Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Második osztályos lányomnak a Kincskereső kisködmön a kötelező olvasmány. Reális ez? fórum

Második osztályos lányomnak a Kincskereső kisködmön a kötelező olvasmány. Reális ez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
98. 754c7e07c3 (válaszként erre: 96. - 41e36cdb38)
2009. máj. 31. 08:10
Az értő olvasásos részt remélem nem Jutkának írtad. Különben felfogta, mit írtál, és neki az a véleménye, ami. Ne vedd magadra, ha ne érzed úgy, de te írtad, hog kivetted filmen, mert elolvasni nem fogja a gyereked.
97. anaterra (válaszként erre: 92. - Ében11)
2009. máj. 31. 08:04
Nincs terhelve és ezáltal tudása sincs, ez neked az ideál? Bár vannak olyan társadalmi kultúrák, ahol az a jó minél hülyébb az ember és azt lehet vele csinálni amit akarnak, mivel tudása nincs, jogait nem ismeri és csak bólogat.
96. 41e36cdb38 (válaszként erre: 95. - 9ea67a7a1c)
2009. máj. 31. 07:41

Az a szomorú, hogy írni, olvasni megtanultál, de az értő olvasás még nem megy!

Külömben felfogtad volna, hogy mit írok.

Semmi esetre sem azt, amiről Te beszélsz.


A téma részemről lezárva, további kellemes eszmecserét, és jó hétvégét kívánok.


Egyúttal megköszönöm mindenkinek aki a témához hozzászólt, hogy megosztotta velem a véleményét, és szánt rám pár percet.

2009. máj. 30. 21:01
A fiam is másodikos,még nem adták ki a kötelező olvasmányt,de remélem hogy a Kincskereső lesz az....igaz ép a napokban igértem be az Egri Csillagokat neki egy közös elolvasásra,és nem egy osztályelső,nem is a legjobban olvasó gyerek...nem háborgott rajta....szerintem abszolut nem okos megoldás ha a szülő felülbirálja a pedagógust olyanformán hogy vele nem beszél róla,csak sunyiban megvesz egy filmet ....gratulálok,igy lehet legjobban arra szokatni a gyereket hogy a könnyebbik oldalát nézze,később is majd filmet néz olvasás helyett,vagy max egy leröviditett kivonatot olvas el:(((szomorú....
94. Fiatal nő (válaszként erre: 93. - Ében11)
2009. máj. 30. 20:46
Anno én is tanultam oviban nyelvet. De én németes voltam. :-)
2009. máj. 30. 20:41
erről jutott eszembe, hogy bár nem waldorfba írattam nagyon messze van tőlünk, meg se tudtam nézni, de egy kisebb óvit néztem ki ahol a vezető óvónő szinte mentegetőzött hogy csak néptánc és korcsolya meg úszás van külön, akkor nyugodott meg mikor mondtam dehogy akarom a háromévesemet különórákra járatni.Szóval lehet az iskola is terhel, de szinte kényszerítve vannak mert a szülő is tehelne-pl. a barátnőm óvis angolt is tart, és több csoportban mert szülői túljelentkezés van rá!
92. ében11 (válaszként erre: 91. - Anaterra)
2009. máj. 30. 20:33

akkor miért csodálkozunk hogy a normál suliba megterhelik őket?

Aki a waldorfa járt azért nem állta meg a helyét mert a normálba túl vannak terhelve, mert most ugye a regény kapcsán is erről beszélünk.Szóval gyereknek lehet jobb a waldorf, mert jól érzi magát.

Az hogy milyen jellem, függ a szülőtől és a tanártól is.Nyiván normális emberi értékeket kellene hogy kapjon otthon is és az iskolában a tanártól is mindegy melyik iskola.

a barátnőm egy református iskolába tanít, de önkormányzatiba is volt- a gyerekek mindenhol ugyanolyanok voltak, egyformán volt jó és rossz magatartású tanítványa.

91. anaterra (válaszként erre: 88. - Ében11)
2009. máj. 30. 20:26
de más egy ovi és más egy iskola. Oviban kimondottan jó, ha nem a megszokott séma szerint megy az oktatás. Iskolában kimondottan hátrány. Nem egy ismerősöm Waldorf iskolába járt, ját. Az egyik visszament a normál iskolába és vért izzadt, és az osztályához képest nagyon nagy lemaradásban volt. A másik ismerősöm maradt, de az a gyerek ráadásul viselkedésproblémás is és még az hogy Waldorfba járatják hab a tortán. Ha még láttatok tajt bunkó, neveletlen és buta gyereket, akkor ajánlom őt. Persze ez egy normál iskolában ugyanúgy előfordulhat. De ennek a gyereknek semmi szín alatt nem ezt javasolnám. Azt szokja meg, hogy minden szabad és játék, tanulni meg nem is annyira kell. Középiskolában meg jönnek a pofonok. A mi környékünkön vannak olyanközépiskolák, ahol szóba se állnak olyan gyerekkel, aki Waldorf iskolából jött. Örülök annak, akinek ez a módszer bejött. De én biztosan nem fogom odajáratni a gyereket. Olvasson szépen és tanuljon.
90. ében11 (válaszként erre: 89. - Fiatal nő)
2009. máj. 30. 20:23
azt hiszem én se egy nap alatt olvastam ki, sőt lehet nem is csak egyszer(öcsémmel is), meg gondolom a gyerekemmel is!
89. Fiatal nő (válaszként erre: 84. - Ében11)
2009. máj. 30. 20:20
A szöveg okozhat gondot. Bizonyos kifejezések, szavak, illetve mondatok. És így van, igazad van. Azért nyáron van, hogy legyen ideje átrágni, legyen ideje a szülőnek is segíteni, ha valami nem világos a gyerkőcnek.
2009. máj. 30. 20:18

a waldorf nekem szimpatikus, nálunk van ilyen ovi is.

emberközpontú semmi rohanás hajszolás és sok sok közös munka(tanulás, )beszélgetés kézműveskedés...bár akinek a különóra fontos ebben a módszerben csalódni fog és azt gondolja csak a gyenge teljesítűsű gyerekek járnak oda...de ez azért ennél bonyolultabb...én is csak az ismertetőjüket olvastam mikor óvit kerestem.

2009. máj. 30. 20:17
Én meg tudom hogy nem jó módszer, tapasztaltam és tanultam is róla. Így az én véleményem marad, a tied meg a tied. Mindenkinek szíve joga úgy gondolkodni ahogy akar.
86. 754c7e07c3 (válaszként erre: 85. - Anaterra)
2009. máj. 30. 20:13
Mert nem ismerem. S, amit nem ismerek, arról nem tudok nyilatkozni. Sem azt, hogy rossz, sem azt, hogy jó. és, ha azt mondod, nem jó, nem fogok bólogatni, akkor sem, ha te ismered. Én attól nem fogom megismerni. Tapasztalat alapján tudok valamiről nyilatkozni.
85. anaterra (válaszként erre: 83. - 754c7e07c3)
2009. máj. 30. 20:10
Miért?
84. ében11 (válaszként erre: 79. - Fiatal nő)
2009. máj. 30. 20:09

nem nagyon értem mit nem értene a gyerek rajta, a történet helyét a viselkedéseket benne, a szövegét?

azért adták nyárra, hogy szülő is segítsen...engem úgyanúgy meghatot ez is mint a vuk,És abban mikor a vadászok elkapják a rókacsaládot ott is kissé kegyetlen a leírás, de nem is ez számít hanem a mese vége, általában.

83. 754c7e07c3 (válaszként erre: 82. - Anaterra)
2009. máj. 30. 20:09
Ebben sem értek egyet, ha nem haragszol.
82. anaterra (válaszként erre: 80. - 754c7e07c3)
2009. máj. 30. 20:06
Azért írtam ezt a módszert, mert ebben tanultam és számomra érthető volt mit kell tanulni. Vannak egyéb jó módszerek, de a Waldorf-féle iskola, az nem egy jó megoldás, abban egyetérthetünk.
81. Fiatal nő (válaszként erre: 78. - 754c7e07c3)
2009. máj. 30. 20:05
:-)
80. 754c7e07c3 (válaszként erre: 36. - Anaterra)
2009. máj. 30. 20:04
Ez így ebben a formában nem igaz. Én nem a Zsolnay módszerrel tanultam, pl. És örülök neki.
79. Fiatal nő (válaszként erre: 75. - Ében11)
2009. máj. 30. 20:04

Azért olyat se adjunk neki, amit nagyon nem ért. :-)

Úgy lehet fejlődni, ha mindig valamivel bonyolultabb szöveget adunk. Ismeretlen fogalmakkal, új ismeretekkel, stb. Ezeket el kell szépen magyarázni, és így a gyerek tanul is újat, tud haladni, és nem tartja egy adott szinten a sok ugyanolyan mese... :-)

Szóval valahol mindkét oldalnak igaza van. Kéne egy aranyo középút! :-)

78. 754c7e07c3 (válaszként erre: 74. - Fiatal nő)
2009. máj. 30. 20:03
Az egyik nagy kedvencem az Egri csillagok, még ma is. :D
2009. máj. 30. 20:03
Felesleges dolgokon vitáztok szerintem. A gyerek olvasson, de korához megfelelő és kellően terhelhető könyvet. Pl. ötödikes ne olvasson Anyegint, de egy nyolcadikos ne a Mir-mur kalandjait olvassa. Semmivel sem butábbak a mai gyerekek, csak a 20 évvel ezelőtti tananyaghoz képest brutálisan sok információt kell bevenniük. Túlzott már az anyag. Ráadásul amíg dilettáns módon határozzák meg a tanterveket és tananyagokat, csak összevisszaság lesz. NAT bevezetése stb. Csak 28 múltam, de a Zsolnay-módszer nagyon eltalált dolog volt. Azóta megjelent a Waldorf és egyéb borzalmak. Nem csoda hogy egy bizonyos réteg, sík hülye.
76. erikpipi (válaszként erre: 73. - Ében11)
2009. máj. 30. 20:03

Nem azt írtam, amire te most felháborodsz....

Mi lenne, ha értelmeznéd, és utána háborognál?

2009. máj. 30. 20:01
és ha tényleg a könnyen emészthetőt adjuk nekik, akkor mi magunk butítjuk őket, kevesebbnek tartva, hogy á, ő még túl kicsi hozzá stb.
2009. máj. 30. 19:58

Na, az Egri csillagokat én is utáltam... (Sőt, most sem szeretem.)

De a Kincskereső kisködmönt, meg a Pál utcai fiúkat én például nagyon szerettem. :-)

73. ében11 (válaszként erre: 71. - Erikpipi)
2009. máj. 30. 19:57

ez nem igaz!Szoc. nem volt egyenlő a nyomorral.

És most is sok sok család nélkülöz, csak nem szeretjük látni az aluljáróban a kukában a tv-ben és ezek szerint a gyerek ne is olvasson róla...nehogy megértse ha valaki ilyen helyzetben van...és együttérző felnőtté váljon...esetleg olyanná aki segít másokon...nem csak a rózsaszín mesék vannak...könnyű habos!

72. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - 41e36cdb38)
2009. máj. 30. 19:54
Én a Kincskeresőnek örültem volna. :)
2009. máj. 30. 19:53

Egyáltalán nem reális.Szerintem ugyan úgy nem gyermekkönyv, mint Fekete könyvei. Ezek a könyvek szinte mind a nyomorról szólnak, egy 8 éves gyerek, főleg, hogy modern társadalomban él, nem fogja megérteni. Még a szocializmusban elment. Gyerekként elolvastam, de egy életre elvette a kedvemet a kötelező olvasmányoktól, úgy hogy ötödikben pl. már nem olvastam az Egri csillagokat, csak sokkal később.

Egy 8 éves gyerek örül ha a kötelező anyagot megtanulja. Mondom ezt úgy, hogy a 8 éves fiam magától olvassa az Egri csillagokat..



Adhattak volna valami könnyedebbet is, ha már kötelező.

70. Fiatal nő (válaszként erre: 68. - Virgilius)
2009. máj. 30. 19:52
:-)
69. virgilius (válaszként erre: 68. - Virgilius)
2009. máj. 30. 19:49
Nekünk anno a Tüskevár 5-ben volt kötelező, az 10-11 éves kor. A Vukot addigra már rég kiolvastuk.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook