknak négy nevet adott, akiket szerinte Michael Jackson úr szintén molesztált. Ez a négy fiú Michael jólismert barátai, köztük a színész Macaulay Culkin nevét is megadta. Culkin-t kihallgatta a rendőrség, aki azt állította, hogy soha, semmilyen elfogadhatatlan viselkedést nem tapasztalt Michael Jackson részéről. A többi fiú is ugyan ezt állította.


Michael Jackson életrajz írója J. Randy Taraborellí - meglepő módon - következetesen támogatta Michael-t és a védelem állításait. „Nagyon sok vallomást láttam már a Jackson csapat ellen és egy sem ért semmit sem.” Taraborelli a Time magazinnak elmondta, hogy a Jackson-ról írt könyvének előmunkálatai során „minden átkozott komornyik, házvezető, sofőr vagy szakács 100.000$ -árt akart azért, hogy a magánéletébe betekintést engedjenek. Írtam már Diana Ross-ról, Cher-ről, Carol Burnett és Roseanne Arnold-ról is, de soha nem tapasztaltam ilyet egyik könyvem esetében sem. És ez csak én voltam, egy életrajz író. Most el tudja képzelni, milyen lehet ez neki a millióival.”


Megtudták, hogy a fiú apja - nevezzük Evan Chandler-nek - egy Beverly Hills-i fogorvos, aki forgatókönyvíró akart lenni. Nemrég elkészült egy forgatókönyvvel, ami fia történetét filmesítené meg. A fiú szülei 1974-ben házasodtak össze és 1985-ben váltak el, majd mindketten újra megházasodtak és gyermek-elhelyezési vita folyt köztük. Az is kiderült, hogy Chandler elmaradt a gyerektartás fizetésével, ami most már 68.400 $-ra rúg.


A fiú édesanyja, aki vele volt Michael-nél tett látogatásai alkalmával, először a rendőrségtől értesült az ügyről, - nem pedig fiától, vagy annak apjától - és teljesen sokkolta a hír. Azt mondta, nem vette észre, hogy bármi kellemetlenség folyna.



Számos gyermekmolesztálási és családjogi szakértő állítja, hogy az olyan kínos gyermek-elhelyezési perek esetében, mint ez is, gyakran előfordul, hogy hamisan vádolják meg gyermekmolesztálással az egyik felet, hogy abból előnyre tegyenek szert. Ebben az esetben az apa vissza akarta szerezni felügyeleti jogot fia felett, aki nem ment el az előre megbeszélt hétvégi látogatásokra, így Neverland-en volt. Egy szakértő kifejtette, hogy „vannak szakemberek, akik úgy kérdezik ki a gyereket, hogy belemagyaráznak és kényszerítik; ők hozzák létre a gyermekmolesztálási pereket.” Egy ügyvéd hozzátette: „Ránéznek egy 13 éves fiúra egy gyerek-elhelyezési per kellős közepén. Ezek a gyerekek a legmegbízhatatlanabb tanúi mindennek, mert kétfelé szakadnak a szülők között. Próbálják magukat megvédeni. Gyakran a gyerekek az egyik vagy a másik szülő mellé állnak és azt mondják, amit az a szülő hallani akar.”


…De ami nem illik ebbe a képbe, az az, hogy a gyerek ismételten Neverland-et választotta, az apját megillető láthatás helyett…Jordy arról panaszkodott, hogy az apja azt akarta, hogy örökké a házban üljön, és forgatókönyveket írjon, és azt, hogy az apja csak pénzt akart. (Jordy ezeket Anthony Pellicano nyomozó kérdéseire mondta el)



A KÖNYV BORITÓJA



Jelentették, hogy Chandler megkérte Michael Jackson-t, hogy szálljon be egy filmes vállalkozásba évi 5 millió $-ral négy éven keresztül, összesen tehát 20 millió $-ral, vagy nyilvánosan megvádolja őt gyermekmolesztálással. Amikor Michael Jackson elutasította az ajánlatát az apa dühös lett.


…Evan Chandlernek engedélyezték, hogy a fia nála legyen a július 11.-ei héten. A hét végére, megtagadta fia visszaküldését az anyjához……Az anya ügyvédje benyújtott egy keresetet a bírósághoz, hogy a fiú visszamehessen az anyjához. A bíróság utasította Evan Chandlert, hogy a fiát vigye vissza az anyjához augusztus 17-én este 6 óráig…


Azon a reggelen (az anyának kedvező bírói utasítás napján) Chandler elvitte a fiát egy terapeutához, ahol ő (Mr. Chandler) elkezdte leírni részletesen az állítólagos kapcsolatot, fia és Michael Jackson között.. A terapeuta ezután beszámolt az állításról a Gyermek és Család Szolgálatnak, ahogy ez a kaliforniai törvényekben elő van írva. Ebből - és nem az apa állításából - indult el a bűnügyi nyomozás Michael Jackson ellen. Az kétségtelen, hogy az apa hálás volt a terapeutának, a bejelentésért, hisz akkor még nem fejezte be filmes tárgyalásait (fia állítólagos megrontójával!)


…A Michael felé áradó támogatás igazán nagy volt. Sokan a nyilvánossághoz fordultak erőteljes támogatásukról biztosítva Michael-t. Emberek, akik hosszú évek óta Michael-lel dolgoztak nyilatkozatokat adtak ki arról, hogy Michael képtelen volna valaha is egy gyermeket bántani. Jerry Kramer, aki a „The making of Michael Jackson’s Thriller” és a „Moonwalker” készítése során dolgozott együtt Michael-lel, a Today Show-nak elmondta, hogy soha nem feltételezné Michael-ről, hogy ilyet tenne. Később azt is mondta, hogy Michael Jackson-tól csak nagyon normális viselkedést látott, amikor gyerekekkel volt. Szórakoztatóipari ügyvéd Shaldon Platt - aki Whitney Houston ügyvédje is - elmagyarázta, hogy az előadóművészek tökéletes célpontjai a vádaskodásoknak. Erre vonatkozóan kifejtette azt is, hogy amikor először jelennek meg az újságban ilyen ügyek, azt a lehető legnagyobb durranásként kezelik. és rögtön címlapra kerül. Aztán amikor később a vádakat visszavonják, vagy hamisnak találtatnak, akkor ez már nem olyan nagy újság és eldugják az újság közepébe.


Alfonso Riberio - aki 12 éves korában találkozott először Michael-lel, - szintén kifejezte támogatását Michael iránt. Most Quincy Jones „The Fresh Prince of Bel Air” című produkciójában szerepel, mint Carlton Banks. Kisgyermekek édesanyjai, akik eltöltöttek némi időt Michael-lel - beleértve Ryan White édesanyját is - beszéltek arról, hogy fenntartás nélkül megbíztak Michael-ben a gyerekeket illetően. Michael Jackson életrajz írói J. Randy Taraborelli és Lisa Campbell egyaránt megjelentek hírműsorokban, és mindketten állították, hogy szerintük - mivel évekig tanulmányozták Michael életét - képtelen lenne megtenni azokat a cselekedeteket, amikkel most vádolják. Taraborelli elmondta, hogy kutatásai során „nagyon, nagyon, nagyon sok állítást látott Michael Jackson ellen és egy sem szivárgott ki, soha nem találtak egy esetet sem, amely távolról is igaz lett volna”


…Gloria Allred - augusztus 31-én kérték fel a fiú képviseletére - sajtótájékoztatót tartott szeptember 2.-án, hogy bejelentse: „ügyfelem bíróságra akar menni” Kijelentését követő néhány napon belül „kész rá, akarja, képes megtenni” - elállt az ügytől és nem tudni, hogy miért…


Rögtön helyettesítették Gloria Allred-et Larry Feldman-nal, aki polgári peres eljárást kezdeményezett a Los Angelesi Legfelső Bíróságon Michael Jackson ellen sorozatos érzelmi zsarolás és hitegetés tárgyában. A per meg nem határozott pénzügyi kártérítésért folyt…Néhány ügyvéd - nem ezzel az üggyel álltak kapcsoaltban - arra számított, hogy a polgári per, majd feleslegessé teszi a büntetőpert mert az esküdszék tisztában lesz azzal, hogy a felperest csak a pénz érdekli. Ez sokkal tovább tartott ennél, és a rendőrségi nyomozóknak is a nyomozás befejezése. Annak ellenére, hogy sem fizikai bizonyítékot nem találtak, sem a fiú vallomását alátámasztani nem tudták, a bűnügyi nyomozás még hónapokig folytatódott.


…Míg egy évvel korábban úgy írták le Michael-t (Mark és Faye Quindoy), a Geraldo közönségének, mint egy nagyon kedves embert, most hirtelen szereztek egy naplót és egy sajtótájékoztatón azt állították, hogy akkor vezették, amikor a farmon voltak alkalmazásban, ahol számtalan megkérdőjelezhető dogot tapasztaltak MJ részéről.


Egy nagyon fontos dolgot kell most leszögeznünk, mégpedig azt, hogy mint annyian mások ebben a media fiaskóban Quindoyék mondták el először - majd adták el - a történetüket a „A Current Affair”-nek és semmit sem mondtak a rendőrségnek. Aztán a rendőrség elment hozzájuk és nem adták ki az „információikat” (látszólag roppant fontosak az ügyet illetően) egyik hatóságnak sem. Quindoy-ék média blöffjére válaszul két detektív Federico Sicard és Deborah Linden Manilába repült, hogy kikérdezzék őket. Tanúként használhatatlannak bizonyultak…Glen Venaracion joghallgató és egyúttal Quindoy-ék unokaöccse riportereknek elmondta, hogy bácsikája és nénikéje opportunisták voltak és pénzzavarba kerültek…Veneracion bíróság előtt akarta bizonyítani ”bírósági úthoz kívánok folyamodni és bizonyítani ezeket az állításokat”.


…dr. Bonnie Maslin pszichoterapeuta azt mondta a Geraldo-nak, hogy meg kell ismernünk valakit, mielőtt megítéljük, hogy képes-e elkövetni az adott cselekedetet. „Bármelyik szakmabelinek megrázom a nyakát, ha megválaszolja ezt a kérdést. Mert, amit csinálnak, az a karosszékes pszichológia esete egy olyan emberrel szemben, akit egyszerűen nem ismerhetnek. Pletykákat találnak ki, és igaznak állítják be őket”


…Bár McCartey-nak és Michael-nek gyakran voltak nézeteltérései azt illetően, hogy hogyan a legjobb a Beatles katalógus ügyeit intézni, McCartney megvédte Michael-t egy argentin újságban a Clarin-ban „Linda és én szülők vagyunk, és számunkra teljesen egyértelmű, hogy Michael nem az a fajta ember”


…Frank Dileo első nyilatkozatában - miután 1990-ben megszűnt Michael menedzserének lenni - a Rolling Stone magazinnak elmondta „Rábíztam a saját gyerekeimet, és….hét hónapig az én házamban lakott Encinoban. Nem létezik, hogy ő ilyet tett volna. Ez nem jellemző rá.”


Bruce Swedien hangmérnök és producer, aki tizenhét év óta Michael-lel dolgozik a Rolling Stone magazinnak azt nyilatkozta: „Meg vagyok sértve és undorodom attól, amit bizonyíték nélkül állítanak. Michael egyike a legtisztességesebb embereknek, akiket ismerek. Ezek az állítások abszurdak.”


…Teddy Riley azt mondta „Michael vissza fog térni. Mint barátja azt mondtam neki, hogy ’Mi mind melletted állunk’”. Quincy Jones hozzátette: „Szörnyű, ahogy a dolgokat eltúlozták. Megvádolták, még mielőtt bármit is mondhatott volna”


…A bűnügyi nyomozás még október közepén is folyt, pedig a rendőrség korábban azt mondta, hogy addigra biztosan lezárják. Továbbra is fiatal fiúkat hallgattak ki, abban a reményben, hogy találnak valakit, aki alátámasztja Jordy állításait. Végülis 40-60 fiút kérdeztek ki és egy sem erősítette meg az állításokat… A rendőrség rendszeresen folyamodott ahhoz a módszerhez, hogy hazudtak a fiúknak, annak érdekében, hogy bevalljanak valamit. Bert Fields, Michael ügyvédje tudomást szerzett erről és október 28.-án levelet írt a Los Angeles-i rendőrfőnöknek, Willie Williams-nek:


Úgy értesültem, hogy az Ön tisztjei a megfélemlített fiatalkorúaknak olyan hazugságokat mondanak, mint például „Meztelen fotóink vannak rólad”, hogy rábírják őket, hogy Mr. Jackson ellen valljanak. Természetesen nem léteznek ilyen fényképek ezekről a fiatalkorúakról és nincs joguk ilyet állítani. De úgy tűnik az Ön tisztjei bármilyen eszközhöz képesek folyamodni, hogy lehetséges bizonyítékot képezzenek Mr. Jackson ellen."

2009. jún. 27. 08:21
bulvár akart lenni
401. 9933e6cc1b (válaszként erre: 381. - E7dba6d90b)
2009. jún. 27. 08:21

A peren kívüli egyezség nem azt jelenti,hogy megvásárolja valaki a szabadságát.


Számodra érthetően azt jelenti: a két fél,nem akar mélyebben belemenni a mocskolódásba:

-mert az megoldható máshogy

-mert az időigényes

-mert az rangon aluli

-etc...etc.


Mindenki válassza ki a megfelelőt magának.



És igen.A búlvárból tájékozódni jóóóóó.

400. doxikri (válaszként erre: 395. - Dzsigg)
2009. jún. 27. 08:19

igen ebben igazad van.

Emberségből megbuktak az biztos!


Az a gond, hogy a média kivétel nélkül elefántot csinál a bolhából, máskülönben éhenhalna. Nem ismernek megalkuvást, emberséget. A sok (bocsánat!) "birka", meg issza a szavaikat és hiszi a mondataikat. De hát ebből élnek, jól kell csinálniuk és sajna, profik.


Aki szereti a zenét és a jó zenét, azt ez nem fogja befolyásolni.

Dallamokat hallj, ne a mocskoskodást!!

399. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 387. - Niobekapitany)
2009. jún. 27. 08:15

"Mint mindenhol máshol itt is hajlamos a BUTA MAGYAR EMBER ítélkezni és felülbírálni "


azért jó, hogy legalább te nem ítélkezel :o))

398. ti-mici
2009. jún. 27. 08:15

nah nekem mennem kell, kinyomtatom s beadom a diplomamunkam :D es vegeztem az egyetemmel :D


aztan ne veszekedjetek mert nem erdemes, foleg ilyen emberekkel nem...de majd meglatja o is ha az altala szeretett valaki meghal es majd jonnek egyesek s masok es meg halal utan sem hadjak beken, s majd mondjak neki hogy igy volt szar ember ugy volt szar ember, majd meglatja o is akkor mit fog erezni...


paapaaa

397. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 381. - E7dba6d90b)
2009. jún. 27. 08:14

1. tökéletesen egyetértek. csak a tények ismeretében tudom eldönteni bármiről, érdekel-e vagy sem.


2. szerintem ha bármi fajta érzéke is lett volna a pénzhez, most nem adóssághegyeket hagyott volna maga után. véleményem szerint bárkinek adott volna 20 milliót, ha szépen kéri. Nála több lemezt ember nem adott még el a földön, mégis eltékozolta mindenét.


3. ha csak nem beszéled tökéletesen az angol nyelvet, különös tekintettel a jogi szaknyelvre és nem vagy olyan szerencsés, hogy a periratokba betekintést nyertél, valamint a pszichológiai szakvéleményekbe, valószínűleg bulvárlapokból szerzed az értesüléseidet. s ha valóban az vagy, akinek gondollak, okosabb vagy te annál, hogy ez alapján vonj le következtetéseket. a bűnössége nem bizonyított, ergo jogilag ártatlan.

396. doxikri (válaszként erre: 393. - E7dba6d90b)
2009. jún. 27. 08:14

Ez szabály, törvény, hogy mindenkinek kell anngolul beszélni egy magyar fórumban?

Hátha van, aki csak a lovárit érti pl. ? :-)

Esetleg az oroszt?

395. dzsigg (válaszként erre: 394. - Doxikri)
2009. jún. 27. 08:13
Azt nem tehetik meg,mert hamar törlödne a topik.Lehet erre a topikra is sor kerül sajnos...
394. doxikri (válaszként erre: 384. - 40163fd81d)
2009. jún. 27. 08:12

Szia Fata!


Szerintem, tudod....


Nem volna nagy baj, ha nyitnánnak maguknak egy fórumot akik itt annyira kritikán aluli hangot ütnek meg, biztos csatlakozik hozzájuk még más is és ott aztán kivesézhetik a témát........meg a saját pszichojukat!!!Volna rajta mit!

393. e7dba6d90b (válaszként erre: 390. - 41e36cdb38)
2009. jún. 27. 08:12

Ezt is kifejtettem korábban, olvas vissza.

Ja de lehet hogy nem érted...

Mindegy is.


RIP és Riszpekt Dzsekó. Ví láv jú.

❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook