Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskát szállítanánk 6 órás úton. Mire ügyeljünk, hogy minél kevesebb stressz érje a cicát útközben? fórum

Macskát szállítanánk 6 órás úton. Mire ügyeljünk, hogy minél kevesebb stressz érje a cicát útközben? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. sorceress87 (válaszként erre: 22. - 41fdab80c1)
2012. jan. 6. 11:00

Köszönöm a segítséget, majd megpróbálom úgy, ahogy írtad, hadd fedezze fel magának az új környezetet.

Érdekes, hogy a cicád még mindig így viselkedik, de még előfordulhat, hogy egyszer majd olyan lesz, mint régen, biztos neki több idő kell, hogy alkalmazkodjon az új helyhez.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a cicám hogy fog reagálni, vasárnap utazunk, majd beszámolok.:)

2012. jan. 6. 00:55
Egy fontos dologra felhívnám a figyelmeteket! A macska nem emberhez, hanem házhoz kötődik ellentétben a kutyával.
2012. jan. 6. 00:44

Mi egy év alatt kétszer költöztünk, aminek az lett a folyománya, hogy az aranyos cirókás cilámat nem tudom megfogni, ölbevenni, úgy kezel ilyenkor, mintha idegen lennék, behomorít. És elég hosszú ideig a nagydolgát az alom mellé végezte. Ez néha most is előfordul, de megmagyarázhatatlan miért teszi.


Aztán olvastam egy könyvet, amiben azt találtam, hogy új helyre költözésnél a cilát nem szabad a kosárból csak úgy kiengedni. Nyissuk ki box ajtaját és zárjuk be a cilát magában a szobába egy időre. Majd kijön magától és egyedül ismerkedik. Ja és ajánlott a már kipakolt elrendezett lakásba vinni és nem a dobozokkal telibe. Ezzel sok olyan problémát megelőzhetünk, amit egy költözés okoz.

Hát ez nálunk nem így történt, ennek iszom a levét, csak akkor és addig szeretgethetem, ameddig őkisasszonysága akarja.

21. sorceress87 (válaszként erre: 19. - Bnedora)
2012. jan. 6. 00:24
Igen, nagyon fogok rá vigyázni, egy ideig ki se engedem a lakásból, szoknia kell. Sokat akarok vele foglalkozni, hogy minél hamarabb beilleszkedjen és jól érezze magát.
2012. jan. 6. 00:14

Cicától is függ, nekünk kettő van, az egyik nagyon nyugodt, a másik meg teljesen idegroncs (sajnos kiskori trauma miatt-még mielőtt hozzánk került volna).

Mi is utaztunk és költöztünk velük.

A költözés nem volt messzi, de kb. 1 évig mindig visszajártak a régi házhoz! (ők kinti-benti cicák)

Majd leszoktak róla.

2012. jan. 6. 00:08
Ha az új helyre érkeztek, akkor nagyon vigyázz rá, mert nagyon stresszben tudnak lenni, és könnyen meglógnak, akkor pedig keresheted.
2012. jan. 6. 00:00
Oh, az jó, ha automatikusan szobatiszták, ezt eddig nem tudtam. 1-2 "baleset" még belefér, nem probléma. :)
17. 37403e3af4 (válaszként erre: 16. - Sorceress87)
2012. jan. 5. 23:57
A cicák automatikusan szobatiszták, persze vannak ivételek, pl. ivaros cicáknál előfordul "jelölgetés", vagy ha koszos az alom akkor mellé pottyant, vagy ha valami stressz éri akkor is lehetséges, hogy "nem ér el az alomig".
16. sorceress87 (válaszként erre: 15. - 37403e3af4)
2012. jan. 5. 23:54
Köszike! :) Hát szegénykém ha elbújik, hiába hívom majd, mert süket, de a lakásban nem tud elveszni, majd előjön.:) Szerintetek tudna újra szobatiszta lenni? Kiskorában az volt, utána viszont kinti cica lett.
15. 37403e3af4 (válaszként erre: 10. - Sorceress87)
2012. jan. 5. 23:47
Van tipp persze :) Szóval megérkeztek, és ha alkalmas az idő, akkor engedd ki. Előtte tedd le neki a kaját, víz az nagyon fontos, és az almot. mutasd meg neki hol vannak, aztán hagyd, hadd fedezze fel a környezetet. Ajtót, ablakokat csukj, nehogy szökjön. Lehet, hogy bemegy majd bútor mögé, vagy ágy alá, ilyesmi, de ha biztonságban érzi majd magát, ki fog jönni. Legyél vele ha lehetséges legalább egy órát. A cica önálló lény, úgyis csak akkor nyugszik meg, ha ő biztonságban érzi magát, ha elbújik, hiába hívod, amíg nem érzi, hogy ok a helyzet, addig az istennek nem fog előjönni :) De általában hamar megszokják az új helyet.
14. Glória2010 (válaszként erre: 10. - Sorceress87)
2012. jan. 5. 23:47
Én is most költöztem cicával együtt. Egy-két napig a wc-re is utánam jött, de aztán semmi gond nem volt vele. Mintha mindig is itt élt volna. Mondjuk mi kis lakásból nagyobba költöztünk, úgyhogy az élettere lényegesen nőtt, ami tetszett neki.
13. sorceress87 (válaszként erre: 11. - Artista bonita)
2012. jan. 5. 23:46
Köszi szépen, be is nézek abba a fórumba! :)
12. sorceress87 (válaszként erre: 8. - 41fdab80c1)
2012. jan. 5. 23:45
Erről majd megkérdezem az állatorvost, hogy mit javasol. Alapból nyugodt cica.
2012. jan. 5. 23:44
sziasztok, van itt egy fórum " Költözés cicákkal" címmel; ott már nagyon sokat beszélgettünk errôl, ha van kedvetek és idôtök, vissza tudtok olvasni.
2012. jan. 5. 23:43
Másik kérdés, hogy az új lakhelyet majd milyen hamar szokja majd meg? :) Van vmi jó tippetek, hogy könnyen "beilleszkedjen"?
9. 37403e3af4 (válaszként erre: 7. - Sorceress87)
2012. jan. 5. 23:41
Szerintem ne aggódj, általában csak a nyávogással van a baj, hiszen ilyenkor összedől számukra a világ :)
2012. jan. 5. 23:41
Nekem az állatorvos adott bogyócskát, hogy egy kicsit lenyugtassa a cilát, de nála teljesen fordítva működött. De ez nem általános, érdemes lenne előtte otthon kipróbálni, mert 6 óra nagyon nagy stressz egy cilának.
7. sorceress87 (válaszként erre: 6. - 37403e3af4)
2012. jan. 5. 23:38
Azt nem bánnám, ha kibírná a célig ürítés nélkül...:) Az a baj, hogy nem sokat utazott még, így nem tudom, hogy viselkedik majd ilyen hosszú úton, kicsit félek az egésztől, sajnálom a cicát, de mindenképp magammal akarom vinni.
6. 37403e3af4 (válaszként erre: 5. - Sorceress87)
2012. jan. 5. 23:35
Eddigi tapasztalataim alapján ennyi idő alatt sehová nem fogja végezni a dolgát mert annyira meg lesz ijedve, hogy visszatartja. A másik véglet, hogy már elnézést, de összeszarja magát a félelemtől, de ha nem egy alapjáraton ideges tipus akkor nem lesz vele ilyen gond. Ha megálltok vele, szerintem akkor sem azzal lesz elfoglalva, hogy kakiljon-pisiljen.
2012. jan. 5. 23:33
A zenével és a füsttel nem lesz gond, mert egyrészt sajnos süket a cica, másrészt nem dohányzunk. A szállítóbox is megvan már, de hogy hová fogja a dolgát végezni, azt nem tudom, lehet, hogy teszek neki vmibe almot, és amikor megállunk néha, akkor kiengedem a boxból kicsit. Enni nem adok neki, csak reggel, meg majd amikor megérkezünk.
4. 37403e3af4 (válaszként erre: 3. - Moncsicsi83)
2012. jan. 5. 23:31
Szerintem nem kell nekik nyugtató, hacsak nem annyira ideges tipus, hogy kárt tenne magában. A box jó dolog, egy helyen tartja és biztonságos is. Ha beszélsz hozzá, az 50%-ban jó, 50-ben rossz, lehet ha hallja a hangodat még jobban "rákezd", hogy engedd ki, vagyis szabadítsd ki :)
2012. jan. 5. 23:28

Na erre kíváncsi lennék én is, mert lehet mi is fogjuk utaztatni cicót. Azt tudom, hogy amikor 1 órát utaztunk, akkor az ölemben volt cicóka (póráz volt a nyakán, hogy ne ugorjon ki az ölemből, meg tudjam fogni) és simogattam folyamatosan.

Amikor meg egyedül utaztattam fél órát, akkor meg mellém volt bekötve a kis cicahordozó boxba és látott. Beszéltem hozzá és megnyugodott..


De hogy egy 6 órás úton mit csinálna??? vagy én mit csinálnék?


Esetleg valami kis nyugtató cicának?

2012. jan. 5. 23:28
Szia, szállítóboxot mindenképpen használjatok, amibe tegyetek egy kis takarót, rongyot, törölközőt, amire tud feküdni. Előtte ne adjatok neki enni, nehogy hányjon, ha nem bírja az utazást. Lehetőleg kerüljétek a hangos zenét, és a füstöt. Remélem segítettem :)
2012. jan. 5. 23:20
Macskát szállítanánk 6 órás úton. Mire ügyeljünk, hogy minél kevesebb stressz érje a cicát útközben?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook