Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mamik és az óvodakezdés fórum

Mamik és az óvodakezdés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
132. Anyucikóni (válaszként erre: 129. - Csilla008)
2018. szept. 13. 13:28
ez tökhülye..ha már kimondja hogy elfárad. akkor nem oda kéne ültetni a saját ölébe, és hagyni had hajtsa rá a fejét, pihenjen 5 percet? nem pedig büntibe küldeni!!!
2018. szept. 13. 13:12

Ez teljesen abszurd!

Beszélni kell vele a szülőin, egyet értek. Aztán ha nem változtat, akkor csopit kéne váltani, ha lehet.


Nekünk jól telt a mai nap, sírás nélkül megy az elválás - az óvónőnknek hála! Később pityergett kicsit, de azt mondta, jól érezte magát. Jókedvűen jött haza.

130. Csilla008 (válaszként erre: 128. - Piroska52)
2018. szept. 13. 13:10
Jujj.Bele sem merek gondolni. Majd ha megyek érte, beszélek a hölggyel.. Piroska 52 szerinted nem gáz ha pici jelenetet rendezek..? Mert ez zavar engem is.. nem kicsit. És azért 4 év az 4 év amig oda jár és ezekkel az ovonőkkel lesz...
129. Csilla008 (válaszként erre: 126. - Anyucikóni)
2018. szept. 13. 13:06
Hát igen... jeleztem ezt én reggel,de azt mondta az ovonö, hogy mikor elfárad, durva. Azt ennyi. De könyörgöm még olyan kicsi.. nem kéne felnőttként kezelni azért mert kicsit talpraesettebb.🙄😣Így majd nem lesz kedve menni. Már most nincs.
128. Piroska52 (válaszként erre: 126. - Anyucikóni)
2018. szept. 13. 13:06

Ez így igaz, kihez fordul az oviban ha bántja valami.

Mi történik ha ne adj isten bepisil?

Akkor mi lesz a büntetés?

127. Anyucikóni (válaszként erre: 124. - Csilla008)
2018. szept. 13. 13:02
naneeee!! el kell innen vinni. vagy másik csoport. ez az óvónő egy f@szkalap...grrrrrrrr!
126. Anyucikóni (válaszként erre: 122. - Csilla008)
2018. szept. 13. 13:00
Nem tudom mikor lesz az első szülői. De nem ártana ezt a szülőkkel (akár egy face csopiban megbeszélve) közösen felhozni. Mert ez nem jó. Így ahogy van. Ez nem kiképző tábor. Az óvónéni egy támasz legyen, ne őrmester! És ezt vagy közösen megbeszélitek vagy nem lesz jó vége. Mert vannak olyan besavanyodott, megkeseredett óvónénik, akik csak büntető módszerrel tudnak felülkerekedni. Pedig neki az a lényege, hogy a gyerek szeresse, bízzon benne. Mert ezek még tök kicsik, nincs kihez bújni ha bánatosak,napközben, csakis az óvónénihez. De ha naponta büntibe kerülnek, akkor a bizalomnak a csírája sem fog kialakulni. :(
125. Csilla008 (válaszként erre: 123. - Piroska52)
2018. szept. 13. 13:00
Nekem is.. sajnos.
124. Csilla008 (válaszként erre: 120. - Piroska52)
2018. szept. 13. 12:59
Bizony..és még a rossz gyerek jelzőt is megkapta, azért mert egyszer ilyen előfordult.. nagyon rossz irányba halad a világ.Én reggel ezt jeleztem az ovonőnek, hogy tudom.. szépen is el lehet mondani nekik hogy nem szabad..ahogy én tettem. Szerintem.
123. Piroska52 (válaszként erre: 122. - Csilla008)
2018. szept. 13. 12:56
az eszem megáll,
122. Csilla008 (válaszként erre: 121. - Anyucikóni)
2018. szept. 13. 12:55
Látod..
121. Anyucikóni (válaszként erre: 119. - Csilla008)
2018. szept. 13. 12:54

óóóteszentszar! 2 hetes ovisnak gondolkodó sarok! bazzee!! miafax?? azért erről óvónénivel is elbeszélgetnék..


nálunk majdnem az egész első évben úgy óvták őket, mint a hímestojást. nemhogy büntibe tették volna...pfff..

120. Piroska52 (válaszként erre: 119. - Csilla008)
2018. szept. 13. 12:49

anyám ,még hogy gondolkodó sarok,

nálunk ilyen nem volt,

de nagyot fordult a világ,

119. Csilla008 (válaszként erre: 117. - Lagnes86)
2018. szept. 13. 11:50
A mai nap? Hogy telt? Nekünk reggel sírósan. Mert az este beszélgettünk és elmesélte kisfiam hogy a gondolkodó sarokba lett küldve, mert összekülönböztek a játékon az egyik kisfiúval. Hát reggel már nem akart megint menni. Ezért mondom hogy mindig lesz valami..😂Beszélgettünk, nem szabad így viselkedni és hogy az ovonéni nem haragszik..az igazság az hogy elfárad, akkor durva. Óvónéni is észrevette.De hát még olyan kicsik.. majd alakul minden.😊
118. Csilla008 (válaszként erre: 117. - Lagnes86)
2018. szept. 13. 11:44
Majd belejöttök.😉De mindig lesz ám valami.😊
117. lagnes86 (válaszként erre: 116. - Piroska52)
2018. szept. 12. 15:35
Igen, tanultam ebből az esetből én is. Nem volt komoly hiszti, csak kétségbe esett, pityergett, de már attól megnyugodott, hogy visszamentem hozzá és vigasztaltam. Tízórai után megkerestük, szerencsére rögtön meglett a kisautó. Többet nem viszünk be semmit.
116. Piroska52 (válaszként erre: 115. - Lagnes86)
2018. szept. 12. 13:43

ne nagyon vigyetek be saját játékot,mert abból csak a baj lesz,

ha el is viszi az oviig,tegye a zsákjába,

volt olyanunk,behozta az autót,azzal ment aludni,de bent maradt az ágyban,csak akkor vette észre mikor az anyuka megkérdezte ,hol az autó,

benne az ágyban,

mondtuk maj holnap előkerül,

na,sirás-földhőzvergődés-hiszti-toporzékolás-anyarugdosás-

minden volt,kiszedtük a szekrényből az összes ágyat,mert természetesen az volt a legalján,amiben ottmaradt a kisautó,

115. lagnes86 (válaszként erre: 114. - Csilla008)
2018. szept. 12. 13:26

Köszönjük!

Mai nap jól telt :-)

Itthon még mondta nekem a drágám, hogy legyek vele nagyon-nagyon sokáig, ne is hagyjam ott.

Aztán amikor az óvónő mondta, hogy anya most kicsit elmegy a dolgára, mindjárt jön vissza hozzád, addig építs garázst az autóknak - annyira lefoglalta a feladat, hogy oda se bagózott, hogy én lelépek. :-D

Egy órát voltam távol. Amikor visszamentem, pont sírt, mert elpakolták az autókat, és az övét is a többivel (hülye ötlet volt bevinni, azt hittem, jót teszek vele - nem úgy sült el). Hamar megnyugodott, és utána is jól érezte magát, ebédig maradtunk.

114. Csilla008 (válaszként erre: 113. - Piroska52)
2018. szept. 12. 11:24
Bizony.. igyekszünk..😉Tegnap ahogy kint vártam,elérzékenyültem.Aztán láttam hogy milyen kis talpraesett, akkor meg azért. De lenyeltem.😉nem vett észre semmit!😊Nálunk 2. Hét a beszokás.Nálatok Lagnes86? Hogy telt a mai nap? Remélem jól!😊
2018. szept. 12. 07:53

jaj lányok nem könnyü ez első időszak,

csak próbáljatok következetesek lenni,

tudom hogy nehéz,mert közben meg,azt érzitek hogy megszakad a szivetek,

112. Csilla008 (válaszként erre: 111. - Lagnes86)
2018. szept. 12. 05:26
Szia. Sajnálom nagyon én is őket, nálunk is volt ilyen, de erős légy, majd alakul.😊Dejánom tegnap ottaludt a 7-dik napon. Nem volt vele semmi gond.Szépen eszik is ott.Tegnap alig vártam hogy mehessek érte, hogy tudjam mi van vele.Annyira büszke vagyok rá. Olyan kis talpraesett. Jó sírdogál ő is értem néha,és ha valami nem úgy alakul ahogy szeretné. Este beszélgetünk és mesél.😊 kitartás neked!Meg fogja szokni idővel és te is.. mert tudom ilyenkor sokmindenért megszakad a szívünk... de annyi mindent ki kell bírni.. sok szerencsét nektek!!😊
111. lagnes86 (válaszként erre: 110. - Csilla008)
2018. szept. 11. 22:01

Szia!

Ma is ott lehettem, holnap majd le kell lépnem 1 órára, azután egyre tovább leszek távol...

Amilyen jól telt az első nap, olyan katasztrófális volt a második. :-(

Tegnap annyira fel volt fokozódva a fiam, hogy nem bírt elaludni ebéd után, éjjel sem tudta kialudni magát, mert hajnalban kijött az allergiája, és be is pisilt (sajnos mostanában sok az éjjeli baleset). Így hulla fáradtan mentünk be ma reggel.

Az lett az eredménye, hogy amikor széttúrták a gyerekek az autókból rakott sort, amit csinált (nem tudták, hogy még játszik velük), rám borult és zokogni kezdett. Megszakadt a szívem érte. Aztán össze kellett pakolni, mert mentünk az udvarra - akkor a sírásból éktelen hiszti lett, majdnem egy órán keresztül. :-(

Szörnyű volt, tehetetlen voltam. Korán haza jöttünk.

Ebéd után 3 órát aludt szegény.


Remélem, holnap jobb lesz.


Ti hogy haladtok?

110. Csilla008 (válaszként erre: 109. - Lagnes86)
2018. szept. 10. 19:01
Szia Drága! Örülök hogy jól telt az első napotok!Csak így tovább.😉Holnap is bent lehetsz? Nálatok, hogy van a beszoktatás?Dejan is jól érezte magát ma.😊Még nem aludt ott, majd talán holnap.Mindenesetre ma bevittem neki a cuccot.Szeretne is ottaludni egyenlőre. És szépen eszik is már ott, pedig nem nagy evő. Írj majd. Szívesen olvasom, ti hol tartotok.😉szép estét!
2018. szept. 10. 17:33

Sziasztok!

Túl vagyunk az első ovis napon, nagyon jól telt a délelőtt! Persze, így még könnyű, velem, de örülök hogy jól érezte magát a kisfiam, és nagyon bátor volt. Azonnal szóba állt az óvónővel, pedig idegenek között általában nem szólal meg.

Alig tudtunk eljönni :-D


Csilla, nektek hogy telt a második hét első napja?

2018. szept. 8. 12:04

Köszi a tanácsokat!

Akkor ma-holnap varrok, ragasztok, vasalok alvásidőben.

107. Csilla008 (válaszként erre: 106. - Piroska52)
2018. szept. 8. 10:50
Köszönöm!már jobban van!😉
106. Piroska52 (válaszként erre: 104. - Csilla008)
2018. szept. 8. 08:25

szia,

arra készüljél fel,hogy az első időben mindent elkapnak egymástól,

ha meg hányós,akkor az majd elmúlik ha már beszokott,de addig bármi lehet,

105. Piroska52 (válaszként erre: 100. - Lagnes86)
2018. szept. 8. 08:21

mindenre amit beviszel,

váltóruha, cipő, törölköző,stb,

mindenre,mert ha ,,,baleset éri,,,és ki kell mosni,jó ha tudják kié a ruha,

kabátba is ,lehet másnak is olyan vagy hasonló,

nálunk is volt ,hogy nem mindenben volt benne a jel,keresni kellett kié,

104. Csilla008 (válaszként erre: 101. - Lagnes86)
2018. szept. 8. 07:40
Köszönjük szépen! Mindig van itthon magne b6 ivóoldat és már az első alkalom után sokkal jobban van, ha adok be neki.😊 csak nem tudom mitől lett ez neki... mondjuk kiskora óta hányós.. ha trauma éri akkor inkább.
103. Csilla008 (válaszként erre: 100. - Lagnes86)
2018. szept. 8. 07:36
Szia! Jó reggelt! Mindenbe tegyél mert összekeverik a dolgokat..nálunk van kamera, így remélem hogy nem tűnik el semmi...Lányomat volt hogy benti cipőben kellett hazahoznom télen mert ellopták a cipőjét.Akkor készültök ti is.😊
1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook