Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megdöbbentő fogorvosi ügyelet fórum

Megdöbbentő fogorvosi ügyelet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megdöbbentő fogorvosi ügyelet

1 2 3 4
70. mitrusz (válaszként erre: 56. - 40163fd81d)
2009. márc. 11. 13:46

Bocsi, de nem birtam ki h ne reagáljak arra h dagadtra aludt szemü orvos. Ugyanmár, könyörgöm. Már alapjáraton az alvás miatt nem lesz dagadt a szeme és most komolyan sajnáljátok az alvást a dokitól? Tudom felesküdött, ja ja.. ingyen, erön felül dolgozzon csak (hallottam már ilyet) Szerintem azért dagadt a szeme mert szerencsétlen bement reggel 8ra és azóta nem aludt és akkor még a jobbik eset. Van h bemegy reggel 8ra, ügyel és még egy 8 óra munka. Pihi nélkül kéne végig csinálni.. ja és ne hibázzon, nehogy félre kezelje nehogy elküldje. Mert felesküdött és birnia kell.

Nem csak neked szol, sok embernek. De szerintetek vajon mért halnak az orvosok igen korán meg? Alig élnek pár évet még tán nyugdijas kor után. Tul vannak terhelve. Mindegyik orvos. De amikor fáj a lábad, a fogad, az akármid akkor csak az a fontos h most és azonnal lássák el. Egy lábtörés nem várhat reggelik? egy fogfájás nem várhat reggelig? Ha vért hánysz az nem várhat reggelig, ha összeesel többször az nem várhat reggelig, ha kiáll a csont a lábadból az se várhat reggelig, de rengeteg olyan akut probléma van ami nyugodtan megvárhatja a reggeli rendelést.


Na nem ragozom, de sztem eléggé szörnyü az ami ma van az egészségügyben (orvos hiány, fizetés..) és amit ma a betegek elvárnak (azonnal lássa el és gyógyultan menjen ki a rendelésröl..)


Bocsi mindenkitöl akinek nem tetszik a véleményem, de belelátok a másik oldalba is és egyetértek egy-két lentebb szoloval természetesen.

2009. márc. 10. 09:41
Nem rég költöztünk le vidékre a fővárosból,itt az a szokás hogy a település amelyik drhoz tartozik oda járhat kezelésekre stb...na ez ugy zajlik,hiába szeretne valaki időpontot kérni telefonon,már ott elbukik,mert föl sem veszik,de mivel nagyon indokolt a dolog mert fáj,igy gondoltam elmegyek személyesen a rendelési időben,bár ne tettem vna,a drága aszisztensnő megkérdezte mi járatban vagyok ott,és azt tanácsolta mivel be vannak táblázva kb 2 hét mulva érdeklődjek időpont után,mint kiderült na és nekem is ajánlotta lehetőség gyanánt,magán rendelésben azonnal fogad a dr ur(rendelési időben)és akinek nincs pénze!?de szüksége van fogorvosra!?azzal mi legyen...tehát a lényeg,hogy a rendelési időben is magánrendelés folyik,ha nemtetszik sétáljunk haza..mért csak akkor menhetünk dr hoz ha már nemlátunk a fájdalomtól,és akkor is huzásra!fölháboritó!am én iskerültem már hasonló helyzetbe,egy hétvégén ráharaptam vmire,és letört a fogamból iszonyatosan fájt,türtem talán hétfőig kibirom,de másnapra az egész fejem arcom mindenem fájt,hétfőig tuléltem elmentem a rendelésre ami nemvolt az nap,utána az ügyeletre,ahol a drnő már távozni készült és nemfogadott,de ajánlott másikat,végül este bekopogtatam egy másik drhoz,mert már ájulás határán voltam,és 5 ezer ft ért kihuzta a fogam,hozzáfüzném,rendszeresen kezelt fogakról van szó,nem elhanyagoltam és nem huztam az időt!mégsem jött össze!de mi lett vna ha nincs nálam annyi pénz!?na ez az...elég elkeseritő ami itt folyik..:(
2009. márc. 9. 10:12
Érdekes téma.. Én december 26-án este 9-kor bizony elmentem a fogászatra. Monnyuk kihagytam a Szentkirályi utcai ügyeletet, egyből maszekhoz, mert otthon várt a 8 hetes lányom, és nem volt kedvem 4-5 órát várni. De! Azért van az ügyelet, hogy igenis mehessek, ha muszáj! És nem ért rá reggelig, mert nem tömhetem agyon magamat fájdalomcsillapítóval. Tizenéve bevettem ilyenkor 2 algopyrint és egy deci gint, aludtam mint állat, másnap doki:) De most...
67. Fruzsa003 (válaszként erre: 65. - 707655fba1)
2009. márc. 8. 22:12
hát most erre nem igazán tudok mit mondani :D
2009. márc. 8. 19:40

Uhh, ezek a leírások megdöbbentőek.

Szerencsésnek mondhatom magam, amiért a közeli városban ellátott egy magánorvos szombaton délelőtt: gyulladt, gócos fogamat mentem át kezeltetni, bejelentés nélkül. Nem akart fogadni, de azt mondta hogy megnézi, hogy esetleg gyógyszert írjon fel rá. Gyökérkezelni akarta, de a fogam már elszürkült, nem akartam megtartani. Nem beszélt rá...

Végig nagyon kedves volt, minden fájdalom nélkül kihúzta a fogamat, közben megbeszéltük, hogy a további kezeléseket is nála fogom csináltatni.


A soron kívüli foghúzásért mindössze 1000 forintot kért el!

65. 707655fba1 (válaszként erre: 64. - Fruzsa003)
2009. márc. 8. 19:09

Mi a problémád?

Megszólítottál, csak nem értem mit akarsz mondani!

64. Fruzsa003 (válaszként erre: 36. - 707655fba1)
2009. márc. 8. 16:19

kedves Emőci!

biztos alpári vagyok hozzád képest?

: "Nekem pl. a pofámról leégne a bőr, ha azért kelteném fel szombat éjjel az ügyeletes orvost, mert 3 napja fáj a fogam, vagy 4 napja lázas vagyok."

akkor te sem vagy az :D

63. bomee
2009. márc. 8. 15:46

attól még hogy valakinek van tajkártyája semmit nem jelent. még az újszülettek is biztosítottak természetesen.

lényeg a lényeg. szerintem egyáltalán nincs szükség éjszakai fogászati ügyeletre. de ha ez az ország annyira gazdag hogy ezt megteheti, felőlem tegye.

budapesten vannak éjszakai nonstop fogászatok, vállalkozó orvosok csinálják és tegyék is. azoknak nincs közük az állami apparátushoz. és ahogy látom ez lesz a tendencia az egész országban. sőt el bírom képzelni, hogy nem is olyan sokára az állam részben vagy teljesen kivonul a fogászati ellátásból, mint ahogyan teszi ezt számos tőlünk sokkal tehetősebb európai ország is.

62. 40163fd81d (válaszként erre: 61. - Bomee)
2009. márc. 8. 15:13

A kártyát mindenhol elkérik,szóval anélkül nem veheti igénybe a szolgáltatást,tehát fizetnek adót.

Az ügyeletre pedig nem beesni szoktak az emberek,az nem egy presszó,hanem felöltöznek éjnek évadján ,végig autózzák az utat,mert nem bírják ki reggelig.

61. bomee (válaszként erre: 60. - 40163fd81d)
2009. márc. 8. 15:06

teljesen igazad van, ha már az a fogorvos ott van és ügyeletben van éjnek évadján,mert be van osztva és még fizetnek is érte akkor kutya kötelessége foglalkozni azzal aki betéved. De éppen ez az, hogy hogy ezek az ügyeletek adófizetői pénzből vannak fenntartva, és hidd el nem azok használják akik adót is fizetnek...


cukilány pedig felőlem azt csinál unalmában vagy jókedvében amit akar. kifizette az éjjeli kezelést egy magánrendelésen. nincs ezzel semmi baj.

60. 40163fd81d (válaszként erre: 57. - Bomee)
2009. márc. 8. 14:48

Én sem tartom feltétlenül indokoltnak,de ha van ,létezik ügyelet,és elmegy oda egy "oktalan"páciens,szó nélkül kezelnie kell ,a fájdalmát legalább is,ezért kapja a pénzt az ügyeletért,azt hiszem ezen felesleges vitázni.

Abban egyetértek,hogy nincs igazán szükség éjszakai ügyeletre a fogászaton,mert talán ha nem lenne,akkor az emberek nem várnának annyit egy rossz foggal,de amíg működtetik,addig az ott lévő orvosnak kötelessége kezelni azt aki bemegy hozzá.

2009. márc. 8. 14:42
Hát én nem tudom, én 13 ezret fizettem ki 10 perces műveletért, de ennek a dupláját is megérte volna akkor nekem, ezek szerint csak unatkoztam otthon és jókedvemben kerestem hol lehet épp leggyorsabban pénzt költeni éjfél környékén. Jó tudni...
58. bomee (válaszként erre: 56. - 40163fd81d)
2009. márc. 8. 14:18

a fogászatról beszélek nem az általános orvoslásról. de nekem valahogy az az érzésem, hogy itt keveredik a szezon a fazonnal.

a 41 fokos lázadnak fogadjunk hogy köze nem volt egyik fogadhoz sem ami persze semmit von le az eseted súlyosságából. csak épp nem vág témába.

57. bomee
2009. márc. 8. 14:13

a hétközbeni ill. az éjszakai ügyeletet egyáltalán nem tartom indokoltnak valóban. A nappali hétvégit az előző indokaim miatt már inkább. így valóban pontosabb.

viszont nem fogalmaztam rosszul, mert a fogászat nem sürgősségi életmentő szakellátást igénylő terület. Viszont a fájdalomcsillapításhoz mindenkinek joga van, ezt viszont az egyén fogorvosa, de bármely orvos is biztosítani tudja recept felírásával és instruálással- nappal is.

A legtöbb városban ezért is szüntették meg az éjszakai fogászati ügyeletet.

2009. márc. 8. 14:10

Én úgy gondolom,hogy az ügyelet azért van ,minden orvosi intézményben,hogy akinek éjszaka valami baja van,azt kezelje,legalább olyan szintig,hogy reggelig ,a rendes rendelési időig kibírja.

Tehát ha valaki ügyeletre kényszerül,nem jókedvében teszi,hanem valószínű,mert OKA van rá.

Az orvos pedig azért van az ügyeletben ,hogy kezelje kérdés,lealázás,és duzzogás nélkül.

Én pedig így gondolom.



Én is voltam már ügyeletben ,a tapasztalatom pedig az,hogy a dagadtra aludt szemű doki,majdhogynem felnyársalt ,hogy 41 fokos lázzal ,hogy merészeltem felébreszteni.

55. Angel9 (válaszként erre: 51. - Bomee)
2009. márc. 8. 14:08
Mint irtam is neked,ez az Én véleményem.Tiszteletben tartom a Tiedet is,csak nem értek vele egyet.
54. 40163fd81d (válaszként erre: 53. - Bomee)
2009. márc. 8. 14:05

"A fogászat nem sürgősségi orvosi ellátást igénylő terület. egyetlen kivétel lehetséges, ha valakinek balesetben egyben kiesik egy foga, mert azt 1 órán belül ha visszahelyezi az orvos, a fog ESETLEG megmenthető."



Akkor rosszúl fogalmaztál.

53. bomee
2009. márc. 8. 13:51

amiket itt felsoroltatok, nagyjából majdnem mind az.

ezért mondom, hogy teljesen fölösleges veszekedni, valam max vitatkozni lehet.

tehát ha valaki kezelésre jár, de hétvégére a foga mégis megadta magát, vagy ha feldagadt hirtelen, ha nem kapott gyógyszert a saját orvosától a hétvégére rajta kívül álló okból és még sorolhatnám.

a tapasztalatom azonban az, hogy az ügyeletet nagyon sokan feleslegesen veszik igénybe mert pl egyszerűen nem veszik a fáradtságot a saját körzeti vagy magánorvosukat felkeresni és konkrétan le se sz**ják, hogy mi van a szájukban, és az ügyeleten meg úgysem kell fizetni. rengeteg ilyen van, és örülök, mert természetesen az itt megszólalók biztos nem ez a kategória, de ettől még a jelenség létezik.

52. 40163fd81d (válaszként erre: 51. - Bomee)
2009. márc. 8. 13:39
Megmondanád melyik az a 10 % ,amivel el merhet menni az ember az ügyeletre?
51. bomee (válaszként erre: 47. - Angel9)
2009. márc. 8. 13:38

Vitatkozhatnánk, hogy ki mit lát, csak nem lenne értelme. Az ügyeletbe beeső estek 90%-a nem sürgősségi eset. A maradék 10% az. Én csak erre szeretném felhívni a figyelmet.

Nyugodtan nekem lehet esni bármilyen példával és ellenpéldával, de ez a tény. Eegyáltalán nem személyeskedésből írtam amit tudok, hanem mert ez van. Akinek nem inge ne vegye magára.

50. Kolibri (válaszként erre: 49. - 707655fba1)
2009. márc. 8. 13:13
En ertem, de a tobb napos fajdalom is, ami meg elviselheto, atmehet olyan fajdalomba, ahol mar nincs mit tenni, doki kell. Ha ez pedig pl. szombat ejjelre kovetkezik be, ki tudja megvarni a hetfot, csak mert nem volt elorelato?
49. 707655fba1 (válaszként erre: 48. - Kolibri)
2009. márc. 8. 13:10

Most utoljára megpróbálom úgy megfogalmazni, hogy érthető legyen!


Nem azt mondtam, hogy ne menj ügyeletre, ha akut a dolog.

Azt írtam, högy TÖBB NAPOS!! panasszal nem lenne pofám bállítani az ügyeletre!

2009. márc. 8. 13:03

Bomee! Emoci!

Aki elvezi, az csak szenvedjen!! Ha valaki az ejszaka kozepen ugyeletre mereszel menni, az mindig okkal van, nem azert, mert unatkozik.

Ha meg valakinek nincs pofaja megzavarni az ugyeletest, ... erre nincs mit mondani!

47. Angel9 (válaszként erre: 41. - Bomee)
2009. márc. 8. 12:58

Hát sajna én sem értek veled egyet,bárhogy is szeretném.Tényleg van olyan mikor jár valaki rendszeres fogászati szürésre,és mégis egy éjjel arra ébred ,hogy szörnyen fáj a foga.Neked még talán hál Istenek nem volt ilyenben részed"Kívánom ,hogy ne is legyen"

De tudod ha valamit nem látsz az attól még létezik. Szép napot!

46. 40163fd81d (válaszként erre: 41. - Bomee)
2009. márc. 8. 12:54
Akkor megmondanád ,mi értelme van egyáltalán fogorvosi ügyeletet tartni,ha semmilyen okot nem tartassz indokoltnak a kezelésre?(a példád kissé "fehér holló kategória,arra pedig ott a szájsebészeti ügyelet)
45. bared (válaszként erre: 41. - Bomee)
2009. márc. 8. 12:41
ez egy akkora baromság!! 2 havonta járok fogászhoz, mégis 1.5 éve péntek délután elkezdett fájni a fogam,40 fok fokosos lázam lett estére,bucira dagadt az arcom...reggel bementem a fogklinikára, ahol nem láttak el, még tűrtem pár órát, végül kínomban elmentem egy magánrendelőbe, ahol kiderült, hogy csonthártyagyulladásom van, azonnal ki kell venni a fogat ami okozza... röpke 30 ezerből meg is úsztam...szóval, ha szerinted ez nem sürgősségi ellátásra tartozik, akkor jobb ha meg sem szólalsz...
44. bomee (válaszként erre: 43. - Koppanya)
2009. márc. 8. 11:54

Amit leírtál azt szűröm le, hogy az orvos ha hibázott azt abban tette, hogy nem javított a töméseden, ill. nem írt fel sem gyulladáscsökkentőt, sem fájdalomcsillapítót, ha már panaszod van.

Ettől még az ügyelet ugyanúgy nem indokolt.


Nekem is gyulladt be fogam, ráadásul külföldön, szintén egy rossz új tömés miatt. ott nekem napokig kellett várni az ismerős fogdokira, nem volt leányálom, de gyógyszerekkel ki lehetett bírni. Eszembe sem jutott semmiféle ügyelet, mert tudom, hogy egy bajos fog az ezzel jár.

43. koppanya (válaszként erre: 41. - Bomee)
2009. márc. 8. 08:41
nem kötözködni szeretnék-de én fél évente járok fogorvoshoz, miután egyik alkalommal töméscserét csinált az orvos / akihez tartozom körzetileg /, visszamentem hozzá hogy nem stimmel valami , mert érzékeny, válasz: majd megszokom, új a tömőanyag, biztos az a baj és hát állapotos is vagyok azért is lehet..... szóval én voltam a marha, hogy hittem neki, rá néhány hónapra úgy begyulladt, hogy 2 hónapig jártam vele 2-3 naponta kezelésre magánorvoshoz- nem fúrta ki rendesen......én ekkor próbálkoztam ügyelettel, tény hogy nem abban a pillanatban keletkezett a gond, de én nem tehettem erről, még is én szenvedtem....életmentő szerepe nincs egy fogorvosnak, de aki átélt már igazi fogfájást az nem tartaná fölöslegesnek
2009. márc. 8. 00:16

Én is majdnem úgy jártam, mint a cikket író, bár azért Bp.-en egyszerűbb a helyzet létezik éjszakai ügyelet. Én tudom hogy hibás voltam, rendszeresen járok is fogdokihoz, de mivel nem tűnt olyan komolynak a gondom akkor a dokim más fogamat kezdte csinálni, ami sürgősebbnek tűnt, estére pokolian kezdett fájni a fogam, sírtam a fájdalomtól, időpontom másnapra volt. Pár óráig szenvedtem, majd neten keresgélve elindultam egyikbe, annak az ajtóján kis cetlire ki volt írva, hogy 22:00-ig nyitva. (???? tüntessék fel a honlapon, hogy ide ne gyere véletlenül sem éjszaka, mert ha taxit is hívsz akkor többszörösen ráfizetsz) Szerencsére az orvost még bent találtam, ajtóban már felöltözve, aki volt olyan kedves fogadott még. Tudtam aludni aznap éjjel. Hihetetlenül hálás vagyok értre a mai napig!


Engem, csak az háborít fel, hogy ha úgy hirdetik magukat, hogy itt vagyok, nyitva vagyok, akkor legyen ott és legyen nyitva. ha pedig nincs meg az eszköz akkor legalább valami fájdalomcsillapítót írjanak fel, hogy az ember icipicikét tudjon alukálni reggelig.

41. bomee
2009. márc. 7. 23:22

A fogászat nem sürgősségi orvosi ellátást igénylő terület. egyetlen kivétel lehetséges, ha valakinek balesetben egyben kiesik egy foga, mert azt 1 órán belül ha visszahelyezi az orvos, a fog ESETLEG megmenthető. De itt is látszik, nincs életmentő feladata a fogászatnak. Teljesen indokolatlan éjjeli vagy hétvégi ügyeletet fenntartani ezen okok miatt.

A fogfájás igaz elindulhat egyik percről a másikra, de ugye azt senki nem gondolja komolyan, hogy az oka is abban a pillanatban keletkezett. Rendszeres fogászati ellenőrzésre járva minden ilyen dolog megelőzhető.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook