Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


2010. nov. 26. 23:18
Szia Moncsa, úgy örültem, hogy írtad, hogy megszületett a kisfiad, és látom, hogy azóta baj van???? Remélem minden rendbejön, ha tudsz, írj nekünk!
2010. nov. 25. 09:05
folyt köv...hamarosan...
2010. nov. 25. 09:05
November 11 -én reggel éreztem,hogy le kell mennem a helyi orvoshoz,mert valamiért olyan sejtésem volt,hogy nyitott a méhszájam..ezek mellett a kicsi is elég furcsán mozgott a pocakomban,mondjuk ugy,hogy lassan de folyamatosan feszitette ki magát.Éreztem,valami nem stimmel..ahogy leértem és végre sorra kerültem,az orvos megvizsgált,ami elégé fájdalmas is volt,mert kézzel,hüvelyi uton tette és megállapitott 2 ujjnyi nyitottságot,s javasolta,menjünk be a Margit Korházba még a mai napon.Ez után és sietve anyához indultam az irodájába,ami a rendelőtöl 5 percre volt,de az uton sikerült észlelnem,hogy valami szivárog belőlem..mikor anyához értem,a wc-re érkezve láttam,kicsi vérzek,zselés szerűen...elkezdett leválnia nyákdugó(azt hiszem erre az orvos a vizsgálatával csak rásegitett).Anyával vártunk,mert ugy gondoltam,nem vészes,ha fájásaim nincsnek,kivárom a délutánt.Aztán 2-3 ora tájt elindultunk a Margitba be Pestre.Elmondtam a panaszomat,majd rövidesen ctg-re tettek,ami elég gyengének bizonyult,mivel a kicsi alig akart mozogni.Én már akkor éreztem,én maradok...hát bent is fogtak,állitásuk szerint a gyenge Ctg miatt..felvittek az 5.emeletre,mivel a szülészeti részlegen nem volt férőhely,igy a sebészeten feküdtem 1 napot.A szobában rajtam kivül ég voltak 4-en,mind valamilyen probléma miatt feküdtek bent.Egész nap folydogált a nyákdugó maradék része.November 12-én délután megérkezett férjem is látogatoba,este 7re mikorra pont Ctg-re kellett mennem,igy jött velem ő is.Hamarosan csörgött a telefonom ,váratlanul megjelent keresztanyám is a Korházban..19.00-kor feltettek a Ctg-re..nagyon gyege volt..aztán megérkezett Mihályi Doktor Ur és Betti nevű szülésznő,aki a Ctg-re tekintve Mihályi Dr Urnak és nekem az azonnali burok repesztést s szülés meginditást javasolta.mondván,hogy a kicsi nem érzi nagyon jo magát odabent.Végre...egy hozzá értő ember..gondolam,hisz én is ugyan ezt éreztem.Ekkor irtam a folyoson ülö férjemnek egy rövid üzenetet-cica..lehet hogy meginditják a szülést..19.25 perckor burkot repesztettek.Betti szülésznő fogta a kezemet..én pedig szinte sirtam..annyira vártam ezt a pillanatot,de egyben aggodtam is nagyon.Hirtelen tötént minden..Semmit nem éreztem a burok repesztésből...csak a szivárgást.Aztán lábam közé fogva a papirt elindutunk a szülőszobára.Kiérve a folyosora férjemre néztem,s mondtam neki-Cica ,megyünk szülni...szegény azt sem tudta hol van hirtelen..engem Betti bekisért a vajudo szobába..és hagyta,had jöjjenek a fájások.Ctg-re tett és infuziot kötött be.E közben én elintéztem néhány hivást,hogy tudassam-a helyzetet.Közben férjem és keresztanyám lepakolták a cuccaimat az 5.emeletről ,majd irtam a kedvesemnek siessen..mielőbb legyen ott mellettem..sietett is..hamarosan megérkezett talpig zöldbe öltözve..Jol állt neki..Na és hát kezdetét vette a vajudás..mivel elég gyengék voltak és nem akartak jönni a fájások többszörös adag oxitocint adagolt nekem Betti az infuzioba.Semmi féle érzéstelenitést nem kértem,de állitolag nem is volt senki,aki be tudta volna adni.Bettike egy nitrogén,vagy milyen maszkot adott,hogy szivjak belöle,ezt szeretik a lányok,ez kicsit segit.Hát én szivtam is belőle elég sokat,de semmi hatása nem volt,igy hamar le is tettem.Fél ora mulva 4 ujjjnyira voltam tágulva,azt mondta Bettike,nagyon jol haladunk.1.5 ora alatt meglesz a kicsi.Igen ám,de a fájások jöttek és már nem 3 percesek hanem 1 percesek és nagyon erősek.Vajudtunk bal oldalt fekve jobb oldalt fekve,majd ülve,aztán hamarosan gumilabdára is ülve,ekkor már anyaszült mesztelenül,mert annyira melegem volt,hogy levettem a háloinget.Ekkor már nem érdekelt semmi.Csak a kicsire és a fájásokra akartam koncentrálni és a légzésre.Időközben mikor kiment a szülésznő sikerült hánynom is egyet egy müanyag edénybe.Mikor visszaért a szülésznő azt mondta,jol van mindjárt megleszünk..de sanos a kicsi viszacsuszott és eltünt a méhszájam..igy kezdhettük előröl az egészet.Jobbra fektettett és ismét magunkra hagyott minket..férjem kitartoan mellettem volt és kisérte minden pillanatát a szülésnek és az érzéseimnek..akkor 2 nagyon nagy fájásom jött amikor érzetem..tolnom kell..akkor visszaért a szobába Betti és örömmel közölte..jolvan mindjárt meglesz a kicsi.Nyomtunk...nyomtunk teljes erőből,közben megérkezett az orvos ,aki a fájásnál észrevétlenül gátmetszést csinált..muszáj volt,hisz a kicsi állitolag arccal kifele jött és hátso koponya csavarral igy nagyobb volt a fej kerület.Az orvos már a hasamon könyökölt én pedig 2x-ri ájulásig nyomtam,de nem volt időm sem feleszmélni a kábulatbol hiszen azonnal rákellett nyomnom hirtelenjében még 2-őt 3-a ,mert a kicsi szivhangja legyengült...küzdenem kellett a végsőkig..tudtam a semmi erőből is nyomnom kell.23.15kor szolt Betti..hogy itt vagyunk,megvagyunk és hirtelen lábam közé nézve megpillantottam,pillantottuk a csupa véres kis magzatmázas (alig hangu) kisfiunkat.Ahogy kipucolta Betti a légutját már a pocakomra is tette..annyira remegtem..fel sem tudtam fogni az egészet..csak néztük Férjemmel és szo nélkül csodáltuk..a sokktol sirni sem tudtam:)Örömömben persze..aztán férjem elvágta a köldökzsinort,megfürdették és párom a karjaiba is vehette,dédelgetni.Csak néztem őket remegve...de fel sem tudtam fogni,mi történik.Ez után (BÁnkuti Dr és Betti kipucoltak és összevarrtak...majd ott hagytak pihenni..hajnal 2kor..ekkor férjem és kint várakozó keresztanyám is elindultak haza..a családban ők látták először a kicsit..rajtam kivűl:)Mikor magamra maradtam akivel tudtam sms-ben közölte a hirt..majd hajnal 5kor áttoltak a szülészeti osztályra.Persze addig egy szemernyit sem aludtam....Büszke voltam a férjemre,mert mindvégig ott volt mellettem,biztatott,segitett hatalmasat nőtt a szememben.Azt hiszem akkor éveket nőttünk lelkiekben:)és észben is.Ez a történetem szebbik fele..: a SZÜLÉS -ami egy gyönyörű élmény marad--s amit ezek után le fogok irni--ami ez után jött-az maga a POKOl!!!!
2010. nov. 7. 07:35

Kismamák és anyukák hinni kell a jóban és örülni annak amit kapunk :)

Élvezzétek a szülés és a babázás örömeit!

Én is irok legközelebb,ha már megvagyunk és kijöttem a Kórházból..Puszíí !

99. gicus83 (válaszként erre: 97. - Renikem)
2010. nov. 4. 21:42

Szia!!


Én három ágyasba voltam és nem bántam.Főleg,hogy első gyerek volt,bár a szobatársamnak is így sokat nem segített, de mégis volt kivel megosztani a bizonytalanságokat.:)

Nekem volt bent telefonom és mellszívó is de soha semmit nem vittem magammal mikor zuhanyozni mentem(pedig mentem egy párszor) de semmi nem tűnt el.Lehet szerencsém volt,de mikor ott voltam azalatt az 5nap alatt nem tapasztaltam,hogy bárki említette volna eltűnt bármije.


A csecsemősökről sajnos én se mondhatok jót.


a teát én is ittam de tényleg nem tudom az segített e.

2010. nov. 4. 16:10
Bocsi javítom magam, én még idén NEM szülök:)majd febr-ban:)
2010. nov. 4. 16:10

Sziasztok Margitosok:)


Én még idén szülök, majd csak febr.-ban.

Én Burik dokihoz járok, nála is volt hogy késett 2 órát és már csak a rendelési időből 1 óra volt vissza...hála "gyorsan" bejutottam... de ami ott folyik:(

Úgy döntöttem, hogy nem kérek fel dokit, az ügyeletesnek is meg csinálni mindent:) de szülésznőt azt szerettem volna.

Múltkor voltam 4D-s UH-n és hoztak egy édes újszülött babát, viszi épp az én szülésznőm, és beszólt neki egy doki, mondja, hogy ne hozzatok be több babát, így is kavarodás volt. Egymásra néztünk emberkémmel, és hát ki kerekedett a szemünk:)


Barátnőm nem rég szült, ő azt mondta, hogy jobb a kórházi hálóing, mert úgyis tök véres lesz, és legyen az ő bajok evvel:) de ha Margitba ez nem lehetséges, akkor az más:)


Teáról én is hallottam, valakinek segített valakinek nem:) de kívánom, hogy mindenkinek gyors szülése legyen:)


Szülésznő épp azt mondta amit az egyik hozzászóló, nincs értelme kifizetni ennyi pénzt pár napra...egyedül érzed magad, bár Én szívem szerint egyedül lennék, nem nagyon tudom vagy nem is akarok mást látni körülöttem:) de maradok a 3 ágyasba:) mert ennyit nem fizetünk, vagy ha annyian leszünk, hátha bekerülök az egy ágyasba ingyen, valahol lenni kell:)


3db 6 ágyas, ez mind a császárosoké... és 3 db vagy 4 3 ágyas van, azt hiszem, mert be mehettem megnézni.


Semmi értéket nem szabad bevinni...de ha a telom ott van, vigyem magammal a fürdéskor? vagy a drága mellszívómat?


Sajnos a csecsemősökről én nem hallottam jókat, de bízom benne, hogy kedvesek lesznek:)

96. _anatha_ (válaszként erre: 95. - 22ed3d779a)
2010. nov. 4. 00:30

Drukkolok azért, hogy annyira mégse fájjon ;)

Ügyes legyél!

2010. nov. 3. 10:37
Én is hamarosan megyek szülni a Margitba..bár csak November 18-ra vagyok kiirva,de mindenki előbbre mondja..én 3 nappal előbb születtem,örülnék ha velem egy napon jönne a kicsi!Mindenkitöl csak szépet és jót hallok a Margitról,de mind ezen kivűl is nagyon pozitivnak érzem a Kórházat és környezetét.Egyáltalán nem félek,sőt várom a fájásokat:)Csodálatos élmény lesz..ha fáj,akkor pedig csak fájjon :)Hozzá tartozik.Nem kell ide epidurál sem,régen is anélkül szültek,bele halni ugy sem fogunk:)Mindenkinek kellemes élményeket és a kedves jó tanácsokat megfogadom a tapasztalatokat pedig nyomon követtem.Pusziii
94. _anatha_ (válaszként erre: 90. - Gicus83)
2010. okt. 28. 22:54
Gyorgyi, igen, o volt az :)
93. guapa (válaszként erre: 92. - 24c6db19e9)
2010. okt. 28. 12:59
:) akkor ne hagyd magad, engem is császározni akartak, de kértem, hogy várjunk és rá 45 percre megszületett a kislányom :)))
2010. okt. 28. 12:34

Köszönöm szépen a válaszokat!


Az orvosom a Sávai Gyuri. Még anno én is nála születtem, meg öcsém is, unokatsóm gerekei... Csak mind császáros babák voltunk, én meg természetes szülésre készülök :)

91. guapa
2010. okt. 28. 09:41

Sziasztok!


Én most szültem a Margitban, dr. Magyar Attilánál és Takács Bettynél. Egyik sem volt (végül) fogadott, ők voltak ügyeletben. Mindenkinek szívből ajánlom őket, rendkívül lelkiismeretes jól összeszokott csapat. A doktor úr kicsit nagyon "orvosos" szemléletű, de ellensúlyozta Betty alternatív szüléshez való hozzáállása. Málnalevél teát lehet inni a vajúdás alatt is, sőt a homeós bogyókat is felváltva szedheted. Az edát a doki adja be. A szülőszobán csak egy személy tartózkodhat veled!!! Az előkészítőben engem csak vizsgáltak, nem borotváltak és nem adtak beöntést sem (ha van előtte hasmenésed nem is szükséges). Hálóing saját kell és tényleg jó az elől gombolós, hogy a baba érintkezzen a bőröddel és szopizzon, ha tud. Én elégedett vagyok nagyon a csecsemősökkel is, mert rendkívül segítőkészek, pedig nem adtam nekik egy forintot sem. A leghátsó szoba viszont dohos, mert beáztak fentről, na azt nem ajánlom senkinek!!! Takaró van vastag is a piciknek, ha valamelyik fázós, én nem vinnék ruhát sem, mert nagyon meleg van bent. Viszont a wc nem valami higiénikus, úgyhogy wc ülőke papírt vigyetek!!! Mindent összevetve kívánom nektek, hogy szép és gyors szülésetek legyen, a kórház miatt ne izguljatok, mert jó helyre kerültök :))) (én a kórháztól féltem a legjobban, de kellemesen csalódtam)

90. gicus83 (válaszként erre: 87. - 24c6db19e9)
2010. okt. 28. 08:30

Szia!bocs,hogy csak most írok!!!Szóval elöl gombos azért jó,már ha végig az mert akkor könnyebb a végén lehámozni magadról,rajtam szinte végig rajtam volt a CTG és így kicsit kényelmesebb volt,hogy nem kellett felhúzogatni.De egyébként nem kötelező.És inkább olyat vigyél amit nem sajnálsz!!


Nekem az EDA-t az éppen ügyeletes orvos adta be mert a dokim még nem volt benn.

Milyen előkészítésre gondolsz??A beöntést egy másik helységben csinálja a szülésznő,ott letudsz utána zuhanyozni is.Nekem a borotválást,csak nagyon picit kellett mert itthon előkészültem a szülőágyon csinálták.

Nekem egy Györgyi nevezetű szülésznőm volt,nem fogadott.Végig nagyon rendes volt,bár először kicsit mogorvának tűnt,de a végére egész felengedett.Állandóan jött be kérdezte,hogy vagyok,mit érzek,nézte a CTG-t meg azt,hogy tágulok,biztatott stb.

ki az orvosod,ha szabad kérdeznem?:)))

89. weberkitti (válaszként erre: 88. - _anatha_)
2010. okt. 27. 23:13

Nekem császárom volt, és az eda-t anesztes rakta be! NEm hiszem, hogy sima szülésnél más csinálná!

Szülésznők nagyon-nagyon rendesek!!! Az egyik, már azt hiszem nem dolgozik ott, végig simogatta az arcom, és "pátyolgatott" közben! :D

88. _anatha_ (válaszként erre: 87. - 24c6db19e9)
2010. okt. 27. 22:12

A szules utan kozvetlenul megkapod a picurt, hogy egy picit szopizzon, ha sikerul neki, ezert jo a szoptatos haloing, vagy gombolos.


EDA-ban nem tudok segiteni, en lecsusztam rola...


Szuloszoba mellett van majdnem kozvetlenul egy kis terem nogyogyasz szeru szekkel, ott kapod a beontest, van ott vece is, ha kesz vagy, csak attotyogsz a szuloszobara. (segitenek, ha kell)


A szulesznom elsore nagyon unszinpi volt, mintha mindent tudnom kene... de a szulesnel nem kivanhattam volna jobbat nala! Paff, a nevere nem emlekszem :(

De allitolag nagyon rendes mind.


Ugyesek legyetek :)

2010. okt. 27. 11:03

Elől gombos a szüléshez? Miért? (utána ok, hogy a szoptatás miatt, csak a szüléshez nem értem miért kell :D ).

Köszi a választ!


Meg eszembe jutott még valami, hátha tudsz segíteni ;) :

Azt jól értettem, hogy nem aneszteziológus adja be az EDA-t, hanem a szülész orvos? (lányos zavaromban nem tudtam visszakérdezni, hogy jól értettem-e :) ).


Meg még valami: a szülőszobákat megmutatta, az orvosom... De az "előkészítést", hol szokták csinálni?

És gondolom a szülésznő csinálja...


Tényleg: milyenek a szülésznők? :)

Mivel az orvosom a család barátja, így nem fogadtunk szülésznőt... Remélem ez nem lesz gond...


Bocsi, kicsit izgulok már :))))

Ha bármi tanácsod van, szívesen veszem ;)

86. gicus83 (válaszként erre: 85. - 24c6db19e9)
2010. okt. 27. 10:36
szia!!Saját kell!Az a legjobb ha elöl gombolós!!
2010. okt. 27. 10:33

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés, mert elfelejtettem megkérdezni az orvosomtól:

Szüléshez adnak hálóinget, vagy saját kell?

2010. okt. 19. 16:37

Ugy érzem meg kell oszatnom a mai élményt :) :)

Délelött 10.15 re értem be a Margitba 37.heti Ctg-re ,várvételre illetve Magyar Dr Ur rendelésére,hogy levegye a S.Kokuszt" .

10. sárszámot kaptam...az orvos 1 órát késett..de el lehetett nézni,mert császára volt..(Közben--egy hölgy 13.00kor visszaérkezett a Kórházba,Cukorterheláése volt..a nővérek már tiszta idegesek voltak mert már 11.00kor kiszoltak,de a hölgy sehol nem volt..erre mikor visszaérkezett kiderült,hogy amit adtak neki cukros vizet azt utközben kiboritotta,mondva,hogy nem tudta hogy az van benne-mikor elötte keverték be neki - :):)És még ki volt akadva,hogy mind ezek után nem vették le tőle a vért..:)))Aztán-ahogy megérkezett az orvos rá 25 percre megint lelépett,mondván,hogy 10 perc és itt van.45 perc mulva ismét visszatért és nagy nehezen bejutottam.14.00 kor távoztam miközben rajtam kivül még 30 db sorszám várakozott..pfff..szegények!!!Én nagy nehezen még hazavánszorogtam..remélem ez kivételes este volt :) Nem szeretnék legközelebb ott aludni:)

83. _anatha_ (válaszként erre: 82. - 22ed3d779a)
2010. okt. 18. 21:30
En ittam, artani nem art alapon. Hogy ettol-e, vagy sem, de fel 12-kor mentem be a korhazba ugy 6-7 perces fajasokkal, 2 utan nem sokkal mar megvolt a babam (elso raadasul), ugyhogy en ajanlom. Viszont ugy tudom, hogy a tagulasnal segit, a fajasok ugyanolyan kellemetlenek teaval is.
82. 22ed3d779a (válaszként erre: 79. - _anatha_)
2010. okt. 18. 19:34

Anatha..Köszönöm válaszod! Aranyos vagy!

Tudsz valamit egyébként erről a málna levél teárol,vagy tudtok?Én iszom már 1 hónapja..állitolag segit a méh izomzat tágulásában,nem lesznek olyan erősek a fájások..reggel este egy-egy bögrével kell inni.

Probáljátok ki!Sokak szerint nagyon jó és hatásos!

Finom minden izesités nélkül is!

Veszteni nem vesztetek semmit!Max nyertek...:)Szép napokat:)Puszi Moncsa

81. _anatha_ (válaszként erre: 80. - Eni26)
2010. okt. 18. 17:27
Februarban meg nem kellett... most nem tudom, de a korhaz honlapjan rajtavan, ha azota valtozott valami ezugyben.
80. Eni26
2010. okt. 18. 15:21

Sziasztok!


Hallottam több kórházról,hogy kell bevinni magunkkal mosószert a babaruháknak.. A Margit kórházban is így működik??

79. _anatha_ (válaszként erre: 78. - 22ed3d779a)
2010. okt. 18. 15:05

Szia Moncsa,


Es egyebkent a Margitba tartoznal eredetileg lakohely szerint? Ha valasztasz korhazat, nem kell eleve fizetni vmit? Ezt nem tudom en sem.

A kerdesekre megprobalok valaszolni, vajudaskor apuka tuti bent lehet veled, meg azt is el tudom kepzelni, hogy ketten is veled lehetnek, mert akkor meg a szuleszno is csak rad-rad nez, es nem zavarjak a dokit es a szulesznot meg akkor.

Kesobb viszont a szulesnel - szinten nem tudom biztosan, de a hely szuke miatt szerintem max egy valaki lehet veled a dokin es a szulesznon kivul.

Es ha mar beindult a szules, akkor mar nem lehet nagyon mocorgas, az en ferjem a vajudas alatt szivta kint idegessegeben a cigiket, aztan szoltam neki telefonon, hogy most jojjon, mert utana mar nem johetett volna be, ha elindult a baba kifele. At kellett meg oltoznie korhazi zold vedoruhaba.

Amit feltetlenul vigyel: pelenkat (adnak valamennyit, de nem eleg), popsikenocs van, de torlokendot vigyel.

Textilpelust vigyel ket-harom darabot (baba feje ala az agyikoba, es bufizeshez is.

Novemberben mar eleg hideg lesz, ugyhogy vigyel par vastagabb ruhat is a babonak, habar feloltoztetik, es a korteremben sincs hideg, futenek, de maximum nem adod ra.

Kis takarot, ha nem eleg a korhazi a babanak.

En vittem kezi fejogepet is, nem gondoltam, de a masodik nap mar szukseg volt ra, mert nem akart szopizni a babo, es bedurrant a cicim.

(egy jotanacs, ha nem akar szopizni a baba, vagy nem megy a szoptatas, mindenkeppen kerj segitseget szobatarsaktol, vagy a csecsemosoktol - utobbi sajnos lelkesen csak akkor segit, ha kap egy kis "bonbonravalot", de irtad, hogy az anyagi lehetosegek korlatozottak, ugyhogy maradnak a szobatarsak. )

Vigyel a szuleshez: vizet, vagy innivalot, mert nagyon ki fog szaradni a szad, labellot, vagy valami szolozsirt, csokit, vagy valami ragcsat foleg a parod meg anyud miatt, mert ha varni kell, ehen fognak halni :)


Jotanacs meg, hogy legyen egy taskad a cuccaidnak, es egy kisebb, amit a szuloszobara beviszel magaddal (ebben legyenek a legszuksegesebbek).

Babaruhat, amiben hazaviszitek a kicsit, a parod kesobb beviheti, mielott mentek haza.


Hirtelen ennyi. Kerdezz nyugodtan, ha kivancsi vagy meg valamire.


Nyugodt babavarast! :)

2010. okt. 17. 11:25

Kedves Mindenki ! Én új tag vagyok éppen ma regiztem,.de már jó ideje nyomon kísérem a beszélgetéseiteket :)

Lenne pár kérdésem és kérlek titeket mielőbb válaszoljatok nekem!

27 éves vagyok és most 2010 November 18-ra vagyok kiirva,az első babámat várom..kisfiú lesz:) Nekem nagyon nagy csoda a bébim ,mert nekem ugy volt,hogy nem is lehet babám..

A Margit Kórházban fogok szülni,már oda is járok jó ideje terhesgondozásra,már CTg-re..

Most kezdem a 37.hetemet..már nem sok van hátra..

Nem választottam orvost,mert állitolag sokat kell fizetnem,bár én csak 1 orvost kérdeztem személy szerint,de ő is 40.000től jön be.Igazából az anyagi körülményeim nem olyanok..hogy adni tudjak..inkább ha lesz is és van is a kicsire költöm.Biztosan sokan szültetek a Margitban,nekem ez volt a legszimpibb és a leghangulatosabb,pozitiv érzetemn támad,ha bemegyek a Kórház területére,ezért is választottam.Sok mindenkinél olvastam pozitiv tapasztalatokat.Na most engem érdekelne pár dolog,amire szeretnék válaszokat kapni.Előre is köszönöm.

-Vajudáskor végig bent lehet az apuka..és akár 2 személy is az anyukám is ?Vagy csak 1 ?

-Szüléskor is csak 1 személy lehet bent? Anyukám és a férjem együtt nem ketten?

-Mi az amit feltétlenül vigyek magammal a Kórházba,legalább is a bébimnek,amit nem adnak ott?

Minden más tanácsot várok és tapasztalatot!Puszi nektek.Moncsa

2010. szept. 25. 21:25

én tavaly ilyenkor szültem, azóta lehet árat emeltek, az idén februári frissebb infó, úgyhogy akkor valószínű már annyi, reméljük azóta nem emeltek.

Én 6 ágyasban voltam, nem is akartam 1 ágyast mert első gyerek volt Milkám, de pihenni nem tudtam semmit, mert az 5 gyerekből 1 mindig ordított... és általában nem az enyém, de elég hulla voltam mikor hazajöttem, köv. babánál, ha lesz, egyágyast szeretnék, mert jó ha bejöhet a férjem meg a fiam is és már van tapasztalatom, nem kell a segítség, viszont a pihi annál inkább :)

2010. szept. 25. 14:54

Köszi az infót! Akkor 10 vagy 12...

Kérdezhetek még? :)

Első gyerekemet a Bajcsyban szültem, a 32.hétig úgy volt, hogy most is ott fogok. Aztán orvost váltottam, így a Margitban fogok.

Ismeri valaki a Sávai doktort? Van valakinek tapasztalata nála?

75. guapa (válaszként erre: 74. - _anatha_)
2010. szept. 25. 13:15
igen az igaz, de apuka legalább ott lehet...nálunk apa tapasztalt, csak nekem az első gyerkőcöm :))
74. _anatha_ (válaszként erre: 73. - Guapa)
2010. szept. 25. 09:51

Nem lehet sajnos, és azért nem, mert összesen kettő vagy három ilyen szoba van, és hiába foglalod le, ha pont nem azon a napon mész szülni, akkor üresen állna. Amikor én voltam bent, akkor (hajnali kettőkor szültem) délutánra volt csak szabad szoba, de két nappal később már két üres is volt. Szerencse kérdése.

Egyébként megvannak a hátrányai is az egy ágyasnak... főleg első babánál. Nincs melletted sok többgyerekes, tapasztalt anyuka, akik segítenének, amikor kétségbe vagy esve...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook