Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magázódás családon belül fórum

Magázódás családon belül (beszélgetős fórum)

1 2 3
38. ina87 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 18:06
Nemtudom h ki h van ezel a tegezödés magázodás dologal.nálunk elégé fura anyosom kérte h tegezem,aposomat meg magázom szoval beszélgetés közben ez elég nehéz h mit h fogalmazam.de ami a lényeg engem nem zavar h magáznom vagy tegeznem kell végülis ez egy tisztelet dolog,a lényeg akár igy vagy ugy,nem hiszem h ez a döntö aban h ki h áll anyosa vagy aposához egyszerüben atol még lehet jó kapcsolata velük az embernek.
37. Jasmine24 (válaszként erre: 36. - Katinkaboszi)
2014. márc. 25. 18:04
Ez tulajdon keppen nem hangzik rossz megoldasnak. Siman a keresztneven nagyon nehez lenne szolitanom neni nelkul, de igy lehet megoldhato. Majd megkerdezem mit szolna hozza, ha szobakerul a dolog.
36. Katinkaboszi (válaszként erre: 30. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 17:57

Gondolom nem szólítod anyukának, ami számomra meglepő a mai lányoktól, de hát ez van.

Viszont könnyen megoldható így a kérdés, mert ha felajánlja, te viszont visszautasítod, akkor megsérted.

Így aztán azt hozhatod össze, szólítod a keresztnevén és hozzáteszed xy néni, és tegezed.

Így aztán megmarad a félig tegezés, félig magázás, valahogy kicsit távolságtartóbb és tiszteletet megadóbb, hogy neki is jó legyen :D

35. Jasmine24 (válaszként erre: 32. - Megi04)
2014. márc. 25. 17:54
Nem volt serto az irasod! Egyet is ertek vele! Elfogok gondolkodni rajta.
2014. márc. 25. 17:53

Fura ez a magázódás dolog, kit hogyan neveltek.

Tegnap mesélte éppen egy ismerősöm, egy apropóból kifolyólag, hogy őt a gyerekei még mindig magázzák, ő is a szüleit, míg éltek, és nem zavar senkit.

Ki mibe születik bele, mit tanítanak neki, az a számára természetes.

Mikor az esküvőnk napja volt, anyósom odaállt elém és mondta, most már a lánya leszek, a gyerekei tegezik, én is tegezzem.

Kiderült a férjem kérte, mert Ő tegezte a szüleimet, gondolta akkor fordítva is lehetséges.

Ment is, jó asszony volt anyósom, mindent megbeszéltünk, de ha nem tegeztem volna, akkor is ilyen lett volna, mert én akartam vele jó kapcsolatban lenni.

Mégis, a férjem anyja, ez az asszony nevelte olyannak a társamat, amiért én beleszerettem és Őt választottam.

2014. márc. 25. 17:51

Haaat... Ebbol is latszik, hogy mennyire nem vagyunk egyformak... Nalunk apukam magazta az anyukajat, apukajara mar nem emlekszem, es mi, unokak is magaztuk. De ettol meg nagyon szerettuk...


Es velem is elofordul, hogy valakit tegezek, es egy ido utan atfordul az egesz magazodasba, azt hiszem ez nalam a tisztelet jele...


Az anyosjeloltjeimet pedig nagyon nehezen tegeztem, meg akkor is, ha megkertek ra.

32. megi04 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 17:45

Írásban neház magunkat kifejezni.Ezt csak azért írom,nehogy azt gondold,bántó akarok lenni.:)


Ezzel azért nincs semmi gond,mert nem vagy vele "egyenrangú".Sok minden miatt nem.Egyszerűen,te még nem tudsz annyit "felmutatni" mint ő.Mert-ugye-ő már pl. felnevelte a párodat:)És mivel-gondolom-idősebb mint te,sokkal többet "megélt" már.Nem most adsz majd ebben igazat,de ha anyós leszel,akkor másképpen látod.:) (Nem vagyok anyós:D)Én tegezem az anyósomat,de ettől egy csipetnyit sem kedvelem jobban.De tisztelem őt.Megszülte,felnevelte azt,aki nekem a világon az egyik legdrágább.Többet látott,tapasztalt,mint én.Szerintem ezek a dolgok tiszteletet érdemelnek.Erre szokott jönni az a válasz,hogy:Tegezve,magázva is lehet tisztelni valakit.Ez szerintem is így van.De a tiszteletet MEGADNI...magázva jobban lehet.:)Utána jön az,hogy: "Én szeretem az anyósom,pedig tegezem".Így is lehet.De van,aki -talán így nevelték-úgy gondolja,hogy őt márpedig ne tegezze a menye/veje.Szerintem,ez is elfogadható.Az én édesapám,a saját szüleit is magázta.Még hallgatni is szép volt:)

31. 66112ea05a (válaszként erre: 28. - Gigi80)
2014. márc. 25. 17:44
Nekem is mindig kérték, de nem tudtam.
30. Jasmine24 (válaszként erre: 27. - 66112ea05a)
2014. márc. 25. 17:43
Kicsit felreertheto lehetek, mert tulajdon keppen en nem szeretnem mar Ot tegezni. Ha felajanlana, akkor sem menne mar. Viszont mindig is bantott a dolog es ezt akartam vele kozolni. Este tisztazom vele, hogy maradjon minden a regiben. Nekem az lenne a legjobb, ha verge oszinten lehetne vele beszelgetni.
29. 109be579a1 (válaszként erre: 28. - Gigi80)
2014. márc. 25. 17:42
Rokon lelkek vagyunk!Anyósom-após kérte,hogy tegezzem,vért izzadva megszoktam,de utólag visszagondolva jobb lett volna a magázásnál maradni
28. Gigi80
2014. márc. 25. 17:35
Én pont a másik véglet vagyok.Anyósom szinte első perctől fogva kérte hogy tegezzem,és így le is vagyok blokkolva.Nem tudok vele egy jót beszélgetni,mert mindíg a magázás jönne a számra.Jobban örülnék ha nem kérte volna.
27. 66112ea05a (válaszként erre: 25. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 17:35
Együtt élni is lehet normálisan így. Megadod a kötelező tiszteletet, és kalap kabát. Hagyod élni, és te is élsz, nem rágod magad, hanem éled a kis életed. Az is más ha elkezd beszólogatni, vagy froclizik téged. De az írásod alapján ő is megadja neked is a tiszteletet mint meny, akkor ne problémázz rajta szerintem. Ha akar úgyis nyitni fog feléd, ha nem-nem.
26. Jasmine24 (válaszként erre: 24. - Fehérke111)
2014. márc. 25. 17:35

Valoban ezt nem emlitettem, de termeszetesen en tegezve vagyok az O reszerol, csak nekem kell magazni.

Nalunk kiskoromtol fogva tegezhettuk a felnott csaladtagokat is, sot szinte kikertek maguknak, ha veletlen megis csokolomot koszontem. Igy nottem fel, es most furcsa nagyon, hogy a ferjem anyukajat magazom. Es az apukajat meg tegezem! :)

25. Jasmine24 (válaszként erre: 23. - 66112ea05a)
2014. márc. 25. 17:33
Hat igen pont ez az, hogy en is ilyen vagyok, viszont elni egy fedel alatt mas helyzet. Oda en szeretek jo szivvel hazajarni es olyan legkorben, amilyenben lehet onmagam.
24. fehérke111 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 17:32

Érdekelne, hogy mire fogtok jutni a megbeszéléssel!

Lehet, hogy figyelmetlen voltam, de nekem nem derült ki, hogy csendőrpertuban vagytok vagy ő is magáz téged?

Nálunk a rokoni és baráti körben is a "gyerekek" mindenütt tegező viszonyban vannak a társuk szüleivel is - ez meg nekem volt furcsa eleinte, de már megszoktam én is :-)

23. 66112ea05a (válaszként erre: 21. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 17:30
Én mindig azon az állásponton voltam, hogy sosem akartam senkivel megszerettetni magam. Vagy elfogadnak szabad akarat alapján, vagy nem, de sem bájcsevegni, sem kötelező negédességet nem voltam hajlandó sosem adni senkinek.Én is nagyon nagyon kevés embert tudok elfogadni, hiába tettek meg szinte mindent..
2014. márc. 25. 17:30
Én is magázódó viszonyban voltam az Anyósommal,most utólag belegondolok semmi kellemetlenségem nem volt emiatt az évek alatt. Igazán tiszteltem, szerettem, mert soha nem volt közöttünk nézeteltérés.
21. Jasmine24 (válaszként erre: 20. - 66112ea05a)
2014. márc. 25. 17:29
Igen ebben nagy igazsag van, es nem is szeretnem ezt feltetlenul eroltetni, de ma kicsuszott a szamon egy kenyes beszelgetes soran.
2014. márc. 25. 17:27
Én nem erőltetnem, sem az elfogadásodat, sem a tegezést.Érzelmeket kierőszakolni nem lehet, még akkor sem, ha van unoka/gyerek.
19. Jasmine24 (válaszként erre: 17. - 99279bb06f)
2014. márc. 25. 17:26

Pontosan! :)) Ezen a velemenyen vagyok!

Igazabol nem agallt, mikor elmondtam a velemenyemet a tegezodessel kapcsolatban. Azt mondta orul, hogy elmondtam, mert nem gondoltam, hogy nekem ez olyan fontos lenne. A masik reszrol, viszont nagyon furcsa lenne tegezni tenyelg.

18. 99279bb06f (válaszként erre: 16. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 17:21

Ha ennyi idő alatt nem változott (mármint, hogy most veletek is lakik), akkor ez már így fog maradni.

Próbálj a kedvére tenni, hátha megenyhül.

17. 99279bb06f (válaszként erre: 15. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 17:20
...és magázva is el lehet valakit küldeni a bánatba. :)
16. Jasmine24 (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2014. márc. 25. 17:20
Mondom azert is kicsit nehezkes a dolog, mert egyutt elunk jelen pillanatban es feszelyez, hogy a sajat lakasomban csokolomozni kelljen valakit. En otthon lazan szeretek lenni es nem artra figyelni, hogy juj le ne tegezzem mar a ferjem anyukajat.
15. Jasmine24 (válaszként erre: 12. - 99279bb06f)
2014. márc. 25. 17:18
Nem mondhatnam sajnos, hogy idealis kapcsolatunk van. Foleg abbol adodoan, hogy nagyon nehez vele a kommunikacio. Es igen, ahogy mondod: szamomra a tavolsag tartas baszolut jele a magazodas. Tegezodve is lehet tiszteletet adni.
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 17:17
Én magázódva is meg tudtam vele beszélni mindent. Az anyukám meghalt fiatalon, tehát nekem ő anyám helyett anyám volt, csak magáztam. Valahogy nem állt rá a szám a tegezésre.
13. 82d45dcd14 (válaszként erre: 11. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 17:15
Akkor ne erőltesd.
12. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 17:15
A magázódás általában a tisztelet jele, de lehet, hogy nálatok inkább a távolság-tartást jelzi. Egyébként jó a kapcsolatotok egymással? Szoktatok együtt programot készíteni, együtt főzni, sütni, elmenni egy kirándulásra?
11. Jasmine24 (válaszként erre: 9. - 82d45dcd14)
2014. márc. 25. 17:15
Pontosan! :)
10. Jasmine24 (válaszként erre: 5. - F6390e6b9b)
2014. márc. 25. 17:14
Na igen! Sajnos 10 ev utan, mar lehet en is igy lennek a dologgal. De elmondtam neki, hogy ez mindig is bantott. Ma este beszelunk tovabb, kivancsi vagyok mmire jutunk vele.
9. 82d45dcd14 (válaszként erre: 6. - Jasmine24)
2014. márc. 25. 17:14

Nem öreg,ebben igazad van,de ha akarta volna akkor már felajánlotta volna a tegeződést!

Valószínű,hogy ő az anyósát,és az anyukáját is magázta

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook