Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Meg lehet DVD-ről tanulni hastáncolni? fórum

Meg lehet DVD-ről tanulni hastáncolni? (tudásbázis kérdés)


1 2
26. Sziporka016 (válaszként erre: 25. - 01c8755c79)
2008. aug. 5. 22:53

Nagyon szivesen:)

Még nem is hallottam azt a nevet, hogy Bollyvood tánc, de rá kerestem youtube-n:)

Szerintem annak nem sok köze van a hastánchoz, és ahhoz sem amit én tanulok:)

Bár voltak benne hastánc mozdulatok is...

A show hastánc csak annyiban külömbözik a Raks sharky, Török,törzsi, klaszikus stb. tánctól, hogy többet rázunk és az elemek is másabbak. A zene sokkal modernebb. No meg talán egy kicsit többet adunk a látványra, és a közönség szorakoztatására.

De szerintem, ha jól van össze állitva egy koreo vagy impro, akkor mindegyik hastánc fajta látványos és szorakoztató tudd lenni.

Meg persze szép is:D

25. 01c8755c79 (válaszként erre: 24. - Sziporka016)
2008. aug. 5. 07:34

Köci! :o))) Biztos azééé', mer' "nagyon aranyos, kedves és vidám" vagyok! :o))) ... és a születésemtől végigkísérő szerénységemről se feledkezzünk meg! ;)))


Noh... mi a show hastánc? ... én olyannak képzelem mint a Bollyvood tánc.... mh? Van köze hozzá?

A lányom is táncol, nah ő biztosan fel fog majd lépni.... :o))

24. Sziporka016 (válaszként erre: 23. - 01c8755c79)
2008. aug. 4. 19:38

:D

Én show hastáncra járok 2 és fél éve, ami kicsit más mint a klaszikus hastánc.

Ezért van olyan sok fellépésem:)

De már régóta szeretnék Raks Sharky-t tanulni. Sajnos, akkor ott kéne hagynom a régi tanárom, mivel ahhoz tulságosan drága, hogy egyszerre két helyre is járjak:S

Egy héten egyszer, meg nagyon kevés.

Először én sem tudtam volna magam elképzelni a szimpadon, de pár alkalom után már nagyon élveztem a dolgot:D

A legelső fellépésnél úgy voltam vele, hogy csak essek túl rajta:D

Az első pár hétben még azt sem gondoltam volna, hogy valaha hastáncolni fogok:)

Mivel annyira nehezen ment a dolog:S

De ki emlékszik már arra...:D


ui.:Tök jó a képed:) Nagyon aranyos, kedves és vidám vagy rajta:)

23. 01c8755c79 (válaszként erre: 22. - Sziporka016)
2008. aug. 4. 07:21

Én nem Bp-i vagyok, és nem ismert (még) a leány, aki tanított bennünket. Persze, nagy a valószínűsége, hogy nem is lesz ismert itthon, mert most nyáron ellépett külföldre dolgozni. Így új tanárunk lesz.... sajna.

Én csak januárban kezdtem, tehát ezért se mentem fellépni, és nem is mennék. Nekem valahogy mást jelent... nem tudnám elképzelni magam színpadon hastáncolni. Nem vagyok színpadellenes, több rendezvényt is konferáltam már, népitáncoltam, irodalmi színpadra jártam... jó réééééééééégen.

De a hastánc az nekem valami más.... az nekem nagyon intim... megváltotzatott kívül-belül. :o))

2008. aug. 3. 22:44

Én is nagyon imádom:D

Már el sem tudnám képzelni az életemet hastánc nélkül:)

Te kihez jársz?

Fellépésekre szoktatok menni?

Nálunk is nyári szünet van most, de néha-néha azért szoktam táncolgatni, videoról vagy berakok egy CD-t.:D

Na igen, nem csak, hogy jó kedvet csinál, de még az alakot is formálja:D

Meg ha jó vagy, önbizalmat is ad:D

21. 01c8755c79 (válaszként erre: 20. - Sziporka016)
2008. aug. 3. 08:33

... hiába.... nem tudjuk fenntartani a topikot...:o( sajna. Én dvd-re kezdtem... aztán tanár .... és most nyár szünet, így maradt megint a dvd.

Az eredmény... 42 éves vagyok és 20 évesen nem volt ilyen formám mint most! :o))))

Imádom a hastáncot.. :o))))

2008. aug. 2. 15:42

Látom már kicsit kihalt ez a topic:)

De még mindig itt érkezett a hastáncos témákban a leghamarabb, hozzászólás:)

DVD-ről nem lehet megtanulni hastáncolni, mivel ha még (hellyesen) el is sajátítod azokat a mozdulatokat amik a videon vannak, az is igen kevés. Sőőt szinte semmi.

Az alapok megtanulásához mindenkép tanár szükséges.

Videoról csak akkor fogsz tudni tanulni, ha már elértél a táncban egy bizonyos szintet. Ez az "én mutatom, te másolod" felálás csak akkor eredményes ha már tudsz magadtól táncolni.

Szerintem:)

2008. júl. 16. 22:12
legalább annyira, mint szeretkezni:))
18. Vicky3
2008. júl. 16. 20:52
Szerintem sem az igazi, én két évig hastáncoltam, de sajnos abba kellett hagynom egy éve. Azóta DVD-ről táncolok, amikor időm engedi...:) Igazság szerint jó a DVD, de kell előtte egy-két év oktatás, hogy jól tudd táncolni azokat, amik a DVD-n vannak:)
17. ayvan
2008. máj. 18. 19:43
Szerintem nem nagyon.Nem ugyanaz hogyha az ember közösségben tanul,gyakorol hallgatja a zenéket ,a tánc hatására eljut egy másik dimenzióba...otthon az ember egymagában nem csnálná nem élvezetes(magambol kiindulna else kezdeném...unalmas )így mindig tanulunk újat,és hihetetlen,hogy az ember mikkel gazdagszik....én imdom legszívesebben mindennap egy kicsit táncolnék dehát csak heti 2er van mondjuk azok nagyon jok,sokat gyakorlunk fellépésekre....:) élvezem és ez a legjobb...
16. 01c8755c79 (válaszként erre: 15. - Tracsi)
2008. márc. 14. 10:28
... azóta már én is belemerültem a hastánc-órákba... és hááát ég és föld, de kedvcsinálónak nekem jó volt a dvd. :o))
15. Tracsi
2008. márc. 14. 08:45
Szerintem nem! Én próbáltam de az idzomlázon kívül semmi más hatása nem volt! :-)))
14. supin
2008. febr. 12. 09:25
Persze csak legyen érzéked is hozzá
2008. febr. 12. 07:40
Én dvd-re kezdtem, mivel nem találtam tanárt. Jó volt az alapokhoz.... mikor végre sikerült csoporthoz csatlakozni, egyből azt kérdezték, hogy előtte hol táncoltam, mert látszik, hogy gyakorlott vagyok. Persze a csoport hangulata egészen más, és jobban el is lehe fáradni... szóval nem lehet összehasonlítani a kettőt. De csoportos hastánc nálunk csak heti kétszer van, én pedig minden reggel előkapok egy dvd-t, és táncolok fél órát, mielőtt elindulok a melóba. :o))
2008. febr. 11. 20:26
Kellő tehetséggel és szorgalommal és jó DVD anyaggal igen.
11. Zsikee
2008. febr. 11. 20:15
Szerintem nem. Unalmas egyedül otthon mindig ugyanazok a zenék, mozdulatok. Tanfolyam az igen , van hangulata jókat lehet nevetni egymáson persze csak finoman, egymás hibáiból tanulni , a jót ellesni. Én mindkettőt csináltam. Össze sem lehet hasonlítani a kettöt.
10. orsy21
2008. febr. 11. 19:23
Szerintem nem, mert ha valamit rosszul tanulunk meg, (mert az könnyebb) akkor nincs aki kijavítsa. Szerintem.
2007. szept. 22. 14:48
Lehet hogy meglehet tanulni, de ami kazetta nekem van, az sajnos nem alkalmas arra. Megvettem mert érdekelt a dolog, de minek? Már megbántam.
2007. szept. 2. 08:03
Csak annak akinek valamilyen érzéke is van a jó ritmushoz és megfigyelőképességeiben is megfelel. Meglehet tanulni, én művelem. Kell hozzá a beleélés, érzékek, és a tudat mit hogyan mozgathatsz meg magadon..
2007. jún. 27. 10:26
Értékelhetően: nem.
2007. jún. 27. 09:38
Sztem nem érdemes. Annyi hastánc tanár van már akik nagyon jól tanítanak, hogy inkább élőben kellene elsajátítani ezt a táncot. Otthon hely sincs, kérdezni sem tudsz. De persze autodidakta módon megint más a helyzet. Aki elég elszánt, és tehetséges annak belülről jön.
2007. ápr. 13. 12:19
Nekem többféle oktatos kazettám van,van közötte borzasztó,de van egy nagyon jó is,jól elmagyarázza az alapokat és minden kazetta végén van koreográfia.Nyáron vtam órán is,teljesen más dolgokat kezdtek mutogatni,rögtön egyböl koreográfiát tanitottak,nekem nem tetszett ez annyira.Növérem is probálgatta tanulni,de neki itthon nem ment,sztem egyéntöl is függ,kinek mi megy.Természetesen egy normális oktató óra többet ér,de aki nem akar versenyekre járni,és nincs ideje hetente elmenni,annak otthonra egy jó oktató kazetta is segít.
2007. ápr. 12. 21:35

Hello!

Én hastáncolok(oktatónál tanulok), és van hastánc dvd-m is! Míg nem jártam, próbálkoztam azzal, és megmondom, hogy szinte semmit nem ér! Illetve annyit, hogy jól elvagy közben!:) De megtanulni nem lehet róla!

1:Nem javítanak ki, ha rosszul csinálod!

2:Ezek csak ilyen lötyögős, mutassunk azért valamit, de mégse cuccok

3:Full más az, mikor jól megtanítják az alapokat, és már a zenére magadtól beindulsz, és táncolsz

4:Meg az egész hangulat....

5:Nem tanít meg folyamatosan táncolni, nem adja át az "érzést"


Szóval szerintem nem sokat ér!

2007. ápr. 12. 20:22
Szia!Szerintem meg lehet,legalábbis nekem vannak itthon hozzá anyagaim és azt mondják,hogy nem vok rossz benne.:)
2007. ápr. 12. 20:02
Szerintem meg lehet tanulni DVDén.
2007. ápr. 12. 19:57
Ha nincs a közelemben hastánc oktatás, hogy tanulhatok? DVD? Meglehet így tanulni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook