Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ma kezdem a diétát! Ki tart velem? fórum

Ma kezdem a diétát! Ki tart velem? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. aug. 19. 17:16

Sziasztok! A fogyókúrához 27-én tudok csatlakozni, akkor tudom kezdeni. Remélem, nem gond?

Emmácska, én nagyon sokáig használtam útifűmag héjat, nem fogyás miatt, szóval arról nincsennek tapasztalataim. Viszont a székrekedést remekül megszünteti, rendszeres, puha székletet produkál. Én csak 1 nagy teáskanálnyit kevertem egy nagy pohár hideg vízben, reggel, azonnal felhajtottam. Nem is szabad megvárni, hogy bezselésedjen. Én így észere sem vettem, hogy a vizemben kis korpák úszkálnak. Viszont aznap sok vizet kell inni, nehogy ellenkező hatást érjen el az ember. Állítólag szépen kipucolja a belek falára rakódott méreganyagokat. :-)

2016. aug. 19. 14:32

A vele besűrített kelkáp.főzelékem landolt a kukában, az előbbiek miatt.

Valami undorító, igazán erős idegzetűeknek való.

26. GraceK (válaszként erre: 25. - 6587ae267e)
2016. aug. 19. 14:27
Helló, én próbáltam/használtam. Huh.."használt", amíg szedtem (kb. 5 napig). Borzalom..olyan az állaga, mint a takony..az íze még rosszabb. Kb. 2l víz társaságában tudtam lenyelni 2 evőkanálnyi mennyiséget. A másnapi hasgörcs-hasmenést meg már még kevésbé ajánlom. Persze, Te döntesz.:)
2016. aug. 19. 11:55
sziasztok szeretném kérdezni hogy útifű mag héjat használt e már valaki köztetek és hogy segített e a fogyásban esetleg?
24. Mézes-Krémes (válaszként erre: 23. - Bocorka)
2016. aug. 19. 11:12
Gratulálok! :) Ügyes vagy!
2016. aug. 19. 07:20
Tegnap délelött dinnyét ettem, ebéd tökfőzelék 2 db rántott parizerrel, vacsi 5 db korpovit keksz egy megmaradt rántott par.+ pici majonéz, vizzel készült instant kakaó édesítővel (jó szar volt de legalább meleg :) ) tegnap reggel mérkőztem 83.70 kg ma reggel 83.20 kg tudom ,hogy ez csak viz de azért indulásnak jó :)
22. Mézes-Krémes (válaszként erre: 21. - GraceK)
2016. aug. 18. 12:36
Én 2 órát edzek, és igen, ez idő alatt bizony a 1,5 litert megiszom, és akkor nem azért, mert muszáj, hanem mert szomjas vagyok. De pótolni is kell azt, amit az ember izzad.
21. GraceK
2016. aug. 18. 12:16
Mondjuk szerintem egy 1,5 órás edzés után senkinek nem esik nehezére meginni 1,5-2 l vizet.
20. GraceK (válaszként erre: 18. - Böce)
2016. aug. 18. 11:59

Ahogy írod..és ez egy kicsit sem vicc. Szerinted annyi vízre van szüksége egy 60kg-os nőnek, mint egy 100kg-nak? Kb. 3x annyi folyadék tisztítja ki a veséjét és pörgeti fel az anyagcseréjét.

Nyugi, voltam 100kg is..még sem esett nehezemre ennyit innom..sőt jelenleg is iszok 4l vizet naponta, ha másért nem is csak azért, mert a testünk kb. 60%-a víz, ez változik a rajtunk lévő háj nagyságával, de attól még a lételemünk.

19. Mézes-Krémes (válaszként erre: 18. - Böce)
2016. aug. 18. 11:48
Én 84 kiló vagyok, és azt mondták napi 3-4 litert igyak meg. A 3 nagyjából össze szokott jönni. De mikor hogy. :) Egyik nap 5 litert sikerült letolnom, nem is tudom, hogy hogyan... De szomjas voltam!
18. Böce (válaszként erre: 16. - GraceK)
2016. aug. 18. 11:44

Ne viccelj, egy 100 kilósnak napi 6 liter vizet kellene meginnia?


Szerintem ez enyhén szólva is erős túlzás. Ennyi víz elfogyasztása (már ha lehetséges, meg tud inni valaki ennyit) már káros, ráadásul el sem tudna mozdulni a wc mellől.

2016. aug. 18. 11:33
sok sikert!
16. GraceK (válaszként erre: 14. - 408020f45e)
2016. aug. 18. 11:31

Helló, csak a felsoroltakon szeretnék pontosítani kicsit, a többivel egyetértek.:)


3. Folyadék, ha pontosak akarunk lenni az a 2l/nap 60kg-os átlag súlyra van megadva, onnantól felfelé +1l/10kg. Ez az optimális. A 2l tapasztalataim szerint éppen csak hogy fedezi a szükséges napi folyadékot.

4. Gyümölcs, szép lenne, ha a napi szükséges vitamin mennyiséget fedezni tudnád a gén kezelt gyümölcsökkel, amiket kapni lehet. Még a BIO termékeknek sincs olyan íze, mint anno gyerekkoromban. Azokkal anno talán tudtad fedezni a napi vitaminokat, de a mostaniakkal szerintem és sajnos az orvosok, dietetikusok 95%-a szerint esélytelen. =/ Ez elég bosszantó, mert én pl. imádom őket, de gyakorlatilag feleslegesen bevitt gyümölcscukor az egész, ezért nem fogyasztok én sem. :(

15. Mézes-Krémes (válaszként erre: 14. - 408020f45e)
2016. aug. 18. 11:01

Köszi! Teljesen igazad van, minden szavaddal egyetértek!

Érdekes, hogy én mindig is útáltam magamat, a testemet. Számtalan kiéhezős szarságba belekezdtem, gyártottam a kifogásokat... És pár hete ráébredtem, hogy nem a testemre kell haragudjak, hanem magamra, azért, amit ÉN tettem vele.


És belevágtam... Nincsenek nagy titkok, valóban. Egészségesen, kiegyensúlyozottan kell étkezni, sok vizet inni, és mozogni, mozogni, mozogni. Ez sok kitartást, sok erőt igényel, és sok időt is. Hiszen a plusz kilók se 2 hét alatt jöttek fel, nem is fog annyi idő alatt lemenni. :)


És érdekes, hogy amit már most tapasztalok magammal kapcsolatban az az, hogy elkezdtem szeretni magamat, illetve a testemet is elfogadtam már most. Mert most olyan, amilyen. De azért én tehetek. Illetve az elszántságom miatt TUDOM hogy ez már csak átmeneti állapot lesz. :)


Csajok, minden rajtunk múlik. És sikerülni fog, de ahhoz viszont kőkemény elhatározás kell, és elszántság. Azt kell az agyatokban átállítani, átgondolni, hogy mi a fontosabb? A lustizás, meg a nagy zabálások, vagy az, hogy a tükörbe nézve egy szép és egészséges testet lássatok, amiben jól érzitek magatokat, és szeretettel néztek rá?


Szóval első lépésként ezt a döntést kell meghozni, és ha valóban meghoztátok, akkor vagy feladjátok a célotokat, vagy gőzerővel elindultok, de akkor már nem lesz megállás. :)

2016. aug. 18. 10:56

Csak egy aprócska megjegyzést tennék, tanácsnak szánom: Lányok, soha ne utáljátok magatokat! Amik vagytok, amik lettetek, a ti jóváhagyásotokkal történt.(ki más szeretne benneteket, ha ti sem?!) Tehát utálkozás helyett inkább szeressétek önmagatokat, de okosan! Tegyetek meg a lehető legtöbbet azért, hogy egészségesek legyetek/maradjatok. Itt a legfőbb cél pontosan ez. Ha valaki azért akar lefogyni, hogy majd ezért szeretni fogják, az csalódni fog.

Eredmény pedig csak akkor lesz, ha önmagunkkal harmóniában élünk, ehhez pedig szeretni kell magunkat. Saját magunkkal harcolva, saját korlátainkat legyőzni akarva az esetleges eredmények is csak időszakosak lesznek.

Saját tapasztalatból írom ezt.

Én is kaptam jó tanácsot, remélem nektek is segít :)

1. Reggeli (mindig)

2. 5 étkezés

3. Folyadék (min.2 l/nap)

4. Gyümölcs (rost és vit.)

5. Türelem (kitartás)

Na és természetesen mozgás! :)

2016. aug. 18. 10:46
Én csak holnaptól kezdem.
12. GraceK
2016. aug. 18. 10:25
Hali, csatlakozom én is, hátha kapok új lendületet.:) Én már évek óta életmódot váltottam, csak az utóbbi 2-3 hónapban betegség miatt teljesen padlóra kerültem és újra elkezdtem szemét kajákat enni, nem mozogtam, mert nem tudtam és ezért utálom magam. Szóval..reménykedem némi erőben magamban.. mélyen.:)
11. Mézes-Krémes (válaszként erre: 10. - 328e1b30ab)
2016. aug. 18. 10:11
Igazad van, de senki nem is mondta, hogy itt nem erről van szó.
2016. aug. 18. 09:31

Ne kezdj diétát! Komolyan ne. Semmi értelme. A diétázók 5, azaz ÖT SZÁZALÉKA tartja meg a leadott súlyt 3-5 éven túl, a többi, azaz 95% többet hízik fel utána.


Egyszerűen élj másképpen, mostantól örökre. Ha az életmódod túlevés/lustaság elhájasított, akkor tudomásul kell venni, hogy ez az életmód a kúra után ismét el fog hájasítani. Egyszerűen hagyd el a hízlaló és betegítő életedet örökre, annak van értelme. Minden más csak önáltatás.

2016. aug. 18. 08:53

Sziasztok! Én 3 hete kezdtem! A gyümi szerintem nem tiltott. Én délelőtt eszek 3 db-ot, abból az egyik banán.

A sok folyadék és a sokszori étkezés az jó.

2016. aug. 18. 08:37

Szia !!


Veled tartok ! Ötlettek ??

2016. aug. 18. 08:05

Célom az a -20 kg :)


ui.Édességet kiiktattam, minden ami cukor alkohol az tilos, pék-árút sem eszek és sajnos a gyümölcs is tiltott.Viszont sok-sok a zöldség + fehérje.

2016. aug. 18. 07:52
Ja és -10kg a cél.
2016. aug. 18. 07:52

Édességet én is kiiktatom és az esti nasikat. 8 után már nem fogok enni. (éjfél 1-ig ébren vagyok így a 18 óra után már ne együnk az nem jó nálam).

Lassan étterembe fogok dolgozni, így próbálok több zöldséget és gyümölcsöt enni.

2016. aug. 18. 07:45
Benne vagyok :) nekem a végső cél -4 kiló, de elsőkörben hónap végéig 1,5 kg. Én is csökkentem a ch-t, nuku édesség. Hajrá! :)
2016. aug. 18. 07:42
Sajnos már elkezdtem.
2. Bocorka (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2016. aug. 18. 06:16
Na próbáljuk meg :)
2016. aug. 18. 00:18
Sziasztok ma kezdem a diétámat, ki tart velem?:)) 10 kilótól szeretnék megszabadulni első körben, később majd több is lesz remélem de egyelőre csak ennyi. A tervem szerint kiiktatom teljesen a kenyeret,tésztát krumplit minden cukros ételt italt, nasit.. Eddig így sikerült lefogynom 4 kilót 1 hónap alatt kb mert feladtam, úgyhogy most újrakezdem és elérem a célom!!! Szóval ki csatlakozik?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook