Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Magány, mit tehetünk ellene? Adjatok tanácsot! fórum

Magány, mit tehetünk ellene? Adjatok tanácsot! (beszélgetős fórum)


1 2 3
13. cicaanya (válaszként erre: 3. - 8cfc3ca2b6)
2011. dec. 3. 09:50

ÁLLJATOK ÖSSZE MINT KÉT KICSI LEOG.... access-el (??)

tipp ez,meg karácsonyra hangolódj rá..... stb.....

szép napot:)

12. 8cfc3ca2b6 (válaszként erre: 9. - F799cac10e)
2011. dec. 3. 09:43

Szia,

amikor Pestre költöztem, volt egy macskám, nagyon szerettem. De mivel sokáig dolgozom, szegény nagyon szenvedett az egyedülléttől, kiengedni sem tudtam, túl forgalmas helyen lakom. Így a végén hazavittem a szüleimhez, ott boldogabb volt... amíg elveszett végül. Egyelőre albérletben lakom, de ha lesz saját lakásom, megint megfontolom a kutya-macska kérdést.

11. 8cfc3ca2b6 (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2011. dec. 3. 09:41

Szia,

próbálkozom ezzel is, kicsit megnehezíti, hogy kisfőnök vagyok, csináltam programot a kolléganőkkel, de ők a beosztottaim és szerintem emiatt ez mindig egy felületes dolog lesz. De abban igazad van, hogy általuk bővülhet a kör és nekik is vannak ismerőseik.

10. 8cfc3ca2b6 (válaszként erre: 4. - Júlia*)
2011. dec. 3. 09:39

Szia Júlia,

erőt ad, hogy mások is hasonló cipőben járnak. Részben igazat adok neked, valóban fontos, hogy megtaláljuk önmagungat és jól érezzük magunkat a saját társaságunkban, de azért társaság is kell...

2011. dec. 3. 09:36
egy kutya esetleg jó lenne
2011. dec. 3. 09:30
Munkatársak között nincs olyan, akivel jobban kijössz? Neked ott kell most keresgetni, aztán talán általa bővül ez a kör.
7. access (válaszként erre: 3. - 8cfc3ca2b6)
2011. dec. 3. 09:30
Jó reggelt. Nézőpont kérdése kinek mit jelent a barát meghatározás, igazán még nem találkoztam olyannal.
6. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - Júlia*)
2011. dec. 3. 09:29

Én ugyan nem szakadtam el a gyökereimtől, de nekem vannak barátaim, akik önzetlenek, stb.

Tehát az utolsó mondatod nem igaz.

5. Júlia* (válaszként erre: 3. - 8cfc3ca2b6)
2011. dec. 3. 09:22

:-)

Ha azt mondod, amit hallani szeretnének, addig igen.

Ha eltér a véleményed, minden leszel, csak

úriember nem.

2011. dec. 3. 09:20

Olvasva a leveledet és a kommentet, ezt az emberek 99%-a elmondhatja magáról.

Én is így voltam. amikor munka miatt elszakadtak a gyökereimtől, azóta is gyökértelen vagyok, de ez így is marad. /46 éve/.

Van viszont egy jó hírem,

önmagadban megtalálod az igaz társat. :-)

Mindig ráfog érni Veled törődni,

Veled lenni, és önzetlenül.


Nekem mióta megtaláltam önmagam, millió társam, barátom van.

Imádnak a fák, a virágok, a növények, az állatok.

Idegen kutyusok nekem hozzák a labdájukat, meg a botjukat, a gazdájuk legnagyobb meglepetésére.


Ha emberek igaz barátságára vágy, el kell hogy keserítselek még jobban, mert embernek ember a farkasa.

3. 8cfc3ca2b6 (válaszként erre: 2. - Access)
2011. dec. 3. 09:16
Jó reggelt, köszi a hozzászólást :-) Neked mik a tapasztalataid a hoxával kapcsolatban? Lehet itt barátokat találni?
2011. dec. 3. 09:04
magam is hasonlóan vagyok :/
2011. dec. 3. 08:59
Sziasztok! Néhány éve költöztem Budapestre a munkám miatt és időről időre itt nagyon magányosnak érzem magam. Van itt ugyan egy nagyon jó barátnőm, de neki kevés ideje van. Jártam különböző tanfolyamokra, ahol ismerettségeket kötöttem, de nem lett belőlük barátság, vagy ugyanúgy rohannak és havonta egyszer találkozunk csak. Mivel sokáig dolgozom, és eléggé elfáradok, inkább hétvégéken tudok programokat csinálni. Sok mindent próbáltam, kirándulócsoport, nyelvtanfolyam, rajzklub, torna, szabás-varrás tanfolyam, stb. Egy ideje már sehova sem járok, talán ez a legnagyobb baj, de egyszerűen nagyon elfáradtam. Vidéken volt egy komoly kapcsolatom, ami ráment arra, hogy ideköltöztem (4 éve), de muszáj volt eljönnöm onnan, ott már nem tudtam megélni. Azóta voltak Pesten kapcsolataim, de valahogy nem sikerült igazi társat találni, sok csalódás is ért... A munkám is hozzájárult ahhoz, hogy most úgy érzem, lemerültem, kiégtem, nincs erőm semmihez, de közben annyira vágynék barátokra, és persze egy társra is. Van egy szezonális (mindig télen visszatérő) depresszióm is, de arra szedek gyógyszert, ami használ is, tehát nem ez a baj. Egyszerűen belefáradtam mindenbe, elfáradtam, és közben nagyon, nagyon egyedül vagyok. Nem tudom, hogyan tovább. Kérlek, adjatok tanácsot. Köszönöm, hogy elolvastátok.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook