Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ma kezdtem! fórum

Ma kezdtem! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2008. szept. 26. 13:53
Nos, úgy döntöttem belekezdek, hétfőn lesz az első nap!-, csak még annyit, hogy jelenleg még szoptatok, attól neki vághatok?
363. ab4b6bc17d (válaszként erre: 362. - Vecy)
2008. szept. 26. 13:30

Szerintem a víznap méregtelenítésre való és mindenki maga dönti el, hogy a hatékonyabb fogyókúra érdekében be akarja-e tartani, vagy sem. Persze, az sem mindegy hány kilócska felesleg van rajtunk, de szerény véleményem szerint ez a nap tényleg méregtelenítésre jó.

Én tuti biztos, hogy igazi citrommal (tehát a gyümölcs citrom levével) ízesített vizet fogok inni jövő szerdán egész nap.

Abban az egy hónapban, amikor végig csináltam és 5 kg-ót leadtam, akkor is így csináltam, hogy a napi vízadaghoz citromot facsartam (egy pohár vízbe egy fél citromot belecsavartam). Komolyan, nagyon jól fogyaszt!

362. Vecy
2008. szept. 26. 12:44
egyébként gáz ha nem tartok víznapot?
2008. szept. 26. 11:29

Halitok! Ma CH-napom van, amit nem nehéz betartani, csak a mértékkel kell vigyázni.


Holnap gyüminapunk lenne a kolleganőmmel, de úgy döntöttünk, hogy a hétvégén bűnözünk, mert képzeljétek, kirándulni megyünk a Dunakanyarba... de ezért jövő hét szerdán, azaz elsején víznapozunk! :)

360. Vecy (válaszként erre: 358. - Ab4b6bc17d)
2008. szept. 26. 10:16

Hát igen... a kitartás...

Egyszer én is kb. ey hónapig csináltam, kb. nekem is öt kiló ment le.

Most tartok az egy hónap után, holnap kellene a víznapot tartanom, ami már tudom, hogy nem fog menni :D

De azért lehet, hogy megpróbálom....

359. 4e6546fe63 (válaszként erre: 358. - Ab4b6bc17d)
2008. szept. 25. 17:45
Köszönöm a felvilágosítást, még utána olvasok egy-két helyen aztán belevágok! Kitartás!
358. ab4b6bc17d (válaszként erre: 357. - 4e6546fe63)
2008. szept. 25. 10:53

Szia, Orsi! Szerencsés vagy, hogy csak 7 kg felesleged van. Nekem több, mint 30 :()


Lényeg a lényeg, ez egy olyan diéta, ahol külön kell választani azokat az ételeket, amiket amúgy egybe ennél meg, tehát pl. husi mellé nem ehetsz krumplit. Max. paradicsom-vagy egyéb salátát, de abból is csak a zsírszegény változatot.


Az első napot mindig proteinnel kell kezdeni, nekem ez a kedvencem, mert ehetek pl.: szalámit, vajat, sajtot, tejet, húst, halat, tojást, joghurtot. Szóval ez eléggé változatos. PERSZE REGGELIRE CSAK GYÜMIT EHETESZ EZEN A NAPON IS, MINT AHOGY A TÖBBIN IS!


Keményítő nap, nekem ma pont ez van és ezért szalmakrumplit fogok enni egy kis ketchuppal és paradicsomsalátával. De ezen a napon fogyaszthatsz zöldséget, főzelékeket bőven. Én ált. keményítővel sűrítem őket.


Szénhidrát napon meg a péksüteményeké, csoki, édességé a főszerep nálam, persze csak mértékkel, mert ugye fogyókúrán vagyok :)


Gyüminap a negyedik, ki lehet bírni, bár tény és való, hogy nap végére már kopog a szemem az éhségtől.


Aztán megint kezded előlről a protein nappal és így tovább. S ha elég erőt érzel magadban, akkor egy gyüminap után beiktathatsz egy víznapot is akár, de ez elég egy hónapban csak egyszer.


Ha nagyon szigorú vagy magadhoz, akkor ugyanazt eszed vacsira is, mint amit ebédre. Személy szerint én váltogatom és inkább kevesebbet teszek mindenből a tányéromra, mert ha jobban belegondolunk, kell a változatosság. Úgy értem, hogy pl. protein napon ebédre eszek egy kis husit salival, vacsira meg pl. tojást sajttal, stb.


Van egy weboldal is, a www.90napos.hu itt is sok érdekességet találsz a szétválasztó diétával kapcsolatban.


Nekem sok ismerősöm van, aki hasonló módszerrel fogyott le, még akár úgy is, hogy semmit nem sportolt mellette. Anyósom pl. így fogyott le 18 kg.-t. Egy kórházi ismerősöm 22 kg-ót, azóta mint mondja két hónap telt el, most már rendesen étkezik, de még tartja a leadott kilókat.


Azt hiszem, a leglényegesebb a kitartás, aminek sajna én is híján vagyok. :( Eddig egy hónapig bírtam, akkor 5 kg-ót fogytam.

A legnagyobb ellenségem a PMS időszaka. Amit addig leadok, azt egy-két szóból visszaszedem ebben a farkaséhséges időszakban.


Hát, sok sikert, ha csatlakozol hozzánk!


U. I. Azért ha mozogsz mellé valamit, az sokkal jobb! Én pl. tae-bo-zom és hastáncolok (most már téleg csak a kajából kéne még többet visszavennem és még fő a kitartás!:).

2008. szept. 24. 11:33
Sziasztok!Orsolya vagyok,23 éves. Szülés után állok és maradt rajtam 6-8 kg felesleg! Szeretném leadni,de nem tudom,hogyan kezdjek neki, milyen módszerrel! Tudna valaki felvilágosítást adni, hogy mégis hogyan működik ez a diéta forma, valamint mennyire hatásos! Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
356. ab4b6bc17d (válaszként erre: 353. - _Brigitta_)
2008. szept. 24. 11:12
Folytasd velem, meg a kolleganőmmel. Ma pont proteinnapunk van :)
355. Vecy
2008. szept. 24. 07:31
Nekem ez a 26. napom. Jól bírom, sőt, mondhatom teljesen átálltam már.
2008. szept. 23. 18:05
Hogy megy nektek?
2008. szept. 23. 18:04

sziasztok! sajnos nem csináltam...

egy cukrászüzemben kaptam állást..

ahol bármit lehetett enni... :-)

de már ott hagytam őket..

szóval hamarossan újra elkezdem...

352. Vecy
2008. szept. 22. 13:57

Mi ez a nagy csend?

Ki hol tart? Hogy bírjátok?

Nekem megint gyümölcsnap van. Ráadásul meg vagyok fázva.

351. Vecy
2008. szept. 18. 12:34

Ötödik gyümölcsnap... és nagyon jól telik! :)

(a múltkor nem a harmadik viselt meg, hanem a negyedik)

350. Vecy (válaszként erre: 348. - Igyildiko)
2008. szept. 17. 11:41

Szerintem csak az első pár gyümölcsnap a gyilkos...

amúgy simán ki lehet bírni. Nekem két hét alatt megszokta a szervezetem, hogy alig eszem délelőtt némi gyümölcsöt. Eleinte sokkal többet ettem meg.


Én azt vallom, ha valamit nagyon de nagyon megkívánok, és nem azon a napon kellene ennem, akkor is eszek belőle... (azért ez ritka, de pl. szombaton is lakodalomba megyek, és keményítő napom lenne... nyílván nem fogom betartani) :D

349. ab4b6bc17d (válaszként erre: 348. - Igyildiko)
2008. szept. 16. 10:39

Szia! Én úgy vagyok vele, hogy "mikorhogy" - nagyon sok minden befolyásolja, de azért próbálom betartani. A legnehezebb menses előtt, mint most is, mert akkor már egy héttel előtte farkaséhes vagyok.


Alapjában azonban szerintem lehet enni, csak ugye külön kell választani az ételeket. Nekem a proteinnap a kedvencem, de a Ch sem rossz!

2008. szept. 15. 17:41
Én holnapra tervezem, hogy elkezdem a 90 napos diétát. És még soha nem próbáltam! Nehéz betartani?
347. Vecy (válaszként erre: 345. - Ab4b6bc17d)
2008. szept. 15. 17:23

nálam kicsi problémát okozott a harmadik gyümölcsnap... vasárnapra esett. Két átbulizott nap után a vasárnap nagy részét ágyban töltöttem. Így igen kevés folyadékot és némi gyümölcsöt fogyasztottam. Hétfő hajnalban kisebb gixer volt, meg kellett látogatnom a nagy porcelán kamiont... :) valami felbolygatott rendesen.

legközelebb több folyadékot, és kevésbé savas gyümölcsöket kell fogyasztanom...

346. sajt1979 (válaszként erre: 317. - Triniti1020)
2008. szept. 15. 16:41
Sajna én sem tudom folytatni,másik után nézek szintúgy
2008. szept. 15. 07:41
Halitok! Megint gyüminapom van, ami nem is baj, mert megfáztam és nem érzem az ízeket. Legalább ennyi jó van benne.
344. binnyem (válaszként erre: 343. - Rosa)
2008. szept. 13. 17:16
Igen, szeretem, de ugy tunik, az intenziv osztaly nekem tul gepies... En szules elott gegeszeten dolgoztam, es most oda is szeretnek visszamenni. Nem gondoltam volna, hogy mashol nem talalom majd a helyem :)
343. Rosa (válaszként erre: 341. - Binnyem)
2008. szept. 13. 16:05

Nekem 3 gyerekem van,egy 20 éves lányom az első házasságomból,és két kicsim a mostaniból.Erik fiam 3 éves,Lilianna másfél.Nem törzsgyökeres Sülysápiak vagyunk,3 éve vettünk itt házat,de szeretünk itt lakni.

Egyébként rokonszakmánk van,mert én meg szoc.gondozó és ápolóként dolgoztam gyed előtt.

Idősgondozással foglalkoztam,mint területi gondozónő.Persze ez azért más.Szereted a munkádat különben?Gondolom hülye kérdés,mert már csak az dolgozik benne,aki szereti,vagy nincs más lehetősége,mert annyira nem fizetik meg!

342. binnyem
2008. szept. 13. 15:41
Megneztem a kepeket, latom van egy imadnivalo baboca :) Gratulalok! Egyebkent a ferjem is sulysapi... :)
341. binnyem (válaszként erre: 339. - Rosa)
2008. szept. 13. 15:40

Marcikank 2 eves, ket hete mentem vissza dolgozni, de nem erzem ott jol magam. Apolono vagyok, a regi munkahleyemet bezartak, de az osztaly 90%-a palyazat utjan atkerult az Allami Eu. Kozpontba. Most arra varok, hogy feloldjak a letszamstopot, es mehessek oda vissza dolgozni. Nektek van gyerkoc?

Na, megettem par kocka sutit, de mara ennyi, max este eszik egy kis kefirt :) Egyebkent en is max 5 kilot szeretnek fogyni, de egyelore azzal is beernem, ha legalabb beindulna a fogyas :)

2008. szept. 13. 12:17

sziasztok!

Megkaptam az excelt én is most már :)köszönöm:)

nah végre lehet fogytam még 1 kilót:D

én majd csak akkor hiszek a mérlegnek,ha majd a megfelelőt mutatja:D

ma fehérje nap :)

339. Rosa (válaszként erre: 338. - Binnyem)
2008. szept. 13. 12:05

Hát ez az,hogy én is könnyen elcsábulok,ráadásul a férjem ha van ideje imád főzni,meg édes szájú is,olyankor mondja,hogy süssek valami sütit,...ajjaj...

Még 5 kilót szeretnék fogyni,múltkor elkezdtem ujra a 90 napost,két hét után semmi,aztán abbahagytam,valahogy nem ment,és most ww-zek.Nekem nagyon bevált,és ha túleszem a ponthatárt,másnap kompenzálom azzal,hogy kevesebbet eszem,többet tornázom.

Én nem tudnék szabadon diétázni,kellenek szabályok,amivel kordában tartom magam,különben elcsúszok.

Nagyon édi a kisfiad,jár már oviba?Vagy mennyi idős?Most kezdtél dolgozni?

338. binnyem (válaszként erre: 337. - Rosa)
2008. szept. 13. 11:53
En is szeretek valtozatosan enni, a szetvalasztast nem igazan tudom betartani :) De a pontszamolgatas is nyug nekem :) Ma ettem egy icipici tanyer muzlit, egy banant, es most egy fel tanyer lencselevest. Viszont most sutit sutok, mi lesz ebbol?? :))
337. Rosa (válaszként erre: 335. - Binnyem)
2008. szept. 13. 09:14

Akkor bocsi,ha félreértettelek.

Ugyanarról beszélünk.Én most ww-zek egy ideje,nekem ez vált be legjobban,mert nagyon szeretek változatosan enni.

336. syria (válaszként erre: 316. - Barbara8854)
2008. szept. 13. 08:31
Áttoltam a cuccokat, szerintem most tuti meg kellett érkezniük.
335. binnyem (válaszként erre: 334. - Rosa)
2008. szept. 13. 07:49
En a legjobb modszert ugy ertettem, hogy nekem ez a legjobb modszer. Nem mindenkinek a vilagon, csak magamrol beszeltem. Most melyik modszert koveted?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook