Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Medroltól fogyás fórum

Medroltól fogyás (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. c114183a1c (válaszként erre: 43. - Szimba)
2014. márc. 9. 12:20
De Te sem szóltál? Ki tudja, mennyi betege van és azért valljuk be, vannak olyanok is, akik havonta többször is mennek (mondom én, aki 3-4 évente ment anno orvoshoz), lehet nem is figyelt...
45. c114183a1c (válaszként erre: 42. - Youlcsi)
2014. márc. 9. 12:19
Uram atyám! :((( Hol szőrösödtél?
44. szimba (válaszként erre: 42. - Youlcsi)
2014. márc. 9. 08:02
Na, én ezt pont kihagytam, a holdvilágarc a fogás ellenére is megvolt (az ilyen rövid pár hetes szedéseknél nem, szerencsére), csak akkor nem is tűnt fel, a fényképeken láttam utóbb. Még a nyakam is ilyen redős volt, a szemeim meg egy-egy vonal. Bár ez legalább 3-4 évnyi szedés következménye volt, ritkán szedi ilyen hosszan az ember.
43. szimba (válaszként erre: 41. - C114183a1c)
2014. márc. 9. 07:59

Elég sűrűn látott, feltűnhetett neki, hogy egy guruló gombócból csontsovánnyá fogytam (167 cm vagyok). :-) Még csak említés szintjén sem került soha szóba a dolgog, hoigy vajon mitől.


Nem tudom, mi a tapasztalatod, de így 15 év után sajnos ebben nem találok semmi meglepőt. A legtöbb orvos a maga területének betegségével foglalkozik, de azon túl a betegre nincs idő.


Persze, azóta nagyjából normál súlyban vagyok, sőt vigyáznom is kell, mert 55 kg fölé nem tanácsos mennem, és azért a hízékonység megmaradt. Ha sokat ennék, meg tudnék hízni egészen.

42. youlcsi (válaszként erre: 38. - Szimba)
2014. márc. 8. 21:40

szerencsés alkat vagy.

nekem kb a 3. napra begyulladt tőle a nyelvem és szőrösödtem, ahol nem kellene (pcos mellett ez kifejezetten nagy átok :/)

a holdvilágarc szerencsére elkerült... bár csak 6 hétig szedtem.

2014. márc. 8. 17:29

Akkor megpróbálom holnaptól én is egyben beszedni. Köszönöm! :)

De megemlítetted a fogyásodat a dokinak? Azért a majd 30 kg fogyás nagyon sok. Miután abbahagytad a gyógyszert, visszaszedted a kilókat?

40. szimba
2014. márc. 8. 15:45

Igen, nekem azt mondták, hogy egyben jobb (mert hogy úgy ún. szteroid-löketet kap a szervezet), én mindig reggel vettem be, de arra nem emlészem, hogy ezt dirket mondták-e, vagy csak magamtól választottam.

A fogyásommal egyébként nem foglalkozott senki, pedig jóval 70 kg feletti súlyról indultam...

Nagyon változó dózisokat szedtem, általában 64 vagy 32 mg-okról indultam, aztán kb. 8-ig tudtam csökkenteni. A műtéteim óta, ha egyszer-egyszer rövid ideig kellett szednem a medrolt, már a kezdő adag volt csak 8 mg, és pár hét alatt elhagytam. (Nem is tudom igazán, hogy ezeknek a rövid kúráknak mi volt a célja?! Mert az abbahagyás után nyilván ugyanolyan állapotba kerültem, mint előtte. Mondjuk legalább az idő alatt jobban voltam.)

39. c114183a1c (válaszként erre: 38. - Szimba)
2014. márc. 8. 15:09
Tényleg Szimba??? Akkor nem vagyok egyedi eset! :) Azért felhívom a dokit és rákérdezek hétfőn! Ha több tablettát szedtél egy nap, akkor Te is egyszerre vetted be? Milyen adagot szedtél, megkérdezhetem?
38. szimba (válaszként erre: 1. - C114183a1c)
2014. márc. 8. 14:25

Anno évekig szedtem a Medrolt ízületi gyulladásra, 44 kilóra fogytam le. Mostanábam alkalmanként szedem pár hétig, akkor is fogyok pár kilót. Nővérem is fogyni szokott mellette.

Viszont mellékhatása még a hosszú szedés ellenére sem volt soha, szerencsére.

37. c114183a1c (válaszként erre: 36. - Youlcsi)
2014. márc. 8. 14:02
Nagyon szépen köszönöm!!! :)
36. youlcsi (válaszként erre: 35. - C114183a1c)
2014. márc. 8. 13:43
igen, egyben bevenni a legjobb.
2014. márc. 8. 13:23
Még azt szeretném megkérdezni azoktól, akik medrolt szednek/szedtek, hogy az egy napi adagot valóban érdemes egyszerre bevenni, hogy ne terhelje a szervezetet? Ezt olvastam egy másik portálon...
34. kriszta773 (válaszként erre: 32. - A0c1361e44)
2014. márc. 8. 12:29
én nemigazán értem, ha valakit nem csípsz, minek szólogatsz be neki egy általa indított fórumba, ha nem élvezed a vitát, veszekedést :) egyszerű elkerülni, és ha nem akarod valaki levelét olvasni, hát ne olvasd el, töröld. felesleges ilyeneken idegeskedni, meg belekeverni mindenki gyerekét, anyját, pasiját, férjét ésatöbbi
33. c114183a1c (válaszként erre: 32. - A0c1361e44)
2014. márc. 8. 12:00

Látom, ez is egy olyan topic lesz, amit szétoffolsz. De most legalább rivaldafénybe kerültél! :)


Irisz! Ne képzelegj! Nekem nincs falkám! Nem vagy annyira érdekes téma és nem mellesleg érdemes sem rá, hogy rólad beszélgessek. :)


Igen, nyugodtan idézz tőlem. :) Azt, hogy én kulturáltabban fejezem ki magam, nem fröcsögök a másikra, mint te, ugye nem rovod fel hibámnak? :) Talán érdemes lenne megtanulnod, hogy fogd vissza magad! :)


A Gyermekem kint biciklizik a haverjaival. Ne haragudj, de nem megyek oda játszani. :D Jó lenne, ha nekem gyereknevelés terén nem adnál tanácsokat! Hogy milyen lett a Fiam és hová jutott, nem a Te érdemed! :) Az, hogy 448 jelentkezőből a 7. legjobb eredményt érte el, azt hiszem engem is minősít.


Nekem nem okoz kielégülést, ha másokat felhúzok, sértegetek. Vicces, hogy ezt pont te írod le. :D Én nem azért járok fel ide Irisz, hogy másokat kioktassak és sértegessek, amennyiben a véleményük nem azonos az enyémmel. Ugye érzed az iróniát a szavaimban és magadra ismersz.

Miért lennék dühös? Kire? Nem is értelek! :D


Irisz! Bár nem értem és azt sem hiszem, hogy valaha is megértem, miért teszed ezt másokkal és persze közvetve önmagaddal is, mégis azt gondolom, jobb ha itt jársz le, mintha otthon! Folytasd! :)

32. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - C114183a1c)
2014. márc. 8. 11:38

Most én is idézzem be az általad írt sértéseidet?

Ja, hogy te csak lebunkóztál, és szépen cizellázvamondtál el mindennek és az nem bün?


Fejezd be! Csak ennyit kértem tőled! Ne írj nekem, és ne rólam beszélgess a falkáddal!

Mert amikor felhúzol, akkor csodálkozol, hogy milyen csúnyaságokat írok. Hát megérdemled, mert nem tudsz féket tenni magadra. Mindenképp mást kell szekálnod, hogy jól érezd magad, utána meg játszod a sértődöttet.


Inkább foglalkozz a gyerkeddel, mert most ugye nem suliba van, hogy legyen erre időd, bár neked mindig van erre idő. Hétközben a nap bármely szakában, vagy este, éjjel, hétvégén. Gondolom nem kell túlzásba vinni a gyereknevelést.


És igen, miután te lehordasz engem privátba mindennek, én is megteszem, mert nem érdemelsz mást!


Örülhetsz! Sikerült a végtelenségig felhúznod. Most élvezkedj, mert ez az utolsó alkalmad erre!


Beteg vagy, mert ez okoz kielégülést neked...

Szállj már magadba! Gondolkodj már el azon, hogy mit teszel! Értem én, hogy beteg vagy, de töltsd ki a dühödet a rokonaidon és ne rajtam!

31. c114183a1c (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2014. márc. 8. 11:27

Kedves Irisz!


Privátban szerettem volna megtudni, mi indít téged arra, hogy másoknak beszólj és sértegesd. Nem ebben a topicban, hanem kb. mindegyikben, amelyikben jelen vagy... Nem kívántam szétoffolni a topicot, ezért kérdeztelek meg priviben.


Szívesen idézek leveledből, hogy tirpák taplózol le, hogy úgy utálsz, mint a sz@rt, funkcionális analfabétának, rosszindulatú libának nevezel és mindeközben a halálomat kívánod, a többieket pedig "álszent, negédes, nyálcsorgató, kétszínű libák"-nak nevezed. De itt még nincs vége. IQ hiányosnak, gerinctelennek és féregnek nevezel. Azért is engem teszel felelőssé, hogy nem tudsz helyesen írni. Kihagytam valamit? Azt hiszem elég sokat...


Irisz! Azt értsd meg, hogy nem vagyunk egyformák! Nem biztos, hogy mindenki ugyanazt gondolja, mindenkinek egyforma a véleménye, de attól még nem biztos, hogy a tiéd a jó. Arra szeretnék választ kapni, hogy ha a véleményünk nem egyezik a tiéddel, akkor miért kezded el a másikat sértegetni? Ezzel nem leszel több, sőt!


Kérlek, figyelj oda a kommunikációdra, mert -mint említettem- az írásod téged jellemez! Először gondolkozz és azt követően írd le, amit szeretnél! :)


Köszönöm! :)

2014. márc. 8. 11:11

Kedves Fórumindító!


Ezúton kérnélek meg arra, hogy a privát üzeneteidet küld annak aki kíváncsi rád. Mert én nem vagyok kíváncsi arra, hogy írogass nekem, majd azután, hogy nem hagyom szó nélkül a gusztustalan beszólogatásaidat, engem bunkózol le.

Lehet engem utálnak itt, de miattad sem fogom törölni magam. Ha zavarlak, akkor tedd meg te.

Akkor vagyok itt, amikor kedvem tartja, azt írok, amit épp akarok, ahogy te is, de azt tedd nyilvánosan és ne privátba.


Ha nem sikerül így sem megértened, akor kérd meg falka tagjaidat, hogy magyarázzák el neked miről szól az üzenetem.

2014. márc. 7. 20:06
én kaptam medrolt többször vénásan, izomba is, lóadagokat, nálam csak azért fogyasztott, mert kiütött és étvágyam sem volt, bár ez a problémától, nem a gyógyszertől :) egyébként semmilyen hízást-fogyást nem tapasztaltam tőle
28. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - Le Bono)
2014. márc. 7. 20:03
Én is ezt mondtam és azt gondolom, amint te. Ehhez nem kell medrol, mert tönkre vágják az amúgy is beteg hormonális rendszerét...szerintem
27. Le Bono (válaszként erre: 22. - C114183a1c)
2014. márc. 7. 19:44
Bàr nem vagyok doki, logikusnak tûnik az ami a kis testedben lejàtszodik, kedves démon angélique. Ugye egy gyulladàs az egy szerv normalistol eltérô mûkôdése egy külsô hatàsra, az összes gyulladasi tunetettel: calor-dulor-tumor-rubor-fonction laesa, azaz egy gyulladàsban lévô szerv meleggé, lazassa valik, fajdalmas lesz, megpirosodik, megduzzad, és végso esetben nem mukodik. A te pajzsmirigyedben 3 féle szövet van: a kötôszövet, amiben az erek, idegek futnak és ami igazàbol fàj az idegek miatt és a vér-nyirokkeringés felborulasa miatt. Ezen kivul a pajzsmirigy és a mellékpajzsmirigy hormont termelô parenchimài, amik nem fajdalmasak magukban. Nàlad az lehet, hogy a szteroid gyogyszer hatàsara a kötôszövet gyuladàsa lecsillapodott, ezért màr kevésbé fàj, de a pm-parenchima még mindig gyulladasban van, azaz nem mûkôdik normàlisan, és az ilyenkor tultermelheti a végterméket, az esetünkben a T4 és T3 hormont, ami a sejt szintû égetést szabàlyozza. Azért fogysz, mert a gyulladas a parenchimàban még nem ért véget. Nem a gyogyszertol fogysz, hanem a gyulladasban lévo pajzsmirigyedtôl. En esetedben az auto-immun Hashimoto féle pajzsmirigy-gyuszit nem hinném, bàr tôbben szoltak hozzà ilyen irànyban. Viszont hasonlitasz a Quervain féle pm-gyuszira, amit viszont nem szteroïd gyulladascsôkkentôkkel is nagyon jol lehet csillapitani. Szerintem....
26. c114183a1c (válaszként erre: 25. - Emi1206)
2014. márc. 7. 18:01
Köszönöm szépen Emi! :) Remélem, hétfőn elérem!
2014. márc. 7. 14:53

Én már többször is szedtem a Medrolt, igaz, hogy nagyobb dózisban és hosszabb ideig. Szinte mindig híztam, egy alkalommal volt, hogy fogytam, de nekem akkor az izmaimat "ette" a gyógyszer. Tiszta löttyedt lettem és éreztem is, hogy gyengébb vagyok. Ez lehet a Medrol mellékhatása is. Nekem akkor a Medrol mellé D-vitamint írt fel az orvos és attól helyre is állt a rend. Nem emlékszem pontosan, de ez mintha akkor jött volna elő, amikor pár napig fogamzásgátlót is kellett szednem, de ebben tényleg nem vagyok biztos.

Egyébként lehet, hogy a gyulladás miatt tényleg a pajzsmirigyed okozza a fogyást meg a Medrol is hormon végül is. Kortiko szteroid, amit amúgy a mellékvese termel, majd az orvos megmondja a tutit.

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - C114183a1c)
2014. márc. 7. 13:32
Hát tudod mit, akkor szedd és csinálj amit akrsz...
23. c114183a1c (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2014. márc. 7. 13:31

Irisz! Szerinted hol voltam? :) Endokrinológusnál. Nem írtam fel a gyógyszert, hanem Ő. :)

Hogy mennyit kell szednem, már leírtam.

Milyen változást vettél észre az arcodon? :O :O :O

22. c114183a1c (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2014. márc. 7. 13:29
Már megint kezded Irisz. Akut pajzsmirigy-gyulladás! Nézz utána és utána gyere vissza! :) Mindig előbb jár a szád...
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - C114183a1c)
2014. márc. 7. 13:24
Az autoimmun pajzsmirigy gyulladáshoz nem kell, hogy a TSH rossz legyen. Nekem szokott jó lenni a TSH-, de ettől függetlenül gyulladásban van.
20. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - C114183a1c)
2014. márc. 7. 13:22
Ez mekkora baromság!
19. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2014. márc. 7. 13:22

Alulműködés miatt fogyás?

Ezt rosszul todod!

18. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - Youlcsi)
2014. márc. 7. 13:21
De, igazad van. Ha autoimmun túlműködése van, akkor attól fogyhat.
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - C114183a1c)
2014. márc. 7. 13:20

És tényleg kell ezt szedned?

A pajzsmirigy gyulladás ettől sem fog meggyógyulni és csak feleslegesen terheled a szervezeted!

Általában hízunk ettől a gyógyszertől, illetve holdvilág arcunk lesz, amit nem tudok elmondani, hogy milyen, de majd meglátod, ha neked is lesz. Mennyit kell szedned?

Nekem nagy adagban kellett, majd csökkentve kb. 1 hónapig kellett volna, de amikor észre vettem a változást az arcomon, abba hagytam. A körzetimnek sem nagyon tetszett, hogy ilyenekkel tömnek.


Ha a pajzsmirigyed be van gyulladva, akkor inkább menj el endokrinológushoz és nézesd meg vele, majd ő kezel, ha szükséges. A felső légúti betegségedre meg szedj valami antibiotikumot inkáb, bár azok is elég sok mellékhatást tudnak csinálni. Milyen pajzsmirigy gyulladásod van egyébként? Ezt, hogy állapította meg a dokid? Vért vett és nézett ATPO-t vagy?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook