Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska vs. Karácsony fórum

Macska vs. Karácsony (beszélgetős fórum)


1 2
29. agi452 (válaszként erre: 27. - Sookie)
2009. nov. 12. 10:49
Na neee!!! Akkor egy házőrzőt nevelünk?:)
28. Sookie
2009. nov. 12. 10:47
Ami viszont érdekelne nagyon, amit már az előbb is írtam, hogy mi a vélemény az izzókról?
27. Sookie (válaszként erre: 21. - Agi452)
2009. nov. 12. 10:46

szia, köszi szépen Sziszi nevében a dícséretet! :D

Öööö... ha van benne Maine Coon vér, akkor készülj fel rá, hogy nem bizti, h elérte a végleges méreteit. Ugyanis a Maine Coonok 3 éves korukig fejlődnek :P

26. Sookie (válaszként erre: 24. - Gaby76)
2009. nov. 12. 10:43
Ahaaa :) Igen, lehetséges, hogy brit keverék akkor. Ők is hajlamosak a hízásra, meg a nagyranövésre :)
25. Sookie (válaszként erre: 22. - Csicsi25)
2009. nov. 12. 10:41

:(( Nagyon sajnálom a cicádat! :'(


Egyébként én is gondoltam erre a boával kapcsolatban.


Mi a vélemény az izzókról? Eddig nagy általánosságban azt hallottam, h az nem olyan érdekes, mert felmelegszik, és ezért nem csípik.


A műfenyőre meg azt mondta egy volt tenyésztőkollegám, hogy nem ajánlja, mert mivel puha szálacskákból áll, ezért semmi nem riasztja el tőle a cicát, szóval nyugodtan vadászhat rá, meg akár meg is rághatja. Az igazi viszont mivel bökős, általában nem nagyon akarja az orrát beledugni.


Egyébként én anno perzsákat tenyésztettem, őket nem izgatta a karifa. Bár nem abban a szobában voltak. (most már máshol élek, és nm megoldható, h külön legyen a cica meg a fa.)

24. Gaby76 (válaszként erre: 23. - Sookie)
2009. nov. 12. 10:40
o, mindhárman keverékek, bár a 9 kilósba keveredett valamilyen cicafajta is az állatdoki szerint. a whiskas-reklámos cicára hasonlít.
23. Sookie (válaszként erre: 20. - Gaby76)
2009. nov. 12. 10:36

A Maine Coon az egy nagy termetű cicafajta :)

A nőstények általában 4-7kg-osak, a kandúrok pedig 7-10 kg között mozognak, de előfordul köztük akár 15 kg-os is.

2009. nov. 12. 10:34

Sziasztok!


Az én cicámat sajnos júniusban el kellett altatni, nagyon beteg volt :(


A boával egyszer megjártuk, amikor még fiatal cica volt. Egy kis fát tettünk a hűtőre, természetesen rajta boával. Mire anyósoméktól hazaértünk, a cica rendszeresen hányt. Kiderült, hogy lenyelt egy darab boát és megakadt a vékonybelén, ezért az étel nem tudott tovább haladni és kihányta. Persze fel kellett vágni a hasát. Utána nagyon vigyáztunk a boával.


A habkarikát egy az egyben lehorgászta a fáról és jóízűen megette :)

A cica miatt csakis műanyag gömböket tettünk fel, mert tudtuk, hogy egyet-kettőt úgyis lehorgászik. Aztán éjjel arra ébredtünk, hogy rohangál a lakásban a gömbbel.


Nagyon jófej cicus volt, 14 évet élt, olyan számunkra, mint egy családtag.

21. agi452 (válaszként erre: 17. - Sookie)
2009. nov. 12. 10:32
Megnéztem a cicádat, tündéri kislány. Nekem az egyik fél-Main Coon:) Elmúlt már másfél éves, ivartalanított, szóval remélem elérte a végleges méreteit. Fejétől a farka hegyéig kinyújtózva 90 cm:) Ja és 6 kg!
20. Gaby76 (válaszként erre: 17. - Sookie)
2009. nov. 12. 10:22
mi az a maine coon gazdi? 3 cicánk van, Gizike csak 3 kg. Béla kandúr 4,1 kg, ez a harmadik cica befogadott csavargó kandúr, amikor betevédet hozzánk, fél éves lehetett, de már akkor is 3 kg volt. Magas termetű is, de nem lehet letagadni, hogy akad rajta zsírpárna is. Próbáltuk lefogyasztani 8 kg-ra, amikor 8,4-8,5 kg volt. fogyas helyett hízott még fél kg-t. :-) Reménytelenül falánk. Mindent felfal, amit csak meglát
19. Chrissy28 (válaszként erre: 14. - Simijako)
2009. nov. 12. 10:19

Mert szabad volt a palya :-)

Az enyem is mindenbol tele enne magat ha tehetne!

Nekunk egyebkent (tudom nagyon helytelen, de en ezt tartom egyszerubbnek)jo minosegu mu karacsonyfank van. (Pedig en is imadom az igazinak az illatat! Csak mindig ugy sajnalom a fakat mikor ki kell dobni..)

18. Sookie
2009. nov. 12. 10:17
Boát ti tesztek a fára?
17. Sookie (válaszként erre: 10. - Gaby76)
2009. nov. 12. 10:15

szia, csak nem maine coon gazdi vagy te is? :))

Az én cicám az, még "csak" 4 kg, mert fiatal, meg kislány is.

2009. nov. 12. 10:14

Kisgyerekes-cicás család vagyunk, nálunk évek óta megoldott a kérdés.

A fát olyasmivel díszítjük, ami könnyű, nem törékeny, és pótolható.

Készítettem gipszöntvényeket (anyalka, csillag, hóember, van többféle), lefestettem arany akrilfestékkel, egy fél délután kész van, és bármikor fillérekből pótolható.

Csináltunk kis ajándékdobozokat (gyufásat, gyógyszereset), becsomagoltuk arany-és ezüstpapírba, átkötöttük kis szalaggal és arany színű cérnával, nagyon jól mutat. A gyerek is jól szórakozik, mire elkészül.

Van pár csillogó papírdíszünk.

Idén kinéztem egy újságból pár patchwork díszt, olyat szeretnék készíteni.

Ezek olcsók, nem törnek, az se érdekel, ha a valaki fogja a fát és kétszer földhözcsapja, mert csak vissza kell állítani a helyére.


Macskánál arra kell figyelni, ha játszik golyóval, akkor gömb ne nagyon legyen a fán. Illetve a miénk még nagyon gerjedt a csillivilli dolgokra, így annyira nem csillogós, nem sziporkázós egyik dísz sem. Pl. a csillámporos hungarocellgömbök nem élték túl a karácsonyt, szétfocizta.

Persze, műfenyő is van, azzal sincs gond.

Viszont a karácsonyfaégőket mindenki szereti, inkább azzal szoktunk karácsonyi hangulatot csinálni.

2009. nov. 12. 10:12

Én cserepes fát nem ajánlanék, mert egy kisebb macska is kibillentheti az egyensúlyából, és akkor még a földet is takarítani kell.

Ha nem törékenyek a díszek, nincs égősor a fa alján, nagy baj nem történhet.

A már említett kikötözés bevállt nálunk, pár év múlva meg lehet, hogy már nem fog rástrartolni a díszekre. Az én ifjabb négylábúm a második karácsonyán már nem rontott a fának. Persze hozzátartozik, hogy ők kijárnak, így másra is tudnak vadászni.

14. Simijako (válaszként erre: 13. - Chrissy28)
2009. nov. 12. 10:11
Ugye, hogy hihetetlen, hogy a kis mancsaikkal hogyan tudták kibontani? Nálunk volt olyan, hogy mindenhol szaloncukor papír volt mire hazamentem. Utána 2 napig beteg volt a kutya annyit evett. Egyébként is olyan kényes a gyomra, nem tudom hogy nyomott be annyit belőle.
13. Chrissy28 (válaszként erre: 9. - Simijako)
2009. nov. 12. 10:08

A szaloncukor lopas nalunk is 1x elofordult mikor nem voltunk otthon, ugyhogy az mar nalunk sincs a fan (a csoki rendkivul egeszsegtelen a kutyaknak). A mi kutyunk egyebkent nem bantja a fat, igazabol nem is igazan erdekli.

De, hogy annak idejen milyen modszeresen bontogatta ki a szaloncukros papirt az meg most is rejtely szamomra!

12. agi452 (válaszként erre: 9. - Simijako)
2009. nov. 12. 10:07
Hajjaj, a kutyák odavannak a szaloncukorért, ezt én is tanúsíthatom:D Viszont a tüskékkel tényleg nagyon vigyázni kell. Muszáj rááldozni a drágább, kevésbé hullató fára, ha jót akar az ember a kedvenceinek.
2009. nov. 12. 10:07
Amikor még volt cicánk,akkor ki volt kötözve a fa és az alsó ágakra volt akasztva neki habcsók karika,mert az volt a mindene.
10. Gaby76
2009. nov. 12. 10:06
Sziasztok! Nagyon megörültem ennek a fórumnak! Nekünk 3 cicánk van! és az egyikük 9 kilós! Szerintem ő simán viszi a cserepes fát is! :-) Tavaly költöztünk uj lakásba, karácsonykor. Addig több szobánk volt és a cicákat nem engedtük a fához. Nem tudom iden mi lesz :-)
2009. nov. 12. 10:02

Hát ez nálam is probléma lesz, főleg ha ez én topikomra gondolunk.


Ami szerintem jó ötlet, nálunk a kutyák miatt is úgy volt, hogy olyan fát választottunk, aminek nem hullik le hamar a levele. Mert az én kis dögjeim (egy csivi nálam, egy yorki amit anyuéknál hagytam, mikor elköltöztem) szóval előszerettel szagolgatják föl a földről a kis tüskéket. Ez nagyon veszélyes szegényeknek, mert ha lenyeli kilyukadhat a bele.

És nálunk pl műanyag gömbök voltak, olyan mintha üveg lenne, de nem törik, és olyan gyorsmasnikkal is diszítettem. Nem tudom cicákat mennyire érint, de a kutyuk miatt mi pl nem raktunk alulra szaloncukrot, mert lopnak. :)

8. agi452 (válaszként erre: 3. - Sookie)
2009. nov. 12. 10:02
Én biztos nem tennék szalagokat a fa aljára. Az egyik cicám tiszta szalagőrült. Addig rágja, míg nem tud belőle lecsípni kisebb-nagyobb darabot, aztán meg megtalálom a visszaöklendezett szalagdarabokat és egyebeket a szőnyegen... Azóta a szalag nagyon jól el van dugva a szekrény mélyére.
2009. nov. 12. 10:01

hát ez nálunk is gond.Mert a cicánk nagyon kerge és mindennel játszik.A díszek nálunk a gyerek miatt már mind műanyag.És ha fel is dől a fa max vissza kell rakni.És nem törik el.

Szóüval szerintem fog borulni.És állíthatjuk vissza.Vagy apa minden este felteszi az étkező asztalra a fát mert nem nagy van, és akkor ott talán nem lessz baleset.Bár a kyíváncsi jószág mindent meg tesz a cél érdekében.

6. dangi (válaszként erre: 1. - Sookie)
2009. nov. 12. 09:59
Szia! Nekünk évek óta van cicánk és fánk is, de még nem volt semmi gubanc. Az a lényeg, hogy a fa alján ne legyen semmi lelógó dísz, amivel el tud kezdeni játszani. Minden karácsonyra kap egy egérszagú műegeret, azzal nagyon jól elszórakozik napokig. :-)
2009. nov. 12. 09:59

Emlekszem annak idelyén Cilike amikor előszőr talalkozott a gömbökkel. Base-ball játszott velük. Meglódította és utána reppent utána...párat el is tört...Aztán szóltunk neki nem szabad nem volt olyan gond már.

De ez az uj cicussal bajok lesznek...Mert ez hiper aktiv...szerintem...ez szerintem a fára i fel fog mászni, hogy mi lesz akkor...bele sem merek gondolni...

2009. nov. 12. 09:59
Mi mindig a radiátorcső mellé telepítjük a fát, bár ebben jócskán közrejátszik, hogy ott van hely:) Szóval oda szoktuk kikötni, hogy ne boruljon el. A fa nekünk a földön van, az alsó ágakra pedig nem törékeny díszeket teszünk. Tavaly vettem ilyen aranyszínű cérnával átkötözött gömböket (bocs, nem tudom, mi a pontos neve) direkt a macskáknak, azt pofozhatták, nem tettek benne kárt. Szaloncukrot is tettem az aljára, az nem annyira érdekelte őket. Egyébként szerintem macskája válogatja, mennyire érdekli a karácsonyfa. Az enyémeket szerencsére inkább hidegen hagyja.
3. Sookie (válaszként erre: 2. - Bucóka20)
2009. nov. 12. 09:57

:))

Igazad van, fa díszekre nem is gondoltam. :) Köszi! Vhol még azt olvastam, hogy lehet díszíteni szalagokkal is, mert nincsenek apró részei, nem nyelik le.

2009. nov. 12. 09:55

szia!

Szerintem mindenképpen cserepes fa,az a tuti.:) És fa díszek.Mert ha a másikat lelöki akkor törik,belelép,megeszi...:o)

Én is gondolkozok,hogy a kutyum miatt milyen fa meg milyen módon lesz.

2009. nov. 12. 09:52

Kérdés!



Ki hogy' oldja meg a karácsonyt? Mert ugye a cicáknak elég érdekes lehet egy feldíszített fa... Tavaly már nálunk volt Sziszi, de akkor nem volt karácsonyfánk a szobában, mert úgy volt berendezve, h nem fért volna el. Idén már van hely egy kisebb fának, csak gondban vagyok, hogy milyen díszeket lehet rá tenni. Hogy lehet megoldani, hogy ne cincálja szét?



+Cserepes fát érdemesebb venni? (nem tudná feldönteni talán....)



Köszi!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook