Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddő párok küzdjünk a babáért fórum

Meddő párok küzdjünk a babáért (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
90. 8f3c54052d (válaszként erre: 89. - A7cb1a79ef)
2012. aug. 22. 15:11
Nettus, erre még ne is gondolj! Jó lesz és kész.
2012. aug. 22. 14:51
csak ha nálunk a genetika rossz lesz nincs értelme folytatni!!ez nem nyávogás kép írtam de ezen áll vagy bukik minden!!
2012. aug. 22. 14:37

Volt idő amikor én is selejtnek éreztem magam,de rájöttem hogy erről nem tehet senki,nem vagyok selejt,mert tudom hogy nekünk és nektek is lesz majd gyerek,csak kicsit nehezebben.Ezért fogjuk mégjobban szeretni.

Muszáj hogy pozitiv legyél,és nem szabad feladni soha!

2012. aug. 22. 14:28

Rami, ez szuper hír, hajrá! Nagyon drukkolok! :)

Nettus, nem vagy selejt egyáltalán, látod, mennyien vagyunk. Nekünk is lesz majd babánk, csak valamiért kicsit rögösebb az út. Nekünk ezzel kell megbírkozni. De hidd el, ha megtörténik veled a csoda, márpedig meg fog, sokkal jobban fogod értékelni, mint az, akinek hamar sikerül. Az a baba annyi szeretetet és törődést fog kapni, hogy sokan megirigyelnék. Ölellek és kitartást még! Mindig talpra kell állni és menni tovább.

86. a7cb1a79ef (válaszként erre: 85. - KovácsnéRami)
2012. aug. 22. 14:20
na ez jó hír!!tök jó!ááááá már megint lehangolt vagyok!ja és nem is csoda ha mindenki vagyis sok mindenki selejtnek érzi magát!sokan olvastam ez,hogy annak érzi magát!na most én is annak érzem magam!
2012. aug. 22. 14:12

Lombik engedélyezve!!!! :) Azt mondta, h látja milyen szar az eredmény és nem kíntat tovább minket, ő is a lombikot javasolja. Azt mondta , h nyugodtan szedje a Karcsi a kapott antibiotikumot, elmehetünk újabb kontrollra is, menjünk el a genetikára is, de ennek már nincs jelentőssége. Ennyiből ígért nekünk kisbabát. Szóval most kaptam norcolutot ettől megjön majd a mensim. A 3. és 21. napon vérvétel és az eredmények függvényében ír fel injekciót. Azt mondta innentől az én szervezetemtől függ a dolog. Ha minden jól megy október-novemberbe lesz a beülti! Most megkönnyebbültem! Egy nagy kő esett le a szívemről! Érzem, hogy a miénk lesz az a kisbaba, nekünk ez kell ahhoz h legyen gyerekünk! Jó úton vagyunk!

Ma levették már a vírusokra is a vért mindkettőnktől. Hepatitis A és B, és HÍV vírusra.

84. olivia2244 (válaszként erre: 83. - A7cb1a79ef)
2012. aug. 22. 14:06
Nálunk "csak" 33,5 fok van a lakásba (4. emelet), és lesz ennél még rosszabb is.
2012. aug. 22. 13:53
ááááááá rettenetes meleg van!és szerintem egy ideig így is marad!
2012. aug. 22. 13:24
Én is itt vagyok. :)
81. Moonlight_1977 (válaszként erre: 80. - A7cb1a79ef)
2012. aug. 22. 12:31

Szia!

Én vagyok,igaz kicsit meglassulva éjszakás után.Gondolom a többiek is nehezen bírják a meleget és valahol hűsőlnek.

2012. aug. 22. 12:28
megállt az élet??sehol senki?
79. Moonlight_1977 (válaszként erre: 72. - KovácsnéRami)
2012. aug. 22. 10:48

Szia!

Maximálisan megértelek.Szülésznőkként dolgozok azt sem jó átélni,de úgy gondolom mi is megérdemeljük a babát,csak egy kicsit másképpen és nehezebb lesz,de annál jobban fogjuk szeretni.A kollégák jótanácsával nekem is tele a padlás.

78. 8f3c54052d (válaszként erre: 77. - KovácsnéRami)
2012. aug. 22. 10:48
És hány ilyen van... Igen, mindenképp nézetni kell folyamatosan, mert ha nem változik, akkor változtatni kell a gyógyszeren, vagy az adagoláson. Nekem szerencsére ellenőrzik folyamatosan, de még mindig nem tökéletes. Ettől is tele van már a hócipőm, hogy minden nyavaja kijön rajtam.
77. KovácsnéRami (válaszként erre: 76. - 8f3c54052d)
2012. aug. 22. 10:01
Szia!Nézték az inzulint akkor magas volt. Most szeretnèk egy terhelést kisírni itt Pécsen ès esetleg emelni a gyògyszer adagon. Az èn endokrinològusomnak hiàba emlegetem a terhelést nem akar adni beutalòt mert minek ha màr egyszer bizonyított az ir?! Neki nem az a célja mint nekem. Az ilyen dokikat tudnàm megcsapkodni, nem segít hanem hàtràltat!
2012. aug. 22. 08:53

Rami, és mikor nézték utoljára az inzulinodat/cukrodat, hogy most hogy áll? Elhiszem, hogy szar lehet nap mint nap kisbabákkal foglalkozni úgy, hogy közben nektek meg nem sikerül. Bizony rengetegen vagyunk, akiknek nehezen jön össze. Mikor két éve jelentkeztünk a meddőségi központba, a 13.136-os számot kaptuk.

Zsuzsu, igazából azt kéne végiggondolni, hogy mindenáron szeretnél-e babát vagy anélkül is együtt maradnál a pároddal, hogy lenne babátok. Ha mindenáron szeretnél, akkor egyetértek Piroskával, hogy tovább kell lépned és keresned egy olyan társat, aki épp úgy szeretne közös gyermeket, ahogy te.

Ha viszont el tudod fogadni, hogy a párod nem akar, és úgy érzed, baba nélkül is teljes lehet az életed, akkor meg bele kell ebbe törődnöd. Kérdés, mihez ragaszkodsz jobban? A kapcsolatotokhoz vagy egy kisbabához? Nem lennék a helyedben. Valahogy meg kéne győznöd a párodat, hogy menjen el egy újabb vizsgálatra, mert ami most van, annál tényleg csak jobb hírt kaphat, rosszabbat nem.

Pont tegnap mesélte a férjem, hogy volt az egyik barátjánál, ahol szintén nem jött évekig a baba. Mindenféle vizsgálaton voltak, bele kezdtek egy lombikba is, de a lányt egyáltalán nem lehetett stimulálni és azt mondták neki, hagyják ezt az egészet, mert nincs értelme. Gondolom, korai petefészek kimerülése lehetett. Azt mondták, hogy ezt ők elfogadták, hogy ez Isten akarata (nagyon vallásosak) és azóta megkönnyebbültek és nagyon boldogan élik az életüket és hogy egy hatalmas teher esett le a vállukról. A férjem erre azt mondta a barátjának, hogy ő ezt sosem tudná elfogadni. És még én sem jutottam el erre a szintre.

Piroska, én úgyanúgy vagyok, ahogy te. A korom miatt már én is egyre többször foglalkozom a gondolattal, hogy talán sosem lehet már gyerekem. A férjem viszont nem és nem is fog soha, és nem tudja elképzelni gyerek nélkül az életünket. Természetesen nem mondtam még le róla, és ameddig lehetőségünk adódik rá, én mindent megpróbálok.

2012. aug. 22. 08:02

sziasztok!

meg szeretném kérdezni az itt levôket, volt/van valaki meddôségi kezelésen Németországban?

74. a7cb1a79ef (válaszként erre: 72. - KovácsnéRami)
2012. aug. 22. 07:57

sziasztok!

teljesen megértelek!szerintem itt meg mindenki aki benne van ebbe teljesen átérzi az érzéseidet!gyűlölöm az egészet!főleg azért is mert 2 hónapig szinte kételyek között tartanak!ez nem normális!aug 2 -án kiderült nincs a páromnak spermája (azoospermia miatt)vagyis ez volt a diagnózis!marha jó!szept.11 -re kaptunk időpontot a genetikára egy egyszerű vérvételre!aztán még 3 hét mire meglesz az eredmény!de ez még nem biztos!na most ha az a fránya genetika rossz lesz szerintem nem is lehet közös babánk!legalább is én így tudom!bár nem vagyok benne biztos!valaki tud tanácsot adni!köszi előre is!

2012. aug. 22. 07:45
Bocsika a hibàkért, új a telòm ès nem mindig az írja, amit én szeretnèk! :-)
2012. aug. 22. 07:40

Sziasztok!Sikerült visszaolvasnom a fórumot!Hàt szèp tàrsasàg jött össze. Bakker èn nem is gondoltam h ennyi sok meddő pár van.Mióta hoxàzok azòta nyílt ki a szemem! Senkinek nem fenèkig tejföl az èlet! Mi mennyit kűzdünk a gyerekért más meg rakatra szüli meg veteti el. Èn is làtom a dolgokat mert szülészeten dolgozom ùjszülöttes nővér vagyok! Iszonyat nehéz így dolgozni, elegem van más gyerekéből, a sajàtomat akarom babusgatni! De nagyon nehéz ìgy dolgozni nekem minden gondolatomat a gyerek teszi ki és eu sajnos meg is làtszik a munkàmon! Szòltak is h mostanàban nem vahyok a toppon egyre több hibàt ejtek.Nem tehetek ròla! Èn is kapoma sok idiòta embert hülyèbbnèl idiòtább tanàcsait meg magyaràzatàt! Az első amivel a vilâgbòl tudnèk kifutni az h ne görcsöljek rà mert kiölöm magambòl azt amiből lesz gyerekem!Meg minek görcsölök rà annyira hisz még fiatal vagyok. Oké!Fiatal vagyok alig töltöttem be a 24et de köszönöm eltudom dönteni mikor akarok gyereket! Nem értik meg h ez a betegség nem gyògyíthatò és később még nehezebb lesz mert romlik az àllapotunk. A férjemnek is alif van 2millió spermàja azok sem mozognak, ebből az istenért sem lesz spontàn babànk! A màsik amitől falnak megyek és ezt is a kolleganőimtől kapom h mert biztos nem jòl dugjuk össze amink van. Mert biztos nem oda dugja ahova kell... igen kérem nekem a fenekembe dugjàt és vároma szentlelket hátha megszán engem is! Annyi sok idiòtaságot összebeszèlnek az emberek és még poènkodnak is! Köszönöm szépen! Aki ezt nem élte àt az nekem ne adjon tanàcsot,mert halvány lila gőze sincs h milyen fàjdalmat és nem utolsò sorban anyagi terhet ròtt rá az Isten! Eljutottam oda h nem nagyon beszélek erről senkinek, van egy két jó arc aki normàlis velük szoktam beszèlni erről.Ha meg idegen vagy messzi valaki érdeklődik a gyerek h majd lesz rajta vagyunk a tèmàn és annyi!Nekem itt a hoxa itt talàltam barâtokat itt segítjük egymást lelkileg meg mindenhogyan! Annyira szar volt lelkileg feldolgozni ezt a dolgot én is mindennek éreztem magam csak nem nőnek.Magam okoltam a meddőség miatt. Akkor lett kicsit könnyebb mikor kiderült h nem csak nekem van bajom!

Na most h Ihy kisírtam magam ellèpek. Èbresztem apâcskàt mert lassqn indulni kène pécsre a meddősègibe. Kívàncsi vagyok mit fognak mondani. Majd jövök!

71. zsuzsu 13 (válaszként erre: 68. - VendrinerPiroska)
2012. aug. 22. 07:26

Igen ez igaz ezt mondtam neki, hogy egy esélyt adjunk meg.DE Ő most már azzal jön, hogy nem akar...

Igen egy oldalú ez a téma sajnos és így gyereket bevállalni nem lehet.

Tegnap feljött az örökbe fogadásos dolog meg a donor baba persze 2 kézzel tiltakozott de annyit mondott minden elismerése annak a párnak akik ilyenre hajlandóak egész életüket megpecsételik

Maca vibe-t azért szedettem vele hátha segít a spermiumoknak termelődni és ha elmegy dokihoz lenne változás persze Ő ezt nem tudta, hogy erre is való amúgy ha elmondom neki nem szedi be:((DE mint látom feleslegesen szedte

Nem is tudom mi lenne a jó:(((((((

2012. aug. 21. 18:01
Drukkolok mindenkinek, hogy hamar sikerüljön a baba!
2012. aug. 21. 16:55
Sziasztok! Én is itt vagyok! Megpróbálok vissza olvasni! Mi aktívan 2 éve akarunk babát! Én már régóta tudom a PCO és az IR-em, amik gyógyszeresen vannak kezelve, egy éve laparoszkópos drillingem, átjárhatósági vizsgálatom és méhtükrözésem is volt. Túl vagyok egy csomó stimun, otthoni próbálkozáson. Áprilisba mentünk először a Pécsi meddőségibe. Májusba voltunk inszemináción, ami nem sikerült. Ráadásul kiderült, h a katonák kevesen vannak és nem jól mozognak, ez nagy arcul csapás volt, erre nem is gondoltunk, hisz decemberbe még 25 millió volt. Júniba voltunk egy kontroll spermavizsgálaton ott már csak 8 millió volt, abból nem sok mozgott. Utána aug 16-án voltunk, akkor már nagyon elkeserítő az volt az eredmény, 2millió/ml. Szóval így szépen lassan romlik. 2 orvos vizsgálta, szervileg minden rendben van, de mégis van valami. Genetikára is megyünk szept végén! Ma voltunk urológusnál a 16-i eredménnyel, kiderült, h van fehérvérsejt az ondóba, ezért AB-t kapott egy hónapig kell szedni! Egy hó múlva kontroll. Holnap Pécs. Kíváncsi vagyok mit mondanak! Hát így állunk mi! Puszi mindenkinek!
68. VendrinerPiroska (válaszként erre: 10. - Zsuzsu 13)
2012. aug. 21. 16:33

Egy mérés nem mérés, pláne, ha 8 évvel ezelőtt készült. Tényleg meg kellene vizsgálni újra. Ha abban a hiszemben van, hogy neki amúgy sem lehet természetesen gyermeke, akkor ennél rosszabb hírt már úgysem mondhatnának neki, legfeljebb jobbat. Ha meg nem is akar gyereket, ami a hozzászólaidból nagyon valószínűnek tűnik, akkor meg minek szedi a Maca Vibe-ot? Szerintem, ha te akarsz gyereket és vágyakozol, ő meg nem (csak esetleg fél nyiltan bevallani), akkor, ha csak nem változtatja meg valamelyikőtök drasztikusan a véleményét, nem biztos, hogy boldog és békés közös jövőnek néztek elébe.


Tudom, hogy ez nem könnyű és nagy bátorság kell hozzá, hogy ilyen súlyos két embert érintő témát végigtárgyaljon az ember. Mi is lombikra készülünk, és bár egyikünk sem tökéletesen egészséges, nálam van a nagyobb probléma. Én személy szerint már eljutottam oda, a korom miatt is, hogy el tudom képzelni gyerek nélkül is az életem, de a férjem nem igazán. Így hoztunk egy kompromisszumos döntést, hogy legalább 1 menet lombikot kipróbálunk és ha nem sikerül a lombikkal vagy anélkül belátható időn belül babásodni, megtárgyaljuk, mit akarunk/akar ki-ki a jövőben.

2012. aug. 21. 16:30
Most már lelépek,lassan megyek éjszakára dolgozni.Nagyon nem akarozik most menni,de hát a munka mindenek előtt. :-)))))
66. Moonlight_1977 (válaszként erre: 65. - 826c084fa6)
2012. aug. 21. 16:29
Köszönjük!
2012. aug. 21. 16:24
drukkolok nektek teljes szívbõl, sok sikert!!
2012. aug. 21. 16:13

Tényleg jó ötlet plusz vizsgálatokat csináltatni.

Remélem minden rendben lesz nálad!

63. 8f3c54052d (válaszként erre: 56. - A7cb1a79ef)
2012. aug. 21. 15:58
Nettus, én sok mindent magán úton intéztem. Sajnos hülye voltam, mert csak a sikertelen lombikok után, mikor elkezdtem gondolkodni, hogy ugyanmár miért nem sikerül, ha elméletileg én egészséges vagyok. Mert nekem az a tapasztalatom, hogy ahol a nő egészséges, és csak spermaprobléma van, akkor ott első vagy második sikerülni is szokott. És a következő előtt is megakarok még nézetni pár dolgot, véralvadás, leiden mutáció, ilyesmiket.
62. Moonlight_1977 (válaszként erre: 58. - A7cb1a79ef)
2012. aug. 21. 15:37

Mivel szülészeten dolgozok gyakorlatilag mindnet helyben eltudtam intézni és el is fogadták a meddőségiben.

Csaz az AMH és a páromnak a kariotipus meghatározás kellett pluszba,de ha már ott voltam akkor magamnak is csináltattam egyet a Géndiagnosztikában,igaz huzos volt az ára,de most már ugy is mindegy.

2012. aug. 21. 15:35
bocs én most megyek!legyetek jók!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook