Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Meg lehet-e gyógyítani az ekcémát? Mivel? fórum

Meg lehet-e gyógyítani az ekcémát? Mivel? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2010. okt. 25. 07:38
Köszönöm mindenkinek, kaptam most egy pár ötletet.
2010. okt. 24. 21:49
Nekünk a Protopic vált be!
2010. okt. 24. 21:46
Nekem a makacs ekcémám semmitől sem múlt el,illetve ha el is múlt,hamar visszajött,de két hét az Adrián,és megyógyult teljesen.Azóta (4év)egyszer sem újult ki.Azt hiszem,a gyógyszertárba lehet kapni hasonló tengervizet.
2010. okt. 24. 21:39
Nálunk a HOMOKTÖVIS krém évek óta bevállt,de észrevettem azt is hogy ha nem isznak tejet a fülük mögött ki sem jön.És olvastam a "sztívia"-ról ami zselé formában szintén jó ekcémára.
96. sajert
2010. okt. 24. 21:17
Nekem a mellbimbó-udvaramon volt, iszonyúan viszketett, véresre vakartam állandóan, mire elmentem vele orvoshoz. Már nem tudom mit írt fel rá, de azt tudom, hogy semmit se használt. Ami igen, az a napi másfél liter csalántea, egy hónapig ittam. Azóta se jött vissza.
2010. okt. 24. 21:15
Barátnőm orvosi tanácsra kiiktatta a tejet és minden tejet tartalmazó cuccot a gyerek étrendjéből ettől az ekcéma is megszűnt kenőcsök nélkül. De nyilván több oka is lehet az ekcémának.
94. Reno77
2010. okt. 24. 21:13

Sudocreme.

Próbáld ki!

És jó lehet még az FLP-s Aloé zselé vagy a first.

93. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 90. - Marduk)
2010. okt. 24. 21:12
Lelki eredete is lehet az ekcémának? Én el tudom képzelni.
2010. okt. 24. 20:57

fürdéshez ung hyrdophillicum nonionicum, bőrgyógyász által felírt testápoló, súlyosabb esetben szteroidos krém. És van egy homeos krém, Halicar, azt lehet napiszinten. Nálunk az nem igazán vált be, max. mint a testápoló, de ahhoz meg húzós az ára.

És tényleg a hidratálás a legfontosabb!

Mosódiót én is próbáltam, de semmi extra hatása nem volt nálunk sajna.

2010. okt. 24. 20:56

Szia!

Nos,tudom,hogy ez most baromi hülyén hangzik,és nem is biztos,hogy beválik,de én anno elkezdtem kúra-szerűen grapefruit mag olajat használni,azaz inni,illetve a herpeszeimre kenni,amik egyébként semmilyen krém hatására sem tűntek el hosszú hetekig.Erre simán leszáradt,és ki sem jött,mert akkor kezdtem el kenni vele,mikor éreztem,hogy kijönnek.És egyébként is olvass utána,annyi mindenre jó,hogy azt fel sem tudnám most sorolni!

Na,a lényeg,hogy bőrbetegségekre is ajánlják.Ez egy hülye sztori lesz,de muszáj elmesélnem.Vettem egy törpe pincsert,és eléggé elhanyagolták.Szőre alig van eleve is,és szegénykém állandóan a kis vékony bőrét vakarta.Nyilván ekcémás vagy rühes lehetett.Na,és gondoltam,nem alkalmazunk nála vegyi dolgokat,elkezdtem napjában 4-5x átkenegetni a kis testét.És rá pár napra semmi baja nem volt az ég világon,gyönyörű fényes szőre lett!

Szóval külsőleg és belsőleg is lehet egyaránt alkalmazni,én ajánlom,hogy próbáld ki legfeljebb,veszteni nem veszthetsz szerintem!Remélem segít!

90. marduk
2010. okt. 24. 20:54
körömvirág kenőcs főleg a házilag készített a jó.A lélek valamitől iszonyodik lehet a nem kívánt érintés a hang a nem kívánatos dolgok.Ezt kell még rendbe tenni.
2010. okt. 24. 20:52
elocom,illetve patikában kikevert...fontos h ne kapard,soha semmilyen körülmény közt..ha mégis iszonyúan viszket,akkor egy vizes kis törölközőre szórj tengeri sót,és azzal borogasd a helyeket(márha nem arcról van szó!!!),szal ez vakarás ellen,gyógyulásra pedig elocom és gyszertári bőrgyógyász általi recept alapján.
2010. okt. 24. 20:51
3 évesnél az vált be, hogy elkezdtem a ruháit mosódióval mosni, öblítő nélkül. kenhettem bármivel, állandóan vakarta, és mindig sebes volt.
2010. okt. 24. 20:49
Sok mindent használtunk már, igazán csak az Elocom vált be. Arcra az Elidel.
2010. okt. 24. 20:46
Bioptron lámpa, Lenkei féle testápoló , ung hyrdophillicum nonionicum a fürdéshez és ha súlyos akkor szteroidis krém
85. ibszi
2010. okt. 24. 20:45
Sok krémet kipróbáltunk, orvostól orvosig jártunk mire eljutottunk az elocom nevű kenőcsig. Ez az egy használt.
2010. okt. 24. 20:43
Ja és igen, vannak a szteroidos krémek, de azt jobb a végére hagyni. Mi a locoid crelo-t használtuk.
2010. okt. 24. 20:43
Elocom, bocs.
2010. okt. 24. 20:42
Milyen ekcéma? Allergiás vagy valamire? A kisfiamnak is van, ő a tejre, tojásra allergiás. A legfontosabb a hidratálás. Neki cremor aguosus-t, körömvirág krémet és a szuper zsírozót használunk, hogy ne száradjon ki a bőre, akkor kevésbé ekcémás.
2010. okt. 24. 20:41
Elocon szteroidos krém, vényköteles.
2010. okt. 24. 20:39
Locoid Lipocream 0,1 % én ezt használom és használ
79. bec1f7f165 (válaszként erre: 78. - Cirmanella)
2009. dec. 6. 12:10

Amint a falat a szánkba ér, az agyunk gyűjti az információt az ételről. Az agy és az egyéb emésztésben részt vevő mirigyek együttes munkája a táplálkozás teljes folyamatának lebonyolítása. Szabályozni kell a kiválasztott nedvek, enzimek mennyiségét. Ha édes kerül a számkba, akkor az agyunk már számít valamennyi inzulinnak az édes lebontására, de végül nem jut be a várt szénhidrát, mert az édesítőszerrel készült étel kevés vagy (pl. ital esetén) szinte semmi nem tartalmaz még energiát sem. Szóval szerintem alapvetően az édesítő szerek alkalmazása nem helyes.


De ha a bevitt szénhidtát mennyiséget vesszük, akkor fogyasztható.

2009. dec. 6. 11:26
Édesítőszert sem lehet használni?
77. wanda2 (válaszként erre: 76. - Bec1f7f165)
2009. dec. 6. 07:19

Ez teljes mértékben így van. legalábbis nálam:))))

Igazából én már megtanultam ezzel élni, annyira nem zavar:)

76. bec1f7f165 (válaszként erre: 75. - Wanda2)
2009. dec. 5. 17:53
meg nem tudsz nagyon "elkanászodni", mert gyorsan jön a jelzés :)
75. wanda2 (válaszként erre: 74. - Bec1f7f165)
2009. dec. 5. 06:29

És valószínű, hogyha ezeket az ember lánya megtartja, még a fölösleges kilóktól is megszabadulhat és egyéb jó "mellékhatások" jöhetnek elő.

Fura hogyha én nem eszek elég gyümölcsöt-zöldséget vagy nem iszok eleget, akkor az arcomon másnap meg is látszik (pattik). Ez rém kellemetlen tud lenni, de valahol örülök, hogy legalább jelez a szervezetem, hogy gáz van.

2009. dec. 4. 17:25

Ha az ember elhagyja a cukrot, és lehetőleg a gyors szénhidrátokat is, akkor a legtöbb sok étel okozta érzékenység megszünik.


Az a lényege, hogy a sok cukor bevitelével a gyomor, bél szövete gyakorlatilag lazább lesz, olyan elemek is átjutnak az adott helyen, ahol normális esetben nem. Ez okozza az irritációt.


Legalább egy 2-3 hetes kúra kell, hogy hatása legyen, de az egy hónap még jobb.

Ez alatt az idő alatt ne fogyassz:

- cukrot, mézes, szirupokat (pl.juhar, agávé)

- finom lisztből készült pékárut

- alkoholos italokat

- hüvelyeseket, krumplit pürésítve, mert akkor már ezek is gyors szénhidrátként viselkednek.


Ha most édességfüggő vagy, akkor egyél gyümölcsöt mikor rád jön az édesség-ehetnék (a férjem is ezt csinálta).


Ezt érdemes kúraszerúen megcsinálni, utána pedig (lehetőleg) tartsd

- a teljes kiőrlésű lisztből készült ételek, fényzetlen rizs és egyéb gabona félék

- cukrozatlan italokat fogyassz.


A lehetőleg alatt azt értem, hogy ha a nyári balatonozás mellett egy hétig szinte minden nap megeszel a mólón egy fagyit, vagy a karácsonyi családlátogatás alkalmával a Mici, Gizi és Teri néni beiglijéből is eszel nem fog összedőlni a világ, se akkor ha a két hetes párizsi utadon a (magyar pénztárcához képest) amúgy is drága pékáru helyett nem a még drágább teljes kiőrlésűt veszed.


Lehetőleg kerüld a mesterséges színezékeket és aromákat, mert azok gyakori allergének mind az élelmiszerekben, mind a kozmetikumokban.


Plusz érdemes egy allergia tesztre benevezni, de ez csak iránymutató lesz, mert ha tartod magad a fent írtakhoz, akkor idővel valószínűleg megszűnik a túlérzékenység egy részére.


Sok sikert!

73. f64f0d9a69 (válaszként erre: 71. - Cirmanella)
2009. dec. 4. 09:36

Próbáldd ki a vércsoport szerinti étrendet.

Étel intolerancia is kiválthatja az ekcémát.

Nálunk ez bevált, sokféle elméletileg gyógyíthatatlan betegségtől meg lehet így szabadulni. Külsőleg persze kell kezelni, mert fájdalmas tünetei vannak, de attól még ez "belső ügy".

72. agis
2009. dec. 3. 16:45
Azt olvastam valahol, hogy a ricinnusolaj jó lehet az ekcémára....külső ecsetelésre:)
71. Cirmanella (válaszként erre: 70. - Bec1f7f165)
2009. dec. 3. 16:31

Köszönöm,hogy válaszoltál.:o)

Remélem nekem is halványodik idővel és nem fog meglátszani a bőrömön.

Te hogyan változtattál a táplálkozási szokásaidon?

Én is szeretnék,de nem tudom merre induljak el.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook