Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska a lakásban, avagy őfelsége "macskus kitekattus" fórum

Macska a lakásban, avagy őfelsége "macskus kitekattus" (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Macska a lakásban, avagy őfelsége "macskus kitekattus"

1 2 3
22. Awela (válaszként erre: 18. - Tüti)
2009. szept. 23. 10:30

Nagyon sajnálom.:(

Talán tényleg meg kellene próbálkozni szobacicával vagy rászoktatni, hogy lehet bent, de a dolgát kint végezze. Ehhez nem értek, de megkérdezem anyumat, ők is így csinálják és sose megy ki a kertből a macska.

21. Awela (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2009. szept. 23. 10:29
Valamiért nálunk sem a páromhoz bújik. Kaját se kér tőle, pedig mindig mondom, hogy ott a gazdi, tessék őt is zargatni, de hát csak nem hallgat rám.:) Pedig a legelején rám se hederített, mikor ott voltam náluk.
20. MelisUK (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2009. szept. 23. 10:27
Ja, és én szagát szinte egyáltalán nem is érzetem annak a mentának, nagyon enyhe volt. De macsinak nagyon bejött - szerencsére. :D
19. MelisUK (válaszként erre: 16. - Zizisicc)
2009. szept. 23. 10:26
Nekem tökéletesen bevált, török angóra cicám volt, fekete. Akkoriban egy studióban laktunk, azaz minden egy légtérben volt a lakásban, a nappali, a háló és a konyha, az erkély és a fürdő volt csak külön. Szóval még azt se lehetett csinálni, hogy a macsi ki legyen zárva, így rátaláltam a macskamentára és megoldotta az alvási problémát. Előtte a macsi mindig a cuccaimon volt, a párnámon aludt, stb. Valahogy sosem a páromhoz bújt, így ő tudott nyugodtan aludni, engem meg állandóan felébresztett a macsi. De a macskamenta megoldotta a problémát, utána a macsi a saját helyén aludt és én is tudtam aludni.
18. tüti
2009. szept. 23. 09:41

Sziasztok !

Nemrég vesztettem el a 3. macskámat is ebben az évben :-(

Budapesten élünk zöldövezeti csendes mellékutcában, mégis 2 cicát elütöttek.

A 3. meg sajnos megbetegedett. Most macska nélkül vagyunk (2 hete), kicsit sokkolt a sok "temetés", de érzem sokáig nem leszünk cica nélkül. Gondoltunk, hogy most benti cicával próbálkozunk, (nagyon paranoiás lettem a gázolásra) , amit ki sem engednénk. Ezek a fajta macskák tényleg nem is akarnak kimenni, vagy ezeket is rá kell szoktatni. Kertes házban, szüleimmel, viszonylag sok mozgással élünk, nem az van, hogy reggel elmegyünk és egész nap nem éri semmi inger a macskát, ami kikéretszkedésre késztetné.

Szerintetek milyen cicánk legyen?

2009. szept. 22. 21:08
szóról szóra mint az én kis drágám :D és az ágyas részek, meg a kaja 100000%ban illik Pötyke kisasszonyra is :D
16. Zizisicc (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2009. szept. 22. 16:38
Hát, nálunk a macskamenta nem jött be. Igaz, mi nem főzetet használtunk, hanem kaptunk vkitől olyan párnácskát - direkt macskáknak - amiben macskamenta van, vagy legalábbis olyan szagú. Kb fél óráig érdekelte, aztán azóta sem foglalkozik vele ..... pedig szaga az még mindig van ..... :o))))
15. Awela
2009. szept. 22. 16:11

Sziasztok!


Örülök, hogy tetszett.:)


Rita: a miénket szerintem már nem tudnám megnevelni, páromat nem igazán érdekelte, hová mászik fel, most meg már idős ahhoz, hogy leszoktassam. Pedig néha jó lenne, ma reggel például azon kaptam, hogy a kávémat issza.:) Ilyet még nem láttam, minden okoz valami meglepetést.


Melis: köszönöm az ötletet, kipróbálom.

2009. szept. 22. 14:53

A macskamenta épp arra való, hogy a macsek ne a párnádon/fejeden aludjon. Ahol szeretnéd, hogy aludjon a macska, oda kell csepegtetni macsakmentát. Egy kis forralt vizet kell a mentára önteni, várni picit, majd oda csepegtetni, ami az ő helye, pár napig tart a hatása. Annyira imádják a macskák ennek a mentának az illatát, hogy egyszerűen nem mennek el onnan, ahol érzik.

A jegyzeteid megrágcsálását is kivédheted ezzel, készíts neki játékot, aminek a belsejében legyen macskamenta, meg néha csöpögtethetsz a külsejére is. Így azzal a valamivel fog játszani, fittyet fog hányni a jegyzeteidre.

Ja, és várni fogja így is, hogy fölébredj és megkapja a kajcsiját (én sose etettem reggel macskát, mindig csakis este, kivétel amikor kicsi volt, akkor naponta többször). Nekem azt várta a macsek, hogy fölkeljek és végre ne unatkozzon, foglalkozva legyen vele. De hiába moccantam meg az ágyban, imádta a macskamentát, így elindult, de vissza is ment a saját ágyikójába, csak akkor jött ki, mikor tényleg fölkeltünk. Tökéletes ez a macskamenta. Velem is hasonlókat csinált a macsek, majd bele őrültem, elegem volt belőle, hogy éjjelente többször megdögönyözi a fejem álmában, kifejezetten a hajamon aludt, így moccanni nem lehetett tőle, pukizott, stb... Így utánajártam, hogy mit lehetne tenni, hogy elviselhető legyen a társasága, rá is találtam. Good Girl volt a neve annak, amit vettem.

Takarításnál macsek nálunk is az erkélyen volt, legalábbis amíg sepregettem meg követ mostam, mert amit összesöpörtem, azt imádta letámadni, meg olyankor jött rá a körbe-körbe rohangálok és pont a szemétkupacon ment át, szóval az erkélyen kellett egy idő után megvárnia. Hatalmas boci szemekkel nézett be közben és végig nyávogott, hogy engedjem be.

13. ritabimbi (válaszként erre: 12. - Tina82)
2009. szept. 22. 14:50
Nekem soha nem ment az asztalra,mert kiskorában kikapott érte!
12. Tina82
2009. szept. 22. 14:27

Nagyon jó volt a cikk!!! Én is mesélhetnék, nekem 2 cicám van, egy fiú és egy lány ivartalanítottak persze, eszméletlen egy fejek! Ha nem lennének unalmas lenne az életünk!

tegnap berágtam rájuk, de ma már mosolyogva meséltem, hogy a vacsira szánt sonkát olyan boldogan ették,a földön! Kis lopósak....

11. punka
2009. szept. 22. 14:04
Nagyon jóóóóóóóóó :)
2009. szept. 22. 13:40
Jó a cikk, jókat mosolyogtam rajta! Én is szeretem a cicákat, de csak házon kívül!
2009. szept. 22. 13:18
Nagyon klassz a cikk :))
2009. szept. 22. 13:13
Nekem is szobacicám volt,de mikor befeküdtem a kórházba szülni a párom kitessékelte a lakásból és most már nem is vágyik be,szerintem érezte picurka jön ő megy a lakásból!Kinti cica lett smici:)és már nem bánom egy cseppet sem hogy csak kint van!3,5éves smici és elég hamar megszokta a kinti környéket,herült kandúr és nem is csavarog el!
2009. szept. 22. 11:47
Nekem Kutyám van csivava, szerintem ő is ilyen csak az asztalra nem tud felugrani. Nincs az a pénz amiért megválnék tőle.
2009. szept. 22. 11:08
Nagyon tetszett a cikked! Akár a saját két cicánkról olvastam volna:) Hihetetlenül imádnivaló és égetnivalóan rosszaságok tudnak lenni! Mégis ők a család és az életünk középpontja. Azt hiszem jaj is lenne nekünk, ha máshogy szeretnénk:))
2009. szept. 22. 10:29

De édes lehet!

Nekünk kb. 2 hónapja van macsekunk, Ő is tud olyan dolgokat művelni, hogy kikészít sokszor!:) De nem lehet rá sokáig haragudni, olyan kis drága!

Teljesen úgy érzi már magát, mintha Övé lenne az egész ház!:)

Ma reggel is megőrjített! Agyon harapdálta a kezem, utána meg a függönyt vette célba, hiába szóltam, hogy nem szabad, rám sem hederített, azért is ugrándozott rajta!:s

2009. szept. 22. 10:21
Ismerős történet ) Nekünk is egy fekete perzsánk van , na meg egy fehér de ő még új nem ismerjük annyira de a kandúrunk dettó ugyan ez. Jókat nevettünk a cikkeden. Keress rá neten A Simon macskája című videókra az mindent elárul kedvenceinkről! Üdvözlet egy macskamániás :)
2009. szept. 22. 10:21
Könnyesre nevettem a szemem, és közben újra eszembe jutottak az emlékeim, amikor még mi is együtt éltünk a cicámmal, Lilivel.
2009. szept. 22. 10:11

Nagyon tetszett a cikked, nagyon jó fej cica lehet! :o))))))

Kb egy éve nekünk is van macskánk, hasonló élményekről számolhatok be. Egyszerűen imádom! Ezúttal is köszönet annak, aki rábeszélt! :oDDD

2009. szept. 22. 10:03
Ez a történet a mai takarítás közben született meg a fejemben. Drága macskánk olyan szörnyülködve nézte, hogyan teszek rendet az ő körzetében, mintha azt mondtam volna neki, hogy mennie kell tőlünk. Igazán érdekes jelenség ő, így hát megérdemel egy cikket.

Ugrás a teljes írásra: Macska a lakásban, avagy őfelsége "macskus kitekattus"
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook