Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lucky-Kitty itatótál macskák részére fórum

Lucky-Kitty itatótál macskák részére (beszélgetős fórum)


1 2 3
49. Kamillka (válaszként erre: 48. - PöttyösPanka)
2018. márc. 31. 14:33

Ne éljen meg a vadonban egy szobamacska, de az picit meredek és nem pusztán tultenyesztes, hogy bent a házban kiszáradna csobogó itató nélkül.


A logikádat követve, egy pedigrés vadasz kutya alapból alkalmatlan lenne vadászatra és elbukna a munkavizsgan. Nem így van. Nem minden kitenyésztett állat alkalmatlan az életre, vagy botcsinalta tenyésztő tevekenysegenek az eredménye.


A sima házi macskaimat sem raktam ki a házból, a kutyák is bent vannak. Azon viszont elcsodalkoznek, ha az adott körülményeik között problémájuk lenne a túléléssel, tekintve hogy van előttük friss víz, enni is kapnak minden nap, tisztán vannak tartva, megvan mindenük. Viszont a pedigréjük és a kényelmes eletuk ellenére sem felejtettek el kutyák maradni.


Amúgy a túlzott vizivas sem jó, mehterheli a veséjüket.

48. PöttyösPanka (válaszként erre: 28. - Panna.33)
2018. márc. 31. 14:01

Mert ugye az embert sok tisztán evolúciós alapon létrejött növény és állatfaj veszi körül. Ha egy csirkét kiraksz a mezőre, bizonyára sokáig életben marad. Vagy a szarvasmarhák vadon élő rokonai ott rohangálnak az erdőben, mert véletlenül sem több évszázados mesterséges nemesítés nyomán jöttek létre. Vagy a gyümölcsfákat sem kell metszegetni, permetezgetni, oltogatni, mert evolúciósan ilyen ellenállóak, és nagy terméshozamúak. Ahogy a rózsákat is a természet fejlesztette olyanná, hogy akkora virágokat hozzanak. Sehol semmi mesterséges beavatkozás, pusztán evolúció az egész. És akkor nem is beszéltünk a génmanipulációról, ami a világon sok helyen nincs betiltva. Ott a nagyrabecsült evolúció konkrétan egy petricsészében játszódik le. Nem értem, hogy miért pont egy szobacicának kellene életben maradnia a természetben, ahová soha nem teheti be a mancsát, mert nem kijárós cica és kész. Valamint Darwin szempontjából már ott elbukott szegény, hogy mielőtt szaporodhatott volna, ki lett miskároltatva.


Persze egy macska legyen evolúciós szempontból kiváló, holott a mai emberek nem hogy a vadonban nem élnének meg, de antibiotikum nélkül sokan egy erősebb megfázást nem élnének túl. Oltások, gyógyszerek, műtétek, stb. Akit az evolúció elkaszált, annak mesterségesen ültetnek be gyereket. Egy macska már attól tajgetosz szökevény, hogy itatóból iszik, de egy embergyerek akkor sem, ha szívátültetésre szorul. Értem én, hogy kettős a mérce, mivel egy ember nem állat, de azért álszentnek sem kell lenni.

47. virgilius (válaszként erre: 45. - Nénje)
2018. márc. 31. 13:37
Az enyém fehér, nem átlátszó edénykéből iszik.
46. Csolya (válaszként erre: 43. - Timycat)
2018. márc. 31. 13:36
Ezt én is kipróbálom. Köszi a tippet :-) Nem ragaszkodok én az ivókúthoz,csak szeretném megelőzni,hogy a kevés vízivás miatt probléma legyen.Mivel ivartalanítottak a cicáim,ezèrt erre (is) oda kell figyelni.
45. Nénje (válaszként erre: 43. - Timycat)
2018. márc. 31. 12:51
Ez igaz,a nem átlátszóból nem isznak.Margarinos dobozba adtam le neki vizet,vagy tejet amikor kicsi volt és nem nyúlt hozzá.Most átlátszó a vizesedénye(salátás műanyag doboz) és szeret belőle inni.Amúgy kinti cica,több macsek is rájár éjszaka szlapálni,mindig tisztítom és töltöm.A kajás tálak színesek,a tejes is az volt,és amikor mutattam üresen,hogy kér-e bele tejet,jelezte hogy kér vagy se.
44. timycat (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2018. márc. 30. 22:37
Az ilyen ivókutakban vannak vízszűrők... természetesen azokat sem ingyen cserélik
2018. márc. 30. 22:29

Nálunk az átlátszó üvegpohár/tál volt a megoldás. A macskák állítólag nem veszik észre egy nem átlátszó tálban a vizet. Állítólag. De tény hogy mióta egy átlátszó üvegtálban van a víz jobban fogy és megszűnt a nyaffogás a kádban hogy engedjünk vizet. Kiszolgálják magukat a tálkából. Napi 2-3szor cserélek nekik vizet.

Gondolkodtam én is az ivókúton, de előbb kipróbáltuk ezt.

42. Guruljka (válaszként erre: 41. - Virgilius)
2018. márc. 30. 14:47

"Az alacsony Volt-szám technikájának biztonságossága

Teljesítmény 2 Watt - 12 Volt mellett

Tápegységgel"


Nem arra vall, hogy 220 Volt-os vezetéken megy át a víz.


Az akváriumokba sem 220 voltos szűrőket árulnak. A kávéfőzőtől, a vízforralótól nem félsz? Az pedig csak szigetelve van.

41. virgilius (válaszként erre: 40. - Csolya)
2018. márc. 30. 14:35
Köszi, eszerint árammal. Nem veszélyes az? Áram és víz...
40. Csolya
2018. márc. 30. 14:23
[link] Ezen az oldalon megtaláljátok a leírást,ha érdekel.
2018. márc. 30. 10:45
Ez elemmel működik, vagy árammal?
2018. márc. 29. 22:56
Mert most komolyan érdekelne, vajon a szín mennyire játszik szerepet ebben az ivási dologban. És a tál anyagától is függ, mennyire könnyű más színeket kipróbálni rajta.
37. Guruljka (válaszként erre: 36. - Csolya)
2018. márc. 29. 22:55
A képeken porcelánnak néz ki, azt nem tudod, mi az anyaga?
36. Csolya (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2018. márc. 29. 22:28
Fehérben és szürkében láttam.
35. Guruljka (válaszként erre: 32. - Csolya)
2018. márc. 29. 21:42

És csak egy színben kapható?


Ha már ilyen árkategória...

34. spinneli (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2018. márc. 29. 21:02
Csak az alján van egy kicsi, azt szokták meginni.
33. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 28. - Panna.33)
2018. márc. 29. 19:57
Darwin ÉS Taigetosz :)
32. Csolya
2018. márc. 29. 19:33
Mire újra erre jártam,látom szép számmal gyarapodtak a hozzászólások :-) Elég szélsőséges véleményekkel :-D Olyan véleményekre voltam kíváncsi,akik már használták,úgyhogy nekik köszönöm a válaszokat! Mivel szeretem a cicáimat,ezért nem elsősorban az anyagiak fognak dominálni..és ez az én saját véleményem. Aki szerint haszontalan cucc ez,annak meg az a véleménye,ennyi ;-)
31. bowie (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2018. márc. 29. 19:02

:DDDDD

A kutyákat befogadom, a macska nem kell. Túl problémás. :D

A bolton meg jobb ha lehúzod a rolót ezek után. :DDD

2018. márc. 29. 18:17
Valamiért tényleg szereti némelyik a szappanos vizet.
2018. márc. 29. 17:57

sokáig volt itatójuk, de nálunk a lavorból isznak, oda is kell figyelnem, hogv mindig iható tiszta viz legyen benne.

És amikor melegvizben áztatom a lábam ... a Picike megtámadja a lavort és csak issza issza.

2018. márc. 29. 17:53

Biztos nem kéne nekem olyan macsesz, akinek még annyi esze sincs, hogy annyit igyon, amennyire szüksége van.

Szóval nálam bizonyára nem rúgnak labdába a gyártók, én Darwin-hívő vagyok.

27. Guruljka (válaszként erre: 26. - PöttyösPanka)
2018. márc. 29. 17:30

Ja, ha "papírtigris", az más.


Nekem nem telik fajtatisztára, mert a mentett példányokra költöm, amit egy ilyenre tudnék félretenni. Talán majd máskor... (van pár fajta, ami életerős is meg fajtatiszta is...)

26. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2018. márc. 29. 17:27
Tényleg elég rosszul volt a nagy melegben, mert nem ivott eleget. Egyik ismerősöm macskájának meg veseproblémája lett, mert keveset ivott (nem tudom pontosan mi volt). Az állatorvos mondta, hogy figyelni kell, mennyit iszik. Mint említettem, ez nem egy természetes macskafaj, hanem egy cukira tenyésztett szobacica. Nem a macskák mintapéldánya. A természetben egy percig nem maradna életben. Van olyan, hogy megcélozza a kanapét, rákészül, és elvéti azt a hatalmas ugrást... De nem tehet róla, hogy túltenyésztették. Sok fajtiszta kutya pl szívbeteg. Volt nekem olyan macskám is,ami a jég hátán is megélt. Saját magánál nagyobb patkányokat fogott. Na azt nem kellett itatni. De ez egy papírtigris. Viszont nagyon szeretjük.
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2018. márc. 29. 16:52

Okosak. A macskák.


Magamról sosem állítottam, hogy okos lennék, de a megszokás alapján berzenkedem a fölösleges marhaságok ellen.


És még az is lehet, hogy hótt buta vagyok, mert sosem jutott eszembe, hogy a macska (vagy kutya vagy csincsilla) nem iszik eleget, ha egyébként ivásra képes. (Tehát nem arról beszélek, amikor a tál előtt ül, de nem bír inni, mert beteg.)

Feltételezem, hogy annyit iszik, amennyi elég neki.

Ahogy van kutya, amelyik betegre eszi magát,csak mert van előtte eledel, lehet, van olyan állat is, amelyik azért is képes inni, mert tetszik neki valami a folyó vízben. ezt én ebben az életemben nem tartom fontosnak megtudni.


Viszont aligha maradt volna fenn a macska mint faj, ha kizárólag a víz bizonyos formái mellett inna annyit, amennyi az életműködéséhez elég.

24. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2018. márc. 29. 16:24
Persze, hogy a használt vizet keringteti. Azt nem mondtam, hogy a macskák túl okos állatok. Ennyivel is meg lehet vezetni őket, de a lényeg, hogy többet isznak. Amúgy akár hiszed, akár nem, a mi macskánk csak ebből hajlandó elég vizet inni (vagy ha a csapból folyatjuk neki). Mindegy mit mond a biológia, ha a gyakorlat ezt mutatja. Amúgy nem tudom, miért fáj neked ennyire, hogy tényleg vannak macskák, amik ezt igénylik még akkor is, ha te nem találkoztál ilyennel. Annak ellenére, hogy tudjuk, amiről te nem tudsz, az vagy butaság, vagy egyszerűen nem is létezik.
2018. márc. 29. 16:11
Persze ha valaki elhatározta, hogy a macskája pont ettől lesz boldog, akkor vegyen neki ilyen itatót. Tőlem akár kettőt is. De akkor meg tanácsot kérnie felesleges.
22. Guruljka (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2018. márc. 29. 15:53

Ja, értem. A használt vizet keringeti egy darabig, míg azt nem cseréli az ember?


Akkor megint csak nem friss. :D


Ismerek házaspárt, akik néhány növény kedvéért folyatják állandóan a vizet, ilyen is van. Aki meg lovat tart, még több vizet használ. Van ilyen.

Azért a meggyőződésért viszont, hogy a macskának folyatni kell a vizet, inkább magán biológia-korrepetálásra kellene pénzt szánni.


Vagy akár plüssmackóra.

21. fincsi5 (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2018. márc. 29. 15:29
Igen, és csakis a FA habfürdősből...nagyeszű.
20. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2018. márc. 29. 14:55
Nem minden macska egyforma. Miért van a kádban víz? Vagy csak fürdésidőben isznak?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook