Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska a lakásban, avagy őfelsége "macskus kitekattus" fórum

Macska a lakásban, avagy őfelsége "macskus kitekattus" (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Macska a lakásban, avagy őfelsége "macskus kitekattus"

1 2 3
52. Csigusz 79 (válaszként erre: 51. - 1ea7976753)
2009. okt. 12. 11:37

Szia :)


Csak őszinte voltam :)

2009. okt. 12. 09:11

Szia Csigusz, háát köszi ezzelmegnyugtattál:D


Marika nagyon kedves vagy, köszönöm a segítségedet!:D

50. gyorki maria (válaszként erre: 48. - 1ea7976753)
2009. okt. 12. 05:10
Szia!Nagyon sok türelem kell hozzájuk!Nekem is van egy cicám,amikor hozzám került én is azt hittem,hogy meg fogok bolondulni.Nagyon rossz cicus volt,de nagyon sokat foglalkoztam vele.Most már négy éves és egy nagyon szelid szófogadó cicus lett.Én nagyon megértelek téged, fel a fejjel és drukkolok neked!
49. Csigusz 79 (válaszként erre: 48. - 1ea7976753)
2009. okt. 11. 22:11

Szia!


Ilyenek a cicusok,rájuk jön az 5 perc,aztán mindent bele :DD

2009. okt. 11. 21:26

Sziasztok!

Segítsen valaki, megőrülök:D 3 hete van nálam a cicus, eddig minden rendben volt mondjuk:D pár napja éjjel rájön az ötperc és rombol, mindent a lakásban, próbáltam szépen és csúnyán is ettöl eltántorítani, de semmi nem jött be, nagyon sok játéka van, de ilyenkor ezeket semmibe sem nézi inkább a függönyt tépi a fotelt rája és csak ugy tudok véget vetni a dorbézolásának, ha bezárom fél órára a fürdőbe, de ez nem megoldás, kérlek segitsen valaki...Köszi

47. Csigusz 79 (válaszként erre: 46. - 6be8c61e02)
2009. szept. 30. 21:00
Kell ám nekik is a szeretet ♥
2009. szept. 30. 20:54
Azok az emberek szerintem sokkal turelmessebbek akik szeretik az alataikat. mink panelházban lakunk de van egy kis kertunk a város szélén és tavasszal oda kéreckedett egy aranyos cicus mink ugye szeretgettuk etetgettuk és mostmár ott vár a kertunben minden nap.készítettem neki fajin macskalakot és kiakartuk próbálni hogy csendben megyunk a kerthez az autót leálítottuk jóval elobb , hogy megnézzuk ott-e alszik a helyén.Egyszeruen nem létezik akár milyen csenben megyunk oda vagy ott ul az ajtó elott vagy akkor szalad . és nem a éhség miatt szalad mert elo fordult már hogy csak egy kis tejet ivott, nem volt éhes csak a szeretetre vágyott.a múltkor kirándulni voltunk három napra rábíztuk a lányunkra meg a szomszédunkra hogy torodjenek vele. kétnap után kaptunk egy telefont hogy a cicus nagyon szomorú nem akar enni mindehol minket keres. hát ilyen a cica gazdi kapcsolat.
45. c8772e855b (válaszként erre: 44. - Awela)
2009. szept. 30. 16:07
Nagyon jó vadász a gyönyörűm,eddig ő is csak az ajtóig hozta a megszerzett áldozatot,de most úgy jött mint a tornádó,majdnem tokostól lökte be a szúnyoghálós ajtót.Áldozatok között volt már,kisebb- nagyobb madár,szöcske,egér,rézsikló,pillangó,különböző lepkék,stb.
44. Awela (válaszként erre: 43. - C8772e855b)
2009. szept. 30. 05:51

Nálunk szerencsére nincs egér, különben biztosan a széken állva bátorítanám a macskát, hogy kapja el és vigye ki szépen.:) Párom azt mondta, mikor kisebb volt, madarakra vadászott és azt tette reggel az ágya mellé. Hát nem lehet kellemes.


Anyuméknál meg macska és kutya együtt csinál ilyet, ott mind kint vannak éjszaka. Mindig vadásznak az udvarban, kaptak már egeret, tücsköt, vakondokot... Aztán letették a bejárati ajtó elé és ott várták, hogy valaki megdícsérje őket.

43. c8772e855b (válaszként erre: 42. - Awela)
2009. szept. 29. 21:19

Ezek a szülők csak azt mondhatják:Így jártunk!:)D

Nekünk meg van vagy lesz jól nevelt maccsunk.:):):)


A mi mai mutatványunk:Maccs egérrel a szájában teljes nekifutásból a szúnyoghálós ajtón beront,egyenesen a fürdőbe,ahol elengedte az egeret,de a következő pillanatban el is kapta.Én meg a macskát kaptam el és egérrel együtt kiraktam az udvarra.Pffff!!!A frász jött rám,hogy mi van ha nem veszem észre és az egér a lakásban elbújik.Na,neeee!!

42. Awela (válaszként erre: 37. - C8772e855b)
2009. szept. 29. 18:49

És jobb korán elkezdeni a nevelést. Sajnos gyerekből megvan a negatív példa, egészen közeli rokonságban. A gyerekeket hagyták, hadd csinálják, amit akarnak, 5 éves korukra nem lehetett nevelni őket. Most már kapálóznak a szülők, de sokkal nehezebb. A cicával is így lehet, nehezebb, de én megnevelem!:)


Mai nagy attrakció: macska őrülten rohangál a lakásban, nem tudtam, miért. Aztán megláttam a lepkét. Egy pillanatig elvesztette szem elől, így jól lemaradt, úgyhogy begyorsított és úgy haladt a kanapé felé. A lepke meg természetesen az utolsó pillanatban felrepült, a macska meg belerohant a kanapéba. Még szerencse, hogy puha részen érte, különen lett volna sírás.

2009. szept. 29. 09:11
Naka!Köszi a biztatást, rendes töled:D eddig kutyám volt, a kutyák tartásáról már tudok ezt azt:D de Jencivel egész má az élet:D
40. c8772e855b (válaszként erre: 39. - 1ea7976753)
2009. szept. 28. 13:57

Nagyon kicsi még a cicád,türelem,türelem.Az elsőnél én is úgy voltam hónapokig,hogy én ezt nem bírom.Ez a macs nem is normális,miért nem fogad szót,miért eszetlen,miért nem fogad szót?Volt,hogy sírtam,de régi maccsos ismerőseink vigasztaltak,hogy ahogy nő úgy lesz okosabb,értelmesebb,lenyugszik,nem lesz olyan szeleburdi.Így is lett és megérte,mert teljesen megszoktuk egymást,ő azt csinálta amit mi szerettünk volna,mi meg azt amit ő.A mostani cicusnál ugyan ezt átvészeltük /igaz mindig vigasztaltuk magunkat azzal,hogy emlékszel? a másik is ilyen volt/és megérte,mert most egy gyönyörű,nyugodt nagy "volt" kandúr dorombol nekünk.

Nem elkeseríteni akarlak,de jó pár hónap türelem kell hozzá!!!!

Arra is ügyelj,hogy csak akkor kezd a tiltó szavakat,ha már teljesen hallgat a nevére,mert ha csak azt hallja, hogy NEM meg NEM SZABAD akkor azt fogja hinni,hogy az a neve.

2009. szept. 27. 22:57

Köszi a tanácsokat!

Már ki vagyok akadva:D ugy érzem, hogy nagyon türelmes vagyok, de rám sem hederít, hiába szólok rá!Imádom, de teljesen hülyének néz, mintha direkt feszegetné a határokat...eszméletlen sok esze van.NAKA megpróbálom ezt amit mondasz, de fogy a türelmem:D

38. Csigusz 79 (válaszként erre: 36. - C8772e855b)
2009. szept. 27. 15:07
Én nem nézlek bolondnak :) nekünk a nagyobb cicc folyamatosan felesel,ha mondok valamit válaszol és én is megbeszélem velük a dolgokat :)
37. c8772e855b (válaszként erre: 35. - Awela)
2009. szept. 27. 14:49
Igen,nevelhető ugyan úgy mint egy gyerek!!!!Sokszor csodálkozom azon, mikor a szülő azt mondja,hogy a gyerek nem ért, hiába szól rá százszor,akkor sem érti,hogy ne csinálja.Könyörgöm, a macskám megérti,akkor egy gyerek miért nem??? Na,persze türelem kell gyerekhez és maccshoz is.:):):):):):)
36. c8772e855b (válaszként erre: 34. - 1ea7976753)
2009. szept. 27. 14:42

Rami!

Nem állítom,hogy az én vagy mi módszerünk a legjobb,így aztán én csak a nálunk beváltról tudok írni.Első perctől kezdve úgy viszonyultunk hozzá mintha "ember gyerek" lenne,és a NEM és NEM SZABAD szavakat használtuk,használjuk most is.Ha,bármi olyat tett vagy tesz, amit mi nem szeretnénk nyomatékosan csak ezeket az intő szavakat használjuk.Először a neve és utána hangsúlyosan,hogy nem vagy nem szabad.Lehet,hogy bolondnak néz valaki,de mikor tiltunk valamit,utána el is magyarázzuk neki pár szóval,hogy azt miért nem szeretnénk,hogy csinálja.Ha,még azt is leírom,hogy az első cicánk néha vissza is kérdezett,hogy NEM???és,hogy folyamatosan "beszélgetett" velünk,akkor végképp bolondnak fogtok tartani,pedig több hangfelvétel is van róla ahogy "beszélgettünk".


A mostani házi cicusunk nem beszélget,de érti a tiltó szavakat.Mindkettővel olyan csodás élményeink voltak ill. vannak,hogy napestig tudnék róla írni.

Mielőtt bárki azt hinné,hogy nincs gyerekünk,de igen van,kettő, igaz már felnőttek.A macs mindig a harmadik gyerekünknek számított,számít.

35. Awela
2009. szept. 26. 23:50
Nehéz elhinni, de mióta panaszkodtam páromnál, hogy a macska már csak bosszantásból is széthorja a kaját és úgy eszi meg, a lakás különböző pontjain, ami külön rémes takarítás után, azóta úgy eszik, mint a kis angyal, a tálkája fölött és egyáltalán nem hordja szét. Lehet, hogy mégis nevelhető...:)
2009. szept. 26. 21:29
Naka! Ne haragudj, hogy ezzel zargatlak, de ekkora tapasztalattal a hátad mögött megkérdezem, hogy hogyan fegyelmezed a cicát, ha rosszat csinál?
2009. szept. 26. 21:02

Sziasztok!

18 éve vannak cicás élményeim.Az első cicánk 17 évesen halt meg és akkora űrt hagyott maga után,hogy üres lett a ház.Nem találtuk helyünket,folyamatos hiányérzetünk volt,szóval nagyon hiányzott.Négy hónapig bírtuk cicus nélkül, és akkor került hozzánk mostani gyönyörűségünk.Ő egy egészen más maccs mint az első volt,de soha nem hasonlítjuk az elődjéhez.Imádjuk az összes igazi házi macska tulajdonságaival együtt.


Örülök,hogy nem csak belőlünk tud bolondot csinálni egy macska!:):):)

2009. szept. 26. 17:55

Sziasztok!

Én tanuló cicás vagyok 2 hónapos csöppségem van kb 1 hete:D rettenetesen okos!Nem is gondoltam volna a cicákról én eddig kutyás voltam.

De azért nevelni szerintem a cicákat is kell, 1 hét alatt az én Jencim már tudja, miket lehet miket nem:D vagyis majdnem mindig tudja:D

31. winny
2009. szept. 25. 12:10

Ez annyira arnyos:)

Imádom a cicám de nem tudnék ilyen jól írni róla:)

2009. szept. 25. 07:50

NAgyon tetszett a cikked...:) a miénk is pont ilyen dolgokat művel el...


MA arra ébredtem 2 cm re fekszik az arcomtól, szemben velem és néz...néz


Tegnap reggel meg arra, hogy rágcsálta a labujjaim, ujjaim na és ez mit is jelent ?? na mit..."kellj fel lusta gazdi mar 6 az óra adj ennem, mert ha nem teszek én róla és garantált te ugy sem alszól többet"


Ujjabban a kedvenc fotelem is a FőúrÉ...ne adj Isten leüljek mert addig tologat kicsin mancsaival megadom magam és félrébb ülök...


Elkunyerálja kedvenc falataimat, ha nem adok ellopja...:)) multkor meglépett egy fél szelet piskota tésztával...olyan gyorsan lopta el észre sem vettem...:( ugy futott a kicsi cica egy számára nagy darab piskota tésztával...kész röhej volt...


Imádjuk!!!

29. Awela (válaszként erre: 27. - Ritabimbi)
2009. szept. 24. 10:20
A miénk se szokott, idén egyszer kiszökött csajozni, a mai napig nem tudom, hogyan, hiszen fél a magasságtól. Reggel azt hittem, elsírom magam, mikor nem találtam. Az egész lakást átnéztük, macska sehol. Aztán kimentünk a kertbe (lakóparkban élünk) és ott ült egy asztal alatt. Úgy megörültem neki! Nem tudom, lett-e kiscica az éjszakai kalandból, egyenlőre még nem hoztak egyet se hozzánk.:)
28. ritabimbi (válaszként erre: 27. - Ritabimbi)
2009. szept. 23. 20:43
Az enyém se kóborol el!
27. ritabimbi (válaszként erre: 24. - MelisUK)
2009. szept. 23. 20:43

Én fiú macska párti vagyok azokat nem csinálják fel és nem fialnak vagy 3x 1 évben,

herélt kan nekem ők váltak be!

26. Ballainé (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2009. szept. 23. 20:18
Azt szeretném kérdezni hol vetted a macskamentát? Válaszodat elörre is köszi! Gyöngyi
25. MelisUK (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2009. szept. 23. 10:45
jav: utcáról :D :D
2009. szept. 23. 10:45
Szerintem lány cicát kell beszerezni és az nem fog elkóborolni. Egyébként a szobában tartott cica egyből az alomba fog piszkítani, nekem az utcáról összeszedett kis rühes macsi is egyből oda piszkított. Kitettem az erkélyre egy idő után az almot neki, így a lakásban nem pergett szét egyáltalán. Sőt, én az etetését is az erkélyen oldottam meg, mert nem táppal etettem, hanem nyers hússal amikor kapott egy nagy rákot vagy nagyobb tonhal darabot, akkor bizony először küzdött vele. :D Először tápot adtam neki, de olyna borzasztó büdös lett tőle, a szája, a pukija és még a bundája is, hogy inkább ráálltunk a nyers húsra, a görényem is azt eszik és sokkal szebb egy átlagos otthon tartott göritől.
23. MelisUK (válaszként erre: 21. - Awela)
2009. szept. 23. 10:39

A macsit az útcáról mentettem meg, még picike volt, kérdéses volt, hogy egyáltalán megmarad-e. Egy ismerősöm etette előtte, aki konyhán dolgozik, azt mondta, hogy a testvérkéi már mind elpusztultak, így őt hazavittem. Amíg az ölemben volt, végig karmolt, nagyon félt, simogatni se lehetett, csak a kajára ment oda, úgy kellett elkapni és erősen fogni, hogy haza tudjam vinni. Egész nap az ágy alatt volt otthon, nem jött ki, hiába dugtam elé enni-inni, semmi nem segített. Majd mikor a párom hazajött, akkor hozzá odament, engedte simogatni magát. Aztán már velem is közvetlenebb lett, de előtte egész nap nem jött ki, majd mire a párom hazaért munkából, hozzá egyenesen odament. :D

Aztán megfürdettük, szegény még nyávogni sem mert, nem is tudom de tán vagy a második-harmadik fürdésnél kezdett el nyávogni, addig nem mert megmukkanni. A kis girhes macsiból gyönyörű cicus lett, imádtam nagyon, de nem érte meg a felnőtt kort, mert az erkélyen át át tudott menni a szomszédhoz és egyik napról a másikra eltűnt. A szomszéd nem nyitott ajtót sem, mikor rajta kerestem, szóval sztem elintézte, hogy ne legyen macsi...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook