Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyarországi fesztiválok, karneválok, vásárok fórum

Magyarországi fesztiválok, karneválok, vásárok (beszélgetős fórum)


2009. aug. 18. 16:58
Sátoraljaújhely vasárnapi megnyitóval néptánc fesztivál egészen 20ig!!Búcsúval és tűzijátékkal zárulva!!
37. one85
2009. aug. 18. 16:49

2009. szeptember 11-12.-én kerül sor településünkön a VII. Halmok Közi Sokadalom, Dombegyház vendégváró falunapjának megrendezésére.

lesz Republic!Jaj végre valaki értelmeset hívnak!

36. mmacus
2009. aug. 18. 16:48
Tényleg szép, én jól ereztem ott magam. Van egy tájház is, gyerekeknek is tetszett.
35. one85 (válaszként erre: 34. - Mmacus)
2009. aug. 18. 16:46
Én a Hortobágyot csak autóból láttam!Gyönyörű hely azt mondják!
34. mmacus
2009. aug. 18. 16:43
Hortobágyi Hídivásár lesz augusztus 20-24 között, kirakodóvásár, sörsátrak, programok. Tavaly voltam először, idén is készülünk.
33. one85 (válaszként erre: 32. - Varga.nora)
2009. aug. 18. 16:08
Én ha elmehetnék nem hiszem , hogy érdekelne engem a sok drogos vagy bármilyen alak!Nem értük hanem a zenéért mennék.Sok helyen vannak ilyenek és szerintem el kell vonatkoztatni tőlük és arra kell koncentrálni amiért mentél igazán az adott helyszínre!:)
32. varga.nora (válaszként erre: 31. - One85)
2009. aug. 18. 14:18
Én meg nem tudom, h szeretném-e. Nem tudom, h egy ilyen helyen mennyi drogos, meg részeg lehet?
31. one85 (válaszként erre: 30. - Varga.nora)
2009. aug. 18. 14:17
Én is szívesen mennék!Sajnos nincs kivel.Párom nem szereti az ilyesmit!
30. varga.nora (válaszként erre: 29. - One85)
2009. aug. 18. 14:16
Én soha nem voltam még Volt-on, vagy Szigeten, de egyszer kiváncsi lennék rá, h milyen ott a hangulat!
29. one85 (válaszként erre: 28. - Varga.nora)
2009. aug. 18. 14:13
Egy ismerősöm volt két napot és azt mondta , hogy Ő nem ivott(babát vár)és mégis mámorító volt a hangulat.Ő nagyon élvezte és sajnálta , hogy nem maradhatott tovább!
2009. aug. 18. 11:51
Senki nem volt Szigeten? Kiváncsi lennék, h milyen volt ott a hangulat!
27. one85 (válaszként erre: 26. - Varga.nora)
2009. aug. 17. 18:07
Igen mindentől távol!:)
2009. aug. 17. 17:32
Hú, akkor eléggé az ország másik felén, mint én!
25. one85 (válaszként erre: 24. - Varga.nora)
2009. aug. 17. 17:21
A román határtól 10 km-re!
24. varga.nora (válaszként erre: 23. - One85)
2009. aug. 17. 17:18
Miért merre laksz?
23. one85 (válaszként erre: 22. - Varga.nora)
2009. aug. 17. 17:15
Hát sajnos ez van.nálunk azt mondják , hogy olyan messze vagyunk , hogy még a veréb is szendvicset hoz magával!:)
2009. aug. 17. 17:08

Pedig nagyon sok helyen reklámozzák!!! Ráadásul elég nagy, négy napos!

És szombaton van szerintem a csúcspont, amikor van a fáklyás felvonulás!!!

21. one85 (válaszként erre: 20. - Varga.nora)
2009. aug. 17. 17:07
Nem hallottam még róla!
20. varga.nora (válaszként erre: 19. - One85)
2009. aug. 17. 17:03
a Savaria Karnevál is olyan, h ott mindenkinek van program!!!!
19. one85
2009. aug. 17. 17:01
Pedog jó szokott lenni.Szerintem itt az is metalálja az izlésének megfelelő dolgot vagy helyet aki nem szereti az ilyet!A gyerekeknek sokféle program van!
2009. aug. 17. 16:52
Én meg imádom a forgatagot, a fini kajákat.....
2009. aug. 17. 16:49
Én nem szeretem az ilyen össznépi, kivonulós mizériákat!
16. one85
2009. aug. 17. 16:49
Dombegyházán búcsú lesz 20-án!Ha valaki a közelbe lakik érdemes eljönni!
2009. aug. 17. 16:46

És mennyire kedvelitek a Volt fesztivált, Szigetet....?

Én még soha egyiken sem voltam,de rengeteg ismerősöm jár ilyen helyekre.

14. varga.nora (válaszként erre: 13. - D3c6e89fee)
2009. aug. 17. 16:46
Tényleg jó lehetett ez a Tatai fesztivál is!
2009. aug. 17. 15:44
Húh nagyon jó lehet ez a Savaria Karnevál:) Én június végén Tatán voltam Víz Zene Virág fesztiválon. Az nagyon tetszett, volt egy olyan rész, ahol zöldségekből voltak kirakva a virágok:))
2009. aug. 17. 11:39

[link]


A többi programot itt megtaláljátok!!!

2009. aug. 17. 11:39
Egy kis ízelítő a Savaria Karnevál műsorából! Ja és ezek csak a szombati programok!!!!
2009. aug. 17. 11:38

AUGUSZTUS 22. (SZOMBAT)

KARNEVÁLSZÍNHÁZ – TEATRUM SAVARIENSES

megyeháza udvara

15.00 Moliére: Scapin furfangjai

17.30 Moliére: Scapin furfangjai


AUGUSZTUS 22. (SZOMBAT)

TÖRTÉNELMI TÉMAPARK – CASTRA MILITARIA

9.30 Kapunyitás – 18.45-ig várják az érdeklődőket a történelmi katonai hagyományőrzők táborai, ahol a római legionáriusok, germán, varég, kora középkori és reneszánsz kori hadfiak és csepűrágók életmódját és fegyvereit ismerhetjük meg. (Bizonyos műsorok idején a Témapark egy része biztonsági okokból nem látogatható!)


10.00 Csatára készülnek a legiók. A csapatok seregszemléjével és a hadijelvények megáldásával veszi kezdetét a nap.


10.20 Évek teltek el a gladiátorok capuai lázadása óta. Spartacus gladiátorokból, rabszolgákból és martalócokból álló serege sorra győzte le Róma legióit, többször végigfosztogatta Itáliát, de hívei egy része elhagyta, Róma minden eddiginél nagyobb sereget állított fel ellene, végül a dél-itáliai Silarus folyónál sarokba szorították. Az elkeseredett ütközetre emlékeznek a Savariában összegyűlt legiók, a Savaria Legio Egyesület, a Legio XV. Apollinaris I. és II Cohorsa, a Legio I Italica Concors és a Legio I Adiutrix valamint a Collegium Gladiatorium Egyesület.


A lázadókat példásan megbüntette Róma. A Via Appia mentén 6000 lázadót feszítettek keresztre, a kereszteken hagyott tetemek néhol évekig emlékeztették az arra járót, ki az úr Itália földjén. A kivégzések módszertanát is megismerhetjük a hagyományőrzők műsorában.


10.50 A Savaria Legio Egyesület tagjai nemcsak a véres múlt feltárásán munkálkodnak, de fontosnak tartják a római civil és vallási élet bemutatását is. Savaria minden valószínűség szerint az Isis-kultusz egyik fellegvára lehetett a birodalomban, a helyi Isis szentély a harmadik legnagyobb ilyen létesítmény a több mint félszáz ismert Isis-templom közül. Az egyesület női tagozata az Isis-kultusz rejtelmeibe avatja be a közönséget.


11.05 A római birodalom közel négyszáz éves pannóniai uralmát a kora középkor zűrzavaros századai követték. Ennek vetett véget a magát magyarnak nevező nép honfoglalása. E kor hű regösei a Magor, az Aja-Gur és a Sárvári hagyományőrző íjász egyesületek.


11.35 Eleink alig érkeztek meg a Kárpát-medencébe, a nyugati államalakulatok, élükön a Keleti Frank Királysággal, 907-ben döntő vereséget akartak mérni az újonnan érkezett nomádok fejedelemségére. Az ekkor 67 éves, csapatait személyesen vezető Árpád fejedelem hadai a későbbi Pozsony mellett ütköztek meg a német lovagokkal, és megalázó vereséget mértek a nyugat-európai seregre. E szép emlékű diadalnak állítanak emléket az Északi Gárda és a Csallóközi Lovasíjászok hagyományőrzői.


12.00 Árpád utódai Közép-Európa legerősebb és egyik legstabilabb államát hozták létre a Kárpát-medencében. A nyugati uralkodóházak adta királyaink a Magyar Királyságban is meghonosítják a lovagrendeket, és a lovagokkal együtt elterjednek a lovagi tornák is. A Megyer Sarja Lovas-íjász Egyesület műsorában egy ilyen lovagi tornán buzdíthatjuk a nekünk tetsző lovagot.


12.45 Tábori élet – benne Európa szakmailag egyik legjobban felkészült középkori kísérleti régész csapatának, a S.A.G.A. Európai Harcművészetek Iskolájának középkori táborában tanúi lehetünk annak, hogy látták el a középkorban a – többek között – lovagi tornákon megsérült szerencsétlen flótások sebeit (vagy inkább baját...?) Természetesen valamennyi korhű tábor várja az érdeklődő látogatókat az egész Park területén.


13.45 Scorpiok, onagerek, katapultok, íjászok – lövészeti bemutató magyarázattal. Hogy mi a közös a mérges csípésű ízeltlábúban és a latinul onager névre hallgató vadszamárban? A római hadseregben mindkettőről fegyvert neveztek el. A mai tüzérség elődjeként kezelhető messze-hordó fegyvereket és hadigépeket ismerhetjük meg a felvonult legiók jóvoltából.


14.00 Spartacus lázadását leverték a legiók. A gladiátorjátékok egyre népszerűbbé válnak a birodalomban, egyre érdekesebb fegyvernemeket vonultatnak fel, és egyre nagyobb számú gladiátort küldenek be az arénába a játékok rendezői, hogy harcukkal és halálukkal szórakoztassák Róma népét. A Collegium Gladiatorium Hagyományőrző Egyesületnagyszabású bemutatóján láthatjuk, mire jutottak a keménykezű kiképzők.


14.45 A teutoburgi csata. Augustus idejében virágzott a birodalom, a töretlen fejlődés, a páratlan katonai hatalom azonban néha kevéllyé és könnyelművé tette a hadseregek parancsnokait. Éppen két évezreddel ezelőtt Varus, a keleti sikereken elbizakodott hadvezér 3 legiot vezetett neki a Rómában nevelkedett Arminius, germán hadvezér csapdájának. A teutoburgi erdőben a csata három napja alatt 15-16 000 római legionárius lelte halálát, több ezren kerültek fogságba. A XVII., XVIII. és XIX. sorszámot soha többé nem vette fel egyetlen legio sem… Róma egyik legnagyobb vereségének hőseire emlékeznek az Északi Gárda és a Legio I. Adiutrix hagyományőrzői.


15.05 A Magor, az Aja-Gur és a Sárvári Hagyományőrző Íjász Egyesületek műsorában a nomád magyarok és más lovas népek életmódját és harci kultúráját ismerhetjük meg.


15.35 A honfoglalók hitvilága és életmódja néhány száz év alatt átadta helyét a kereszténységnek és a feudális, letelepedett életmódnak. Az igazságszolgáltatás is átalakult, a középkorban gyakran nyúltak a bírák az istenítélet eszközéhez. A középkori perek menetét ismerhetjük meg a S.A.G.A. jóvoltából. Az istenítélet elrendelése után a felek rövid időre visszavonulnak.


15.40 A XII. század nemcsak az istenítéletek, de a keresztes lovagok kora is volt kontinensünkön. A Milités Christi Templárius Katonai Hagyományőrző Alapítvány élő történelemóráján a keresztes lovagok életmódját és harcmodorát ismerhetjük meg.


16.00 A középkori párviadalok jelentős része egy-egy istenítélet része volt. A perbeli bizonyítás részeként alkalmazták a bajvívást is. Ilyet láthatunk a S.A.G.A. lovagjainak előadásában.


16.20 Bár az igazságszolgáltatásból a XIII. századtól kezdve Európa-szerte lassan kikopott a bajvívással kikényszerített istenítélet, a bíróságon kívüli gyakorlatban a vitás kérdések eldöntésére néha még a XIX. században is alkalmazták. Lovas és gyalogos lovagi illetve hadi tornákon a nép szórakoztatását és a hadviselő nemesség edzésben tartását egyaránt szolgálta e nemes, és néha bizony nemtelen fegyveres küzdelem. XIV-XV. századi formáját ismerhetjük meg a Cseh Királyságból érkezett Memento Mori lovagjainak köszönhetően.


16.50 A XV. században még erős magyar királyságról 100 év múlva már csak álmodhattak a kortársak.A Gyulaffy László Hagyományőrző Bandérium és a Csobánc Váráért Alapítvány vitézei hazánk „két pogány” elleni heroikus küzdelmének idejébe, a XVI-XVII. századba kalauzolnak bennünket.


17.20 Szily János idejét megelőzően városunk sokáig a Győri püspökséghez tartozott. Akár a győri egyházfő is ajándékozhatta volna a most következő műsort híveinek egy-egy nagyobb ünnep alkalmával. A Történelmi Témaparkban először lép fel a Győrből érkezett zászlóforgató csoport, a Fresco Ballo!


A műsort követően 18.45 óráig tehetik próbára a látogatók a hagyományőrző táborok lakóinak tudását és türelmét. 18.45-kor a Castra Militaria bezárja kapuit, és kezdetét veszi a felkészülés a 20.00 órakor induló felvonulásra.


20.00 Fáklyás felvonulás

Szombaton a szokott időben, 20.00-kor indul a fáklyás felvonulás a Történelmi Témaparktól. Reméljük, hogy az időjárás kegyeibe fogadja a közel ezer felvonulót, és így a fáklyák sejtelmes ragyogásában csodálhatjuk meg menetüket, ami az első századtól egészen a 30 éves háború idejéig (XVII. sz.) kalauzol bennünket végig a történelmen. A több mint 300 autentikus katonai hagyományőrző – többek között gladiátorok, legionáriusok, keresztes lovagok, germánok, varégok, hunok, honfoglaló magyarok, végvári vitézek, muskétások – mellett színészek, csepűrágók, artisták, zászlóforgatók és tűzvarázslók egész serege gondoskodik majd a nagyérdemű publikum szórakozásáról. A Fórum színpadnál magyar nyelvű, a Berzsenyi térnél német és magyar nyelvű szakértői kommentár is hallható.


AUGUSZTUS 22. (SZOMBAT)

FÓRUM SZÍNPAD – VÁROSHÁZA

10.00 Pavane zászlóforgatók felvonulása


11.00 Bácsi Gyurka és barátai zenekar. A zenekar célja, hogy a Magyarországon egyoldalúan bemutatott moldvai, illetve gyimesi népzene szokásostól eltérő rétegeit mutassa be a maga természetességében. A zenekar tagjai: Lázár Zsófia – dob, Lipták Dániel – hegedű, Móser Ádám – harmonika, duda, furulya, Móser Tamás – koboz


13.00 Artistica Anam Cara és a Szombathelyi Kötélugró klub közös bemutatója


15.00 NemEz Band. A zenekar tagjai Erdélyben és Magyarországon is ismert zenészek: Orbán Ferenc és Kátai Jocó a Transylmániában zenéltek, Kátai Judit a Folkcolor zenekarban vokálozott, Könczei Jenő a Séta a kacsámmal-ban és a Free Connection-ban muzsikált, Kerezsi Csongor pedig olyan zenekarokban játszott, mint a Session Jazz Band, vagy a Slang. Ötösfogat című, első CD-jükön a fusionnak nevezett zenei műfaj feszes ritmusaira ültettek erdélyi magyar népdalokat.


17.30 Isis Big Band. A szombathelyi Isis Big Band fiatal, a zenekari jazz iránt érdeklődő, amatőr zenészekből, főként a helyi zeneiskola fúvószenekarának akkori tagjaiból állt össze. Minthogy Isis többek közt a varázslás istennője is volt, így a semmiből létrejövő, mintegy varázsütésre megszülető „nagy együttes” talán joggal vonzódik az antik hölgyhöz. Persze Isis alvilági státuszáról – ugyanis ő tartotta magánál az alvilág kulcsait, tehát amolyan underground portás is volt egyben – a zenészek mélyen hallgatnak…


21.30 !DelaDap. A hagyományos cigány népzenét korszerű elektronikával vegyítő nu-roma mozgalom zászlóshajója, a !DelaDap a Prágából Bécsbe származott zenész és ötletzsák, Stani Vana elsöprő sikerű projektje, mely mára Európa egyik legnépszerűbb együttesévé vált, a kontinens kiemelkedő zenei fesztiváljain játszottak. A kibővült zenekar komplett közép-európai koncert-kavalkáddá nemesült. Szerb gitáros és roma énekesnők, szlovák bőgős és orosz hegedűs... Igazi táncos őrület várható tehát.


23.00 Xandro és barátai – Tűzmágia. Korunk egyik legtehetségesebb tűzvarázslója, aki varég rablólovagokkal táborozik a Történelmi Témaparkban, ezúttal is elvarázsolja a tűz szerelmeseit. A Kaltenbergi Lovagi Tornák tűzlabadafújási rekorderének és barátainak pazar műsorát ebben az évben a Fórum Színpadnál tribünről is élvezheti a közönség.


AUGUSZTUS 22. (SZOMBAT)

BOROK UTCÁJA – VIA VINORUM

14.00 Myzrab – török zene. Elektronikus zenei környezetbe oltott tradicionális török és arab dallamok, autentikus hangszerekkel fűszerezve. Előadásával a dervisek révületének hangulatát idézi meg a Myzrab. Misztikus utazás a Kelet és Nyugat, a hagyományos és modern zenei kultúrák között. Elektroszufi!


16.00 Paddy and the Rats – ír bulizene. A patkány évében, 2008 őszén alakult az ír kocsma, punk, de saját meghatározásuk szerint pub’n’roll zenét játszó zenekar. Koncertjeiken hegedű és harmonika alapú skót, kelta népdalokat, ír kocsma dalokat, tengerészdalokat játszanak punk zenével. Sajátos hangzásviláguk és különleges hangulatú koncertjük garancia a féktelen mulatozásra!


18.30 Rutkai Bori és a Specko Jedno. Rutkai Bori képzőművész, filmes, szövegíró hozta létre a Specko Jedno zenei formációt. Az együttes főleg orosz és latin zenei hagyományokat követve alkotja dalait. Fő jellegzetességét, a dalszövegek erős képisége és az egyszerre ironikus és melankolikus költészete adja. Gyakran színházi és kabaréelemekkel bővítik koncert-előadásaikat. Lesz itt morális-rocky, szakrális-induló, death-románc, bigott-tangó, deklarált-funky, bukott-sláger, metál-mulatós, mese-punk, delírium-disco, metafizikus-gyerekdal, fitness-ballada.


21.00 Khamoro – Romano Rat. Romano Rat, azaz Cigány vér – ez a Khamoro együttes új lemezének címe. Az együttes a magyarországi cigánydalok mellett nemzetközi dalokat játszik. Mindezt indiai, spanyol, egyiptomi, török és természetesen saját táncaikkal színesítik. Igazi show-produkciót láthat a közönség.


23.00 Ataru – japándob-csoport


24.00 Éjszakai táncház a Boglyával. Nincs karnevál Boglya nélkül! Az 1984-ben alakult népzenei együttes kihagyhatatlan vendége a karneváli programnak. Virtuóz előadásmód, színes repertoár és jókedv jellemzi koncertjeiket, táncházaikat.


AUGUSZTUS 22. (SZOMBAT)

KALANDVÁR – CAMPUS LUDENDI

10.00-tól

Népi kézművesműhelyek, Ludibundus – játszószínház, Fa körhinták, Camera Obscura, Római provinciák játékai, Ősmagyar életmódtáborok, Vásárosok, Gyöngyösi "wekingek", "Kösz, hogy jössz!" - Kulturális Örökségvédelmi sátor


10.00 Ludibundus – a MárkusZínház játszószínháza

11.30 Az élet vize – Écsi Gyöngyi játéka. Écsi Gyöngyi kétszemélyes meseszínházában a zenének, a szónak, a mozgásnak és az alkalmazott eszközöknek egyforma súlyuk, szerepük van. Az élet és a halál vize bábos meseelőadásban egy olyan világot tár a legkisebbek és a felnőttek elé, amelyben romlatlan az erkölcs, fennáll a keresztény értékrend, a tettek irányítója és helyességük elbírálója a népi bölcsesség – s ez a világ magyar, tehát a mi világunk, a mi népünk kultúrája.


12.30 Zsiráfok – gólyalábas produkció. Az égig érő produkció mögött Rumi László gólyalábas társulata rejtőzik. A zsiráfok méreteiken túl produkciójukkal is meghökkentik a legkisebbeket és magukat nagynak képzelő kísérőiket. A Zsiráfok Társasága ízig-vérig utcaszínházi kompánia. Alig egy esztendeje alakultak, máris "fönn hordják az orrukat", átlag négy méter magasságban! Nem beszélve a zsiráfokról, kiknek hátán megjelennek a nagyérdemű publikum előtt, és síppal-dobbal igazi karneváli hangulatot teremtenek. Vigyázat, magasfeszültség!


13.30 Ludibundus – a MárkusZínház játszószínháza

15.00 Vacka Rádió – a Hébe-Hóba Banda koncertje. Az MR1-Kossuth Rádió óvodásoknak szóló saját gyártású mesesorozata, a Vacka Rádió egy mesebirodalom rádiójában és körülötte játszódik, erőszakmentes, hétköznapi élethelyzetekre épülő, fordulatos és színes epizódokban bontakozik ki. A meséhez illő zenei anyagot Bujdosó János, Darvas Kristóf és Rutkai Bori komponálták Gaál Zsuzsa dalszövegeire. A zenekar, a dalszövegekből adódó játékokkal, a gyerekekkel való közös akciókkal ötvözi a koncertelőadást.


16.00 Óriáscirkusz – Vaga Banda gólyalábas komédiája. A Vaga Banda társulat neve a latin vagabundus – csavargó, kóborló – szóból ered. Tisztelik és követik az utazószínházak, vándorkomédiások és mutatványosok gazdag hagyományát. Örömmel és jókedvvel vesznek részt az utcai szórakoztatás különböző formáiban, legyen az utcaszínház, vásári bábjáték vagy éppen tűzzsonglőr műsorszám.


17.00 Artistica Anam Cara és a Szombathelyi Kötélugró klub közös bemutatója


17.30 Waldorfosok Zsonglőriskolája

18.00 Ludibundus – a MárkusZínház játszószínháza


AUGUSZTUS 22. (SZOMBAT)

EVANGÉLIKUS TEMPLOM – BASILICA MUSICAE

10.30 Capito Gitárklub – koncert a templomkertben

17.00 Kórusmuzsika és orgonazene. Közreműködik a Pedagógus Vegyeskar, Laborczi Erzsébet és Lackner András orgonán.


18.00 Régi magyar népi imádságok és énekek – Écsi Gyöngyi koncertje. „Félelemből mindig is sok volt. Külső vagy belső ellenség mindig akadt, aki elől menekülni kellett. Ha önerőből próbálkoztak is, soha nem felsőbb segítség nélkül. Hiszen az Isten mindig megtalálható és megszólítható volt. Imával, hanggal, lajtorját állíthattak...”. Az elmúlt századok történelmi korszakainak, gondolkodásának, képalkotásának, a magyar lélek rezdüléseinek tükörképe ez az ének. A magyar ember mindig is tudta, hogy „ha te meg nem tartasz, Uram Isten, hiába vigyáznak a mi szemeink”.


AUGUSZTUS 22. (SZOMBAT)

Mediterrán udvar

19.00 Fáradt Arcok – blues punk koncert


20.30 Novák Viktória és a Tribe Paganicae. A Tribe Paganicae egy ma Magyarországon még kevéssé ismert stílus, az ún. tribal-fusion-worlddance, azaz törzsi-fúziós-világtánc jeles képviselője. Ez a tánc egyesíti az észak afrikai nomád törzsek, az indiai kultikus és bollywood stílusú táncokat, mai modern streetstyle, flamenco, vaudewille és egyéb stílusú táncokkal.


21.00 FMzerO – instrumentális fusion jam session. Progresszív-improvizatív-etno-metál-fúzió – a formáció kevert zenei motívumokból álló instrumentális témákat játszik, három dobbal, egy szaxofonnal és basszusgitárral. A stílusok között hallható blues, funky, rockabilly, metál, arab és egyéb etno elemek.


22.15 Magma Tűzszínház – szóló tűztánc-performance Farkas Lindától


22.45 Dj Ninja – elektronikus tánczene


AUGUSZTUS 22. (SZOMBAT)

MŰVÉSZETEK UTCÁJA - VIA PALADIA

10.00- 18.00 „Művészet az utcán…”. Művészeti technikák bemutatása, találkozás a művészekkel alkotás közben (lásd: augusztus 20.)


10.00- 24.00 „Nyitott Galéria”. Az Isis Galéria művészeinek bemutatkozása (lásd: augusztus 20.)


10.30 „Mesék… Gondolatok…” versben. Stekovics Baráth Irén versei – felolvasás


12.00 Pyromads – gólyalábas bemutató. Fény-árnyék színház.


12.30 Barokk percek – Savarello Régizene Együttes. Művészeti vezető: Bende Gabriella


14.00 Fuvola Együttes. Horváth Dorottya, Nagy Katalin, Megyeri Barbara, Horváth Lilla


15.00 Ataru Ütőegyüttes

16.30 „Századok Szárnyán” – A borostyánkő úttól a Művészetek utcájáig. Balogh József költő és Devecseri László költő, valamint Fölnagy Csaba énekmondó verses-zenés irodalmi barangolása


19.00 Tarisznyások Együttes


AUGUSZTUS 22. (SZOMBAT)

Romkert – hortus publicus

Egész nap

Gyulaffy László Hagyományőrző Bandérium, Vasi Múzeumbogár Klub


10.00 Jóga a zöldben

11.30 Ókori jósda

14.00 Faunok és nimfák – mitikus mesék élő zenével. Pántól Odüsszeuszig ível a mitikus mesék sora, mely hét jelenetben vonultatja fel Hermészt, Júnót, Flórát, Atlaszt és Heraklészt, a görög-római isteneket és hősöket faunok és nimfák kíséretében. Az élőzenés, táncos, csupa vidám játék remek szórakozást ígér minden korosztály számára. Írta, szerkesztette és rendezte: Kovács J. István


15.30 Fakír- és artistabemutató – Artistica Anam Cara


16.30 Rabszolgaválság – A Birodalmi Rabszolga-kereskedő Kamara 9. Kongresszusa


18.30 Ferrum Színházi Társulás – A kolompár lakodalma


AUGUSZTUS 22. (SZOMBAT)

Belsikátor – civil korzó

10.00-18.00 Szép-Művészet – kiállítás, kézművesség, zene – a Waldorf óvoda, általános iskola és gimnázium karneváli programja. A szombathelyi Waldorf óvoda, általános iskola és gimnázium diákjainak munkáiból rendezett kiállítás várja a közönséget az Európai Dokumentációs Központban. A Belsikátorban a kiállítás időtartama alatt a Waldorf Társas Kör kézművesei várják az érdeklődőket.


AUGUSZTUS 22. (SZOMBAT)

Sörtér

9.00-től egész nap A Károly Róbert Középkori Történelmi és Kulturális Hagyományőrző Egyesület előadásában: zenés tábornyitás folyamatos tábori élet bemutató vásári mutatványokkal, fegyvernökavatással, gyalogos lovagi párviadal, fegyveres-zenés őrjárat, vásári komédia: Tabarin – A megőrzött szüzesség, gyalogos lovagi párviadal, reneszánsz táncház, zenés táborzárás


11.00-től Játékos versenyek: sörfelismerés, „sörváltóverseny”, „modern gladiátorok”, rongylabdajáték, kötélhúzás és buzogányverseny; esténként klezmer, country és népzenei koncertek


22.30 Memento Mori – tüzes produkció. A Cseh Királyságból érkezett Memento Mori mutatványos csoport tüzes műsora a középkori piacok éjszakai forgatagába ragadj a nézőket.


KÍSÉRŐ RENDEZVÉNYEK

AUGUSZTUS 22. (SZOMBAT)

SMIDT MÚZEUM

10.30-13.30 Mozaikragasztás, karneváli álarc készítése, óriás puzzle gyerekeknek


11.00 Római életmódtörténet. Tematikus tárlatvezetés Forgácsné Mészáros Irén klasszika filológussal


AUGUSZTUS 22. (SZOMBAT)

SZENT MÁRTON ÚTJA – VIA SANCTI MARTINI

10.30-11.30 IX-X. századi harcmodor bemutató (Marton-Szállás, Via Sancti Martini)


11.00-13.00 Biotájház. Köleskása és egyéb paraszti ételek készítése Szent Márton-módra, kóstoltatással (Via Sancti Martini)


13.00-14.00 Egészséges Utak Régiója. Hagyományos tartósító eljárások és az így készült helyi termékek bemutatója, vására (Utiro Leader Egyesület, Via Sancti Martini)


15.00-18.00 Biotájház. Paraszti szerszámok készítése hagyományos munkaeszközökkel (Via Sancti Martini)


18.00-19.00 IX-X. századi harcmodor bemutató (Marton-Szállás, Via Sancti Martini)

9. varga.nora (válaszként erre: 8. - Nagyir)
2009. aug. 17. 09:54
Én Karneválkor a szombatot szeretem a legjobban, mert akkor van a fáklyás felvonulás, és szerintem az a legszebb része az egésznek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook