Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magánnyugdíjpénztári matek fórum

Magánnyugdíjpénztári matek (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
22. 6c5f346e46 (válaszként erre: 16. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 4. 11:29
najaaaaaa,aztán úgy kezdődik az állás interjú,hogy magán vagy állami???ha magán,akkor köszönjük,majd értesítjük..:(((semelyik munkáltató nm akar majd fizetni utánad...
21. d781f12808 (válaszként erre: 12. - Shaikan)
2011. jan. 4. 11:29

Nehogy azt hidd!

Mi az A. e. G. ..-nál vagyunk és csak 1 idősebb nő volt előttem!

Pedig én is arra számítottam, hogy órákig ott leszek!

20. Shaikan (válaszként erre: 11. - E6f60b5a4f)
2011. jan. 4. 11:28
sajnos ez varhato. Ugyanis allambacsinak pont az a celja, hogy a magannyugdijpenztar-rendszert TELJESEN eltorolje. (forras: MEH) pedig, mint korabban is irtam - pont ez menthetne meg az allamot, es nem veletlen vezettek be a kotelezo MNYP tagsagot a 30 ev alattiaknak anno...
2011. jan. 4. 11:27

Az állam bácsi úgyis tönkreteszi a magánnyugdíj-pénztárakat, szóval választási lehetőség aligha van. A pénzünket ígyis- úgyis zsebre vágják. A lényeg tulajdonképpen az, hogy ugye az elmúlt 4-5 évben alig volt az állami nyugdíjkasszába befizetés, mert kötelezővé tették a magán-t. De nagyon sokan az államtól kapják mai napig a nyugdíjat. Valamiből finanszírozni kell... Ez várható volt, hogy a havi fél %-unk kevés lesz erre a célra.


Ami biztos, hogy a pénztárak nagyon rövid időn belül fognak befulladni (Viktorka és a 2/3-a majd segít nekik), az állam talán valamivel tovább bírja. Meg ha van egy kis szerencsénk akkor az unió közbeszól majd itt a dolgoknak.


Viszont aligha fogjuk megérni a nyugdíjkorhatárt miután az életszínvonal nem ígér hosszú életet...


Már ott nincs választása az embernek, hogy belenyúltak... erről is lemondhatunk.


Az egyetlen oka annak, hogy még mi is vacilálunk gyermekem édesapjával, hogy csak pár év, mire újra lesz választás... vajon kibírják-e addig a magánpénztárak? De azután is ki tudja, mire számíthatunk...

18. 6c5f346e46 (válaszként erre: 16. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 4. 11:27
najaaaaa
17. 6c5f346e46 (válaszként erre: 9. - Shaikan)
2011. jan. 4. 11:27
hat ja..ha nekem a spórolásomból kellene megélnem,hat hamar felkopna az állunk...
16. 8625c5bd9b (válaszként erre: 3. - 6c5f346e46)
2011. jan. 4. 11:27
A 24%-hoz így sem úgy sem lesz semmi közöd, meg azt a munkáltatód fizeti utánad, de nem neked.
2011. jan. 4. 11:25

tegnap megjött a nyugdíjfolyósító tájékoztató levele...

az 1. hozzászólásban említett 8% az 10%...

ami legjobban meglepett, hogy a magánnyugdíjpénztárakat átalakítják önkéntessé.

és több oldalon keresztül elemzik azt, hogy ebben a helyzetben nem járhat jól, aki marad.

14. 6c5f346e46 (válaszként erre: 11. - E6f60b5a4f)
2011. jan. 4. 11:25
najaaaaaaaa..eddig erre nem is gondoltam...
13. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - Laszlozsu)
2011. jan. 4. 11:25
azt is mondta,hogy az max egy 20-30 e forint egyszeri pénz..de ha jár,akkor elfogadom..egyébként nem ez volt a mérv adó..
12. Shaikan (válaszként erre: 6. - D781f12808)
2011. jan. 4. 11:25
persze, minden lehetseges. En azt sem tudom pl, hogy hova menjek. amugy meg maradasi szandekunkat nem is nagyon tudjuk jelezni, mert az ugyintezo ablakoknak most also hangon 20-szorosat kell ellatni az atlagos munkajunknak, igy erj oda... 3 napi hideg elelem, 2 valtas ruha, sator. Talan sikerul. Nonszensz.
2011. jan. 4. 11:25
Én attól félek, hogy sokan elmennek a magánból és becsődöl
10. Pimpike68 (válaszként erre: 5. - Shaikan)
2011. jan. 4. 11:24
A 24 % eddig is ment az állambácsinak, csak te ezt sosem tudtad ellenőrizni mennyi is az annyi. Nálunk is 1 éve vezették be a tételes elszámolást a bérpapíron, no ott lehet látni, hogy a cég mennyit fizet még utánunk. Ha ez a 24 % is menne a MNYP-be, akkor nem vacillálnék. De ezt az állam mindenképpen lenyulja.
9. Shaikan (válaszként erre: 5. - Shaikan)
2011. jan. 4. 11:23
az igazsag az, hogy ez a leheto lgrosszabb, amit tettek velunk, aktiv keresokkel. Nyugaton - amit magyarorszag igy az eletben nem er utol, sot - a MNYP rendszer azert mukodik, mert tehermentesiti a kovetkezo generaciokat, hiszen a nyugdijasok nem az aktualis befizetesekbol, hanem a sajat sporolt penzukbol elnek oreg korukban. Tehat mindenkepp jobb. A masik, hogy a MNYP-ak allampapirba fektetnek, ehat az allamnak mindenkepp megvan belole a penze. De ehelyett a mi es a sajat zsebukbol vesznek ki egy nagyobb vagyont azert, mert valakinek megint kell egy uj villa valahol a dombokon tul...
8. 6c5f346e46 (válaszként erre: 5. - Shaikan)
2011. jan. 4. 11:22
igen,tegnap hallottam..szerintem azért csinálják,hogy mindenki menjen..valami 1% alatt volt a maradok száma..nem meglepő...
7. Pimpike68 (válaszként erre: 4. - Laszlozsu)
2011. jan. 4. 11:21
Ezek a reálhozamok annyira alacsony összegüek lesznek, hogy nálam ez nem szempont.
2011. jan. 4. 11:20

Én ma voltam bent az irodában.

És nem tudják megmondani, hogy mennyi a reál hozam!

Ez lehetséges?????

5. Shaikan (válaszként erre: 3. - 6c5f346e46)
2011. jan. 4. 11:19
24% ???! Mi a szent szar! Ez gyakorlatilag rablas! igazan szeretnem jkkarora tuzve latni Orban fejet, ahogy a vere csopog a foldre...
2011. jan. 4. 11:17

Szerintem nagyon sokan így vannak ezzel.

Vélhetőleg sokakat kecsegtet a reálhozam kivételének lehetősége jelen pillanatban, csak nehogy túlságosan pofára essünk emiatt.

Na meg valahol én úgy gondolom, hogy a jövőmet tapsolom el most, ha elköltöm. Ettől függetlenül én sem tudom, mi a jó.

3. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 4. 11:15
mi megyünk az államiba,..tegnap hallottam olyat,hogyha maradsz,akkor 10% meg a magánba,24% pedig az államiba,ha akarod,ha nem,deeeeeeeee te azt a havi 24%ot sosem fogod viszont látni..nem értem miért jobb az az ajánlat..meg azt tegyük hozza,a nyugdíjat még meg is kell érni...
2011. jan. 4. 11:14

Sajnos én is tanácstalan vagyok, de ha arra gondolunk, hogy mindenki egyszerre fogja kivenni a pénzét most jan 31-vel, akkor tuti összeomlanak, lásd a régi becsődölt bankok. Egyszerre ennyit nem tudnak kifizetni én ettől félek ez 1 pont az állami mellett. Az állami nem örökölhetö és nem lehet egy összegben hozzájutni ez 2 pont a magán mellett. az állam, bár tagadja, de mégis szankcionálja a magánban maradást, ez megint 1 pont a menni felé.

Most szültem, hogy fogom 31-ig elintézni a nyugdijfoly-nál a maradást? Manóm csak szopizik. Fél nap a hivatalban neki pokol lesz. Ez megint a kényszer menni mellett 1 pont. A hozamokat kifizetik ha átlépsz, ez 1 pont, mert kicsit meg vagyok szorulva.

A magán csak az enyém, magamnak spórolok, az államit vagy megkapom vagy nem egy kalapba megy. Magán mellett 1 pont.

Teljes a káosz a fejemben!

Én is örülnék, ha valaki segitene

Fejemben teljes a tanácstalanság

2011. jan. 4. 10:59

Szeretném, ha valaki aki kicsit ért a dolgokhoz felhomályosítana.

Ha esetleg a magánnyugdíjpénztárban maradok, akkor a fizum 8%-a megy oda.


Ez mondjuk 150.000 Ft-os fizunál kb. havi 12000 Ft.

Ez 40 év alatt 5.760.000 Ft-ot jelentene+ mondjuk kb 10% hozam.

(Ezek csak hasra ütés szerű számok, tudom, h 40 év alatt sok minden változik)


Ezt egyben kivehetném majd és ezt kell beosztani vagy mennyi lenne akkor a nyugdíjam?


Nem igazán tudom eldönteni, hogy maradjak vagy menjek...de attól félek az állami rendszer úgyis összeomlik pár év múlva. Vagy a magán is?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook