Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magánnyugdíjpénztári matek fórum

Magánnyugdíjpénztári matek (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
82. mandella (válaszként erre: 71. - Laszlozsu)
2011. jan. 4. 17:14
hát igen, az alapvető indok valóban az, hogy ellehetetlenülünk így nagyon-nagyon sokan
81. 8625c5bd9b (válaszként erre: 78. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 4. 17:13
Mármint, hogy állami vagy magán, mert ugye az átlépés azt jelenti nekem, hogy nem teszel kvázi "semmit" és átléptetnek?
80. zsanci79 (válaszként erre: 79. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 4. 17:13
Na az meg a másik! Az még undorítóbb volt
79. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 74. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 4. 17:12
Ma reggel megmutatta valaki a levelet, amit a nyugdíjasok kaptak. Nem kicsit bicskanyitogató.
78. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 76. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 4. 17:11
Nem. Eszemben sincs.
77. zsanci79 (válaszként erre: 66. - Mandella)
2011. jan. 4. 17:08
Hát igen, hányinger volt az a demagóg levél....
76. 8625c5bd9b (válaszként erre: 74. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 4. 17:07
Köszi, hogy összeszedted. Amúgy Te átlépsz? :-(
75. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 61. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 4. 17:06
Ez a kommunikáció egyszer már bejött, amikor arról szavazott az ország, hogy maradjon-e a vizitdíj, tandíj.
2011. jan. 4. 17:00

Sziasztok!


Tanácsot adni nem fogok, aki ebben a helyzetben - pontos adatok nélkül bárkinek megmondja a tuti, hogy mit tegyen és mit ne, azt én a Dunába lőném :)).

(tegyük fel, hogy értek hozzá :o))


Amit nagyon alaposan mérlegeljetek döntés előtt:


* reálhozamot elég nehéz megállapítani, amíg nem tudjuk a pontos inflációs adatokat, azt meg nem tudjuk.

* mennyi pénz van befizetve a pénztárba?

* minél magasabb a fizetése valakinek, annál inkább érdemes a magánban maradni, mert még évi átlagos 10%-os hozammal is szép pénz gyűlik össze, ha legalább 20 év rendelkezésre áll.

* az államiba befizetett pénzeket a legjobb szándék mellett sem tudják majd nektek kifizetni, hiszen a jelenlegi rendszer eleve kizárja azt, hogy egyéni számlát vezessenek, ezt ugyanis máris kiosztják a mostani nyugdíjasoknak. Tehát az ígéret egy "virtuális" számláról szól.

* már ki is mondták, hogy az előző kormány által felhalmozott államadósság csökkentése miatt kellett hozzányúlni a rendszerhez (m1 híradó 3 napja) hoppááááá, nem azért, hogy nekünk jó legyen? :) :) :)

* a kicsi pénztárak nem fogják bírni a versenyt, feltehetően beolvadnak a nagyokban, olyanokba, ahol banki, biztosítói háttér van - ezeknél nem lesz működési zavar.


Véleményem szerint, aki marad a magánban, az megkockáztatja, hogy esetleg nem lesz nyugdíja, aki átlép, az garantáltan elbukja.

Ez alól azok kivételek, akik pár éven belül nyugdíjba mennek.


Az állam azzal vádolja a pénztárakat, hogy eltőzsdézték a tagok vagyonát, holott ők kényszerítették arra, hogy részvényeket is kell vásárolniuk. Egyébiránt, az elszenvedett veszteséget a jól működő pénztárak általában vissza is nyerték az elmúlt években. Erről az adatkat a pszaf.hu oldalon meg tudjátok nézni.


Nem a véleményem, hanem tény, hogy nem igaz az, amit kommunikálnak.

73. adb20ce52a (válaszként erre: 67. - Mandella)
2011. jan. 4. 13:37
Az alkotmány... inkább hagyjuk. Most már mindegy. Gyakorlatilag azt csinálnak amit akarnak, annyi az egész, hogy elég pénzt kell beszedni ahhoz, hogy a tiltakozókat megvegyék és ennyi. Lesznek itt még nagy bajok... vagy és mivel itt az új év, legyünk optimisták... megváltják a világot Orbánék. ;)
2011. jan. 4. 13:28

örülök, hogy lassan ráébredtek arra, hogy a magánnyugdíjpénztárak csak azoknak volt jó üzlet, akik létrehozták, és kivitték belőle a lóvét. Nincs reálhozam! férjemnek és nekem kb 5milla van bent, és kb 10éve vagyunk tagok, és egy vasat sem tudunk felvenni, ha átmegyünk az államiba, azt a pénzt már rég "eljátszották", mi meg szívunk, mint mindig.

egyetlen megoldás, ha most elkezdesz a jövődről gondoskodni, és magad teremted meg a nyugdíjas éveidre a megélhetést. (bár tudom sokaknak a mai megélhetés is necces, nemhogy félretenni..de ez az egyetlen biztos út...)

71. laszlozsu (válaszként erre: 67. - Mandella)
2011. jan. 4. 13:25

Én már legalább egy éve gondolkodom ezen a családommal együtt.

Nem a választások miatt, vagy sajtószabadság, vagy egyéb miatt. Egyszerűen itt lehetetlenné teszik az embert.

2011. jan. 4. 13:14
Engem az érdekelne, hogy novembreben léptem át egy másik magánnyugdíj pénztárba. Így mi lesz azzal a pénzzel, amit 10 év alatt összegyűjtöttem? Semmijen papírt nem küldtek még.
69. Panni58 (válaszként erre: 66. - Mandella)
2011. jan. 4. 12:57
sajnos csak egyetérteni tudok...
68. 8625c5bd9b (válaszként erre: 65. - Emi75)
2011. jan. 4. 12:52
Ebben amit írtál sok jó gondolatot olvastam, ami lehet, hogy segít a döntésben.
67. mandella (válaszként erre: 19. - Adb20ce52a)
2011. jan. 4. 12:48
ha az új alkotmányba netán beleteszik, hogy 8 évenként legyen ezúttal választás, na én akkor hamarosan elhagyom ezt a nyamvadék országot...
66. mandella (válaszként erre: 15. - Panni58)
2011. jan. 4. 12:46
igen, én is tegnap kaptam meg ezt a levelet, és felháborító, mert eme levél alapján sajnos nincs más út, mint elhagyni a magánnyugdíjpénztárt, és behódolni OV-nak... remélem, az a többmillió ember, aki nyáladzva rászavazott, most fogja a fejét, és sápítozik, bár asszem, késő bánat, el van véve szólásszabadság joga, saját választás joga, lassan minden. szégyen, ami itt folyik.
65. emi75 (válaszként erre: 56. - Laszlozsu)
2011. jan. 4. 12:31

Akkor az te biztosítod azon kevesek egyike, aki gondosabban kezelete ezeket a pénzeket. De érdemes volna utánaszálmolni, hogy a nagyon kevés pozitív hozam vajon követte-e az inflációt?


De amit nagyon lényegesnek látok: a tizenegynéhány évvel ezelőtti bérek után befizetett magánnyugdíjpénztári pénzt annyira alacsony összeg, hogy akárhogy van forgatva, nagyon kevés pénz lesz. Ugyanez a helyzet, ha a mai befizetéseket nézzük harminc év múlva.


Sajnos nem látunk a jövőbe, hogy mi lesz harminc - negyven év múlva, de valószínű, hogy így lesz, a múltbéli tendencia alapján.


Úgy tudom, az állami nyugdíjakat az utolsó x év alaplján számítják... elvileg akkor az akkori keresetek csak közelebb állnak majd az akkori kiadásokhoz...


Egyébként akárhogy csűröm-csavarom, mindig oda lyukadok ki, hogy szerintem annak éri meg megtartani a magánnyugdíjpénztárját, akinek nagyon magas a bruttója és ezért az oda befizetett pénzösszeg is. És ez a réteg már az öngondoskodásra is képes. Pedig ez nagyon fontos lenne, ebben a helyzetben mindenkinek... de a többség számára ez lehetetlen, vagy legalábbis hozzányúlnak az ilyen megtakarításokhoz előbb-utóbb.


Az önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztár szintén tőzsdézik, de de már vannak garantált hozamú alapok, amik régen nem voltak. (biztos a válság miatt).

64. Pimpike68 (válaszként erre: 53. - Adb20ce52a)
2011. jan. 4. 12:31
Igen tudom, de inkább kifizetem az adót rá, és a maradék felett én rendelkezem, mint hogy később viktorka tegye rá a kezét.
63. emi75 (válaszként erre: 55. - Adb20ce52a)
2011. jan. 4. 12:15

mindegyiket tőzsdéztetik sajnos.


és aminek lett hozama, az sem annyi, mintha mindig simán betetted volna a bankba hogy kamatozzon az aktuális kamattal.


persze lehetnek kivételek, de én ilyet nem ismerek.

62. Panni58 (válaszként erre: 51. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 4. 12:12

nagyjából...

még annyi, h ha maradsz, akkor a munkáltatód által a továbbiakban az államihoz befizetett járulékot elbukod.

2011. jan. 4. 12:09

Amúgy meg jól kitalálták ezt ott fent...ha arról kellene nyilatkozni, hogy ki akar átmenni az államiba, akkor is ugyan ilyen kevesen állnának ott sorba.


Egyrészt mert lusták az emberek, másrészt mert senki nem tudja mi a jó lépés.

60. Szilvamama (válaszként erre: 52. - Emi75)
2011. jan. 4. 12:04
Szerintem igen. Apukám figyeli nagyon a híreket, ő adja tovább :)
59. 8625c5bd9b (válaszként erre: 56. - Laszlozsu)
2011. jan. 4. 12:03
gondolom, te a biztonságosat választottad
58. 8625c5bd9b (válaszként erre: 55. - Adb20ce52a)
2011. jan. 4. 12:03
te választottál annak idején, hogy kockázatosba tegyék-e...stb.
57. adb20ce52a (válaszként erre: 54. - Emi75)
2011. jan. 4. 12:02
:)
56. laszlozsu (válaszként erre: 48. - Emi75)
2011. jan. 4. 12:02

Hát akkor valamiért nagyon eljátszadozhattak a pénzeddel.

Az én egyenlegem 11 év tagság után jócskán meghaladta a második milliót, s nem ér nyakig a bérem, hogy akkora befizetések lettek volna az évek során. Bár hozzá kell tennem, hogy nekem a válság évében sem volt negatív az egyenlegem. Nagyon kicsi kis hozam volt ugyan, de pozitív maradt.

55. adb20ce52a (válaszként erre: 48. - Emi75)
2011. jan. 4. 12:01
Nem az önkéntesben lévő pénzt tőzsdéztetik? Szerintem a sima magán nem lehet kevesebb, mint amit befizetsz...
54. emi75 (válaszként erre: 50. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 4. 12:01

igen, ez így van, de elvileg az állami nyugdíjrendszerben meg a mai befizetésemből pl. a szüleim kapnak nyugdíjat.


igaz, ezzel meg az a baj, hogy most kevés gyerek születik, és sok olyan gyerek, aki sose lesz adófizető...

53. adb20ce52a (válaszként erre: 47. - Pimpike68)
2011. jan. 4. 12:00
Ha kiveszed a pénzed az önkéntes magánnyugdíjból, akkor rohadt magas rá az adó... valami 47 százalékot vagy mennyit levesznek!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook