Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mai menü, avagy nyújtsunk ötleteket a tanácstalanoknak... fórum

Mai menü, avagy nyújtsunk ötleteket a tanácstalanoknak... (beszélgetős fórum)


2008. jún. 20. 19:25
ájrinhoz is megyek, imádom a szilvásgombócot és hetek óta éhezek rá :DDD
24. Shigatsu (válaszként erre: 21. - Katinkaboszi)
2008. jún. 20. 19:23
Hát végül is sós a tésztája, és a tésztába is teszel vmennyi sajtot. Utána pedig megszórod a palacsintát reszelt sajttal és négybe hajtod. Én még utána át szoktam sütni mégegyszer összehajtva is, hogy jobban beleolvadjon a sajt :) Majd felteszem a receptet, amint eszembe jut pontosan mennyi sajt kell hozzá :DDD
2008. jún. 20. 17:03

Amolyan odafigyelős ebéd a hétvégére.


Kevés liszttel és egészben főzött hagymával és fokhagymával köménymagleves, utána mikróban puhított karfiol, melyet kis rizzsel és darált pulykahússal kiegészítve, rakott karfiol, tejfölösen ami 15 %-os természetesen.


Másik nap, tyúkhúsleves, kapros, juhtúrós nokedli, ami az általam készített formában nem sima liszt, hanem kevert.


Íme: van egy bizonyos búzacsirás keverékliszt, jó mindenhez, főzni, sütni, majd én teszek hozzá kukoricadarát, búzacsirát, búzakorpát, tönkölybúzát, réteslisztet, és úgy bele a tojást.

Ennek egy nagy előnye van, hogy nemn érzed azt, miszerint tele a pocakod és pár óra mulva éhesen támolyogsz a konyhában. A sok rostanyag segít az emésztésben és az éhség elkerülésében. Ez saját fejlesztésű, de nagyon finom.

22. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Szimre)
2008. jún. 20. 16:54

Hello, jövök ám én is többször majd, néha csak ötletért, néha elmesélni milyen diétás kaját főzök mert náluk betegség miatt csak az a menő :))


Régen nekem is gond volt, milyen egyszerűbb diétás dolgokat készítsek, azután belejöttem. Remélem én is tudok segíteni általad ezzel olyanoknak, akik nem fogyókúra diétára hajtanak, csak egyszerűen szükségük van rá.


Megjegyzem a rántott sertéstarjának a bundáját lehetne egy kis buzakorpával, vagy buzacsirával, esetenként burgonypehelypürével készíteni. Csak úgy változatosságként.

A petr. krumplit én víz nélkül a mikróban szoktam, kevés vegeta, vagy hasonló rá, kis vaj és kész is, minden gond nélkül. A petrezselymet elég a végén rátenni, sokkal finomabb.

Ubisalit lehet joghurtosan, vagy kefirrel, esetleg tárkonyecettel, az sokkal gyengédebb.

Laza fröccs az inkább vörös bor legyen, mert egészségesebb.


Juj te szegény, kellett ez neked? A végén elszelelsz innen, csak nem szóljak bele az étkezési szokásaitokba. Bocsi. :))))))

21. Katinkaboszi (válaszként erre: 14. - Shigatsu)
2008. jún. 20. 16:45
Helló, miben különbözik a sajtos pali a többitől? Énmég nem ettem és nem is csináltam. Receptek között megtalálható, vagy ide is fel tudod tenni?
20. szimre (válaszként erre: 17. - F7cbe21b45)
2008. jún. 20. 16:22
Szia, pedig direkt kerestem, én sem szeretem a párhuzamosságot... Menüre, étlapra kerestem...
2008. jún. 20. 16:15
Gulyásleves, hajtogatott sajtos pogácsával...
18. bongyika (válaszként erre: 13. - Szimre)
2008. jún. 20. 16:12

Szimre! Tényleg jó ötlet volt! Én állandóan gondban vagyok, hogy mit találjak már megint ki.....(szinte minden nap főzök)!


Ma nálunk egyszerűen sajtos-tejfeles tészta volt!

2008. jún. 20. 16:11
Már van egy ilyen topic, mit főztök ma címmel.
16. ájrin
2008. jún. 20. 16:06
szilvásgombóc
2008. jún. 20. 15:54
Tárkonyos raguleves, káposztás-kocka
2008. jún. 20. 15:53

Nem-nem, nekem nagyon tetszik az ötlet, néha úgyis órákat agyalok hogy mit kéne főzni :)

Most legújabban az fordult meg a fejemben, hogy milyen régen sütöttem már sajtos palacsintát, franciasalátával :) Csak ahhoz erős elhatározás kell, mert nem két perc :DD

13. szimre
2008. jún. 20. 15:48

Kedves RLindi és Shigatsu:)

Mindkettőtöknél vendég lennék! :)))


(látom, nem a legrosszabb ötlet volt megnyitni ezt a topikot)

12. danya
2008. jún. 20. 15:45

holnap: zúza pörkölt, nokedli, ubi sali

hagymával, rakott cs.mell tejfölösen, főtt-sült új krumplival

terv: legalább egy tepsi darázs-fészek

2008. jún. 20. 15:36
én csak pár szelet marha sültet, és csirkemellet csinálltam, zöldséges rizzsel
10. RLindi (válaszként erre: 9. - Shigatsu)
2008. jún. 20. 15:18
Benne vagyok:)) Imádom a francia salit és már olyan régen csináltam:)
2008. jún. 20. 15:15

RLindi-hez jelentkeznék be késői ebédre :DD

én csak franciasalátát csináltam, hagondolod csereberélhetünk :) :D

2008. jún. 20. 15:06
kirántott sajt+ hasáb krumpli
2008. jún. 20. 15:06
Pirított dara leves ,sertésmájpörkölt, főtt burgonya ,uborka saláta
2008. jún. 20. 15:01
Tarhonyás hús
2008. jún. 20. 14:53
Gulyás leves sok zöldséggel, diétás joghurt-túrótorta.
2008. jún. 20. 14:51
Töltött padlizsá, meggyes muffin.
2008. jún. 20. 14:50
en kaposztas belest csinalok
2008. jún. 20. 14:50

Rántott sertéstarja petrezselymes krumplival és uborkasalátával.

No meg laza fröccs! :)))

2008. jún. 20. 14:48
Mai menü, avagy nyújtsunk ötleteket a tanácstalanoknak...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook