Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megdöbbentő fogorvosi ügyelet fórum

Megdöbbentő fogorvosi ügyelet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megdöbbentő fogorvosi ügyelet

1 2 3 4
10. 1a240a1b61 (válaszként erre: 7. - 707655fba1)
2009. márc. 7. 18:35
Már hat napja egyfolytában lázas voltam a csillapítás ellenére. Tisztában vagyok azzal, hogy mehettem volna hamarabb, már hétköznap is orvoshoz...:) Azt gondoltam, helyre áll a szervezetem néhány nap alatt, ami nem történt meg, és hétvégére már nagyon rosszul voltam. Így esett, hogy az ügyeletre estem be.
2009. márc. 7. 18:17

Jajj ti "nagyvárosi jányok", még csodálkoztok, hogy nincs hétvégén fogorvos, szemészet.

Magyarországon aki kisebb településen lakik már az ilyent fel sem veszi. Régen megtanulta, hogy doki csak hétfő reggeltől, péntek délig van. A köztes időben vagy meggyógyul, vagy ...

8. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - 938eec1276)
2009. márc. 7. 18:17
Nekem is volt egy észrevételem...nyitva tartás reggel 8-20.óráig.....akkor fájhat a fog nem?Este 8tól reggel 8ig nem,mert akkor nincs orvos:(
7. 707655fba1 (válaszként erre: 6. - 1a240a1b61)
2009. márc. 7. 18:06

Bocsánat, csak egy kérdés!

A "több napi" csillapíthatatlan láz pontosan mit jelent?

2009. márc. 7. 17:59

Sziasztok. Budapesten sem fényesebb a helyzet. Engem a Szentkirályi utcából zavartak el egy csodálatos vasárnap reggel(szombat estéről vasárnap reggelre úgy feldagadt a fél arcom az egyik fogamtól, hogy zokogtam a fájdalomtól), hogy ugyan van ügyelet, de sajnos csak hétköznap tudnak ellátni. Adtak egy doboz antibiotikumot és azt javasolták, vegyek be annyi fájdalomcsillapítót, amennyit csak tudok... Vajon akkor az ügyeletnek mi a funkciója?

Off topic: Budapest, XII. kerület (Buda), több napi csillapíthatatlan lázzal ültem a hétvégi háziorvosi ügyleten. Miután megvizsgált a dokinő, közölte, hogy igen, még jól ki is száradt a szervezetem a láztól, de ő nem írhat fel semmilyen gyógyszert, majd menjek el hétfő reggel a háziorvosomhoz. Vagy ha nagyon nem bírom, akkor fáradjak be az egyik kórházba, ő szívesen ír nekem beutalót...

5. d972032f0a (válaszként erre: 2. - 938eec1276)
2009. márc. 7. 17:44

Szia nazca,akkor még neked nem fájt úgy a fogad,hogy hiába vettem már be 5 fájdalomcsill. gyógyszert,már pálinkával öblögettem,persze nem nyeltem le mert fél órán belül már biztos tök részeg lettem volna ez az a fajta fogfájás ami úgy kezdödik,hogy mint derült égböl a villámcsapás,és már minden hiába menni kell. Ha már korábban is fájt és elhúzza az ember akkor tényleg igy járt,én úgy jártam 2 hónappal ezelött,hogy gyökérkezelésre jártam és már próbatömést kaptam,2 napig nem fájt de a harmadik napon éppen pénteken és miért ne este 9-kor úgy belenyilalt,hogy azt hittem megőrülök,még az agyam is lüktetett,az volt a szerencsém,hogy ez a doki akihez jártam maszek volt és ő pénteken este 10-ig dolgozott.


Viszont volt egy kellemetlen élményem,füvet nyirtam egy pénteki nap, már este elkezdett szúrni a szemem,gondoltam valami apróság,majd kialszom reggelre,de reggelre már alig tudtam kinyitni úgy bedagadt és még mindig szúrt,elmentünk egy ügyeletes kórházba ahol van szemészet is,már a portán azt mondták,hogy hiába megyünk be nincs doktor majd csak vasárnap reggel 8-tól lesz,mondom a portásnak,és ha valakinek súlyosan megsérül a szeme,hát akkor telefonálnak egy dokinak haza,hogy nagyon súlyos a helyzet,ha tud azonnal jöjjön,erre én azt monndtam,ja...a portás dönti el,hogy súlyos-e vagy nem?


Maszek szemészt sem találtuk,végigkinlódtam még egy éjszakát majd vasárnap reggel 8 elött már ott voltunk a kórházban,egy apró de nagyon apró fűdarab fúrodott már elég mélyen a szemembe amit hál isten érzéstelenitővel kivettek.......de ha rosszabb lett volna, azért mert 2 napot kellett várnom akkor ki a felelős?........

4. 580dbd446c (válaszként erre: 2. - 938eec1276)
2009. márc. 7. 17:28

Bocs, de van olyna eset mikor hítelenkezd el fájni az ember foga és a fájdalomcsillapító nem hat. Pl, volt mikor valami keménybe beleharaptam és letört belőle egy darab. Szombaton történt,és kihúztam igaz hétfőig de a kínok kínját éltem át, elméletileg 4db fájdalomcsillapítónál többet nem lehet bevenni egy nap...jóval többet vettem be és így se hatott.

De a lent említett esetnél is az történt, hogy 24-e este kezdett el fájni, de 26-ra annyira fájt, hogy már a férjem nem bírta nézni a kínlódásomat és ő ráncigált el a dokihoz.

2009. márc. 7. 17:22

Én karácsonykor jártam így. De akkor még üzemelt a Dorottya utcai fogászat. Próbáltam én is fájdalomcsillapítókkal, de nem hatott. Ügyelet nincs, csak a Drottya utcai (volt ezek szerint), amiről tudni kell, hogy magán cég. Fogadtak is,mondtam húzzák ki, de azt mondták nem indokolt,gyökérkezelés kell. Elláttak.

Számlán:

Regisztrációs díj

Éves szűrővizsgálat

Gyökérkezelés elkezdése (ez több tételből állt,pontosan nem emlékszem)

Már az összegekre sem emlékszem, de az első kettőn felháborodtam, mert több ezer forint volt és én nem akartam oda se átjelentkezni,se éves szűrővizsgálatot, csak nem volt máshol "ügyelet". A végösszegre emlékszem: 17e ft.

...

Mikor visszamentem folytatni a kezelést mivel ők kezdték el, bejött egy bácsi "ügyletbe" vasárnap (nekem az rendes kért időpont volt, mert akkor is van betegfogadás amúgy) egy örlőfog kihúzásáért 12e ftot kértek el tőle.

2009. márc. 7. 17:11

Bocsi, nem fog tetszeni a két észrevétel, amit leírok, mégis megteszem.


1. Ha nekem este 10-11 körül kezd el fájni a fogam, akkor veszek be fájdalomcsillapítót, aztán reggel elmegyek orvoshoz.


2. Ha már korábban is fájt a fogam, és nem mentem el rendelési időben orvoshoz, akkor így jártam.

2009. márc. 7. 17:03
Nemrég nagyon be volt gyulladva barátom foga. Éjszaka elindultunk ügyeletet keresni Debrecenben (Hajdú-Bihar megye). Elég hosszúra sikeredett, mivel este tizenegy körül indultunk el és olyan hajnal egy felé értünk haza, dühösen, fáradtan és megdöbbenve ettől a szomorú ténytől.

Ugrás a teljes írásra: Megdöbbentő fogorvosi ügyelet
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook