Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lovári nyelvvizsga fórum

Lovári nyelvvizsga (beszélgetős fórum)

1 2
2012. okt. 2. 13:08

Köszi Zizzzz!

Annyi kérdésem lenne... Sajnos nincsenek ilyen ismerőseim és ezért jó beszélni erről valakivel. :)

Akkor várom a leveled :)

11. zizzzz
2012. okt. 2. 12:49

Szia Vikóca10!

Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak a vizsgáztatást illetően. Írásbelin nagyon kell figyelni az időbeosztásra. Kezdd azzal, ami jobban megy. Nekem a lováriról magyarra fordítás a kedvencem :-) Az irányított fogalmazásnál ne ereszd hosszú lére a mondanivalódat, 8-10 mondat bőven elég. Írok hamarosan neked privátban :-)

2012. szept. 28. 11:09

Remélem sikerülni fog a vizsgád Zizzzz! :)

Én most vasárnap megyek utoljára órára, de... nem tudom, hogy miből kéne készülni, hogy tutira meg legyen az írásbeli is, meg a szóbeli is. :) A tanár átküldött nekünk egy könyvet, amikben középfokú vizsgára vannak feladatok...fordítások, levelek, teszt... tudnál mesélni az írásbeliről és a szóbeliről is 1-2 dolgot, hogy milyen volt, milyen feladatok voltak, te mennyire tudod amúgy a nyelvet :), hol vizsgáztál... :)

2012. szept. 27. 07:34

Szia Vikóca10!


Én a Papp János - féle könyvből készültem. Most 24-én voltam szóbelizni is. Nem tudok még eredményt, de elmondhatom, nagyon jóindulatú volt a vizsgabizottság :-)

2012. szept. 24. 10:37

Szia Zizzzz!


Sajnos nem tudok segíteni neked tapasztalatokkal, mivel mi csak most fejezzük be a tanfolyamot, aztán irány a vizsga! :) Van, akinek közép és van, akinek felsőfokú kell. Milyen volt a vizsga? Miből készültél?

2012. aug. 5. 15:07
Sziasztok! Középfokú szóbeli vizsgára készülök lovári nyelvből, ha van valaki aki tudna segíteni tapasztalatokkal, megköszönném. Az írásbelin már túl vagyok :-)))
2011. jún. 29. 21:30

Sziasztok! Aki érdeklődik a lovári nyelv után, a következő honlapon naponta frissülő anyagokat találhat. A lovári nyelvű fordítások, cikkek jó felkészülési alapot adhatnak a nyelvvizsgához is! Kellemes időtöltést, jó tanulást kívánok!

Ha a honlap elérhetősége érdekel, akkor jelentkezz! Üdv: Beca

2010. nov. 28. 07:52
... csak annyit fűznék hozzá, hogy a közszférában előírás azt hiszem 2011-től, hogy legyen olyan ügyintézőjük, tisztviselőjük, aki beszéli valamely cigány nyelvet. :)
2010. nov. 28. 07:50

Márciusban kezdte tanulni,májusban írásbelizett, sikeresen, szeptemberi vizsgán szóbelizett ahol a magnó nem sikerült, és a novemberi vizsgán sikerült!9-hónap alatt megcsinálta!


Én januárba kezdtem márciusban sikerült az írásbelim, májusban mentem szóbelire ott nekem se sikerült a magnó csak a bizottság előtti rész, azóta nem voltam mert a fősulis vizsgáimat csinálom, de most megyek a januári vizsgára!


Volt olyan csoporttársam aki januárba kezdte bevállalta a márciusi írásbeli és szóbeli vizsgát is és sikerült! 3 hónap alatt középfokú nyelvvizsga, nem semmi!

De van olyan is aki már 2 éve csinálja, kb 5-6 alkalommal szóbelizett de még most se sikerült!

Sajnos a magnó elég nehéz! Ha nincs meg a 8 pont akkor bármennyit kapsz a bizottság előtt sikertelennek minősítik!

3. babli (válaszként erre: 2. - Bun Csilla)
2010. nov. 27. 14:54
Gratulálok neki,mennyi idő alatt végezte el,azt lehet tudni?
2010. nov. 27. 14:48

Szia! Nekem az egyik csoporttársam csinálta, de nem sikerült neki elsőre! Most az eszperantót kezdte el, írásbelije elsőre szóbelije másodjára sikerült!

Ráadásul a lovári neki 70000ft volt a tanfolyam az eszpi pedig csak 35000Ft!

2010. nov. 15. 14:54

Sziasztok,van itt valaki aki ebből a nyelvből tette le a nyelvvizsgáját?Tapasztalatok érdekelnének.


Előre is köszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook